Fórum - Zobrazit téma - Můj pohled na to, co se stane 21.12.2012 a poté, a.. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Můj pohled na to, co se stane 21.12.2012 a poté, a..
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Můj pohled na to, co se stane 21.12.2012 a poté, a..
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 8:15 am    Předmět: Pravda ? Citovat

toora napsal:

Je zde něco nazvané jakožto „universální pravda“, a na toto téma se dá vyvinout nespočetně nekonečných diskusí ve kterých se diskutující vzájemně mlátí po hlavě např. citováním moudrých výroků. atpod. Egoušek se zmocní čehosi, co se mu zalíbilo, aby mohl dokázat, že to, s čím souzní právě ono je univerzální pravda... O tomto tedy nic.


Pravda řekl bych je filosofická kategorie, je tedy samozřejmě ovlivněna tím, co si člověk myslí o světě, vesmíru, Bohu či obecně o stvoření (už tento pojem je ovlivněn světonázorem Very Happy ) . Můj názor na to je tento:

- jestliže neuznávám pojem Absolutní Osoba, Bůh, Nositel pravdy ... pak mám samozřejmě problém s Absolutní pravdou a pravda se mi rozpadá na mnoho relativních pravd podle vnímání každé jednotlivé bytosti.

- jestliže jsem přijal za své existenci Boha, není pro mě problém vnímat pravdu jako to, co vnímá On, nositel Absolutního poznání. Tím pádem pak nemusím operovat s mnoha nesčetnými pravdami, ale stačí mi jedna Pravda.

Samozřejmě pak nastupuje ten Toorou popsaný zápas o prosazení svého pojetí Pravdy, ale to je samozřejmě ovlivněno naším poznáním, vnímáním a výkladem pojmů (hlavně tedy pojmu Bůh). A pak tedy už nejde hovořit o Pravdě, ale pravdách. Přesto bych se kategorie Pravda nevzdával neboť když si uvědomím, že moje poznání je nedokonalé, smysly zastřené hmotou a iluzí, přesto mohu Pravdu hledat a navíc se k ní BLÍŽIT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 8:37 am    Předmět: Re: Pravda ? Citovat

Zbultran napsal:
toora napsal:

Je zde něco nazvané jakožto „universální pravda“, a na toto téma se dá vyvinout nespočetně nekonečných diskusí ve kterých se diskutující vzájemně mlátí po hlavě např. citováním moudrých výroků. atpod. Egoušek se zmocní čehosi, co se mu zalíbilo, aby mohl dokázat, že to, s čím souzní právě ono je univerzální pravda... O tomto tedy nic.


Pravda řekl bych je filosofická kategorie, je tedy samozřejmě ovlivněna tím, co si člověk myslí o světě, vesmíru, Bohu či obecně o stvoření (už tento pojem je ovlivněn světonázorem Very Happy ).


Pravdu nelze vymyslet. Lze ji pouze poznat.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 8:52 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
ten výraz jsem neznala, neseděl mi do mého významu - rovni před bohem. Našla jsem si ve slovníku, že tak zoveš povýšenost. Tomu pak rozumím. Dobrou noc, díky. M.


Ano, dá se to tak říct. V tom anglickém výrazu cítím větší výstižnost. Ta povýšenost v sobě zahrnuje pohoršení, samolibé přesvědčení o vlastní pravdě, neschopnost sebereflexe, pohrdlivé odsuzování a výsměch... Něco, co známe asi všichni. Prací na sobě lze ale toto přetavit do soucítění a pokory. Toto už ale všichni neznáme, protože kolik procent lidí chápe o čem je vlastně meditace nebo má vůbec alespoň nějakou snahu to pochopit?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 9:51 am    Předmět: Citovat

Mirku, teď se tento jev přímo zjevil. Vnímala jsem slova Polgary - energie zlosti - vysvětlila jsem si jako podprahové vnímání emocí. Na základě této domněnky jsem vložila příspěvek, který se ptal, jak vytvořit konsensus či směr k pravdě či Pravdě. Teď čte Polgara vlákno z této domněnky vzniknuvší a píše - ale to jsme si nerozuměli. Psala o energetickém vnímání sdělovaného obsahu, ne o energii pocitů...... Tam se už ztrácím, protože energie sdělovaného bývá plná pocitů či citů - a jsme u rozdělení těchto významů - co je pocit, cit. Mohla bych to vzít tak, že buď je ve sdělení strach nebo láska. To by bylo zjednodušení. Přesto je patrné, že jsem nedokázala pochopit Polgaru. Teď se jí mohu zeptat, což může brát jako útok nebo jako doplňující otázku. A jsme tam, kde se zde ocitáme často. Je na mě ´´útočeno´´, píší se pohrdlivé vsuvky, přicházejí dávno pozapomenutá zranění ať už v rámci tohoto fora či mé... O tom je i Tvé sdílení, kdy ses zde vnímal téměř loven na honu rádoby pravdy. To se mi stalo také, když jsem si dovolila napsat, že pravdu, kterou popisuje budhismus, nemusím vnímat jako svoji naprostou pravdu. Tehdy jsem se pokusila vysvětlit, že to, co nás rozděluje, jsou náboženství a jejich představy pravdy (budhismus je výjimka, není považován za náboženství). Také jsem se dostala pod naprostou palbu, už i proto, že křesťané mají dokonce reiki zakázané.... Tudíž jich zde není tolikero.... Ovšem pomohlo mi to - dívala jsem se do sebe, čistila a dnes se domnívám, že se mohu zeptat na tomto foru bez těchto starých zranění, kterých jsem tehdy byla plná. Takže to pro mě má velký význam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 9:55 am    Předmět: Citovat

Ahoj Tooro- Confused Razz Shocked Laughing Rolling Eyes Idea Question Exclamation Arrow Wink ---

Už rozumíš? Idea Question . Kdyžtak předem Embarassed Embarassed Embarassed

Čaute, tak s Polgarou do tečičky naprostý souhlas. A nemusíme si sáhodlouze přehazovat litánie. Jistěže internetová diskuse / jako všechno/ nese punc energetické informace. Už jenom vyjadřování---přezdívka......

Můžu přece hovořit se skálou, stromem, zvířetem / naprostý ateista kolega " nedávno prohlásil, jak si se svým psem náramně rozumí, vyciťuje...- a prý čím je starší, tím lepčejší komunikace Shocked Exclamation

Internetová diskuse? V budoucnu prý budem komunikovat nejčastěji pomocí videonahrávek a klipů. Nejsme od toho daleko /webka, Skype apod..../. To bude teprvá mazec, až uzříme diskutéry. Ještě nevydá ani hlásku a " už bude zařazenej v šuplíčku " dle naladění energeticko vibračního zabarvení. A bude platit to před tisícími lety : " Jeden obraz vydá za tisíc slov...." / z čínské moudrosti./
Čtu teď zajímavou knížku, kde se američtí vědci zmiňují o fascinující schopnosti mimin vnímat zvuky- cizí řeči, výslovnosti hlásek.... které pak zapomenou a ztratí, když povyrostou a " naprogramují" se na svou mateřštinu.
Jestliže Beran má úplně odlišnou energetickou vibraci jak třeba Rak, tak taky si může představit pod napsaným textem zcela něco jiného.

Názorný test: Vánoce jsou jednou do roka, ale prskavku můžeš mít každý den
Exclamation Laughing Laughing Jistě si každý zdejší doplní význam podle svého.... Laughing

Taky tady předtím někdo napsal, že někdo vědomě účelově píše, aby se druhému zalíbil. To reikisté dělají?.

Stáni, hýčkej si svůj dar, opravdický dar.......

Zdar, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 11:31 am    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
To o čem hovořím je, že člověk umí energeticky vnímat obsah sdělovaného.


Ano. Jenomže to, nakolik je toto vnímání pravdivé, opět závisí na schopnosti bdělé pozornosti toho člověka a na jeho vnitřní čistotě.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 11:33 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Mirku, teď se tento jev přímo zjevil. Vnímala jsem slova Polgary - energie zlosti - vysvětlila jsem si jako podprahové vnímání emocí. Na základě této domněnky jsem vložila příspěvek, který se ptal, jak vytvořit konsensus či směr k pravdě či Pravdě. Teď čte Polgara vlákno z této domněnky vzniknuvší a píše - ale to jsme si nerozuměli. Psala o energetickém vnímání sdělovaného obsahu, ne o energii pocitů...... Tam se už ztrácím, protože energie sdělovaného bývá plná pocitů či citů - a jsme u rozdělení těchto významů - co je pocit, cit. Mohla bych to vzít tak, že buď je ve sdělení strach nebo láska. To by bylo zjednodušení. Přesto je patrné, že jsem nedokázala pochopit Polgaru. Teď se jí mohu zeptat, což může brát jako útok nebo jako doplňující otázku. A jsme tam, kde se zde ocitáme často. Je na mě ´´útočeno´´, píší se pohrdlivé vsuvky, přicházejí dávno pozapomenutá zranění ať už v rámci tohoto fora či mé... O tom je i Tvé sdílení, kdy ses zde vnímal téměř loven na honu rádoby pravdy. To se mi stalo také, když jsem si dovolila napsat, že pravdu, kterou popisuje budhismus, nemusím vnímat jako svoji naprostou pravdu. Tehdy jsem se pokusila vysvětlit, že to, co nás rozděluje, jsou náboženství a jejich představy pravdy (budhismus je výjimka, není považován za náboženství). Také jsem se dostala pod naprostou palbu, už i proto, že křesťané mají dokonce reiki zakázané.... Tudíž jich zde není tolikero.... Ovšem pomohlo mi to - dívala jsem se do sebe, čistila a dnes se domnívám, že se mohu zeptat na tomto foru bez těchto starých zranění, kterých jsem tehdy byla plná. Takže to pro mě má velký význam.


Dík Míšo za sdílení Smile.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 1:47 pm    Předmět: Re: Pravda ? Citovat

Zbultran napsal:
Přesto bych se kategorie Pravda nevzdával neboť když si uvědomím, že moje poznání je nedokonalé, smysly zastřené hmotou a iluzí, přesto mohu Pravdu hledat a navíc se k ní BLÍŽIT.


Tohle hledání naplnění je Zbyňku hnacím motorem veškerého našeho duše-snažení, toho se ani vzdát nelze. Nejsou to však hovory na tržiště, protože je to hluboce niterná záležitost.

Existují ale věci dobře poznatelné, které se na té stezce hledajícího nedají obejít, a jsou podmínkou k přiblížení se, přesto se toto překračování neustále a zhusta děje, a tak se Pravda hledá všude možně, ale hlavně jinde než uvnitř sebe samotného.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 1:58 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:

To o čem hovořím je, že člověk umí energeticky vnímat obsah sdělovaného.


Pořát se zřejmě nějak míjím s pochopením toho, co jsi zde napsala Polgaro.

Tak asi nějakým příkladem...někdo se např. bude, v tom, co zrovna řekl, nebo napsal, v něčem fakticky mýlit, a Ty, vzhledem k tomu, že budeš "energeticky vnímat obsah sdělovaného", tak mu naprosto všechno odkýváš?
Nebo?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 9:51 pm    Předmět: x Citovat

Tak se mi zdá, že se debata hodně zamotává. Jeden o koze a druhý
o voze. Polgara píše o vnímání příspěvků a lidí, nikoliv o hledání univerzální pravdy nebo emoční inteligence. Jak jsem ho pochopila aspoň já, tak se jedná o něco podobného (nejlíp to uvedu na příkladu) jako když
někomu nasloucháte a vnímáte ho při terapii. Není to jen o uších, jakékoliv inteligenci, ale o celkovém naladění na člověka (tady příspěvek). Bdělá pozornost taky není na škodu i když tu já spíš vnímám
(u jógínského způsobu vnímání) jako soustředění spíš na sebe nebo
do sebe.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 11:59 am    Předmět: Citovat

Jak, Sami ,spojis vecnost psaného a energetické vnímáni?
Jsem přesvědčena, ze Hitler psal Mein Kampf v radosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 9:28 pm    Předmět: x Citovat

Děvče, to není otázka filozofie, ale praktické zkušenosti, že někteří lidé jsou v rozšířeném vědomí nebo vnímání mnohem dál než my ostatní. Jen se tím moc nechlubí, ale umí s tím dobře pracovat Very Happy

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 10:04 pm    Předmět: Citovat

Aha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 1:15 pm    Předmět: Citovat

Můj pohled na to, co se stane 21.12.2012 a poté, a...

...konec světa sice nenastal, ale přišla volba prezidenta Smile
Zatracení Mayové! Very Happy

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so leden 26, 2013 10:26 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
... "někteří lidé jsou v rozšířeném vědomí nebo vnímání mnohem dál než my ostatní. Jen se tím moc nechlubí, ale umí s tím dobře pracovat" Very Happy šamanka


Niekto ich nazýva extrasenzori a psychický vstup = empatia = takže aj "empati" ... Embarassed
"Vitajte v džungli!" Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund