Fórum - Zobrazit téma - Konec Reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Konec Reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Konec Reiki?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 10:40 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:


Kdo si nechal reiki ve svém repertoáru a pracuje s ní dál, tak nemůže být zklamán, protože ví co může a nemůže očekávat a má ji hlavně pro sebe
jako pomoc v každé situaci. A to se vyplatí Laughing

šamanka Cool


Hezké....lépe bych to nevyjádřila Smile


Konec Reiki - paradoxně probudilo,,spící" ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 6:27 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
dominika: prostě viděno tvýma očima je všechno alternativní špatné
a všechno kolem klasické medicíny úžasné.
No jak myslíš, brát ti tvoj názory nehodlám.

šamanka




Mnozí reikisté jsou pro mě díky svým zastávaným názorům a rozporům v tom, co a jak pak konají (třeba mluví o lásce ale nedokážou ji sami vidět) stejně důvěryhodní, jako lékař, který pacientovi v ordinaci radí, jak je kouření nezdravé a pak ho vidíš s cigárem v puse...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 7:44 am    Předmět: Re: x Citovat

dominika napsal:

Mnozí reikisté jsou pro mě díky svým zastávaným názorům a rozporům v tom, co a jak pak konají (třeba mluví o lásce ale nedokážou ji sami vidět) stejně důvěryhodní, jako lékař, který pacientovi v ordinaci radí, jak je kouření nezdravé a pak ho vidíš s cigárem v puse...


No, tomu rozumím, kážou vodu a pijí víno.

Ale nic to nemění na tom, že to kouření opravdu škodí. Ten doktor to ví, jen nemá dost silnou vůli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 7:58 am    Předmět: Citovat

esoterika v mnohých svých projevech taky škodí,

a jen některý esoterik je ochotný to vůbec jen připustit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 8:28 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
esoterika v mnohých svých projevech taky škodí,

a jen některý esoterik je ochotný to vůbec jen připustit...


To asi ano. On taky tu "esoteriku" dělá každý a když mu chybí pocit odpovědnosti a pokory, může uškodit. Ale vlastně jako se vším, musí být na to dva, škodič a naivní poškozený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 8:45 am    Předmět: Citovat

Ono esoterikou se taky začne zabývat jen určitá skupina lidí, kteří jsou svými životy nějak nespokojení a neumí si se svými životy sami poradit (není to příjemné zjištění, zvlášť, když se týká i mě...) fajn zjištění je, že ze stejného důvodu se na duchovní cestu vydal i Guatama Siddharta Smile a taky u toho blbnul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 10:43 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
...a taky u toho blbnul.


To by mne nějak nenapadlo Dominiko, že jsi v tu dobu už žila, a dokonce v blízkosti Gautamy Siddharty, hmm...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 11:24 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
...a taky u toho blbnul.


To by mne nějak nenapadlo Dominiko, že jsi v tu dobu už žila, a dokonce v blízkosti Gautamy Siddharty, hmm...

Smile


ano, přesně tak.... nikdo z žijících teď po boku těch starých mistrů a osvícenců nechodil, ale i kdyby chodil, ještě by to nebylo zárukou toho, že dojdou jeho poznání..... vždycky dojdou jen svého poznání.... takže se neřídíme učením těch mistrů, ale tím, co si pod tím učením sami představujeme.... to platí pro učení Ježíše, Buddhy i dalších..... a řekla bych, že ti mistři by se mnou souhlasili.... (to je moje představa Smile)

ale samozřejmě jestli připouštíš proces reinkarnací, tak ani tato možnost, že jsem žila v blízkosti Siddharty není nijak vyloučená...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 12:25 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
..takže se neřídíme učením těch mistrů, ale tím, co si pod tím učením sami představujeme.... to platí pro učení Ježíše, Buddhy i dalších...


Toto si Dominiko můžeš myslet pouze protože sama tou cestou nejdeš, máš o ní pouze svoje představy, a tudíž zřejmě automaticky předpokládáš totéž i u všech ostatních, tj. že tato Nauka je o jakýchsi osobních projekcích a představách.
Faktem však je, že se jedná zcela pagmatické know-how, které vede od osobního k nadosobnímu, tj. k sebepoznání, ke klidu mysli.
Ti, kteří touto cestou opravdu a poctivě kráčeli, došli ke stejnému poznání.

Baví tě zjevně rozvíjení úvah na různé téma, filozofiování, a nic proti tomu, jestliže tě to naplňuje, jenže....poněkud předčasně docházíš k jakýmsi vlastním, často jen černo nebo bílým "pravdám" (alespoň soudě podle toho co zde mohu číst), a v otázkách Buddhova učení dokonce mluvíš o čemsi, o čem bohužel nemáš ani zdání.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 12:34 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
[
ano, přesně tak.... nikdo z žijících teď po boku těch starých mistrů a osvícenců nechodil, ale i kdyby chodil, ještě by to nebylo zárukou toho, že dojdou jeho poznání..... vždycky dojdou jen svého poznání.... takže se neřídíme učením těch mistrů, ale tím, co si pod tím učením sami představujeme.... to platí pro učení Ježíše, Buddhy i dalších..... a řekla bych, že ti mistři by se mnou souhlasili.... (to je moje představa Smile)


No s tím Budhou jsi to asi trochu přepískla. Ono jakékoliv učení je prověřované časem a kdyby na něm nic nebylo, kdyby to nebylo pro mnoho následovníků přínosem, učení by dávno zaniklo.

Ale máš pravdu v tom, že si můžeš přečíst spoustu literatury, vyslechnout spoustu přednášek, vést spoustu učených disputací, ale Tvá osobní Víra bude vždy osobní, nesdělitelná, prostě vztah tebe a Boha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červenec 18, 2013 9:27 pm    Předmět: x Citovat

dominika napsal:
esoterika v mnohých svých projevech taky škodí,

a jen některý esoterik je ochotný to vůbec jen připustit...


Dobrá, pojďme na to konkrétně, pořád se tu jen filozofuje a nic z toho.
Takže konkrétně co škodí? A co třeba tobě osobně a tvým blízkým
uškodilo? Jedna paní povídala, že... neberu.
Pořád se tu snažíš hrůzu zvanou "ezoterika" očerňovat, ale co vlastně myslíš pod pojmem ezoterika konrétně? Jaké systémy jsou už
pro tebe dost "ezoterické" a co ještě normální z alternativních směrů?

šamanka

PS: tak jednu odpověď už jsem dostala v jiném vláknu. Chudák Pandík si užívá. Tvoje horlení jsem si vykládala trochu mylně - myslela jsem, že ten kdo se zamiloval jinde byl tvůj muž, ale můj typ byl těsně vedle Laughing Laughing Laughing Takže tvoje zloba je nakonec ryze osobní záležitost. Jenže to není o té ošklivé ezoterice... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 6:41 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
dominika napsal:
esoterika v mnohých svých projevech taky škodí,

a jen některý esoterik je ochotný to vůbec jen připustit...


Dobrá, pojďme na to konkrétně, pořád se tu jen filozofuje a nic z toho.
Takže konkrétně co škodí? A co třeba tobě osobně a tvým blízkým
uškodilo? Jedna paní povídala, že... neberu.
Pořád se tu snažíš hrůzu zvanou "ezoterika" očerňovat, ale co vlastně myslíš pod pojmem ezoterika konrétně? Jaké systémy jsou už
pro tebe dost "ezoterické" a co ještě normální z alternativních směrů?

šamanka

PS: tak jednu odpověď už jsem dostala v jiném vláknu. Chudák Pandík si užívá. Tvoje horlení jsem si vykládala trochu mylně - myslela jsem, že ten kdo se zamiloval jinde byl tvůj muž, ale můj typ byl těsně vedle Laughing Laughing Laughing Takže tvoje zloba je nakonec ryze osobní záležitost. Jenže to není o té ošklivé ezoterice... Wink


možná až připustíš svoji omylnost i v dalších oblastech svého vnímání, až pochopíš, na základě čeho přijímáš své závěry a docházíš ke svým odpovědím, pochopíš víc, o čem mluvím......

všechno, k čemu jsme jako lidi ochotni zaujímat svá stanoviska a nějak nás oslovuje, je vždycky osobní (egoistické, chceš-li)... mě nevyjímaje....

ahoj a užívej si léto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 7:26 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
..takže se neřídíme učením těch mistrů, ale tím, co si pod tím učením sami představujeme.... to platí pro učení Ježíše, Buddhy i dalších...


Toto si Dominiko můžeš myslet pouze protože sama tou cestou nejdeš, máš o ní pouze svoje představy, a tudíž zřejmě automaticky předpokládáš totéž i u všech ostatních, tj. že tato Nauka je o jakýchsi osobních projekcích a představách.
Faktem však je, že se jedná zcela pagmatické know-how, které vede od osobního k nadosobnímu, tj. k sebepoznání, ke klidu mysli.
Ti, kteří touto cestou opravdu a poctivě kráčeli, došli ke stejnému poznání.

Baví tě zjevně rozvíjení úvah na různé téma, filozofiování, a nic proti tomu, jestliže tě to naplňuje, jenže....poněkud předčasně docházíš k jakýmsi vlastním, často jen černo nebo bílým "pravdám" (alespoň soudě podle toho co zde mohu číst), a v otázkách Buddhova učení dokonce mluvíš o čemsi, o čem bohužel nemáš ani zdání.

Smile



Nevím, co tím myslíš, o čem že nemám zdání... Máš pravdu, že nemám do podrobna nastudovanou Buddhovu nauku nejsem inspirována k jejímu praktikování... . On osobně pro mě nebyl inspirativní natolik, abych měla chuť jeho pohledem na svět se víc zabývat. Mě dle mého temperamentu přitahují jiní lidé, třeba Osho a Ježíš... Buddha nebyl jediný ani první, kdo se poznal v pravdě existence.... to snad uznáš....Přesto jsou mi sympatické a milé některé Buddhovy poznatky... třeba o smrti ...

Lidé stále chodili za Buddhou a ptali se ho: "Co se stane, až zemřeme?"
Buddha říkal: "Nestane se nic. Prostě zemřete!"
Ptali se proto, že chtěli vytvořit budoucnost dokonce i po smrti. V každé vesnici, do které Buddha přišel, vyzvídali: "Co se stane osvícenému, tobě, když zemřeš?" Buddha říká: "Nestane se nic. Prostě zemřu. Tak jako plamen lampy přestane být, i já přestanu být."
Nejsou uspokojeni; nelíbí se jim to. Říkají: "Kam ten plamen odejde? Setká se s Brahmanem? Stane se vesmírným? Co se stane s osvícenou duší?"
Buddha je tvrdý. Říká: "Nic. Plamen prostě zmizí - a vy se ptáte, kam zmizel? Takto se nikdo neptá, protože každý ví, že prostě zmizel."


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 10:58 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:

Nevím, co tím myslíš, o čem že nemám zdání...


Nevím sice, co je tvoje profese, ale dejme tomu, že pracuješ jako účetní. Já budu dejme tomu konstruktérkou raketových motorů Smile vím sice, že účetnictví existuje, líbí se mi, že v něm musí vše sedět na halíř, vím jak vypadá faktura, ale vůbec netuším jak se zaúčtovává, jak se při tom postupuje, co se s čím páruje atd. atd.
A nyní se s tebou začnu o účtařině bavit, poznáš z našeho rozhovoru, že jsem jako účetní nikdy nepracovala?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 11:20 am    Předmět: Citovat

Určitě z hovoru o účetnictví poznám, že nejsi účetní - takže analogie k tomu,jestli znám Buddhovo učení......říkám, že Buddhovou cestou jsem nikdy nešla....
V čem se asi neshodujeme pak zůstává to, že jak se mi zdá,nevím jestli je to tak? že Ty předpokládáš, že Buddhovo učení je jediné,vedoucí k poznání vlastního nitra, s čímž já ale nesouhlasím....

U sebe jsem třeba hodně opatrná na to, jestli opravdu dobře vnímám a dešifruju nauku psanou před tisíciletími ani ne samotným Buddhou,ale jeho ani ne přímými žáky (to je stejné u Ježíše)....... Někde jsem četla,že samotní přímí žáci Buddhovi, kteří mu byli stále po boku netvrdili, že Buddha řekl to a to, ale když už o Buddhovi mluvili, tak říkali : slyšel jsem, že Buddha řekl ... to a to a následovala doslovná citace jeho slov s jednoznačným vzkazem pro posluchače, že to jsou jen slova, jejichž význam si netroufnou sami předaat dál, aby se ve svém způsobu slyšení Buddhových slov nemýlili a nepředávali dál nesmysly, které si sami domýšleli...


K té smrti, co na to říkáš? Co já slyším v těch Buddhových slovech o smrti je to, že on sám s žádnou přímou reinkarnací nepočítal... bral smrt jako definitivum...
Ve světle těchto slov tak, jak je slyším a překládám si pro svoje uvědomění, mi potom přijde zavádějící esoterické učení o minulých životech, nedořešených problémech z minulých životů a jejich následky v životě přítomném, o karmě, příčinách a následcích atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Strana 10 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund