Fórum - Zobrazit téma - Vztek - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vztek
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vztek
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sen
Nováček
Nováček


Registrace: 25.4. 2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 11:17 pm    Předmět: Vztek Citovat

Ahoj,
máte prosím nějakou radu jak zvládat vztek? Vždycky, když jsem na někoho rozlobená udělá se mě knedla v krku, začnou se mi dělat fleky na krku, špatně se mi dýchá. Nejhorší je, že pak neumím argumentovat, nebo se jednoduše pohádat, vede to k tomu, že se vzteky rozpláču. Vadí mě to mám strach z konfliktů a je to normální, že občas si v něčem s okolím neshodnu a chci objasnit svůj názor a ráda bych to vysvětlila v klidu a bez knedlíku a fleků.
Děkuji Jana.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá duben 26, 2013 8:28 am    Předmět: Citovat

Ahoj,

jako naprostý základ je podle mého meditace. Jinými slovy: kultivovat schopnost být co nejvíce v přítomném okamžiku - tady a teď. Není to snadné, je to práce na mnoho životů, ale i jen mírné zlepšení schopnosti být více zpřítomnělá Ti může zásadním způsobem změnit život k lepšímu.

Dále bych se podíval na hlubší, psychosomatickou, přičinu, proč toto prožíváš. Těch příčin může být samozřejmě i víc. Bylo by dobré je postupně rozkrýt a zpracovat nějakou formou terapie, která jde opravdu do hloubky. Ze zkušenosti vím, že i když často hodně pomůže zpracování bloků z tohoto života, i ty mívají svoje kořeny někde hluboko v minulosti, v dřívějších inkarnacích, a ty je dobré vymýtit. Potom už tam nezbude nic, co by tě nějakou asociací rozvibrovalo.

Ještě jedna zkušenost: Lenka, moje přítelkyně, se se mnou podělila o zážitek, jak se stalo, že ji téměř přestaly ovládat emoce, přičemž city a Láska tam zůstaly. Přes všechnu práci, kterou na sobě již udělala, i ona samozřejmě někdy podlehla emocím. A jednou jsme, v rámci dlouhodobější systematické práce, spolu prováděli různá zasvěcení. A když Lenka dostala zasvěcení na planetární úrovni do energie Měsíce, tak to na ni mělo doslova zázračný a prakticky okamžitý účinek. Pojednou zjistila, že emoce téměř nevyvstávají.

Lenka mi teď připomíná Vysokou kněžku na tarotové kartě od Rider White Smile, až na to, že nechodí oblečená v honosné róbě, ale místo toho mi tady po ránu pobíhá v teplácích a neučesaná. Na mě to tak silný účinek nemělo, mám v horoskopu Měsíc v Rakovi, takže jsem byl vždycky hodně emotivní a také jsem s tím míval velké problémy. Po mnoha letech práce už to není zdaleka takové. A cítím, že i mně to zasvěcení dále pomohlo - požádal jsem o ně dokonce dvakrát.

Takže možnosti jsou různé a záleží na každém konkrétním případě. Někdy může vhodnou terapií dojít k harmonizaci až podivuhodně rychle, jindy to může být práce na léta. Alespoň nějaké zlepšení by však mohlo nastat docela rychle.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 7:10 am    Předmět: Citovat

ahoj

zřejmě máš citlivou psychosomatiku---mysl a tělo sou dobře propojeny

jaké reakce nastávají,když zažíváš radost?

to,že se na tobě všechno hned projeví,tě dovedlo k upřímnosti--což je výborné

když čtu,co píšeš,tak vidím,že asi nejvíc ti vadí ne samotný vztek-ale ztráta kontroly

já bych navrhoval řízenou hádku s nějakým dobrým kamarádem--cvičně se pohádat a při tom pozorovat,jak nastupují jednotlivé fyziologické reakce(knedla,...zmatení mysli...dech...atd)

když to dobře podchytíš a zmapuješ,můžeš podumat o mechanismech krocení-ovládání-nebo ještě lépe spolupráce s tím vztekem

když bude hádka jen cvičná,nebudou sice projevy tak markantní,ale tím spíš mohou být v klidu zkoumány

mě je metoda transformace či spolupráce bližší než metoda eliminace,proto radím takhle

ahoj a měj se a s klidem vztekej se
.............................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 2:41 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Jani,
jako "první a okamžitou pomoc" bys mohla zkusit EFT. Nevím, nakolik jsi "studijním typem" - na netu máš možnost stáhnout si manuál EFT zdarma a zkusit to. Já mám s touto metodou dobré zkušenosti právě na podobné emoce, jaké popisuješ. Samozřejmě můžeš i vyhledat terapeuta EFT.

A dále pro mě byla v této oblasti zajímavá kniha, kterou si domů odněkud donesl asi před 4 roky můj syn, on si to donesl právě kvůli těm emocím. Osobně se mi ta kniha opravdu líbila a ..... pořád líbí.
A to je co říci, některé knihy prostě podruhé ani číst nemusím, v téhle mohu zalistovat kdykoli.
Je i druhý díl, ale ten první díl je právě o zvládnutí emocí. Níže ti na ni dávám odkaz, protože je tam i krátká ukázka. Jinak obě tyto knihy mají například v městské knihovně v Praze a věřím že je mají v knihovnách i jiná města.
http://www.keltnerpublishing.cz/E-shopDetail.aspx?id=1
Popisuje tam meditační techniku, velmi jednoduchou, při jejím pravidelném aplikování si krásně ověříš, jak to funguje..... Jen to chce pravidelnost a trochu trpělivosti. Tak tu bych ti doporučila také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 3:59 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
mě je metoda transformace či spolupráce bližší než metoda eliminace


Není výsledkem transformace eliminace? A je skutečná eliminace možná bez transformace?

Tohle může svádět ke slovíčkaření, ale snad chápeš, co tím chci říct.

Jinak, alternativní metody léčení psychosomatických potíží lze rozdělit na dvě hlavní skupiny: takové, při nichž se pracuje s obsahem, jako jsou různé formy regresní terapie, a na metody, kde se obsah považuje za nepodstatný, jak je třeba eft, NLP a další. Obě skupiny mají své příznivce, já osobně, z důvodu, který jsem tady myslím už kdysi psal, upřednostňuji ty první.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 5:15 pm    Předmět: Citovat

ahoj sunnyi

já to mám zapamatováno takto:

platím mincemi a hodím jich několik na stůl

1-eliminace:vyberu orly-zahodím-a platím jen pannami

2-transformace:orly otočím na panny a platím všemi mincemi

3-flexibilita: nic neotáčím a použiju vše,jak to je

.........................

chápu,že dodefinovat precizně,co je eliminace a co transformace,je oříšek,a z praxe vím,že to ani pořádně nejde

...................

také mě zajímá obsah,ale nemám nic proti metodě,která léčí vše,at je obsah jakýkoli

zdarec a měj se
.......................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 8:33 am    Předmět: Citovat

Mám-li vztek, je těžké ho přijmout, protože jako kdybych se divala mimo sebe. V tomto je pro me smutek ''přijatelnější''. Co stojí za vztekem- oběť, podhodnoceni, únava, ale hlavně- k čemu mi vztek muže pomoci- kam me vede? Co je poselství vzteku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne květen 05, 2013 10:52 pm    Předmět: Citovat

Je možná dobře si připomenout, že vztek je přirozená emoce, která nám pomáhá překonávat strach z opakování pro nás nepříjemných zkušeností z minulosti - nemáme minulost zpracovanou, chybí tam přijetí ve smyslu odpuštění a možná, že máme co dohánět, pokud jde o schopnost učit se z vlastních chyb.
Můžeme se usilovat o to, abychom emocí vzteku nějakým způsobem manipulovali - účinné je zejména obrácení vzteku proti emoci vzteku - t.j. proti "sobě sama" - to pomůže najít ve značné míře vnitřní klid k tomu, abychom se začali zabývat otázkou: "Čeho se vlastně bojím, že se bude znovu a znovu opakovat?"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: po květen 06, 2013 5:36 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Mám-li vztek, je těžké ho přijmout, protože jako kdybych se divala mimo sebe. V tomto je pro me smutek ''přijatelnější''. Co stojí za vztekem- oběť, podhodnoceni, únava, ale hlavně- k čemu mi vztek muže pomoci- kam me vede? Co je poselství vzteku?


Vztek jako cesta k odpuštění:

http://www.vira.cz/Texty/Knihovna/Odpusteni-stoji-az-na-konci.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út květen 07, 2013 8:30 am    Předmět: Citovat

Ahoj, podle mojí zkušenosti - když jsem měla na někoho vztek, nebo když jsem měla vztek z nějaké situace, ve skutečnosti jsem měla vztek sama na sebe. Vztek se projevil:

1. že jsem nedokázala nějakou věc překonat - taková bezmocnost
2. že jsem měla očekávání, která se nesplnila

Když to ale vím - uvědomím si to- ,že ve skutečnosti mám vztek sama na sebe (ten druhý ,,za to nemůže") lépe se s tím vypořádám, tedy sama se sebou. Mohu s tím pracovat, mohu zjistit příčinu a následně pracovat na jejím odstranění.
Tím se následně naše vzteky ,,zmírní" Smile, nebudou tak časté a nebo tak intenzivní.

Pro mě je tedy nejdůležitější UVĚDOMIT SI, ŽE KDYŽ MÁM NA NĚCO NEBO NĚKOHO VZTEK, VE SKUTEČNOSTI MÁM VZTEK SAMA NA SEBE !

Na svůj největší vztek si dodnes vzpomínám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so květen 11, 2013 10:42 pm    Předmět: Citovat

Vztekáme se, protože se bojíme, že nedokážeme zabránit tomu, aby se to, co se nám nelíbí znovu neopakovalo....!
Vztekáme se, protože máme pocit, že se nedokážeme brát sami za sebe, postavit se sami za sebe... namísto toho, abychom veškerou svoji energii využili k prosazení takové změny, kterou bychom chtěli, vztekáme se a ztrácíme svoji energii vztekem. Symbolonová karta Beran/Vodnář - vztekající se Blázen - na kartě je ale také jiný symbol - želva - tvor, kterého nelze ničím odvrátit od toho, aby si nešel za svým, když se pro to rozhodne... prostě jde a žádná překážka ho nedonutí změnit rozhodnutí nebo směr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sen
Nováček
Nováček


Registrace: 25.4. 2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 12:10 am    Předmět: Citovat

Děkuji za vaše postřehy a rady a zkušenosti.
Přemýšlím o tom co cítím při vzteku, radosti z úspěchu a i o tom co cítím, když mě někdo pochválí. Je to podobné hodně mě to zasahuje. Pochvala a radost z úspěchu by měly být pozitivní emoce. Ale zjistila jsem, že jsou podobné jako u vzteku. Knedlík, hůř se mě dýchá, někdy až k pláči.
Neraděj bych ani vztek, radost, raděj žádné emoce. Nechci aby lidé kolem věděli co mě zasahuje ať negativně, nebo pozitivně. Mám pocit, že mě to oslabuje ať jedno, nebo druhé. Mám strach z toho, že se obojí obrátí proti mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 6:10 am    Předmět: Citovat

ahoj sen

1-je dobré odlišit emoci--a projev(dokonce nepřiměřený)emoce--a nezbavovat se obojího

2-je možno pracovat na zmírnění projevů vzteku,radosti,eliminaci strachů..atd

nebo
3-pracovat na zvýšení klidu,který sám upraví všechno další k optimálu

zkoušej,experimentuj,ber to jako hru,hádanku,úkol...s pevným přesvědčením,že to vyřešíš(jen bohužel se neví kdy,ale i ten čas můžeš ovlivnit svým poctivým přístupem)

hodně štěstí--až se jednou potkáme na pokerovém turnaji,kde s ledovým klidem získáš bank,budem si moct směle říct,žes udělala kus práce

..........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 10:53 am    Předmět: Citovat

Berte to ale také z toho pohledu, že to, že máme emoce, je důkazem, že žijeme. Lze žít "bez emocí"?
To tak málo věříme sami sobě, že je nám nepříjemné, když druzí vidí projev našeho života?
To si tak málo stojíme sami za sebou, že si zakazujeme mít emoce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 8:10 pm    Předmět: Citovat

sen napsal:
Děkuji za vaše postřehy a rady a zkušenosti.
Přemýšlím o tom co cítím při vzteku, radosti z úspěchu a i o tom co cítím, když mě někdo pochválí. Je to podobné hodně mě to zasahuje. Pochvala a radost z úspěchu by měly být pozitivní emoce. Ale zjistila jsem, že jsou podobné jako u vzteku. Knedlík, hůř se mě dýchá, někdy až k pláči.
Neraděj bych ani vztek, radost, raděj žádné emoce. Nechci aby lidé kolem věděli co mě zasahuje ať negativně, nebo pozitivně. Mám pocit, že mě to oslabuje ať jedno, nebo druhé. Mám strach z toho, že se obojí obrátí proti mě.


Dobrá zpráva je, že to lze zpracovat, a že v tom procesu se toho můžeš hodně naučit. Sama o sobě, o životě...

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund