Fórum - Zobrazit téma - Bolavé levé rameno - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Bolavé levé rameno
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Bolavé levé rameno
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2013 1:55 pm    Předmět: Bolavé levé rameno Citovat

Už je to tak 2 měsíce co mě bolí levé rameno. Zjistil jsem to tak, že jsem si při hovění v posteli chtěl dát ruce za hlavu a u té levé to nešlo pro sníženou hybnost. Nejsem si jist, že bych provozoval něco neobvyklého či jinak namáhavého.

Chodím na rehabilitace a trochu cvičím, nesmí to prý zatuhnout. Byl jsem i u fyzioterapeuta a ten mi to různými "chvaty" rozhýbal. Jsem klasicky netrpělivý, protože to trvá. Ale kvůli tomu nepíšu.

Mnozí z vás tu mají takové ty znalosti typu - problém s ženským proncipem, s otcem a pod.. Mohli byste prosím prozradit, co z tohoto pohledu znamená levá paže, levé rameno?

Začínám pomalu věřit, že i úraz se neděje náhodou a má to přinést nějaké sdělení. Navíc jsem si ještě kvůli své vlastní blbosti narazil na té levé ruce i palec a teď když třeba cvičím tak mě to bolí z ramene až do něj Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2013 2:47 pm    Předmět: Citovat

Ruka je obecně nástroj pro manipulaci a rameno je její základna.
Tudíž:
- nechceš být účasten nějaké "levárny", anebo naopak ji provádíš
- někdo koho cítíš po své levé straně Tě zadržuje, tahá za ruku - žádá o pomoc/nechce se Tě pustit/chce si Tě přitáhnout/chce Ti škodit
- levá ruka je svalově spojena s pravou nohou/hýždí/bokem - jsou OK?
- nechce se jí provádět něco s čím pravá strana mozku nesouhlasí, nebo čemu nerozumí
- oproti pravé ruce se cítí odstrčena

Toto není evangelium Smile
Jen pár námětů k rozboru.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2013 3:02 pm    Předmět: Odpověď pro Kámo Citovat

Dík za náměty. Pokusím se na něco odpovědět.

kamo napsal:
Ruka je obecně nástroj pro manipulaci a rameno je její základna.
Tudíž:
- nechceš být účasten nějaké "levárny", anebo naopak ji provádíš

Žádnou levárnu určitě neprovádím, alespoň ne vědomě.
kamo napsal:

- někdo koho cítíš po své levé straně Tě zadržuje, tahá za ruku - žádá o pomoc/nechce se Tě pustit/chce si Tě přitáhnout/chce Ti škodit

Asi ne, ale budu o tom přemýšlet.
kamo napsal:

- levá ruka je svalově spojena s pravou nohou/hýždí/bokem - jsou OK?

To je v pohodě.
kamo napsal:

- nechce se jí provádět něco s čím pravá strana mozku nesouhlasí, nebo čemu nerozumí

Pravá strana - to jsou emoce?
kamo napsal:

- oproti pravé ruce se cítí odstrčena


To asi ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2013 3:40 pm    Předmět: Citovat

Sice ses na tohle neptal, ale z mé zkušenosti: co krční páteř? není tam například vyhřezlá ploténka?
Ahoj Pepa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2013 4:13 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Sice ses na tohle neptal, ale z mé zkušenosti: co krční páteř? není tam například vyhřezlá ploténka?
Ahoj Pepa

Výhřez ploténky na krční páteři?
Asi mám štěstí, že jsem se s tím ještě nesetkal.
Wink
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2013 6:01 pm    Předmět: Re: Bolavé levé rameno Citovat

Zbultran napsal:

Mnozí z vás tu mají takové ty znalosti typu - problém s ženským proncipem, s otcem a pod.. Mohli byste prosím prozradit, co z tohoto pohledu znamená levá paže, levé rameno?

Začínám pomalu věřit, že i úraz se neděje náhodou a má to přinést nějaké sdělení. Navíc jsem si ještě kvůli své vlastní blbosti narazil na té levé ruce i palec a teď když třeba cvičím tak mě to bolí z ramene až do něj Crying or Very sad

Snížená hybnost spojená s bolestí u ramen je spojena s nezpracovanými vztahy. Pravé rameno = muži, levé = ženy. Alespoň tak to vyplývá z mých pozorování. Palec odpovídá tématům 2. čakry - "sladkosti života", sexualita, ale i jídlo a tvořivost (tvořivé rozmnožování - což ovšem nemusí být pouze plození potomstva).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 7:40 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Sice ses na tohle neptal, ale z mé zkušenosti: co krční páteř? není tam například vyhřezlá ploténka?
Ahoj Pepa


Krční, vlastně celou, páteř mi kontrolovali. A OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 8:31 am    Předmět: Re: Bolavé levé rameno Citovat

Damao napsal:

Snížená hybnost spojená s bolestí u ramen je spojena s nezpracovanými vztahy. Pravé rameno = muži, levé = ženy.


Ale nemusí se jednat jen o partnerské vztahy, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 9:32 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Krabas napsal:
Sice ses na tohle neptal, ale z mé zkušenosti: co krční páteř? není tam například vyhřezlá ploténka?
Ahoj Pepa


Krční, vlastně celou, páteř mi kontrolovali. A OK.


Často takové problémy bývají způsobené skřípnutým nervem nebo zánětem. Také hrajou významnou roli zkrácené krční svaly. Jinak vyhřezlou ploténku bezpečně rozpozná CTčko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 11:26 am    Předmět: Citovat

S tím, že CT bezpečně odhalí výhřez to není až tak jisté, ono záleží i hodně na tom kdo a jak to pak vyhodnocuje. S chrupavčitými tkáněmi má CT občas docela problém.

Skřípnutý nerv to může být, zánět se projevuje spíše trochu jinak - až bodavou bolestí při jakémkoli pohybu.

Více než krk se do potíží s ramenem angažuje hrudní páteř a lopatka, krk je pak spíše dalším vyústěním celé situace.

A budeme-li se navzdory původnímu Zbultranovu přání dále bavit spíše o fyzických aspektech, tak omezení pohybu paže směrem nahoru a za hlavu ukazuje na prsní svaly a vůbec svaly pletence ramenního plus svaly kolem klíční kosti od hrudníku k rameni.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 12:28 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:


A budeme-li se navzdory původnímu Zbultranovu přání dále bavit spíše o fyzických aspektech, tak omezení pohybu paže směrem nahoru a za hlavu ukazuje na prsní svaly a vůbec svaly pletence ramenního plus svaly kolem klíční kosti od hrudníku k rameni.

Cool
.


Jo jo, prsní svaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 3:13 pm    Předmět: Citovat

Tak to mě napadlo- možnost zablokovaného žebra. Ale zmiňoval ses, že chodíš na rehabky. Tam ti to zkušeně zajisté překontrolovali a případně odblokli. Moje žena rehabka běžně " nahazuje žebra" jak říkává. Je to různě klikatící pohyb horní končetinou, s jistým fortelem usadí vpředu žebro na chrupavku, jak má být. Ono to je totiž spojené. Uchycení žebra vpředu ovlivňuje polohu i vzadu u obratlů na páteři. Vzpomínám si na případ známého, jak málem "umíral" , že má infarkt, chodil půl roku po vyšetřeních, po doktorech....pak jsme přijeli na návštěvu, moje Jaruš si ho vzala " do péče " odblokla tuším čtvrté žebro po chvilce snažení a dotyčný nevěřil. Po bolesti, po soužení.... Prášky proti bolesti, co půl roku užíval, už nebyly potřebné a hlavně zmizela úzkost z infarktu či nepříjemné bolesti v oblasti srdce.

- rameno, to je myslím zrovna přechod krční- hrudní obratle. Th 1 - tam myslím vedou nervy. Musím si to zopáknout taky.

Rameno dovede potrápit, je tak zvláštně uložené v skloubení.....nejezdíš často v autě? nemáš tzv. " zmrzlé rameno" od průvanu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 3:23 pm    Předmět: Re: Bolavé levé rameno Citovat

Evik napsal:
Damao napsal:

Snížená hybnost spojená s bolestí u ramen je spojena s nezpracovanými vztahy. Pravé rameno = muži, levé = ženy.


Ale nemusí se jednat jen o partnerské vztahy, že?


Samozřejmě, že ne. Čím je ovšem nám bližší člověk, vůči kterému necítíme svůj vztah v takovém pořádku, jak bychom si představovali, tím výrazněji se potíže projevují. Totéž platí o zablokované krční páteři - nemůžeme-li otočit hlavu v pravo, jde o muže, nemůžeme-li se podívat doleva, jde o ženu...!
Ještě jedna věc: prvotní je naše vnímání toho, zda vztahy jsou či nejsou v pořádku. Způsob, kterým se "to dostaví" (například průvan či jednostranné zatěžování) je až druhotný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 7:24 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Ruka je obecně nástroj pro manipulaci a rameno je její základna.
Tudíž:
- nechceš být účasten nějaké "levárny", anebo naopak ji provádíš
- někdo koho cítíš po své levé straně Tě zadržuje, tahá za ruku - žádá o pomoc/nechce se Tě pustit/chce si Tě přitáhnout/chce Ti škodit
- levá ruka je svalově spojena s pravou nohou/hýždí/bokem - jsou OK?
- nechce se jí provádět něco s čím pravá strana mozku nesouhlasí, nebo čemu nerozumí
- oproti pravé ruce se cítí odstrčena

Toto není evangelium Smile
Jen pár námětů k rozboru.

Cool
.

Ono se taky nemusí jedna o vztah k vnějšímu okolí ale vztah sama k sobě. Ono když tvá duše se chce ubírat určitou cestou a ty bys šel jinam, tak se taky jedná o manipulaci... Zkus zkoumat své vnitřní pohnutky. Co chceš, co nechceš, kam směřuješ, co bys rád, do čeho se nutíš...
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 8:18 pm    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím Roso, uvažoval jsem že to tu taky napíšu, udělal jsi to za mne Smile Trochu jsem to naznačil už v mé první reakci.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund