Fórum - Zobrazit téma - Konec Reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Konec Reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Konec Reiki?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: ne červen 30, 2013 3:12 pm    Předmět: Koniec Reiki? Citovat

Zdravím všetkých, ktorí skutočne hľadajú!

Ako prvú pomoc ponúkam:

http://starezlatecasy.cz/index.php/cast1/1a-tajemstvi-kvetu-zivota

Aj úvod autorky je podnet k hľadaniu a nachádzaniu seba samého...
Nemusíte pracne hľadať K.Minaŕíka ani Drunvala Melchizedeka - podáva esenciu z ich diela.

A premýšľať môže každý sám za seba! Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne červen 30, 2013 7:23 pm    Předmět: Citovat

Díky Mirku za reakci. Víš docela dost o tom poslední dobou přemýšlím a skládám si všechno dohromady. A přestává mi být příjemné to, jak se běžně uvádí, že lidi, když se spálí díky svému kontaktu s nekvalitním duchovním učitelem dnešní doby , že je to vlastně pro ně dobře a že to tak mělo být, že to patří k jejich učení..... Z jedné půlky to tak opravdu je a nejvíc se člověk naučí právě chybami, ale asi bychom neměli zapomínat na druhou stránku a tou je zodpovědnost druhé strany, teda učitele, který byl příčinou toho spálení se žákova, který se vědomě nebo nevědomě obohacuje na naivitě, či důvěře hledajících... Nejsme odděleni jeden od druhého.

Právě s Ježíšem dnešní esoterický svět a esoterická učení srovnávám nejraději. Tam je to pro mě nejvíc přehledné.
Podle mě dnešní učitelé mohou předat nanejvýš svoje poznání a to i ti, kteří zasvěcují do energií. Nejsem nijak přesvědčená, že člověkem, který sám není napojen na zdroj, tedy není plně osvícen, že jím v okamžiku kontaktu s reiki bude protékat univerzální energie, jak se běžně uvádí.... Takže podle mě předá jen to, na co je energeticky vybavený, včetně toho povídání a slov kolem... A další problém podle mě nastává tehdy, kdy takovýto hledající učitel dojde novému poznání, přijde na novou skutečnost, která jeho dřívější mínění pozmění nebo i úplně změní... Takový učitel pak nijak nenese odpovědnost za svá dřívější učení, která za nějaký peníz prodal hledajícímu..., který ja koupil, přijal. Jen začne prodávat jiný kurz a jede se dál. A co žák?

Přijde mi, že obchodování v oblasti ducha je něčím jiným, než tím, že za poctivou práci náleží odměna. Peníze jako hmotný výměnný prostředek můžu měnit zas jen za hmotu. Ale jak si má člověk koupit poznání, nebo lásku, nebo vědomí?
Kdo je u cíle hledání a v jeho nitru se rozhostilo ticho, to o sobě ví a taky má s univerzem takový vztah, že není závislý na hmotných statcích, jichž se mu v přiměřené míře dostává (a to jistě i v dnešní době, která se od dob minulých změnila jen tím, že dnes píšeme jiný letopočet - Ježíš procitnul v době, kdy bylo mezi lidmi mnohem víc krutosti a propastnější rozdíly )... v A kdo je plný vědomí, tak ho přirozeně rozdává,protože je ho plný. Prostě z něho vytéká a vzít si ho může každý, kdo je nablízku...

Pro mě je zajímavé to, že dnešní doba rozkvětu Kristovského vědomí moc nepřeje, přesto že ezoterických učení je tu docela dost......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červen 30, 2013 8:58 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Díky Mirku za reakci. Víš docela dost o tom poslední dobou přemýšlím a skládám si všechno dohromady. A přestává mi být příjemné to, jak se běžně uvádí, že lidi, když se spálí díky svému kontaktu s nekvalitním duchovním učitelem dnešní doby , že je to vlastně pro ně dobře a že to tak mělo být, že to patří k jejich učení..... Z jedné půlky to tak opravdu je a nejvíc se člověk naučí právě chybami, ale asi bychom neměli zapomínat na druhou stránku a tou je zodpovědnost druhé strany, teda učitele, který byl příčinou toho spálení se žákova, který se vědomě nebo nevědomě obohacuje na naivitě, či důvěře hledajících... Nejsme odděleni jeden od druhého...


Určitě, učitel se té zodpovědnosti nevyhne. Ale tak to máš se vším. Všichni jsme si navzájem učiteli i žáky, ať už děláme cokoliv. Možná, že často je to jen další, už kdoví pokolikáté nezvládnutá zkouška, a možná již docela zbytečná, zbytečné zdržení na cestě, jestliže se znovu spálíme. Ale to je život. Člověk nezřídka opakuje tytéž chyby stále dokola. Proto, věřím, dostáváme nové a nové příležitosti k růstu v dalších a dalších inkarnacích, abychom to jednou konečně zvládli. Z hlediska jediného života se může zdát kruté, když člověk svůj život tragicky nezvládne, třeba proto, že propadnul nějaké slepé víře, nějaké sektě, nějakému "guruovi", z hlediska věčnosti to ale vypadá úplně jinak. Člověk asi potřebuje poznat život ve všech jeho podobách, v hojnosti i bídě, v důvěře i obezřetnosti, v lásce i zatracení, ..., aby se dokázal vcítit, aby se naučil žít v Lásce a Pokoře. Aby dokázal žít v integritě, v Pravdě. Aby žil Pravdu, aby byl Pravdou.

dominika napsal:
Podle mě dnešní učitelé mohou předat nanejvýš svoje poznání a to i ti, kteří zasvěcují do energií.......


Moje zkušenost je jiná, dominiko. Jsou lidé, kteří mají velice čisté napojení na Zdroj, na Boha, rozmlouvají s Pánem Ježíšem i s Panenkou Marií, s anděly, bytostmi přírody, Mistry, kteří ještě jsou nebo již nejsou ve fyzickém těle... Já sám jsem v životě poznal několik takových lidí, včetně mého duchovního učitele v zahraničí, ale i tady, v naší vlasti, s některými z nich jsem nějakou dobu spolupracoval, a již šest let žiji se ženou - Lenkou - která to napojení také má - nejhlubší a nejčistší ze všech těch lidí, které jsem kdy poznal. Kdysi jsem se svého učitele ptal, jestli někdy nezatoužil jet do Indie. On mi na to odpověděl, že guruové jsou lidé jako všichni ostatní, se svými slabostmi a chybami. "Světci neexistují." Když jsem namítnul, že paramahansa Jógananda přeci jen nebyl obyčejný člověk, tak odvětil. "Ale já mám Jóganandu tady." A já to mám, díky Lence, dnes již také. Nepotřebuji nikam jezdit, Kdykoliv se svých Mistrů mohu na cokoliv zeptat, požádat o pomoc, o vedení.

Jistě, jsou i různí podvodníci nebo lidé, kteří to sice myslí dobře, ale své schopnosti a duchovní probuzení přeceňují. Ale to už je to téma výše.

dominika napsal:
Nejsem nijak přesvědčená, že člověkem, který sám není napojen na zdroj, tedy není plně osvícen, že jím v okamžiku kontaktu s reiki bude protékat univerzální energie, jak se běžně uvádí.... Takže podle mě předá jen to, na co je energeticky vybavený, včetně toho povídání a slov kolem...


Světlo protéká každým, pokud se mu člověk neuzavře, a zasvěcením se ten tok ještě zesílí. Na Zdroj jsme napojeni všichni, nikdo nejsme odděleni, jen někteří lidé ten plamínek v sobě téměř udusí, takže v nich už třeba není ani patrný. Vždy je ale možné ho znovu rozdmýchat.

Co se týče toho předávání, tak jsou dvě hlavní možnosti:

1) Věříme, že jsme to my, kdo ty energie předává a necháváme je při zasvěcování proudit skrze nás. Někteří učitelé se potom spokojeně plácají po zádech, jak dobře žáčka zasvětili.

2) Víme, že to nejsme my, kdo ty energie předává a poprosíme, aby byly dotyčnému předány. V případě reiki poprosíme Mika Usuiho. Potom to jediné, co uděláme, je, že vlastně vzneseme prosbu, modlitbu, případně k tomu vytvoříme zasvěcovanému příjemné prostředí, aby měl ze zasvěcení co nejhezčí prožitek. A pokud jsme schopni s Mikaem Usuim komunikovat, jako moje přítelkyně, která ho i vidí, můžeme zasvěcovanému verbálně zprostředkovat, co se při tom procesu děje. Lidé to často sami cítí nebo i vidí ještě dříve, než je to vysloveno.

Takže, jak vidíš, je to různé.

dominika napsal:
A další problém podle mě nastává tehdy, kdy takovýto hledající učitel dojde novému poznání, přijde na novou skutečnost, která jeho dřívější mínění pozmění nebo i úplně změní... Takový učitel pak nijak nenese odpovědnost za svá dřívější učení, která za nějaký peníz prodal hledajícímu..., který ja koupil, přijal. Jen začne prodávat jiný kurz a jede se dál. A co žák?...


Všichni se neustále rozvíjíme, učíme se. Poznání není konečné. Podstatné je, abychom vždy předávali co nejlépe to, co v dané chvíli sami známe. To, že časem můžeme dospět k jinému poznání, je přirozené; to ale nutně neznamená, že to původní učení bylo špatné. Prostě jen odpovídalo stupni našeho tehdejšího poznání. Pokud žák na sobě pracuje, tak i on se zákonitě rozvíjí a je docela možné, že svého učitele v mnohém i předčí. Někdy ho předčí už ve chvíli, kdy se k němu přijde učit, ale to už je zase to téma o správné volbě.

dominika napsal:
Přijde mi, že obchodování v oblasti ducha je něčím jiným, než tím, že za poctivou práci náleží odměna. Peníze jako hmotný výměnný prostředek můžu měnit zas jen za hmotu. Ale jak si má člověk koupit poznání, nebo lásku, nebo vědomí?


Poznání si kupujeme běžně, když si třeba koupíme nějakou knížku. Lásku nebo rozšířené vědomí si koupit nemůžeme, ale můžeme je v sobě rozvíjet. A v tom nám nějaké poznání a zkušenosti druhých mohou pomoci.

dominika napsal:
Kdo je u cíle hledání a v jeho nitru se rozhostilo ticho, to o sobě ví a taky má s univerzem takový vztah, že není závislý na hmotných statcích, jichž se mu v přiměřené míře dostává (a to jistě i v dnešní době, která se od dob minulých změnila jen tím, že dnes píšeme jiný letopočet - Ježíš procitnul v době, kdy bylo mezi lidmi mnohem víc krutosti a propastnější rozdíly )... v A kdo je plný vědomí, tak ho přirozeně rozdává,protože je ho plný. Prostě z něho vytéká a vzít si ho může každý, kdo je nablízku...?


Ano, s tím souhlasím, až na ten cíl hledání, protože kde je cíl hledání v Nekonečnu? To, že se o takového člověka univerzum stará i v dnešní době je pravda, ale to, jakým způsobem to dělá, bychom měli ponechat na univerzu. Život je příliš rozmanitý na to, abychom ho vtěsnali do nějakých škatulek nebo šablon. Jestliže člověk předává to, co zná, s Láskou a Pravdivě, tak je to v pořádku, ať už si za to nebere vůbec nic, nebo přijímá naturálie, anebo peníze. Každý z nás má jinou cestu, jiné možnosti, jiná témata ke zpracování. I ty naturálie a peníze jsou energie. Dochází k výměně energií. Peníze nás toho mohou hodně naučit o životě. O zodpovědnosti, velkorysosti, poctivosti... Je to veliké téma.

dominika napsal:
Pro mě je zajímavé to, že dnešní doba rozkvětu Kristovského vědomí moc nepřeje, přesto že ezoterických učení je tu docela dost......


Já vidím naději v mladé generaci. Věřím v obrodu lidstva skrze mladé lidi. Vždyť dnes se rodí spousta dětí, které jsou již od malička velkými učiteli svých rodičů. Kteří přicházejí sem na Zemi, aby ten morbidní Kocourkov změnili. A já věřím, že se jim to podaří.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 5:50 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
[
Moje zkušenost je jiná, dominiko. Jsou lidé, kteří mají velice čisté napojení na Zdroj, na Boha, rozmlouvají s Pánem Ježíšem i s Panenkou Marií, s anděly, bytostmi přírody, Mistry, kteří ještě jsou nebo již nejsou ve fyzickém těle...


No s tímhle já zrovna moc nesouhlasím. Promlouvat s Bohem, s Ježíšem, bytostmi přírody je jen velice přirozené.. Kdo v sobě neumrtvil dětskou fantazii, má nádhernou představivost a tyhle záležitosti mu jsou přirozené.... celá existence je propojená, minulost a přítomnost i budoucnost a lze se napojit prakticky kamkoli a povídat si s kýmkoli... Mnoho lidí si povídá s Ježíšem nebo bytostmi přírody, s Bohem... Každý z nich má jiný způsob a každý dostává jiné "informace" , dle svého momentálního energetického potenciálu, neboli světla a poznání, jímž disponuje.... ale není to napojení na zdroj.... Pořád je to rozhovor já s bohem, já s Ježíšem, já s andělem... je stále přítomný pocit oddělenosti, tedy tomu, čemu se říká ego... Mnozí lidé díky tomuto napojení, které považují za napojení na zdroj a informace, které díky tomu "rozhovoru " s Ježíšem získají považují za důležřité dokonce i pro lidstvo a zveřejňují je jako chanellingy. Jenže to není nic ke zveřejňování, to je ryze jejich individuální povídání ... Děti si taky povídají s neviditelným světem a ani by je nenapadlo dělat z toho nějaké náboženství... To zas jen pocit důležitosti dospěláka mu velí toto považovat za důležité a nejlíp pro celé lidstvo...K napojení na Zdroj dochází teprve ve chvíli, kdy člověk získá tolik vnitřní síly, světla by se mohlo říct, že si uvědomí, že k tomu, aby se poznal jako nekonečné bytí žádného boha ani Ježíše nepotřebuje, že napojení má bez prostředníků a pozná, že tyto vnitřní hovory jsou jeho fantaziemi, může se uvolnit a tomu od srdce zasmát.... Tyto hovory se odehrávají v myslích lidí, jsou to krásné fantazie, plné krásných zážitků a tepla. Děti, které mají velkou fantazii, to ve svých hrách od malička dělají docela přirozeně. Smile Smile Smile Mluví s medvídkem, kytičkou, ptákem v oblacích, později i s anděly, když jim někdo o andělech poví, pak i s Ježíšem, když se o jeho existenci dozví a si ho zamilují....

Dlouho mi na energiích, které jsou dnes zasvěcovány něco nesedělo. Sama mám zasvěcení do reiki od úžasně srandovního svobodomyslného a rozumného mistra a kompletní zasvěcení do systému Shambally s oprávněním předávat ho dál... Při procesu zasvěcování jsem si nebyla vědoma žádných změn... energii v sobě a teplo v sobě jsem si uvědomovala už dávno před zasvěceními, mluvila jsem s neviditelnem atd.... Se zasvěcenou energií jsem pak poctivě pracovala intenzivně denně několik let... Přesto jsem vždycky měla nechuť k tomu, abych zasvěcovala další lidi a hledala jsem odpovědi na to, proč.... Už to vím....

Všechny tyto systémy byly přivedeny k životu žijícím člověkem... Za všechny vezmu Reiki... Reiki je souhrn toho, co díky svému dlouholetému hledání a poznávání skutečností "objevil" pan Usui. Díky jeho intenzivní touze a hledání ve kterém neustal se mu jednoho dne rozbřesklo a on se konečně mohl uvolnit, protože najednou věděl... odložil veškerá učení, která do té doby nasbíral a přijal za vlastní, protože získal vědomí, které to všechno přesahovalo... Byl vesmírem obdarován za svoji vytrvalost.. Bylo to jeho... Jakmile to ale začal zasvěcovat dál, nikdy nedokázal předat vlastní zkušenost, takže ani mistři, zasvěcení přímo jím nedosáhli jeho poznání... Získali impulz a inspiraci, ale aby to pro ně mělo nějakou hodnotu, museli by oni sami v sobě objevit svoje reiki, které by pojmenovali třeba jinak... To samé je s Ježíšem, Buddhou... i kdyby se rozkrájeli, nemohli nikomu předat svoje poznání a byli si toho vědomi,tak se o to ani nepokoušeli, jako p. Usui..., diky němuž se bohužel rozkvetl i obchod s energiemi...

Když člověk nezavře oči před realitou, nutně si uvědomí, že existuje jak skupina lidí, kteří mají ze zasvěcení dobrý pocit, tak jsou i tací, kteří mají od zasvěcení samé problémy, není jim dobře a chtějí se zasvěcení zbavit... I kdyby se našel takový nespokojený člověk jen jediný, má smysl se tím zabývat. A bohužel takových nespokojených je docela dost. A zbavit se zasvěcení bohužel nijak nejde, protože je to energetický zásah, jehož dosah si zasvěcující mistr není schopen uvědomit, dokud není sám osvícenou bytostí... Byl-li by jí, nikdy by zas nezasvěcoval...

Já sama považuju zasvěcení za energetický zásah do energetického pole druhé bytosti, který je nepřirozený. Navíc za zásah, který jde mimo uvědomění mistra, který zasvěcuje a tudíž nemůže odhadnout, co to s žákem udělá.... nejsou ojedinělé případy, kdy lidé, přičichnuvší k esoterice opustí rodiny s dětmi, protože jim přestane partner vyhovovat, jsou příčinou sporů s přáteli, rodiči....rozvíří své okolí a vztahy, protože nitro, které by měli harmonizovat nijak nedokážou vidět ...... to už není o lásce.... Bohužel jednou přijaté zasvěcení nelze vyreklamovat a vrátit se do doby před ním... Zanechá stopu, kterou ne každý má sílu bez následků a ublížení svému okolí ustát...To, co energie všeobecně a ze své podstaty nabízejí, není cesta ke Zdroji, k Bohu a ke splynutí s ním, ale je to určitý druh magie a kouzlení. Výuka, jak přizpůsobovat realitu, aby vyhovovala našim přáním, tedy jakási cestička z naší vlastní prožívané nespokojenosti...
Když se člověk obyčejně bez jakýchkoli systémů naučí dle toho známého citátu získat sílu, aby měnil skutečnosti, které měnit lze, přijímal s pokorou a odevzdáním situace, které měnit nelze a měl dost moudrosti, aby se naučil jedno od druhého rozlišit, pak mu žádných zprostředkovaných zasvěcení jiným člověkem není třeba.... Moje poznání.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 7:50 am    Předmět: Re: Koniec Reiki? Citovat

moi napsal:
Zdravím všetkých, ktorí skutočne hľadajú!

Ako prvú pomoc ponúkam:

http://starezlatecasy.cz/index.php/cast1/1a-tajemstvi-kvetu-zivota

Aj úvod autorky je podnet k hľadaniu a nachádzaniu seba samého...
Nemusíte pracne hľadať K.Minaŕíka ani Drunvala Melchizedeka - podáva esenciu z ich diela.

A premýšľať môže každý sám za seba! Razz


Moi, děkuju za odkaz. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 11:03 am    Předmět: Citovat

[quote="dominika"]
sunnyi napsal:

Moje zkušenost je jiná, dominiko. Jsou lidé, kteří mají velice čisté napojení na Zdroj, na Boha, rozmlouvají s Pánem Ježíšem i s Panenkou Marií, s anděly, bytostmi přírody, Mistry, kteří ještě jsou nebo již nejsou ve fyzickém těle...


dominika napsal:
No s tímhle já zrovna moc nesouhlasím. Promlouvat s Bohem, s Ježíšem, bytostmi přírody je jen velice přirozené.. Kdo v sobě neumrtvil dětskou fantazii, má nádhernou představivost a tyhle záležitosti mu jsou přirozené.... celá existence je propojená, minulost a přítomnost i budoucnost a lze se napojit prakticky kamkoli a povídat si s kýmkoli... Mnoho lidí si povídá s Ježíšem nebo bytostmi přírody, s Bohem... Každý z nich má jiný způsob a každý dostává jiné "informace" , dle svého momentálního energetického potenciálu, neboli světla a poznání, jímž disponuje.... ale není to napojení na zdroj.... Pořád je to rozhovor já s bohem, já s Ježíšem, já s andělem... je stále přítomný pocit oddělenosti, tedy tomu, čemu se říká ego...


Ten pocit oddělenosti má většina z nás i tehdy, když si povídá s jiným člověkem. Obvykle je to do větší či menší míry rozhovor ega s egem. To však neznamená, že nás tyto rozhovory neobohacují, že se jimi neučíme.

dominika napsal:
Mnozí lidé díky tomuto napojení, které považují za napojení na zdroj a informace, které díky tomu "rozhovoru " s Ježíšem získají považují za důležřité dokonce i pro lidstvo a zveřejňují je jako chanellingy. Jenže to není nic ke zveřejňování, to je ryze jejich individuální povídání ... Děti si taky povídají s neviditelným světem a ani by je nenapadlo dělat z toho nějaké náboženství... To zas jen pocit důležitosti dospěláka mu velí toto považovat za důležité a nejlíp pro celé lidstvo......


Některé channelingy mohou být velkým přínosem pro lidstvo. Vždy záleží na konkrétních lidech, na jejich motivaci. Je snadné paušálně obviňovat každého, kdo zveřejní nějaký channeling, z pocitu důležitosti. Třeba je to jen zrcadlo?

dominika napsal:
K napojení na Zdroj dochází teprve ve chvíli, kdy člověk získá tolik vnitřní síly, světla by se mohlo říct, že si uvědomí, že k tomu, aby se poznal jako nekonečné bytí žádného boha ani Ježíše nepotřebuje, že napojení má bez prostředníků a pozná, že tyto vnitřní hovory jsou jeho fantaziemi, může se uvolnit a tomu od srdce zasmát...


Ale kdepak. Zdroj nám není tak nedostupný. Odkud bychom všechnu tu sílu a Světlo čerpali? A právě tím napojováním se na Něj v nás ta síla a Světlo sílí, získáváme vhledy, učíme se, jsme vedeni.

Setkal jsem se s mladou ženou, která z bezprostředního prožitku ví, že všechno je energie, a která říká, že Bůh je veliká lež, že jsme nekonečnou bytostí. A přece nesmírně trpí, psychicky i fyzicky, a přemýšlí o sebevraždě. Někdy vhled předběhne připravenost. Člověk ví, ale nedokáže to žít. Takoví lidé podle mne plní psychiatrické léčebny. Nemůžeme přeskakovat přirozený vývoj. Mně osobně Bůh, Ježíš a spousta dalších učitelů v mém učení nesmírně pomáhají. Tak to cítím. Dokud ty archetypy, ty jednotlivé složky Bytí, které představují, plně nepochopím a nepřijmu do svého srdce, tak mne stále budou mít hodně co učit, stejně tak jako ostatní lidé, zvířata, stromy,...

dominika napsal:
Tyto hovory se odehrávají v myslích lidí, jsou to krásné fantazie, plné krásných zážitků a tepla. Děti, které mají velkou fantazii, to ve svých hrách od malička dělají docela přirozeně. Smile Smile Smile Mluví s medvídkem, kytičkou, ptákem v oblacích, později i s anděly, když jim někdo o andělech poví, pak i s Ježíšem, když se o jeho existenci dozví a si ho zamilují...


Záleží na tom, jak definuješ mysl. To je ale příliš složité a rozsáhlé téma na takovouto diskusi.

Každopádně totéž můžeš říct o komunikaci, která tu teď probíhá mezi námi. Vždyť i já jsem z tohoto pohledu jen sen, jen fantazie, stejně jako každý jiný člověk, stejně jako všechno ve Stvoření.

Občas zajdu na jedno zahraniční ádvaitistické diskusní fórum, kde, zdá se, všichni vědí všechno, nic objektivně neexistuje, vše je jen myšlení, vidění, slyšení... Avšak nikdy jsem nenavštívil hašteřivější fórum, prostředí, kde by lidé dlouhodobě byli k sobě navzájem méně tolerantní. Teorie jsou k ničemu, pokud člověk vědomě nepracuje na tom, aby dokázal žít to, co ví.

dominika napsal:
Všechny tyto systémy byly přivedeny k životu žijícím člověkem... Za všechny vezmu Reiki... Reiki je souhrn toho, co díky svému dlouholetému hledání a poznávání skutečností "objevil" pan Usui. Díky jeho intenzivní touze a hledání ve kterém neustal se mu jednoho dne rozbřesklo a on se konečně mohl uvolnit, protože najednou věděl... odložil veškerá učení, která do té doby nasbíral a přijal za vlastní, protože získal vědomí, které to všechno přesahovalo... Byl vesmírem obdarován za svoji vytrvalost.. Bylo to jeho... Jakmile to ale začal zasvěcovat dál, nikdy nedokázal předat vlastní zkušenost, takže ani mistři, zasvěcení přímo jím nedosáhli jeho poznání... Získali impulz a inspiraci, ale aby to pro ně mělo nějakou hodnotu, museli by oni sami v sobě objevit svoje reiki, které by pojmenovali třeba jinak...Smile


A přece tím tolik lidí obohatil. Pravda, mnohé především finančně Smile Zažehl v nich plamínek a bylo již jen na nich, co s tím dál udělají. Potenciál máme všichni stejný.

dominika napsal:
To samé je s Ježíšem, Buddhou... i kdyby se rozkrájeli, nemohli nikomu předat svoje poznání a byli si toho vědomi,tak se o to ani nepokoušeli, jako p. Usui..., diky němuž se bohužel rozkvetl i obchod s energiemi...


Oni přece také učili.

dominika napsal:
Když člověk nezavře oči před realitou, nutně si uvědomí, že existuje jak skupina lidí, kteří mají ze zasvěcení dobrý pocit, tak jsou i tací, kteří mají od zasvěcení samé problémy, není jim dobře a chtějí se zasvěcení zbavit... I kdyby se našel takový nespokojený člověk jen jediný, má smysl se tím zabývat. A bohužel takových nespokojených je docela dost. A zbavit se zasvěcení bohužel nijak nejde, protože je to energetický zásah, jehož dosah si zasvěcující mistr není schopen uvědomit, dokud není sám osvícenou bytostí... Byl-li by jí, nikdy by zas nezasvěcoval...

Já sama považuju zasvěcení za energetický zásah do energetického pole druhé bytosti, který je nepřirozený. Navíc za zásah, který jde mimo uvědomění mistra, který zasvěcuje a tudíž nemůže odhadnout, co to s žákem udělá...


Kdyby tomu tak opravdu bylo, tak by Mikao Usui nebyl veden k tomu, aby reiki předával dál.

dominika napsal:
... nejsou ojedinělé případy, kdy lidé, přičichnuvší k esoterice opustí rodiny s dětmi, protože jim přestane partner vyhovovat, jsou příčinou sporů s přáteli, rodiči....rozvíří své okolí a vztahy, protože nitro, které by měli harmonizovat nijak nedokážou vidět ...... to už není o lásce...


Ale je to o učení. Nelze očekávat, že člověk okamžitě všechno pochopí. Někdy to trvá velice dlouho.

dominika napsal:
Bohužel jednou přijaté zasvěcení nelze vyreklamovat a vrátit se do doby před ním... Zanechá stopu, kterou ne každý má sílu bez následků a ublížení svému okolí ustát...To, co energie všeobecně a ze své podstaty nabízejí, není cesta ke Zdroji, k Bohu a ke splynutí s ním, ale je to určitý druh magie a kouzlení. Výuka, jak přizpůsobovat realitu, aby vyhovovala našim přáním, tedy jakási cestička z naší vlastní prožívané nespokojenosti...


Tady opět záleží na přístupu. Na všechno lze pohlížet jako na dar od Boha, anebo jako na nástroj k manipulaci a destrukci. Vodou se můžeš osvěžit, můžeš se v ní utopit. Ohněm se můžeš zahřát a připravit si na něm jídlo, můžeš v něm ale i uhořet. Nožem můžeš krájet, můžeš jím i vraždit...

dominika napsal:
Když se člověk obyčejně bez jakýchkoli systémů naučí dle toho známého citátu získat sílu, aby měnil skutečnosti, které měnit lze, přijímal s pokorou a odevzdáním situace, které měnit nelze a měl dost moudrosti, aby se naučil jedno od druhého rozlišit, pak mu žádných zprostředkovaných zasvěcení jiným člověkem není třeba.... Moje poznání.. Smile


Mohou mu však na jeho cestě významně pomoci. Moje poznání...Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 3:02 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:


Některé channelingy mohou být velkým přínosem pro lidstvo. Vždy záleží na konkrétních lidech, na jejich motivaci. Je snadné paušálně obviňovat každého, kdo zveřejní nějaký channeling, z pocitu důležitosti. Třeba je to jen zrcadlo?


To není obviňování, jen pozorování. Chanellingy jsou zavádějící a matoucí. Kde je konec těm všem z minulého roku, kdy esoterická obec šílela z přechodu do lepšího světa nebo z konce světa? Ti samí lidé, kteří zveřejňovali chanellingy koncem minulého roku je zřejmě budou zveřejňovat i dál, jen s jiným obsahem, když to s tím přechodem nějak nevyšlo...

sunnyi napsal:


Setkal jsem se s mladou ženou, která z bezprostředního prožitku ví, že všechno je energie, a která říká, že Bůh je veliká lež, že jsme nekonečnou bytostí. A přece nesmírně trpí, psychicky i fyzicky, a přemýšlí o sebevraždě. Někdy vhled předběhne připravenost. Člověk ví, ale nedokáže to žít. Takoví lidé podle mne plní psychiatrické léčebny. Nemůžeme přeskakovat přirozený vývoj.
.



Je mi líto té ženy. ..Takové prožitky se bohužel občas dějí, když je člověk v kontaktu s nějakou a pod vlivěm nějaké esoterické praktiky nebo metody... Jak by vhled mohl předběhnout připravenost? Není to spíš důsledek masivního a neuvědomovaného používání esoterních praktik, které se prodávají už pomalu jako chleba? Dříve taková vědění byla přísně střežena a předávána jen dlouhodobě hledajícím. Myslím, že takové nepříjemné životní stavy lidí si mohou přičíst praktikující esoterici k zodpovědnosti.

sunnyi napsal:
Kdyby tomu tak opravdu bylo, tak by Mikao Usui nebyl veden k tomu, aby reiki předával dál. .


Jak ale víš, po tolika letech, z jakého důvodu p. Usui začal zasvěcovat? Zcela romanticky se věří, že proto, že k tomu byl veden samotným Bohem a dobrem... Dokud ale člověk sám není dostatečně pozorný, zůstanou mu skryty i jeho vlastní motivace k nějakému chování, natož aby dokázal nahlédnout do motivací přítelových, partnerových, do motivací svých dětí... A už vůbec nelze odhadnout, co se honilo hlavou a srdcem někoho jako jsou historické postavy... Do nitra lidských duší má povětšinou přístup právě jenom Bůh a ten o nich mlčí...ostatní se mohou pouze domnívat..... Třeba si Mikao Usui řekl, že by se na tom dalo docela dobře vydělávat a živit se tím... a tuto motivaci bezděčně předal ve svém zasvěcování dál...
Lepší je sám sobě nechat otevřený prostor pro představy o konání jiných lidí, aby člověk nemusel zažívat případná zklamání a ztrátu iluzí např... Pro mě jsou všechny možnosti otevřené... Nevím proč začal p. Usui zasvěcovat a nikdy se to nedozvím...to ví možná jen on...a Bůh-...

sunnyi napsal:
Ale je to o učení. Nelze očekávat, že člověk okamžitě všechno pochopí. Někdy to trvá velice dlouho.


To jo.. Nebylo by teda pak lepší, aby tyto praktiky opět začaly být praktikami nedostupnými, praktikami jen pro opravdu odhodlané, kteří mají své pozemské úkoly jako je výchova dětí třeba již splněny? Vstoupit na duchovní cestu a připravit vlastní děti o možnost užít klidné dětství mi přijde hodně nepřijatelné...... Toto je aspekt, který mistra většinou vůbec nezajímá. Setkala jsem se s rozšířeným názorem, že na zasvěcení přijde jen ten, kdo má a dost.. Mistr neupozorní potencionálního žáka na to, že aktem zasvěcení se mu obrátí život vzhůru nohama. Neupozorní ho na mnohé temnější následky zasvěcení, ale naopak je mu vše líčeno z té hezké stránky.

dominika napsal:
Bohužel jednou přijaté zasvěcení nelze vyreklamovat a vrátit se do doby před ním... Zanechá stopu, kterou ne každý má sílu bez následků a ublížení svému okolí ustát...To, co energie všeobecně a ze své podstaty nabízejí, není cesta ke Zdroji, k Bohu a ke splynutí s ním, ale je to určitý druh magie a kouzlení. Výuka, jak přizpůsobovat realitu, aby vyhovovala našim přáním, tedy jakási cestička z naší vlastní prožívané nespokojenosti...


Tady opět záleží na přístupu. Na všechno lze pohlížet jako na dar od Boha, anebo jako na nástroj k manipulaci a destrukci. Vodou se můžeš osvěžit, můžeš se v ní utopit. Ohněm se můžeš zahřát a připravit si na něm jídlo, můžeš v něm ale i uhořet. Nožem můžeš krájet, můžeš jím i vraždit...
[/quote]

Zasvěcení zprostředkovaná ,lidským Mistrem ale nemohou být považovaná za dar od Boha. Je to výsledek rozumové úvahy... Ano chci to zasvěcení, ano, mám na něj tolik peněz, kolik je požadováno..., tak si to zasvěcení koupím.. Lidský Mistr taky nekoná svým zasvěcováním s prominutím Boží dílo. Ten zas přemýšlí, ano, chci dělat to co mě baví a to, co považuju za prospěšné a ano, chci za to dostávat zaplaceno, chci se tomu věnovat naplno a být tím živ... udělám nabídku a budu čekat, kdo ji přijme.... Za Boží akt považuju třeba to, že jsou dva lidé na procházku okolo řeky po niž jedou vodáci. A najednou vodáky strhne proud, loďka se potopí... a Ti lidi na břehu to vidí, nezaváhají ani vteřinu,nepřemýšlí, že si zničí šaty ale okamžitě a bez rozmýšlení se vrhnou do vody, aby pomohli zachránit ty vodáky... Srdce jim tlučou strachem o život těch lidí z loďky a soucitem s jejich potížemi... tehdy do nich vstupuje něco jako ...třeba... Bůh... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 10:02 pm    Předmět: Citovat

Dominiko, To, co píšeš o zasvěcení neodpovídá. Krom některých učitelů, kteří skutečně požadují peníze například za zasvěcení na dálku, se za zasvěcení neplatí, kurzovné je za výuku v kurzu - zasvěcení je sice také součástí kurzu, ale většina času je věnována výuce, nikoliv zasvěcení. Nikdy jsem za zasvěcení peníze nevzal.
Zasvěcení, tak jako ho chápu, je sdílením. Sdílením schopnosti Reiki. Podobně třeba v Sahadžajóze je sdílena schopnost práce s Hadí silou.
Samozřejmě mě můžeš namítnout, že se o tom mluví v mnoha případech jinak- ale slova s mluví--- Tak například se někde doslechneš o tzv. "otevírání" čaker a podobné nesmysly. Podstatou výuky Reiki je ale sdílení toho, co dosáhl učitel s žáky (obdobně funguje například jóga Srí Chinmoye).
Určitě, kdybychom k tomu měli vůli, nalezneme i v Novém Zákoně příklady, kde Kristus sdílí své schopnosti se svými učedníky, nebo?
Respektuji Tvé postoje, ale přesto se mi zdá, ýe jsou moc černobílé, kde Reiki je jen a jen očerňována. Není to úplně v pořádku, zvláště ve vztahu ke Kristově výzvě, abychom se zabývali především sami sebou, svými duchovními a osobními aspiracemi - a mimo jiné i sdílením s těmi, kdo to potřebují.
Píšu to ne proto, abych zažehl novou plamennou disputaci, ale proto, že se mi zdá, že to, co píšeš se až příliš opírá pouze o jednostranné a ne úplně odpovídající informace o tom, co Reiki je.
To je moje poznání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 10:38 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
To není obviňování, jen pozorování. Chanellingy jsou zavádějící a matoucí.


Není channeling jako channeling. Když odečtu nějaké ty přestávky, tak jsem v kontaktu nebo spolupracuji s lidmi, kteří pracují s channelingem nějakých 12 let. To už je nějakých zkušeností. A můžu Ti zodpovědně říct, že pokud je napojení opravdu čisté, tak se to poselství, které přichází, v principu naprosto shoduje. Může se do určité míry lišit svojí formou nebo detaily, ale principiálně přináší vždy totéž učení.

Vesmír každého z nás učí tak, jak je to pro něj v dané chvíli nejlepší. Co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro jiného, ale Vesmír nás ve svojí moudrosti vede každého dle jeho možností a schopností.

dominika napsal:
Je mi líto té ženy. ..Takové prožitky se bohužel občas dějí, když je člověk v kontaktu s nějakou a pod vlivěm nějaké esoterické praktiky nebo metody...


Ano, v tomto případě tomu tak opravdu bylo. Mám ale důvod se domnívat, že něco takového se může stát i "samovolně". Promiň, že to nebudu dále rozvádět. Musím v příštích dnech něco dokončit a mám pocit, že už příliš tříštím energie a toto by bylo na delší rozpravu.

Pokud budeš mít ještě zájem, tak se k tomu a k tomu ostatnímu, na co teď již nebudu odpovídat, můžeme ještě vrátit někdy po 20. červenci. Dík za povídání Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 6:52 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Dominiko, To, co píšeš o zasvěcení neodpovídá. Krom některých učitelů, kteří skutečně požadují peníze například za zasvěcení na dálku, se za zasvěcení neplatí, kurzovné je za výuku v kurzu - zasvěcení je sice také součástí kurzu, ale většina času je věnována výuce, nikoliv zasvěcení. Nikdy jsem za zasvěcení peníze nevzal.
Zasvěcení, tak jako ho chápu, je sdílením. Sdílením schopnosti Reiki. Podobně třeba v Sahadžajóze je sdílena schopnost práce s Hadí silou.
Samozřejmě mě můžeš namítnout, že se o tom mluví v mnoha případech jinak- ale slova s mluví--- Tak například se někde doslechneš o tzv. "otevírání" čaker a podobné nesmysly. Podstatou výuky Reiki je ale sdílení toho, co dosáhl učitel s žáky (obdobně funguje například jóga Srí Chinmoye).
Určitě, kdybychom k tomu měli vůli, nalezneme i v Novém Zákoně příklady, kde Kristus sdílí své schopnosti se svými učedníky, nebo?
Respektuji Tvé postoje, ale přesto se mi zdá, ýe jsou moc černobílé, kde Reiki je jen a jen očerňována. Není to úplně v pořádku, zvláště ve vztahu ke Kristově výzvě, abychom se zabývali především sami sebou, svými duchovními a osobními aspiracemi - a mimo jiné i sdílením s těmi, kdo to potřebují.
Píšu to ne proto, abych zažehl novou plamennou disputaci, ale proto, že se mi zdá, že to, co píšeš se až příliš opírá pouze o jednostranné a ne úplně odpovídající informace o tom, co Reiki je.
To je moje poznání.




O tom, co Reiki je neexistuje žádný jednoznačně platný a jednoduchý obrázek. Je to stále individuální pohled každého, který se může časem i změnit, jak se to stalo i mně. Nepovažuji tyto metody již za tak prospěšné, jak je uváděno...
Je hezké se dle slov Ježíšových starat se o svůj duchovní pokrok a sdílet ho s těmi, kdo to potřebují, jen je na pováženou, zda je člověk na současné úrovni poznání schopný posoudit, zda to, co on sám za pomoc považuje, pomocí skutečně je... Od tohoto jednoznačného láskyplného vysvětlení mě odrazují případy, kdy se lidem po přijetí energií nebo jiné esoteriky přitížilo. (Ježíš neměl případy, kdy jeho zásah byl pro člověka destruktivní a musel se s jeho následky potýkat dál.. on měl sílu ihned změnit realitu člověka v jeho prospěch- žádné prodlení a žádné bolestné čistění..) Píšeš sdílení Reiki. Sdílení toho, co dosáhl učitel s žáky.... Asi musíš být přesvědčen o tom, že máš co nabídnout a tedy je co sdílet.
Vím, že si učitelé reiki nenechávají platit za samotný akt zasvěcení, ale za své povídání, názory a postoje. Nechávám na jejich posouzení, zda je to v pořádku.
V porovnání s Ježíšem to ale asi neobstojí, protože naopak on lidi, kteří mu chtěli být nablízku a šli s ním a za ním celý den, neměl to srdce ani nechat je jít spát hladové. Nasytil pětitisícový dav rozmnožením chlebů a ryb... Smile .
Ježíš opravdu poslal své učedníky do měst a obcí, aby hlásali radostnou zvěst, že on je nablízku. Lidé šílení , jichž se Ježíš osobně dotknul se šílenství ihned zbavili a dle jeho instrukcí to dokázali v mnoha případech, ne ve všech, i jeho žáci. Esoterika někdy způsobí opak. Psychicky zdravý člověk se pod vlivem esoteriky zhroutí...Jakoby esoterika ze své podstaty své žáky vyráběla, aby je pak mohla harmonizovat a léčit.... To není jen o reiki, ale celkově o působení esoteriky. Když dva dělají totéž, vždycky to není totéž..
Možná ta žena ze Sunnyho povídání své psychické a fyzické problémy nakonec zvládne a moc jí to přeju, jen mi to přijde zbytečné a velice smutné.....
Přemýšlím jen nahlas o tom, zda má esoterik právo své poznání s druhými sdílet, dokud sám není osvícený a plně probuzený.
Světští učitelé taky učí a nebývají zrovna mistry svých oborů, když učitel učí vyrobit židli a žák zjistí, že dle jeho návodu je židle nevyrobitelná, taky to způsobí mrzutosti, žákovu nespokojenost, zlost na mistra, vyhozené peníze za zkažený materiál a ano, poučí se, že od tohoto učitele se už vyrábět židle učit nebude atd... energie taky proběhly... Když esoterické učení svými praktikami přispěje ke zhoršení psychické, fyzické a hmotné situace žáka, je to trochu jiné... Smile žák mnohdy ve své úrovni sotva se probouzejícího se vědomí není schopen posoudit, zda ze jeho potíže může přijetí esoterických názorů nebo by k nim došlo i tak a tudíž by mu přišlo nespravedlivé obvinit esoterika, se kterým se setkal a přijal jeho názory a dle eso učení svoji se svoji situaci učí přijímat jako něco, co tak mělo a má být a protože mu dobře není, hledá cesty zase v esoterickém světě, jak to napravit... Když možná nebýt žádné esoteriky, toto by se nestalo vůbec.
Podle mě je to hra, jejíž důsledky a pravidla sám esoterik jen předpokládá, i když je sebeláskyplnější a sebepřesvědčení konat jen dobro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 6:54 am    Předmět: Citovat

Mirku, taky děkuju za povídání Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 8:05 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:

O tom, co Reiki je neexistuje žádný jednoznačně platný a jednoduchý obrázek. Je to stále individuální pohled každého, který se může časem i změnit, jak se to stalo i mně. Nepovažuji tyto metody již za tak prospěšné, jak je uváděno...

Máš pravdu v tom, že jsou tu snahy pod pojmem Reiki předkládat nejrůznější manipulace. V takovém případě je třeba se vrátit se k podstatě, ne ke vnějším projevům. Podstatou Reiki je hledání a nalézání harmonie. Léčebné účinky tohoto hledání jsou v zásadě "vedlejším produktem" = kdo je v harmonii má důležitý předpoklad k tomu, aby byl zdravý. Tak byl tento systém vytvořen - ostatní bylo časem přidáno. Není tomu tak také s jinými duchovními (či církevními) "projekty"? Nenastává pak obvykle období, kdy navzájem různé výklady původní koncepce začínají soupeřit až k antagonismu? Reiki nyní prochází takovým obdobím - to je třeba chápat a zřejmě i respektovat.

Potřeba sdílet s bližními to, čeho jsme dosáhli, je jedním z nejkrásnějších darů, jimiž byl člověk obdařen - není to jen záležitost duchovních nauk, i malé dítě, když namaluje obrázek má v sobě touhu sdílet to, čeho dosáhlo...
Nečeká, až z něj bude uznávaný výtvarník. Jsme jako malé děti - a to je asi dobře, nebo? Víš jak hovořil Ježíš o malých dětech....!

Nemyslím si ovšem, že mi (nebo komukoliv) přísluší porovnávat to, co přinesl lidstvu Ježíš s tím, co přináší životní styl Reiki. V osobním životě většiny lidí Reiki přinesla takovou změnu, kterou s odstupem lidé hodnotí jako pozitivní otevření se vnímání podstaty života - dochází-li k tomu, že pro tento cíl člověk odhodil to, co svazovalo, kde nebyl sám sebou, všechny své předsudky a neúpřimnosti, pak to samozřejmě někdy bolí. Kdo takto postupoval, nebyl manipulován, jen veden (vnitřní potřebou - nutkáním) k tomu, aby "obřezal své srdce", nalezl své vnitřní Světlo a stal se sám sebou. To pokládám za nejvýznamnější přínos Reiki, pro který stojí za to se o Reiki zajímat a zprostředkovávat ji v tomto smyslu ostatním jako jednu z významných možností.
Ježíš "je Cesta" "Alfa i Omega".
Reiki je jen jedna z možností jak po ní kráčet. To je moje poznání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 9:01 am    Předmět: Citovat

Máš pravdu, tenhle můj pohled se nevztahuje jen k Reiki, ale ke všem esoterickým praktikám, které ze své podstaty a o tom nepochybuju byly přineseny světu jako zamýšlené dobro... Jenže jejich původní záměr je překryt tím vším, kdo se těch praktik dotkl a předává je jicž obohacené o svoji energii a poznání dál...

S tím sdílením a příkladem dětí to vidím malinko jinak než ty... Děti jsou stř¨rašlivě sponntání. Když z něčeho mají radost, tak tou radostí chtějí zahrnout všechny okolo. Když mají radost z namalovaného obrázku, běží za kamarádkou, babičkou, tatínke, maminkou a zdálky nadšeně volají... "Podívej, mami, co jsem namalovala" a jakákoli chvála i jen pozornost druhé strany je potěší... Tam bych to viděla jako sdílení. Pokud jde o sdílení své vlastní radosti s kontaktem s Reiki , tak v případě, kdy to probíhá přes plánované a placením podmíněné aktivity, už to jako dětské sdílení neberu... Ježíš ani Budha, přestože promlouvali k lidem, nijak to neplánovali.. Buddhu tak nestuduju, ale Ježíš měl plán a věděl, co se bude dít. Věděl o své smrti na kříži a veřejném zavržení. A věděl taky, že más sílu překonat fyzickou smrt... A přitom dodržování svého plánu sem tam vyprávěl lidem, které cestou potkal,protože je měl rád... Jestli to nebylo jinak..Smile

Podle mě je dobře, že se všeobecně o esoterických praktikách začíná víc přemýšlet a dokonce i pochybovat. Člověk by měl mít vyrovnány obě dvě stránky své osobnosti a za krásný postřeh k tomu považuju rčení, že by měl cítit rozumem a myslet srdcem.
Sama na sobě jsem se svým zasvěcením měla jen dobré zkušenosti a žádné dramatické čistění se u mě nekonalo, protože zasvěcení u mě proběhlo až po mnoha letech, kdy jsem vědomě vstoupila na duchovní cestu--- U mě se to drama odehrálo už tenkrát... Ale jsou lidi, kteří s duchovnem začínají právě prostřednictvím práce s energií. Dnes je nabídka široká a běžně dostupná, od kartářů, věštění, různých zkoumání aury, kyvadla ...

Člověk by si měl tvořit své vlastní názory na svět a nepřijímat slepě nic z učení druhých, ani tehdy, když je mu s druhými moc hezky a dobře.... Hodnotit, pozorovat a porovnávat je jedním z privilegií žijících lidských bytostí. Přísluší či nepřísluší hodnotit přínosy jiných? , člověk pokud hledá, pochybnostem, porovnávání a pozorování se nevyhne, dokud nedosáhne průzračného vědomí..., kdy už nebude v pozici, myslím si, doufám, věřím, domnívám se, ale v pozici, ano, vím....

U Ježíše třeba není ani dodnes jisté, že on skutečně jako reálná osoba žil, a o jeho samotném bytí lze s úspěchem i pochybovat... tedy jeho zprostředkované učení psané ve starých spisech lidmi, které on osobně ani neznal, tedy je to všechno víceméně povídání o povídání o někom, kdo se snad jmenoval ježíš a o jeho skutcích... toto vše bude jednou potřeba odložit a získat své vlastní odpovědi na otázky bytí.
Je psáno jedno krásné rčení Budhovo, který v jakési promluvě k hledajícímu žákovi prohlásil, snad to moc nepopletu, ale něco ve smyslu : Jestliže mě potkáš na své cestě, ihned mě zabij"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 11:08 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Máš pravdu, tenhle můj pohled se nevztahuje jen k Reiki, ale ke všem esoterickým praktikám, které ze své podstaty a o tom nepochybuju byly přineseny světu jako zamýšlené dobro... Jenže jejich původní záměr je překryt tím vším, kdo se těch praktik dotkl a předává je jicž obohacené o svoji energii a poznání dál...

Možná, že to právě vnáší do Tvého pohledu ono zkreslení, které cítím. Rozlišuješ ezoterické praktiky od církevních? Vždyť jestliže přijmeme pohled, že vše je energie a práce s energií, pak ani církve z toho nemůžeme vyčlenit. Když Kristus měnil vodu na víno, či probudil znovu k životu Lazara - pracoval - působil - energií, nebo ne?...Totéž platí o jakémkoliv požehnání, pomazání.... o každém udělení svátosti, nebo to je něco jiného?
A není-li, pak předpokládejme prostě, že to k životu patří a nesnažme se to "odstranit".
Když kráčíš po Cestě, neodstraňuj z ní nic! ..... - je psáno.

dominika napsal:
S tím sdílením a příkladem dětí to vidím malinko jinak než ty... Děti jsou stř¨rašlivě sponntání. Když z něčeho mají radost, tak tou radostí chtějí zahrnout všechny okolo. Když mají radost z namalovaného obrázku, běží za kamarádkou, babičkou, tatínke, maminkou a zdálky nadšeně volají... "Podívej, mami, co jsem namalovala" a jakákoli chvála i jen pozornost druhé strany je potěší... Tam bych to viděla jako sdílení. Pokud jde o sdílení své vlastní radosti s kontaktem s Reiki , tak v případě, kdy to probíhá přes plánované a placením podmíněné aktivity, už to jako dětské sdílení neberu... Ježíš ani Budha, přestože promlouvali k lidem, nijak to neplánovali.. Buddhu tak nestuduju, ale Ježíš měl plán a věděl, co se bude dít. Věděl o své smrti na kříži a veřejném zavržení. A věděl taky, že más sílu překonat fyzickou smrt... A přitom dodržování svého plánu sem tam vyprávěl lidem, které cestou potkal,protože je měl rád... Jestli to nebylo jinak..Smile

Děti jsou spontánní, ale způsob, kterým získávají své znalosti a zkušenosti (teď nemám na mysli rodiče) je stejný - platíme ze školy, výuku, kurzy, platíme učitelům .... nevidím v tom rozdíl

dominika napsal:
Podle mě je dobře, že se všeobecně o esoterických praktikách začíná víc přemýšlet a dokonce i pochybovat. Člověk by měl mít vyrovnány obě dvě stránky své osobnosti a za krásný postřeh k tomu považuju rčení, že by měl cítit rozumem a myslet srdcem.
Sama na sobě jsem se svým zasvěcením měla jen dobré zkušenosti a žádné dramatické čistění se u mě nekonalo, protože zasvěcení u mě proběhlo až po mnoha letech, kdy jsem vědomě vstoupila na duchovní cestu--- U mě se to drama odehrálo už tenkrát... Ale jsou lidi, kteří s duchovnem začínají právě prostřednictvím práce s energií. Dnes je nabídka široká a běžně dostupná, od kartářů, věštění, různých zkoumání aury, kyvadla ...

Člověk by si měl tvořit své vlastní názory na svět a nepřijímat slepě nic z učení druhých, ani tehdy, když je mu s druhými moc hezky a dobře.... Hodnotit, pozorovat a porovnávat je jedním z privilegií žijících lidských bytostí. Přísluší či nepřísluší hodnotit přínosy jiných? , člověk pokud hledá, pochybnostem, porovnávání a pozorování se nevyhne, dokud nedosáhne průzračného vědomí..., kdy už nebude v pozici, myslím si, doufám, věřím, domnívám se, ale v pozici, ano, vím....


Určitě s Tebou souhlasím, že by bylo ideální, kdyby každý začínal jen a jen s vlastními názory - na druhé straně náš velký myslitel, učenec a filozof Komenský přišel s námětem "škola hrou" - ta kyvadla, karty, krystaly, tibetské mísy, šamanské bubny - to jsou hračky, s nimiš si hrajeme a přitom se učíme. Nevidím v tom nic špatného.

dominika napsal:
U Ježíše třeba není ani dodnes jisté, že on skutečně jako reálná osoba žil, a o jeho samotném bytí lze s úspěchem i pochybovat... tedy jeho zprostředkované učení psané ve starých spisech lidmi, které on osobně ani neznal, tedy je to všechno víceméně povídání o povídání o někom, kdo se snad jmenoval ježíš a o jeho skutcích... toto vše bude jednou potřeba odložit a získat své vlastní odpovědi na otázky bytí.
Je psáno jedno krásné rčení Budhovo, který v jakési promluvě k hledajícímu žákovi prohlásil, snad to moc nepopletu, ale něco ve smyslu : Jestliže mě potkáš na své cestě, ihned mě zabij"...

O životě Buddhy ani Ježíše osobně nepochybuji. Pochybuji spíše o tom, zda vše, co přinesli světu, bylo úplně a správně předáno. Tak je to se vším duchovním učením a nejen s tím duchovním - funguje tu něco na principu "tiché pošty". Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 1:40 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, díky , pane Damao. Zaznělo tu snad to nejpodstatnější : že energie reiki uvádí do harmonie......ono můžeš dělat správné a pravdivé věci, třebas jako Ježíš, Jan, Komenský, Hus apod.- a stejně nebudeš vyslyšen a snaha půjde vniveč. Mnoho lidí si myslí, že reiki je něco nečistého- nevím, proč. Vždyť je to i nástroj pro seberozvoj, posunutí se někam dál----možná i blíž k - ! BOHU " !!!!! Mnoho lidu si myslí, že současná církev je úplně to nejsprávnější. Vychází z učení Ježíše z Nazaretu, ale kolik je v tom přidaného? Vždycky se mi vyjeví obraz a zážitek z Hostýna, jak plný kostel se modlil, co to jde- ale snad každičký tam měl berle či hole. Pomůže jen modlení? Třeba v mém případě je reiki "cesta"- objevuji masáže, energetické praktiky, systémy, moxování, baňkování, lávové kameny...a mnoho dalšího.
Naproti tomu energii reiki / ať je jaká je / obdivuju, jak nastartuje staříčka, a má inteligenci, protože " plácneš ruce" - a někde v těle je odezva- brnění, tepání, teplo......a já to už mám i jako diagnostiku, protože kolikrát určím docela běžně podle mých vjemů, kde to v tom druhém " drhne" a nekoluje jak má. Filozofie je pěkná věc, ale víme, kdo Ježíše vychovával? Co to bylo za komunitu? A stejně jako v reiki platilo, že jak se neotevřeš a nepřijmeš, tak se nezměníš. / Odmítající Ježíše dali ukřižovat/. Jiný příběh je ZRADA. Tak skončil dík Jidášovi Ježíš, tak vyhnal Bůh Adama a Evu z ráje / zradili a překročili jeho nařízení/, tak časem každého zradí některý životně důležitý orgán. Je to něco mimo HARMONII či koloběh či dané.....
Ať mi nikdo z věřících netvrdí, že při náboženských obřadech se nepoužívá magie. Co kadidlo, vykuřování? Bylo prokázáno, že to stimuluje a snad i otevírá sedmičku čakru. Není to ovlivňování vnímání?
Harmonik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Další
Strana 3 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund