Fórum - Zobrazit téma - Konec Reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Konec Reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Konec Reiki?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po červen 24, 2013 2:25 pm    Předmět: Citovat

1. v čem spočívá jedinečnost přínosu Reiki pro mne? (každý zodpověz za sebe)
2. v čem mi Reiki pomohla (kam jsem se posunul) pokud jde o můj duchovní růst?

Reiki neskončila----ani neskončí-----jako mnoho cyklicky se opakujících systémů--- roční období-----vývoj a stadia jedince-----koloběh v přírodě aj.

Tak pro mne je vesmírná energie Reiki rozhodně přínosná. Pravidelně si dělám před začátkem zaměstnání ochranu a prosím o pomoc a zdárný průběh směny--- v podstatě pracuji s reiki. Mnohokrát vyzkoušeno, že zvládnu víc, líp--- mnohdy se problémy vyřeší samy- / no ochránci andělíčci makají super Laughing . Když se zeptám, jak je mám nebo mohu odměnit, řeknou mi, že to nestojí za to, ale třeba můžu udělat pro jiné něco jen tak, bez odměny, zkrátka tzv. nezištně pomoct, přiložit ruku k dílu.....

Jenže řekni to nadřízenému--- okamžitě to zneužije a navalí mnohem víc úkolů- tak jak se to děje běžně.
Určitě se mi zvýšila intuice, vnímání- možná se mi víc otevřely čakry- sedm pečetí, co zmiňuje i Ježíš. A víme že ty ovlivňují hormony, ty zasejc krev- a krev všechno ostatní v tělesné a v návaznosti duševní rovině.

Zkrátka- je to super- ať už si to smažíš na kole do kopce a máš v "reiki" pomocný motorek nebo ryješ pozemek na zahrádce....nebo....sebereš úrodu jahod vypěstovaných energií reiki, provoníš si byt levandulovou kyticí nebo potěšíš svou milou poupátkem růže......
A L.- posílám mamce- pulsuje při předávání, bere-- ale není to v ohrožení života, potřebuje ale posílat E . Posílání energie na dálku- to je přínos Question

2.- v čem mi reiki pomohla v duchovním růstu?- no nevim.... esi se dá mé existenci pomoct. Jako myšičkovitý panáček ve vahách narozen jako dvojče jsem dost svojsky svůj Laughing Laughing Laughing Idea
Ale mám možná zvýšenou intuici, cítím často propojení mnohého s mnohým.... až pocvičím, chtěl bych na kurs reiki trojku.

samanka Zaslal: čt 20. červen, 2013 20:22 Předmět: x

Nebojte se,
včera jsem četla o americkém nejluxusnějším hotelu pro psy na světě, kde kromě obvyklých věcí jako jsou masáže, aromaterapie (chudáci zvířata), osobních kuchařů, televizního programu s oddechovými filmy jako Lasie se vrací nebo 101 dalmatinů je na programu i kurz reiki.
Takže ze světa bussinesu nezmizela a naše salóny určitě nezaostanou.
A zvířata, jak víme, to umí hezky ocenit

šamanka

To je zajímavý....já o psech v poslední době taky přemýšlel---jak dokážou vyčmuchat zlato a peníze Laughing Exclamation Question Idea Kost či klobásku chápu, ale tohleto? Slovenský Rasty v Bernarticích u Budišova našel prašule v sekretáři....no v Praze rakouští hafani taky byli úspěšní. Jeden znalý kolega mi vysvětloval, že tito psíci se trénují na peníze tak, že jsou vlastně jako narkomani, navyklí na specifický pach. A když jim chybí- tak jdou po onom peněžním, aby si to obstarali. No nevím- je to zajímavé. Pejsci mají mnoho schopností....i vyčmuchat rakovinu....

Čau, Harmonik. Wink Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po červen 24, 2013 9:15 pm    Předmět: Citovat

Když se ptali Dalajlámy, které náboženství je nejlepší, tak odpověděl: To, které přivede člověka nejblíže k Bohu. S reiki je to to stejné.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kolmart
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.7. 2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: út červen 25, 2013 12:57 pm    Předmět: Citovat

Milí přátelé. Chtěl bych se zeptat nakolik je dobré nechat na sebe působit energií Reiki od člověka, který si nevěří, jestli je možné mu vůbec nějak pomoct. Nakolik je dobré se nechávat zasvětit třeba na dálku a ještě za peníze? Nakolik je dobré zasahovat do karmy jiného člověka a tím na sebe přebírat činy a události k vyučení toho člověka a jemu je odpírat. Není Reiki magie? Já jsem přesvědčený, že magie ať už bílá nebo černá není ta správná cesta. Pomáhat bližním se má především láskou a pokorně pomáhat nést každému jeho kříž. To je ta nejlepší cesta k Bohu. Chápu, ale, že každý má právo jít svou vlastní cestou. Přeju každému, aby tu svoji cestu našel. Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 25, 2013 8:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Kolmarte.

Tvoje úvaha o magii je jistě na místě, jenže… kdo určuje jakou podobu na sebe bere pomoc…láska?
Vždyť, tak jako tak, neustále něco ovlivňujeme, každá naše myšlenka a čin je vlastně magií Smile
Člověk od člověka se liší, už jen samotnou motivací a schopností být si svých pohnutek vědom, takže ta lidská ovlivňování jsou zrovnatak různá.

Stejně jednoho dne přijde nutnost obracení se ze směru „ven“ směrem opačným. A protože je to všechno proces, může být také Reiki jedním z významných katalyzátorů, díky němuž je možné si uvědomit, že jediné co mohu doopravdy měnit, je sám sebe, čímž pomohu nejvíc nejen sobě, ale zároveň taky celému Světu.

A že se na této cestě spolu potkávájí bytosti, které jsou si skutečnou vzájemnou pomocí, tak to je, jen je ta pomoc dosti často převlečená za něco, co v tu chvíli jako příležitost ani nevnímáme.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út červen 25, 2013 10:49 pm    Předmět: Citovat

Kolmart napsal: Já jsem přesvědčený, že magie ať už bílá nebo černá není ta správná cesta. Pomáhat bližním se má především láskou a pokorně pomáhat nést každému jeho kříž.

----- pojem magie je velice těžce definovatelný, už se to tu rozebíralo.....
pomocí působení jemněhmotných sil se dociluje změna v tělesném, či duševním......
--- to by i modlitba mohla být definována jako magie.
----pomáhat láskou a pomáhat nést každému jeho kříž ? Mnohý hodný rodič zaplakal nad potomkama, kterým umetal cestičky.....

Energie reiki se definuje jako všeobsahující vesmírná energie, všudypřítomná.....ve smyslu jako--- láska.

Ježíš taky nebyl jenom hodný- dokázal se rozpumpovat a vyhnat kupčíky z chrámu rázným způsobem- způsobem, který nenesl stopy lásky a tolerance k jednání kupčíků. Asi takto.

Něco naštuduj, je toho dostupného mnoho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 25, 2013 11:24 pm    Předmět: Citovat

harmonik napsal:
----pomáhat láskou a pomáhat nést každému jeho kříž ? Mnohý hodný rodič zaplakal nad potomkama, kterým umetal cestičky.....


Pomoci nést kříž si tuším vykládá každý jinak.
Já bych to jako "umetání cestičky" neviděla.
Nic ale nebrání tomu, nejdříve se Kolmarta zeptat,
co tím mínil on sám.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st červen 26, 2013 7:42 am    Předmět: Citovat

Citace:
----pomáhat láskou a pomáhat nést každému jeho kříž ? Mnohý hodný rodič zaplakal nad potomkama, kterým umetal cestičky.....


Umetání cestiček nevnímám jako pomoc

a ,,pomáhat každému nést jeho kříž..." - jak mám někomu pomáhat nést jeho kříž? Já se můžu vcítit, můžu pochopit, porozumět, podpořit, ale kříž s tím člověkem asi neponesu.

Spíš ho budu učit, aby svůj ,,kříž" - přestal vnímat jako kříž, tíhu, břemeno, balvan. Aby ho shodil ze svých ramen a znovu se volně nadechl. Protože dokud dýcháme, máme tady být. A dokud jsme tady, máme se z toho umět radovat....a nebo aspoň nežehrat na zpackaný život.

Někdy ale to břemeno je opravdu velmi těžké. To nepopírám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červen 26, 2013 1:13 pm    Předmět: Odpovědi Citovat

Odpovím tu na pár položených otázek, protože mi přijdou zajímavé.

kolmart napsal:
Milí přátelé. Chtěl bych se zeptat nakolik je dobré nechat na sebe působit energií Reiki od člověka, který si nevěří, jestli je možné mu vůbec nějak pomoct.


Já osobně si lidi, které na sebe nechám vztáhnout ruce (působit reiki) vybírám. Tedy od nějakého "zoufalce" bych to nechtěl. Ale to platí o jakémkoliv jiném způsobu léčení či terapie.

kolmart napsal:

Nakolik je dobré se nechávat zasvětit třeba na dálku a ještě za peníze?


Já na to nevěřím ... domnívám se, že osobní setkání je lepší.

kolmart napsal:

Nakolik je dobré zasahovat do karmy jiného člověka a tím na sebe přebírat činy a události k vyučení toho člověka a jemu je odpírat.


Nemyslím si, že by takhle karma nebo Bůh fungovali. Jestliže mi někdo pomůže a to jakkoliv, tedy i působením reiki, je to v souladu s karmou a vůli Boha. Tedy působením reiki mohu být božím nástrojem (třeba nástrojem milosrdenství), ale nikdy nejdu proti boží vůli.

kolmart napsal:

Není Reiki magie?


Myslím si, že reiki je boží energie a ne magie.

kolmart napsal:

Já jsem přesvědčený, že magie ať už bílá nebo černá není ta správná cesta. Pomáhat bližním se má především láskou a pokorně pomáhat nést každému jeho kříž. To je ta nejlepší cesta k Bohu. Chápu, ale, že každý má právo jít svou vlastní cestou. Přeju každému, aby tu svoji cestu našel. Martin


S tím souhlasím Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: st červen 26, 2013 3:32 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
harmonik napsal:
----pomáhat láskou a pomáhat nést každému jeho kříž ? Mnohý hodný rodič zaplakal nad potomkama, kterým umetal cestičky.....


Pomoci nést kříž si tuším vykládá každý jinak.
Já bych to jako "umetání cestičky" neviděla.

Je myslím dobré vycházet z toho, že dokud něco vnímáme jen jako kříž, jsme bezmocní. Přitom mnohý kříž se může ukázat i jako důsledek disharmonie, na jejímž vytváření máme sami podíl. Tohle pochopení pak může (i když nemusí) probudit ochotu podívat se hlouběji, k příčinám - a tím otevřít cestu k jejich změně.

Probrat to takhle s blízkými kamarády nám pomohlo už víckrát změnit kříž v příležitost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt červen 27, 2013 8:34 am    Předmět: Citovat

tobee napsal:
toora napsal:
harmonik napsal:
----pomáhat láskou a pomáhat nést každému jeho kříž ? Mnohý hodný rodič zaplakal nad potomkama, kterým umetal cestičky.....


Pomoci nést kříž si tuším vykládá každý jinak.
Já bych to jako "umetání cestičky" neviděla.

Je myslím dobré vycházet z toho, že dokud něco vnímáme jen jako kříž, jsme bezmocní. Přitom mnohý kříž se může ukázat i jako důsledek disharmonie, na jejímž vytváření máme sami podíl. Tohle pochopení pak může (i když nemusí) probudit ochotu podívat se hlouběji, k příčinám - a tím otevřít cestu k jejich změně.

Probrat to takhle s blízkými kamarády nám pomohlo už víckrát změnit kříž v příležitost.


Ano- "pomoci nést kříž"- si opravdu každý může vykládat jinak, je tu prostor k sáhodlouhému filozofování. V reakci na Kolmartův příspěvek zrovna konkrétně mně vytanula na mysli zkušenost mnohých až moc hodných rodičů pomáhajících svým potomkům na životní pouti. A příkladů je víc než dost. Jak děti a potomci slavných a bohatých spadli do feťáckých doupat apod......
Ale z druhé stránky vlastní prožitek či zkušenost i s prekérní situací může být výzvou i poučením dobudoucna.- Tak třeba dědeček hříbeček, když potrestal Ivana medvědí hlavou... Laughing Laughing Laughing Až se Ivan zevnitř změnil, kouzlo pominulo a změnil přístup k okolí. Laughing Laughing Laughing

Život- to je škola. Dává nám lekce- a leckdy je nám podsune i k opakování.

Mnoho lidí neví a nezná, co reiki vlastně je- a k čemu je dobrá. Mnozí si to vykládají jinak. Často po svém.

Možná ani neví, že reiki je všudypřítomná vesmírná energie.

Harmonik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: pá červen 28, 2013 3:50 pm    Předmět: Re: Konec Reiki? Citovat

Evik napsal:
Ahoj všem,

nevím, zda je to jen můj pocit, ale nezdá se vám, že éra Reiki je za námi?


řekl bych, že to není konec Reiki jako takové, ale spíš konec starého paradigmatu. Konec světa/reality v jakém jsme až dosud žili. To, že to tak Evíku vnímáš, je dobré. Budete vidět, jak se mnoho lidí bude zuby nehty držet toho starého. Jejich svět, pokud ho nepustí a nepůjdou s novým, někdy později zanikne. Pokud na něm budou lpět, budou i trpět.

Tím, jak se neustále zrychluje čas, tím se také zrychlují naše karmické věci. Budete svědci možná i u vás samých, jak se vám vrší jedna karmická záležitost za druhou, pokud se včas nebudete "řešit". Což mohou být nemoci, neboť to je Karma. Jakákoliv nemoc je karmické vyjádření nebo i úrazy/nehody a hlavně nedobré/nefunkční vztahy v rodinách.

Pokud máte nedobré vztahy s jedním rodičem, většinou máte i nedobré vztahy s lidmi stejného pohlaví, jako je ten rodič. Vyléčte si vztah k rodičům, vyléčite si tím své kořeny a tím snadněji vyléčíte i svoji Karmu.

To, že někteří z vás tu jste netolerantní k jiným novějším energetickým systémům, ukazuje i vaši vnější názorovou zatuhlost na svět jako takový. Tyto všechny nové energie, které sem přišly na Zemi po roce 1998, jsou většinou vyjádřením nového cyklu vesmírných energií Vodnáře a tedy i vyjádřením Matky-otce Boha. Ale o ulpívání na starém a netolerantnosti k novému, jsem již psal nahoře.

Občas mi to tu připadá, že Reiki je pro některé z vás, vaše novodobá víra, místo do kostela, chodíte do Reiki a i ji tak vehementně bráníte, jako jedinou možnou. Ale tak se chová jen Egregor, který za tímto Reiki "novodobým náboženstvím" stojí. Ale vše je božské i tento Egregor a určité zkušenosti, které potřebujete, jsou a vždy budou v souladu s vaší vybranou cestou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so červen 29, 2013 6:35 am    Předmět: Koniec Reiki? Citovat

Lightworker,

"sám vytváraš egregor *kšeftovania* s novými Question energiami, či?
Mal by Ťa Kristus vyhnať z chrámu, nie?
Zadarmo si dostal - a tak i odovzdávaj!
O tom TO JE, alebo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: so červen 29, 2013 2:40 pm    Předmět: Citovat

Díky Moi za příklad.
moi napsal:
Lightworker,

"sám vytváraš egregor *kšeftovania* s novými Question energiami, či?
Mal by Ťa Kristus vyhnať z chrámu, nie?
Zadarmo si dostal - a tak i odovzdávaj!
O tom TO JE, alebo?


Spousta lidí má v sobě i různé programy a toto je jeden z nich. Je docela hodně rozšířený jak na fórech v Čechách, na Slovensku tak i v zahraničí. Je to program Trolla. Pokud se mu nedodá energie, vyšumí a odejde na jiné fórum. A takto to dělá dokolečka dokola a čeká na nový příspěvek, možná že za ním dostane tu vytouženou emoci...

Další program je: "Zadarmo si dostal - a tak i odovzdávaj!"
Tento program je mezi lidmi hodně rozšířený. Je úmyslně vložený, aby rozpoltil ezoterickou společnost. Vzpomeňte si, kolik lidí takto reaguje i na léčitele. Je zajímavé, že se vynechávají různí umělci, i když ti to také čerpají zvrchu - zpěváci, malíři, sochaři, spisovatelé atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne červen 30, 2013 8:49 am    Předmět: Citovat

Jsem připravena na to, že taky budu označena za člověka, jež je ovládán programem Troll, ale já souhlasím se členem Moiem... Podle mě celá dnešní moderní esoterika zaslouží větší pozornost, prozkoumání a kritický úsudek, než se jí běžně dostává. Kritický rozum a milující srdce v souladu jsou předpokladem, že člověk nepřistoupí jen tak na nějaké zásahy moderních mistrů, kteří podle mě mnohdy nevědí sami s čím si hrají......

Ježíš ve své době varoval před falešnými proroky, kteří přijdou... Sám žil prostým životem a je docela směšná představa, že by svoje povídání , svůj vzdělávací kurz nejdříve veřejnosti nějak nabídnul, určil datum jeho konání,přijímal objednávky zájemců, vybral stanovené poplatky a pak teprve přednášel....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červen 30, 2013 2:42 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Podle mě celá dnešní moderní esoterika zaslouží větší pozornost, prozkoumání a kritický úsudek, než se jí běžně dostává. Kritický rozum a milující srdce v souladu jsou předpokladem, že člověk nepřistoupí jen tak na nějaké zásahy moderních mistrů, kteří podle mě mnohdy nevědí sami s čím si hrají......


To je pravda, na druhé straně je asi potřeba přirozený výběr, přirozené vytříbení, oddělení zrna od plev... A to chce čas. Myslím, že lidé jsou dnes již daleko opatrnější než byli před těmi lety, kdy to u nás všechno začínalo. A nakonec i to, že mnozí lidé naletí a spálí se, patří k jejich učení.

dominika napsal:
Ježíš ve své době varoval před falešnými proroky, kteří přijdou... Sám žil prostým životem a je docela směšná představa, že by svoje povídání , svůj vzdělávací kurz nejdříve veřejnosti nějak nabídnul, určil datum jeho konání,přijímal objednávky zájemců, vybral stanovené poplatky a pak teprve přednášel...


Toto podle mne vůbec srovnávat nelze. Když zůstaneme u Ježíše, tak on byl plně osvícenou bytostí. On věděl, že jeho život nezávisí na hmotných statcích, a proto o něj bylo v tomto ohledu plně postaráno.

Ale i dnešní učitel, který se ani zdaleka neblíží jeho kvalitám, toho má často lidem hodně co nabídnout, pokud je poctivý a ví, co dělá. Jenomže on žije ve společnosti, kde bez peněz se žít nedá, a která je po něm bude vyžadovat i v případě, že bude žít v jeskyni a přejde na pránickou výživu nebo se bude živit sběrem. Poctivá práce si zaslouží spravedlivou odměnu.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další
Strana 2 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund