Fórum - Zobrazit téma - Můj pohled na to, co se stane 21.12.2012 a poté, a.. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Můj pohled na to, co se stane 21.12.2012 a poté, a..
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Můj pohled na to, co se stane 21.12.2012 a poté, a..
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2012 7:22 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
A podle mě to Tooro tak složité není.


Ano, jenže dosti pisatelů sem píše s tím, že ví, co má ten druhý má na mysli, Polgaro. Smile
Pokud to tak není, tak to snadno poznáš, protože pokládá otázky, které by přispěly k tomu, aby byl správně chápán, a tímto se ochota k diskusi taky pozná.

Složité to tedy dělá především ten, kdo píše o svých názorech a představách oděných do mnohoznačných pojmů a při tom nemá dobrou vůli, jak píšeš, naslouchat tomu, co mu ten druhý chce říct. Většinou se jedná o čistě o pragmatické věci, které jsou lehce praxí poznatelné, a o kterých diskutovat skutečně lze.


Přeju všem pěkného Silvestra a ještě lepší rok 2013 a dostatek všeho, co si kdo sám přeje.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2012 9:29 pm    Předmět: Citovat

No a přesně těmto nedorozuměním se dá zabránit tím, že člověk chce slyšet pravdu, má záměr druhému rozumět a dovolí si i určitou nezaujatost a ochotu rozšířit si své obzory.

A pochopením druhého lze docílit tím, že ho budu vnímat. Protože co člověk píše má určitou energii, poselství, sdělení.
Energie zlosti má svoji esenci a energie lásky má svoji esenci a zaměňovat se prostě nedají. A když se zaměřím na tyto různé energie sdělení, nepotřebuji tuny slov a ujišťování o čem se vlastně mluví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2013 1:38 am    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
Protože co člověk píše má určitou energii, poselství, sdělení.
Energie zlosti má svoji esenci a energie lásky má svoji esenci a zaměňovat se prostě nedají. A když se zaměřím na tyto různé energie sdělení, nepotřebuji tuny slov a ujišťování o čem se vlastně mluví.

A kdesi v tomto asi budou naše rozdílné názory Polgaro.

Ty, jestli Tě dobře chápu, spoléháš, dejme tomu, na emoční inteligenci diskutujícího.

Toto považuji za prioritu především ve vztazích, tj. v celkovém přijetí, pro přínos v případné diskusi to je pro mne ale jen polovice z nutného „vkladu“ k potřebnému dorozumívání se, k vzájemnému porozumění. V internetové diskusi nevidím jako nezbytně nutné jakési souladné pocity, ale (aprioari) věcné vzájemné pochopení.
Pokud někdo mluví příjemně, ještě to neznamená, že jsou jeho slova pravdivá. V případě, že je pro mne jeho sdělení nepravdivé, potom způsob, jak to či ono napsal, na tom nic nezmění. A jestliže diskutující předkládá objektivní, vlastní praxí ověřitelný fakt s energií, kterou mohu vnímat jako nelibou, není pro mne jeho způsob sdělení překážkou.

Za důležité tedy považuji především to, jak pravdivé určité tvrzení je
a dobrou vůli o svém názoru hovořit, pokud se někdo na něco zeptá.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 7:44 am    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:

A pochopením druhého lze docílit tím, že ho budu vnímat. Protože co člověk píše má určitou energii, poselství, sdělení.
Energie zlosti má svoji esenci a energie lásky má svoji esenci a zaměňovat se prostě nedají. A když se zaměřím na tyto různé energie sdělení, nepotřebuji tuny slov a ujišťování o čem se vlastně mluví.


Nedomnívám se, že vcítěním se do energie sdělení to něco hovoří o pravdivosti sdělení. Člověk se může mýlit i když je plný lásky a může říkat pravdu i když je rozčílený popř. zlostný.

Neb jak praví to přísloví:
Citace:
"Cesta do pekel, ta je dlážděná samými dobrými úmysly."


Doporučuji si vyslechnout následující písničku:
http://www.karaoketexty.sk/texty-piesni/strasliva-podivana/gabriel-109962

A to hlavně kvůli prvni sloce.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 12:58 pm    Předmět: Citovat

Lámu si hlavu nad tím, co jste napsali. Kde je rozdíl mezi přesvědčením a pravdou? Dále pak pravdou tzv. univerzální a pravdou tou, kde si zrovna stojím? Je pravda, že je Země menší než Slunce? No, věřím tomu proto, že mi to od malinka předávají jako informaci, která je ověřená. Pozorováním, atd. Kdyby zítra přišel team vědců s tvrzením, že je Země pravděpodobně kulatější než se doposud ´´myslelo´´, asi to přijmu.
Polgara vnímá podprahově emoce skryté pod řádky. Toora věří jasnosti slova napsaného. Diskutuje pouze nad tím, co píšu. Ne nad tím, jak se přitom chovám (tedy, při psaní u monitoru).
Je-li správné používání obou hemisfér, potom PRAVDA je mezi. Ovšem o pocitech nevměstnaných do řádků se dá těžko psát a diskutovat. Takže?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 3:38 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Lámu si hlavu nad tím, co jste napsali. Kde je rozdíl mezi přesvědčením a pravdou? Dále pak pravdou tzv. univerzální a pravdou tou, kde si zrovna stojím? Je pravda, že je Země menší než Slunce? No, věřím tomu proto, že mi to od malinka předávají jako informaci, která je ověřená. Pozorováním, atd. Kdyby zítra přišel team vědců s tvrzením, že je Země pravděpodobně kulatější než se doposud ´´myslelo´´, asi to přijmu.
Polgara vnímá podprahově emoce skryté pod řádky. Toora věří jasnosti slova napsaného. Diskutuje pouze nad tím, co píšu. Ne nad tím, jak se přitom chovám (tedy, při psaní u monitoru).
Je-li správné používání obou hemisfér, potom PRAVDA je mezi. Ovšem o pocitech nevměstnaných do řádků se dá těžko psát a diskutovat. Takže?


Máš pravdu, Míšo. Ono je to hrozně těžké. Většina diskuse na fórech, toto nevyjímaje, se odvíjí na základě domněnek. A hodně k tomu přispívají vzájemné sympatie či antipatie, takže i když člověk řekne něco zcela nevinně, tak se může stát, že v druhých to vyvolá jakési jejich vlastní projekce a vidí v tom něco úplně jiného. Třeba i to, co chtějí vidět, aby to zapadalo do jejich obrazu o tom člověku a objektivita jde úplně stranou. Pak není divu, že se tady setkáváme až s neuvěřitelnou bohorovností. A když se člověk snaží uvést věci na pravou míru, tak tím často jen přilévá oleje do ohně.

Já sám jsem tady byl za tu dobu, co sem přispívám, vystaven mnoha lítým útokům. Naposled, když jsem si trošku utahoval z, podle mě, poněkud nevyvážené diskuse o nezodpovědných mužích. Nebo když jsem vznesl zcela nevinný dotaz k Evíkovi, který byl pouhou zvědavostí, i když byl naprosto indiskrétní a nepatřičný, za což jsem se i omluvil. Avšak útok, který následoval, se podobal útoku piraní. Co všechno si lidé vůči mě vyprojektovali, bylo neuvěřitelné. A dovolit si říct paní psycholožce prostý fakt, že ví kulový o buddhismu, což bylo z jejích příspěvků naprosto evidentní, vyvolalo oheň na střeše, licoměrný nářek a "schízu".

Proto je tak nesmírně důležité rozvíjet to, čemu se říká bdělá pozornost. Soustavně zkoumat sama sebe, svoje duševní rozpoložení, svoje pohnutky. A to je celý buddhismus v kostce. Samozřejmě, člověk v tom nikdy nedosáhne naprosté dokonalosti, ale je velice patrný rozdíl ve schopnosti jasně rozlišovat mezi skutečností a názory u člověka, který pracuje na hlubokém poznávání sebe sama a naprostou většinou těch ostatních, kteří to nedělají. A i na tomto duchovním fóru je těch ostatních drtivá většina. Na druhé straně, schopnost rozlišovat lépe než většina jiných může vést k určité povýšenosti. Což tuto schopnost nevyhnutelně oslabuje a zatemňuje.

Není to prostě vůbec snadný úkol. Jsme jen lidé a všichni děláme chyby. Určitě by jich bylo ale míň, kdybychom se více zabývali tím, co nás ve skutečnosti vede k určité reakci, a zda jsme opravdu tak objektivní, jak si mnohdy myslíme.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 4:54 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Lámu si hlavu nad tím, co jste napsali. Kde je rozdíl mezi přesvědčením a pravdou? Dále pak pravdou tzv. univerzální a pravdou tou, kde si zrovna stojím? Je pravda, že je Země menší než Slunce?


Vyjádřila jsi tu jednu ze základních myšlenek, tykajících se všech diskusí, téměř takový úhelný kámen, řekla bych. Smile

Složité by to být nemuselo, ale lidská mysl dokáže do čehokoliv vprojektovat naprosto cokoliv a z toho všechny ty další „srandy“ v životě, diskusi nevyjímaje, pramení.
K tématu „pravda“, a co to je, bych ráda řekla, jak tenhle pojem vnímám já.
Je zde něco nazvané jakožto „universální pravda“, a na toto téma se dá vyvinout nespočetně nekonečných diskusí ve kterých se diskutující vzájemně mlátí po hlavě např. citováním moudrých výroků. atpod. Egoušek se zmocní čehosi, co se mu zalíbilo, aby mohl dokázat, že to, s čím souzní právě ono je univerzální pravda... O tomto tedy nic.

To, co se nás ale týká, a to úplně všech, jsou zákony na kterých funguje tento náš projevený svět, a tyhle zákony, neboli pravdy pozemské, ověřitelné jsou a dá se o nich mluvit, neb co se dá smysly postřehnou a poznat, o tom se také lze věcně bavit. A zde je pro mne pravdou to, co si mohu ověřit vlastní praxí, tedy tím, že to budu dělat, či udělám a zjistím, jak to, či ono funguje, jak se říká – přímo v praxi.

Současně jsou zde ale věci, které si sice sama nevyrobím (jako např. automobil), ale fungují a prostým faktem je, že auto existuje a že se jím mohu dopravit z bodu A do bodu B. V posledku jsou tu otázky (viz to např. to Slunce a Země), kdy sice nemám hvězdárnu nebo příslušné přístroje, ale v tuto chvíli věřím tomu, co říkají ti, co se podobnými měřeními vážně zabývají, respektive je to pro mne pravdou, do doby, než bude vyvrácena, a to platí úplně o všem z toho, co jsem dosud nepoznala a ani nemám možnost v tuto chvíli vlastním počínáním ověřit.

Mám za to, že každé diskusi by prospělo, kdyby se diskutující v případě nejasností nejdříve (přímou otázkou) ujistil, že ví o čem je řeč (potažmo jestli k tomu, či onomu tématu vůbec má co říci), a zároveň si uvědomil jestli svým příspěvkem prezentuje vlastní zkušenost, nebo vyslovuje svůj názor na věc, bez osobní, tomu předcházející, zkušenosti.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 5:17 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Mirku.
Vnímám podobně to, co píšeš, jen bych něco dodala k tomuto:

sunnyi napsal:
Proto je tak nesmírně důležité rozvíjet to, čemu se říká bdělá pozornost. Soustavně zkoumat sama sebe, svoje duševní rozpoložení, svoje pohnutky. A to je celý buddhismus v kostce.

Ano, když poznávám sebe, poznávám tak vše,
...a toto je pro mne první polovina oné "kostky".

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 7:36 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Ahoj Mirku.
Vnímám podobně to, co píšeš, jen bych něco dodala k tomuto:

sunnyi napsal:
Proto je tak nesmírně důležité rozvíjet to, čemu se říká bdělá pozornost. Soustavně zkoumat sama sebe, svoje duševní rozpoložení, svoje pohnutky. A to je celý buddhismus v kostce.

Ano, když poznávám sebe, poznávám tak vše,
...a toto je pro mne první polovina oné "kostky".

Smile


Ano, Katko. To už jsem ale nechtěl rozvádět. Ono to totiž může dál vést k další diskusi v duchu ádvaity, a to už je pak prakticky nekonečné.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 9:00 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Ano, Katko. To už jsem ale nechtěl rozvádět. Ono to totiž může dál vést k další diskusi v duchu ádvaity, a to už je pak prakticky nekonečné.


Chápu Mirku, a vím, že v tomhle případě je to není úplně snadný. Ty, který touhle cestou šlapeš, Tobě to psát nemusím a těm, koho to nezajímá už vůbec ne, přesto si neodpustím jednu noticku, kterou považuji za alfu a omegu celého toho vezdejšího ducha-snažení.

Pohnutky, které vedou člověka k zájmu o duchovní sféru jsou různé, ale dříve, či později "proces" dovede jedince k tomu, věnoval gró pozornosti tomu, co se děje v tuhle chvíli v něm samém, pravdivost k sobě samotnému, cesta k tomu však vede rozlišnými terény a trvá různě dlouho.

Na konci téhle cesty ale není nic jiného než bezpodmínečné přijetí, které jediné je láskou, a to přijetí všeho, co jsme v tom "svém pozorování" kdy spatřili a spatříme, tj. klidné přijímání toho co je, tedy i těch svých vlastních dílčích nepřijetí.

A to je celý.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 9:13 pm    Předmět: Citovat

Díky.
Mirku, nevím, co znamená bohorovnost v Tvé řeči?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 9:55 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
sunnyi napsal:

Ano, Katko. To už jsem ale nechtěl rozvádět. Ono to totiž může dál vést k další diskusi v duchu ádvaity, a to už je pak prakticky nekonečné.


Chápu Mirku, a vím, že v tomhle případě je to není úplně snadný. Ty, který touhle cestou šlapeš, Tobě to psát nemusím a těm, koho to nezajímá už vůbec ne, přesto si neodpustím jednu noticku, kterou považuji za alfu a omegu celého toho vezdejšího ducha-snažení.

Pohnutky, které vedou člověka k zájmu o duchovní sféru jsou různé, ale dříve, či později "proces" dovede jedince k tomu, věnoval gró pozornosti tomu, co se děje v tuhle chvíli v něm samém, pravdivost k sobě samotnému, cesta k tomu však vede rozlišnými terény a trvá různě dlouho.

Na konci téhle cesty ale není nic jiného než bezpodmínečné přijetí, které jediné je láskou, a to přijetí všeho, co jsme v tom "svém pozorování" kdy spatřili a spatříme, tj. klidné přijímání toho co je, tedy i těch svých vlastních dílčích nepřijetí.

A to je celý.


Smile


http://www.youtube.com/watch?v=HnbMYzdjuBs

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 9:57 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Díky.
Mirku, nevím, co znamená bohorovnost v Tvé řeči?


Nevím Míšo, jak to lépe vyjádřit. V angličtině se tomu říká self-righteousness.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 10:28 pm    Předmět: Citovat

ten výraz jsem neznala, neseděl mi do mého významu - rovni před bohem. Našla jsem si ve slovníku, že tak zoveš povýšenost. Tomu pak rozumím. Dobrou noc, díky. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 11:30 pm    Předmět: Citovat

Ne, tak to jsme si opravdu nerozuměli, byla bych velmi nerada, kdyby došlo k nějaké mystifikaci.
Nehovořím o žádné emoční inteligenci ani o dobrých či zlostných úmyslech toho kterého pisatele ani o podprahových emocích ....

To o čem hovořím je, že člověk umí energeticky vnímat obsah sdělovaného.

Energie pocitů jsem napsala jen jako příměr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund