Fórum - Zobrazit téma - Vnitřní Feng-shui, aneb jak uvnitř, tak venku. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vnitřní Feng-shui, aneb jak uvnitř, tak venku.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vnitřní Feng-shui, aneb jak uvnitř, tak venku.
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 3:57 pm    Předmět: Vnitřní Feng-shui, aneb jak uvnitř, tak venku. Citovat

Přenešení části diskuse z vlánka !byt, zahrada, feng-shui".
*************************************************

toora napsal:
Samozřejmě Míšo, že působí, proto píšu: "Když máme ve svém domě čisto a útulno, tedy věci tak, jak to vyhovuje nám..."

A v této souvislosti mluvím o tom našem prostředí vnitřním, o práci na něm.

Mělo by to tedy jít ruku v ruce, ale většinou má člověk tendence upravovat kolem sebe kde co a kde koho, ale sebe nechat až nakonec, nebo jaksi vůbec mimo pozornost.

Veškeré vněší věci na nás působí tím víc, čím méně pozornosti a práce věnujeme vlastní mysli a tělu. Čím zpevněnější a vycvičenější mysl je (naše vnitřní feng-shui), tím méně věcí nás může jakkoli ovlivnit.


arikiran napsal:
"Čím zpevněnější a vycvičenější mysl je (naše vnitřní feng-shui), tím méně věcí nás může jakkoli ovlivnit. ..."

chápu,že to tak může fungovat

a to "zpevnění" to sou ty zdi

moje práce je jiná,já mysl-lidskou..ředím a rozvolňuji..a pak svět i cokoli z něho...mnou projde a nezachycené..mizí...

jsou vyšší Mysli,které na mě čekaj
...........................


toora napsal:
Ahoj.

arikiran napsal:

a to "zpevnění" to sou ty zdi.

Proč myslíš Ari?
Zřejmě jde o nějakou Tvoji asociaci spojenou s výrazem zpevnění.


arikiran napsal:
ahoj

"Čím zpevněnější a vycvičenější mysl je..."

jak teda probíhá podle tebe zpevnování a cvičení mysli?

aby nás potom ve výsledku,ovlivnovalo co nejmín věcí?

vskutku to u mě vyvolalo asociaci s stavbou ochranných hradeb a cvičením vojska..vše k obraně před útokem z venčí
..........................


toora napsal:
Ahoj Ari.

arikiran napsal:
..vskutku to u mě vyvolalo asociaci s stavbou ochranných hradeb a cvičením vojska..vše k obraně před útokem z venčí
..........................

Dalo by se říct, že je tomu přesně naopak.


Zpevněním rozuměj ukotvení v klidu, protože jen z něj lze poznat, že ve skuktečnosti je mysl neomezená, a to neustále, teď, a tedy nemá ani důvod (tak jak to má ve zvyku naše mysl omezená) věřit na „vyšší mysli“ kdesi v budoucnosti. V ráji jsem teď, v tomto okamžiku.
Hradby, neboli mantinely si stavíme tím, že uvažujeme v minulosti, nebo o budoucnosti.

Píšeš:
Citace:
moje práce je jiná,já mysl-lidskou..ředím a rozvolňuji..a pak svět i cokoli z něho...mnou projde a nezachycené..mizí...

Jak to děláš, jak to probíhá?


arikiran napsal:
ahoj Katko
dík za vysvětlení

zpevnění jako ukotvení,uvedení mysli do klidu...no to už mi zní líp

a zajímavé je,že přesně tak by se dala nazvat ta má práce,což je mantra

ukotvuji mysl k mantře...a mysl se dostává do klidu,tudíž mizí..a za ní...nové obzory...

to,že lidská mysl přestane šrotit,jsem pak nazval rozvolněním

takže tak

............................

pěkné videjko,kde na začátku je pěkně ukázáno paradoxní prostředí řeči:

http://www.youtube.com/watch?v=byKbVUSGzVU

...............................


toora napsal:
Děkuji za odpověď Petře.

arikiran napsal:
ukotvuji mysl k mantře...a mysl se dostává do klidu,tudíž mizí..a za ní...nové obzory......


Zajímalo by mne Ari, jak se to projevuje když zrovna nemantruješ, tedy v běžný situacích všedního dne, a jak tyto situace vnímáš a prožíváš oproti době, kdy jsi mantru ještě nepraktikoval.
?


arikiran napsal:
změněný postoj k sobě samému se odráží i ve změněném postoji ke všemu kolem,tudíž i k obyčejným denním příhodám...

logické,kauzální,lineární,analytické...myšlení mizí,či aspon ustupuje..

a objevuje se

asociativní,spirálové,synchronní,síťové,a kdo ví jaké ještě myšlení myslí,kterou pracovně nazývám turbomysl...něco na hranici lidské a vyšší mysli...

jako obrázek pro tu první logickou by se hodila přímka se serií bodů,eventuelně se větvící

pro druhý model pak množství dotýkajících se kruhů a spirál,které tvoří sít a úvaha skáče nikoli logicky ale podle okamžité inspirace

takto i např jednoduchá událost:nákup surovin na oběd v marketu...vybudí množství asociací s filosofickým problémem,který právě zkoumám...potažmo se samou trestí učení,které sleduji

a protože mám plán zabývat se trestí učení stále non stop,takto každá událost přispěje a napomůže mému plánu

samozřejmě jsou i časy,kdy z uvnitřnění vypadnu,ale když si to uvědomím,pak samo vypadnutí je dobrou příležitostí pro sebezkoumání

tak aspon ve stručnosti

zdarec
..........................


toora napsal:
Děkuji.

arikiran napsal:
..asociativní,spirálové,synchronní,síťové,a kdo ví jaké ještě myšlení myslí,kterou pracovně nazývám turbomysl...
...takto i např jednoduchá událost:nákup surovin na oběd v marketu...vybudí množství asociací s filosofickým problémem,který právě zkoumám...

Jestliže Tě dobře chápu, pak Tě zajímá myšlení, asociace, filosofie, tedy tě baví takto, tímto způsobem myslet.
Pořád jsem z toho, co píšeš, Ari nevyrozuměla, k čemu to vše je dobré, pověz prosím, k čemu tě to má dovést?


arikiran napsal:
..potažmo se samou trestí učení,které sleduji.

Jestli se mohu zeptet, tak jakým učením se zabýváš?


arikiran napsal:
..samozřejmě jsou i časy,kdy z uvnitřnění vypadnu,ale když si to uvědomím,pak samo vypadnutí je dobrou příležitostí pro sebezkoumání...

Co to znamená, když vypadneš, respektive jak to vypadnutí probíhá, co je k tomu podnětem, a co přesně to tvoje předchozí uvnitřnení vystřídá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 4:23 pm    Předmět: Citovat

no dobrá,pokusím se teda odpovědět...i když ne zcela přesně chápu,proč mám odpovídat,když kdesi dávno sem už podobné otázky zodpovídal,a právě tobě Katko

ale je pravda,že za ten rok nebo dva došlo u mě k posunu,tak se pokusím znova:

co je výsledkem mého snažení,mé práce=meditací a mantrování?

nejspíš nic,docela dobře chápu,že tato praxe nemusí mít za důsledek nějaký pokrok v Poznání,stavy samadhi,atd...a přesně to odpovídá i tomu,o čem sme také vedli už řeš,zda skutky jsou schopny přivolat spásu...kdo ví?

proč tedy cvičím a pracuji?
protože mě to velmi baví

za 33let praxe sem vynechal vskutku jen párkrát

Zdroj všeho,který nazývám Absolutno-je mým Cílem...přenechávám mu iniciativu a světové události kolem mě pozoruji jako alegorickou scénu obřadní magie..což mi nebrání tu se s výskotem zúčastnit,a tu s brekem brát do zaječích...

..........................

ještě tady tohle:

Co to znamená, když vypadneš, respektive jak to vypadnutí probíhá, co je k tomu podnětem, a co přesně to tvoje předchozí uvnitřnení vystřídá?

jsem herec a hraju v otelovi desdemonu,otelo mě škrtí

v případě uvnitřnění jsem si vědom,že de o hru,nemám strach a můžu si dumat o své filosofii

v případě vypadnutí z uvnitřnění,tak,jak to doporučoval stanislavskij,se plně propadnu do role,prožívám škrcení,mlátím kolem sebe o nějakém Absolutnu nemaje ani potuchy....

Sílu uvnitřnění poznám podle toho,jaxe chovám k nepřízni(a potažmo i přízni osudu)

shodou okolností znám pár lidí z esoterické praxe,kteří,postižení krutým osudem,na esoteriku a duchovno zanevřeli

a zase znám jednoho,který svou Sílu uvnitřnění na ranách osudu vyzkoušel a obstál se ctí

nejspíš sem ne zcela přesně zodpověděl,ale snad aspon na přečtení laskavému čtenáři to bude dobrý

ahoj Katko a dík za tu možnost si o tom popsat
.........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 6:12 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
kdesi dávno sem už podobné otázky zodpovídal,a právě tobě...

Tvoje dřívávější odpovědi pro mně opravdu moc jasně nevyznívaly Petře. Nevím, jestli jsem se ptala nějak nešikovně, nebo čím to bylo, ale bylo to tak.

Citace:
ale je pravda,že za ten rok nebo dva došlo u mě k posunu,tak se pokusím znova

Přesně tak, díky dnešní debatě nemám stejných otázek, tedy myslím, že jsme v té naší konverzaci přeci jen trochu posunuli, a to mne těší.


arikiran napsal:
proč tedy cvičím a pracuji?
protože mě to velmi baví...


A dokážeš jen tak bejt, tedy nezaměstnávat mysl?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 6:53 am    Předmět: Citovat

tvá otázka předpokládá dvě odpovědi:
1-dokážu
2-nedokážu

ale z těch se mi nelíbí ani jedna

v mém modelu:já jsem mysl,já jsem uvědomující si vědomí...

já nezaměstnávám mysl,spíš Mysl se zaměstnává mnou,vymýšlí mě..a jen proto to vypadá,že jsem ...já-člověk

ale toto zaměstnávání se bytím člověkem pomine,pomine svět a pomine tělo....a pak budu Já-Mysl třeba bez zaměstnání...

podotýkám,že v mém modelu rozeznávám vícero myslí


jak pracuje jogín:

1-zastaví pohyb mysli
2-a zří prázdnotu vědomí

jak pracuji já:

1-utiším pohyb mysli(lidské)
2-a otevřu se Mysli vyšší

......................................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 11:38 am    Předmět: Citovat

Pěkný nedělní čas přeju Ari.

Nemám na mysli zastavení, to "udělat" nelze, k tomu postupně dochází tedy k
ne-pohybu v mysli, ale co tomu předchází je jiné povídání.

Tou otázkou jsem mínila nevyhovování mysli v jejích tendencích, tedy jejích sklonech k spřádání myšlenek, či přímo libování si v tom, a to právě proto, že je to pro ni tak zábavné…a tak jedna závislost vystřídá jinou, i když vypadá vznešeněji než nějaká ta obyčejnská.
Otvírání se Mysli dělá zase jen mysl s malým m, ona má takové kejkle ráda, protože jí při nich nejde o krk, jen si tak hraje, doopravdy odevzdat (rozplynout se v Mysli) se ji nechce.

Píšeš:
Citace:
ale toto zaměstnávání se bytím člověkem pomine,pomine svět a pomine tělo....a pak budu Já-Mysl třeba bez zaměstnání...

Kdyby to tak bylo, tj. zbyla jen Mysl, tak by nejen tenhle náš hovor, ale jakékoli ducha-snažení bylo naprosto k ničemu, nebylo by vůbec potřeba. Ale Bardo thödol je stále přítomno, a když už není k dispozici tělo, pak má mysl co do činění se všemi svými v tomto stavu již nepřekročitelnými závislostmi.
A když už k nim to tělo k dispozici nemá, nemůže je nikterak uspokojit, tak to je pak ten správný očistec.
Trápení a starosti jsou tu s tělem, natož pak bez něj, jestliže je mysl jen zvyklá dělat to svoje, a právě proto je v Naukách tolik akcentována bdělá pozornost a nevyhovování sklonům mysli.

A Mysl s velkým M?
..tož ta žádné utrpení a starost nemá, ale my, zůstávajíc ovládání myslí malou, je máme.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 12:35 pm    Předmět: Citovat

ahoj Katko

ano,lidská mysl nevyhovuje,ani její sklony...
.................

otvírání se je asi práce obou myslí,malé v jakési "sebevraždě a velká vniká jako nové prostředí pro nový rozvoj...

............................

člověk v inkarnaci,jakož i člověk mimo inkarnaci-oba podle mě používají modifikaci stále stejné lidské mysli....
neboli-smrtí se lidské mysli nezbavím

reinkarnační struktura,do které sme si sami vlezli,není na furt...ba,myslím,že její doba služby končí

zbavím-li se lidské mysli---zbavím se zároven nutnosti prodlévat v reinkarnační struktuře
...............................

krásnou neděli
petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 4:59 pm    Předmět: Pěkný nedělní podvečer. Citovat

Ano Petře, co tedy lze?
Nabízet sebe, tj. tuto omezenou a bolavou část tomu Neomezenému…
abdikovat na tuto dosavadní funkci, na funkci, do které jsme se postupně omezili, aby mohla splnit svoji danou úlohu.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 7:04 pm    Předmět: Citovat

ano--v mantře,kterou používám,je část vzdání se Neomezenému-bez jakýchkoli podmínek

což mi ale nebrání žít omezený bioživot a dokonce i ty omezenosti vychutnávat,anebo na ně nadávat....v pozadí ovšem s myšlenkou,že to je jen hra

přesto si myslím,že ano,že je něco,co v mé bytosti abdikovalo,kdyžs už použila to pěkné slovo....celé dosavadní stanovisko,ze kterého sem na sebe pohlížel...a odtud vyvozoval celé paradigma světa.....
........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2013 9:24 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ano--v mantře,kterou používám,je část vzdání se Neomezenému-bez jakýchkoli podmínek..........


Co zbývá? Snad už jen popřát, ať se nám to daří, jak slovem, tak především činy.

Děkuju Petře za pěkný povídání s Tebou.
A dobrou noc Ti přeju.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2013 6:48 am    Předmět: Citovat

dík Katko
krásné časy přeju a hodně štěstí
...............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2013 2:58 pm    Předmět: Re:detto Citovat

toora napsal:
... Ale Bardo thödol je stále přítomno ... Smile


Toora,
"Bardo thödol" je náuka,len náuka a nič viac! ... TO,čo učí a vysvetľuje,to je už z ďalšieho súdka ... (!?!),či? Question

Krásny dník prajem,
... moi & toi? Smile in "bardo thödol" Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2013 3:38 pm    Předmět: Re:detto Citovat

moi napsal:
"Bardo thödol" je náuka,len náuka a nič viac! ...


Opravdu Moi? Wink Cool

Co o něm víš? (nemám na mysli něco, co píše Wikipedia nebo co se dá vygooglovat)
Zkus se třeba na tohle bardo podívat trochu lépe a hlouběji, podumat o něm....

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2013 4:19 pm    Předmět: Re:detto Citovat

toora napsal:
moi napsal:
"Bardo thödol" je náuka,len náuka a nič viac! ...


Opravdu Moi? Wink Cool

Co o něm víš? (nemám na mysli něco, co píše Wikipedia nebo co se dá vygooglovat) Smile

Toora,
práve držím v rukách dve rukoväte vadžrajány:"Tibetská kniha mrtvých, ktorú preložil z tibetštiny Josef Kolmaš; Vyšehrad Praha 1995 alias "Bardo thödol" Vysvobození v bardu skrze naslouchání;
... a druhú knihu:"Tibetská kniha o životě a smrti od Sogjala Rinpočhe-ho,ktorú z anglického originálu preložil PhDr. Dušan Zbavitel DrSc.; Pragma v Prahe, v r.1996.
Obe sú mojimi klenotmi,aj preto ich nazývam rukoväte "lámaizmu".
Takže,je to priamo z prvej ruky ... asi tak! Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2013 5:06 pm    Předmět: Re:detto Citovat

moi napsal:
Obe sú mojimi klenotmi

Tyto dvě velmi dobře doplňuje kniha "Žití, snění, umírání" od Roba Nairna.
A jako rukověť jsi to nazval příhodně, je dobré je mít stále po ruce, nahlížet do nich.


moi napsal:
Takže,je to priamo z prvej ruky ... asi tak..

Přímo z prvé ruky je to až ve chvíli, když těmito texty pronikáme vlastní praxí.


moi napsal:
Vysvobození v bardu skrze naslouchání;

Dobré je zamýšlet se například nad tím proč "skrze naslouchání"...
Pozorovat a zjišťovat, jak se to s tím bardem má...co to vlasntě je, tohle bardo? Co je to smrt?................atd.
A takhle třeba taky přijít na to, že bardo thödol není nauka, ale že jsou to stavy naší mysli.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2013 6:11 pm    Předmět: Re:detto Citovat

Toora,
"Bardo" je stav "átma/bytostného ja" v "paramátmá" ...
Zvuk je vibrácia,preto načúvanie cez bardo/stav ...
V barde rezonuješ s paramátmá ... splývaš s ním a stávaš sa NÍM ... súzvučíš až do koherencie:(zrod,žitie,osvietenie,umieranie,smrť a ďalšie ...) Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund