Fórum - Zobrazit téma - Vulgární vyjadřování - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vulgární vyjadřování
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vulgární vyjadřování

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 2:31 pm    Předmět: Vulgární vyjadřování Citovat

Věděl by někdo jaké jsou duchovní příčiny když se někdo vyjadřuje vulgárně nebo používá sprostá slova?

Dík
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 3:57 pm    Předmět: Citovat

já bych řek ,že jsou to slova síly,která volám v ohrožení a nebo s nima rozbíjím kryt protivníka..

samotného by mě zajímala etymologie těchto slov či energie,které stojí za nima
..........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 6:13 pm    Předmět: Citovat

Ještě to více upřesním.
Moje dcera, 14 let, jinak velmi slušné a spořádané děvče Smile, si v poslední době libuje na FB v dost vulgárních příspěvcích a když jsem si poslech některá videa, tak v těch videich mluví vyloženě sprostě až mně to zarazilo.
Říkám si, že je jistě ovlivňována i spolužákama, puberta atd... ale je to možná jen chabá útěcha. Když jsem byl na střední škole, na učňáku, tak jsem se tam naučil mluvit tak sprostě, že jsem s tím měl pak mnoho mnoho let co dělat, abych se to odnaučil a ještě někdy i teď když jsem mezi chlapama tak mám chuť říct něco sprostého.
Tak jako každá nemoc má nějakou duchovní příčinu, tak věřím, že i toto chování má nějakou duchovní příčinu. A jelikož naše děti jsou naše zrcadla tak chci přijít věci na kloub.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 6:57 pm    Předmět: Citovat

agresívní a sprostá doba mění i naše chování

poznávat svou stinnou stránku je práce na dlouho,ale vyplatí se

koukni na seriál mistfis,děcka tam mluví sprostě,dělají lumpárny--ale v jádru nejsou špatní

nejde o to,je-li tvá dcera drsnačka,ale jaké má srdce

zdárek
......................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 7:13 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:

Tak jako každá nemoc má nějakou duchovní příčinu, tak věřím, že i toto chování má nějakou duchovní příčinu. A jelikož naše děti jsou naše zrcadla tak chci přijít věci na kloub.

RoSo


Zrcadla...no ano - ona jde zkratka s davem. Na FB tak bohužel mluví většina omladiny a ona se tomu přizpusobila... třeba nevědomky. Moje kolegyně neustále opakuje slovo prostě... a už mockrát jsem se přistihla, že to začínám dělat taky. Very Happy

Jako pozitivní ber, že tak nemluví v reálném životě. A je dost pravděpodobné, že z těch vulgarit vyroste.


...napadá mě - ty sleduješ jeí profil na FB ? Přidala si tě do přátel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 9:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Roso, tak to je hodně zajímavé, také občas použiju ,,sprosté" slovo. Už jsem o sobě přemýšlela, proč v něčí společnosti mě to ani nenapadne... a naopak.

Pro sebe ta slova vnímám, jako mužské energie. Holky sprostě nemluví ( mi bylo vštěpováno ), takže asi vyrovnání se mužům a nebo přání přiblížit se něčím konktrétní osobě, která ta slova používá, zalíbit se jí, upoutat pozornost, dodat si odvahu....těžko říct.


Do dneška si vzpomínám, že první sprosté slovo jsem řekla nahlas před starším bráchou, když mi bylo asi 6 let. Hezky nahlas a čekala jsem, co to udělá....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 12:56 am    Předmět: Citovat

abeille napsal:

...napadá mě - ty sleduješ jeí profil na FB ? Přidala si tě do přátel?


Ano. Máme tam vztah Otec-dcera. Ona žije s matkou, takže si občas píšem přes zprávy. Občas ji tam dám nějaký like nebo komentář, občas ona mně. Vlastně na to video jak jsem řikal, že bylo hodně vulgární a plné sprostých slov, že jsem se ani nedodíval do konce, tak na to mně upozornila ona. Má to být nějaká parodie na rozhovor s nějakým zpěvákem a ptala se mně jestli jsem se na to díval. Normálně bych to ani nevěděl.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 9:06 am    Předmět: Citovat

Shocked " Do Pydeje " Shocked Laughing , to je mi zase ale témátko Laughing Laughing Laughing
Pokud to není extrém, je to klasika vývoj, vývojové stadium. Rosáčku, upřímné dík, zase jsem oprášil zápisky z kurzu a hodil si takové opáčko.
Začnu takhle- 14 roků Question To máme ukončení druhého sedmičkového cyklu. Víc než kdy jindy se prosazuje druhá čakra. A nevyrovnanost či problémky s ní mohou být zapříčiněny strachem z výšek, létání, přehnaná kontrola sebe i druhých, mlsání či strach ze ztráty úcty......proto jakoby pod slupkou " veliká ramena", leckdy jistá drsnost až neomalenost / jako zástěrka citlivé dušičky..../
Takže jestliže dítko do sedmi let věku máme podporovat, pomáhat ukotvit, získat důvěru a pocit bezpečí, pomáhat mu řešit např. krádež či další lumpárnu, 7- 14 je další "level" a tady už si třebas krádež musí vyřešit jedinec sám. V tomto věku by se příliš neměly zakazovat podotýkám- kamarádské vztahy Exclamation Idea . Protože násilným potlačením si to bude jedinec chtít po 21. roce tím víc vyzkoušet a zrealizovat. V tomto věku je odmítání stejně špatné jako přehánění. Zkrátka když si šáhnem každý do svědomí, něco tam najdem. Bylo první "cígo",možná randění, tajné svezení autem nebo na motorce apod............. No a zkrátka- drtivá většina z klukovin vyrostla a vyspěla- v pozdějších letech.
No a teď ke sprostým slovům a vulgárnosti. Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti- asi tak ve společnosti např. vrstevnického FB. Přehnaná a cílená vulgarita zatěžuje játra. Ale jako ventil napětí si myslím, že raději si ostřeji ulevit než to dusit v sobě. To vnímám jako pozitivum.
No fakt, skoro všechno zde na Zemi se dá buď využít nebo zneužít Exclamation Exclamation Exclamation
Viz. zmínka o čipu. Kamo, četl jsem teď knížku o Džuně Davitašvili- Naslouchám svým rukám. Ó Džunočko, jak já Ti rozumím !!!!! Proč musí mít mnozí léčitelé apod. tak krutý a leckdy drsný osud? Nádherná byla zmínka, jak má zmáknuté transformátory, indukční cívky a další elektrotechniku. A pak známý léčitel Aleš Rumler ve své knížce krásně popisuje antény, vysílače, přijímače - Za tajemstvím senzibilů. Jsou supr a esli bude čas, tak se zmíním v dalším tématu.

Tož, mjéte se betelně a zdarec Laughing Laughing
Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 9:51 am    Předmět: Citovat

Informace k tématu přes Lenku:

Obecně, duchovní příčina hrubosti (včetně vulgárního projevu) jsou nezvládnuté strachy, neustálý pocit ohrožení a boje, pocit, že se člověk ocitá na válečné stezce, který z toho pocitu ohrožení pramení. Pocit, že ten, kdo nebojuje, toho okolí nepřijme. Což děti v pubertě často mají a dost často tomu podléhají.

Jinak samozřejmě záleží i na každém konkrétním případě, nelze to říct tak jednoznačně, je tam více spolupůsobících vlivů. V tomto věku prochází dítě procesem, kdy si přirozeně vymezuje určité hranice. Také poznává sama sebe a zjišťuje, co s ní rezonuje a co ne. K něčemu je strhne společnost. Projevují se tu různé střípky karmických vlivů, opakují se i nezpracované záležitosti, které patří k rodinné karmě. V některých rodinách je zakotvený proces, kdy téměř všichni jejich členové procházejí v raném věku bouřlivým obdobím...

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 12:54 pm    Předmět: Citovat

Bingo! To je ono. Díky přátelé... Smile

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 9:44 pm    Předmět: x Citovat

Vážení,
buďme upřimní: když se praštíme do palce, tak achich achich prostě není to pravé ořechové! Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund