Fórum - Zobrazit téma - Prezidentka Táňa Fischerová - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Prezidentka Táňa Fischerová
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Prezidentka Táňa Fischerová
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 3:27 pm    Předmět: Citovat

Dívala jsem se na sázkové kanceláře, které dovoluji sázet na postupujícího do druhého kola a na výsledek volby. Shodují se s agenturami.... Tam už uplacení vnímám jako složité, stále by je to peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 4:06 pm    Předmět: Předvolební odhady Citovat

Není to hazard, řídit se kurzy sázkových kanceláří? : )

Souzním s panem Michalem Horáčkem, který o tom ví své:

No, tak jestli na otázku "Je nějaký důvod věřit, že pan Fischer a pan Zeman jsou lepšími kadidáty než ti ostatní?" odpovídáte s takovou převahou "Ne", proč by každý z nás neměl volit, koho chce? Nejsou žádní předem jasní finalisté. Je pouze devět kandidátů stojících na stejné startovní čáře. Chytristiky jsou proto zbytečné. Volme nikoli podle "průzkumů", ale jen a jedině podle sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
tacit
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.9. 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 5:04 pm    Předmět: Citovat

Podle mě vzít v úvahu míru pravděpodobnosti určitého jevu nemá co dělat s chytristikou.

Například beru v úvahu, že ve stáří je vyšší pravděpodobnost úrazu, protože moje tělo už nefunguje jako za mlada.

Kurzy sázkových kanceláří se řídí reálným zhodnocením situace a čím víc se zmýlí, tím víc prodělají. Ve hře tam není žádný politický zájem, znají poměrně dobře běžnou populaci a mají jediný zájem - odhadnout preference jednotlivých kandidátů co nejpřesněji.

Situace ve volbách by byla jiná, kdyby na kandidátce byl jen jeden kandidát, který má opravdovou snahu a zájem téhle zemi pomoci a není zatížený svou politickou minulostí. Je tam ale hned několik kandidátů, kteří preferují tyhle hodnoty (Fischerová, Roithová, pro mladé především Franz). Tím každý z nich získá jen část hlasů těch, které tihle kandidáti oslovují, a to pochopitelně nebude stačit, aby některý z nich postoupil do druhého kola.

V této situaci mi přijde rozumné vzít ten holý fakt v úvahu a pokusit se v zájmu naší země podpořit přijatelného kandidáta, který má reálnou šanci vyřadit v prvním kole Fischera a dostat se do druhého kola. Zemanova pozice je jak se zdá zatím neohrozitelná a pokud Zeman vyhraje i v druhém kole, budu mít klidné spaní díky vědomí, že nic víc než podpořit jeho protikandidáta už nešlo udělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 6:14 pm    Předmět: Citovat

Máte dvě situace, jdete do supermarketu a za 1) máte peníze, za 2) peníze nemáte.

u 2) není co řešit, odejdete s prázdnou
u 1) můžete jednat jako u 2), ale také si můžete A) koupit něco, co vám chutná, nebo za B) koupit něco, co nemáte rádi

Taková analogie mě napadla k některým takovým radám, koho volit. Já si kupovat něco, co nemám rád, nechci Smile.

U žádných voleb jsem nevolil podle předvolebních průzkumů. Možná by bylo lepší, kdyby byly průzkumy zakázány, aby se pomocí nich nedali ovlivňovat voliči. Každý by volil podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a ne z nějakých spekulativních důvodů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 7:23 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Situace ve volbách by byla jiná, kdyby na kandidátce byl jen jeden kandidát, který má opravdovou snahu a zájem téhle zemi pomoci a není zatížený svou politickou minulostí. Je tam ale hned několik kandidátů, kteří preferují tyhle hodnoty (Fischerová, Roithová, pro mladé především Franz). Tím každý z nich získá jen část hlasů těch, které tihle kandidáti oslovují, a to pochopitelně nebude stačit, aby některý z nich postoupil do druhého kola.

V této situaci mi přijde rozumné vzít ten holý fakt v úvahu a pokusit se v zájmu naší země podpořit přijatelného kandidáta, který má reálnou šanci vyřadit v prvním kole Fischera a dostat se do druhého kola. Zemanova pozice je jak se zdá zatím neohrozitelná a pokud Zeman vyhraje i v druhém kole, budu mít klidné spaní díky vědomí, že nic víc než podpořit jeho protikandidáta už nešlo udělat.

Rozhodování podle nejlepšího vědomí a svědomí podle mě znamená cítit se spoluodpovědný za to, čím moje volba přispěje k tomu, aby stát řídil co nejkvalitnější člověk. To se nestane, když se nezajímám o to, jak je nastavený volební systém a co z něho vyplývá - že do druhého kola se dostanou dva kandidáti s maximálním počtem hlasů. Když nevezmu v úvahu všechny dostupné informace, které nejsou zmanipulované a můžou mi napomoci v rozhodování (např. složení obyvatelstva v naší zemi, kde podle statistiky 85% lidí čte pravidelně bulvár, plus dosavadní chování převážné většiny v obdobných situacích, jako je ta dnešní), pak volbou kandidáta podle svého srdce, který z evidentních důvodů nemá šanci získat dostatek hlasů, bohužel napomůžu k tomu, aby vyhrál egoista, který dokáže obalamutit co nejvíc lidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 8:57 pm    Předmět: Citovat

tobee napsal:
Když nevezmu v úvahu všechny dostupné informace, které nejsou zmanipulované a můžou mi napomoci v rozhodování (např. složení obyvatelstva v naší zemi, kde podle statistiky 85% lidí čte pravidelně bulvár, plus dosavadní chování převážné většiny v obdobných situacích, jako je ta dnešní), pak volbou kandidáta podle svého srdce, který z evidentních důvodů nemá šanci získat dostatek hlasů, bohužel napomůžu k tomu, aby vyhrál egoista, který dokáže obalamutit co nejvíc lidí.


Lidé, kteří v průzkumech uvedli, že by volili Zemana nebo Fischera, podle mne z velké části k volbám vůbec nepřijdou. Jakou by asi ve své většině mohli mít motivaci, obětovat těmto pánům část svého času, na úkor třeba rodiny nebo kamarádů?

Oproti tomu, ti, kdo volí Táňu Fisherovou, Zuzanu Roithovou nebo prof. Franze jsou lidé, kteří touží po opravdové změně, a kteří takovou motivaci mají. A v tom vidím tu velikou naději.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 9:02 pm    Předmět: Citovat

Každý by se měl vždy rozhodovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, podle svého srdce. Možná, že ještě v tomto okamžiku hlas těchto bytostí není tak silný, aby se to projevilo ale tím dáváme vzor ostatním. Ono jde totiž o šíření energie, která tímto rozhodnutím vzniká. Tímto se dostává informace do vědomí společnosti. Co se tam ale dostane když se nerozhodnu srdcem ale budu kalkulovat myslí? Faleš. Nelpěme na tom, že v těchto volbách to musí dopadnout tak jak si mnozí představují. Je potřeba zasadit semínko, které vyklíčí a vyroste v pravý okamžik až tato společnost na to bude připravená...
Takže....Hlasujme srdcem bez ohledu ať to dopadne jakkoliv...
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 10:57 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Lidé, kteří v průzkumech uvedli, že by volili Zemana nebo Fischera, podle mne z velké části k volbám vůbec nepřijdou. Jakou by asi ve své většině mohli mít motivaci, obětovat těmto pánům část svého času, na úkor třeba rodiny nebo kamarádů?

Oproti tomu, ti, kdo volí Táňu Fisherovou, Zuzanu Roithovou nebo prof. Franze jsou lidé, kteří touží po opravdové změně, a kteří takovou motivaci mají. A v tom vidím tu velikou naději.

Mirek

I tohle je racionální úvaha, podobná té mé, jen na základě jiných předpokladů dochází k jiným závěrům. Nechme se překvapit, jak to celé dopadne.

Když se rozhodujeme srdcem a při svém rozhodování používáme jako pomocníka i zdravý rozum, stejně jako v ostatních životních situacích, necítím v tom nic, co by se dalo nazvat kalkulování, chytristika nebo dokonce faleš. To by pak byla chytristikou i pozornost věnovaná jakékoliv příčině, která svými důsledky ovlivňuje život jedince i společnosti a když ji ignorujeme a nebereme na ni ohled, má za následek bolest a utrpení, které nemusely vzniknout, kdybychom těm příčinám věnovali pozornost.

Chápu ale, že někdo to takhle vnímat nemusí a že se řídí jen svým citem, bez ohledu na důsledky.

Smile


Naposledy upravil tobee dne pá leden 11, 2013 11:17 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 11:17 pm    Předmět: Citovat

Jak vidíme, volit lze přístupy různými…

Jeden z možných, je jít k volbám s kalkulačkou v ruce, nechat se ovlivnit statistikami, průzkumy atd., a takto se rozhodnout pro to, co je v mém nynějším chápání tzv. „rozumné“. Tedy v subjektivním přesvědčení, že pokud budu raději volit jednoho s těch statisticky „silnějších“ (toho, kdo je pro mne méně nepřijetelný než je někdo jiný) , bude to dobré úplně pro všechny.

Druhá z možností je volit srdcem (nikoli však bez účasti své jisté schopnosti rozlišovací), prostě jít a zvolit toho, kdo z těchto lidí vyjadřuje nejen to, co si myslím a také to to, co cítím, tedy přesně ty hodnoty, které sama vyznávám. Bez kalkulu, bez politikaření uvnitř vlastní hlavy.

Volba prezidenta (ať dopadne jakkoli), je pro mne jedinečnou možností, jak mohu právě tímto svým hlasem veřejně vyjádřit, k čemu se hlásím, čeho si vážím, jak je to s mým vnímáním hodnot, a kdo z kandidátů toto vše pro mne zosobňuje.

A potom...jestliže ten „můj prezident“ třeba nebude jedním z těch dvou, kteří v lidové volbě obstojí, nic na tom, stačí, když vím, že jsem v téhle volbě neprohrála sama sebe.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2013 10:08 am    Předmět: Citovat

tobee napsal:

Když se rozhodujeme srdcem a při svém rozhodování používáme jako pomocníka i zdravý rozum, stejně jako v ostatních životních situacích, necítím v tom nic, co by se dalo nazvat kalkulování, chytristika nebo dokonce faleš. To by pak byla chytristikou i pozornost věnovaná jakékoliv příčině, která svými důsledky ovlivňuje život jedince i společnosti a když ji ignorujeme a nebereme na ni ohled, má za následek bolest a utrpení, které nemusely vzniknout, kdybychom těm příčinám věnovali pozornost.

Chápu ale, že někdo to takhle vnímat nemusí a že se řídí jen svým citem, bez ohledu na důsledky.

Smile

Když ti srdce-intuice bude na křižovatce říkat "běž doleva" a rozum ti bude říkat "běž doprava", tak půjdeš kam?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2013 10:12 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Když ti srdce-intuice bude na křižovatce říkat "běž doleva" a rozum ti bude říkat "běž doprava", tak půjdeš kam?

Máš na mysli jakousi mně neznámou křižovatku, Roso?

Žádná taková tady teď není.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2013 4:06 pm    Předmět: Citovat

ahoj
Táňa nevyhrála
pokud chce ale pro republiku něco udělat,tak její práce nekončí,ale začíná...
volilo ji kolem 4%,to jsou jistě tisíce lidí

tyto podchytit a pracovat pak společně by mohlo být významným zdrojem změn

v tom to smyslu sem jejímu štábu i poslal mejla

zdarec
...............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2013 5:01 pm    Předmět: Citovat

Včera jsem četla, že se Táňa Fischerová rozhodovala při vlastní volbě prezidenta mezi Jiřím Dienstbierem a Zuzanou Roithovou a že tudíž nebude volit sama sebe. Z toho mi plyne, že tuto funkci bud nestojí, nebo si nevěří - ani jedna z možností nemluví v její prospěch.

A tohle jsem našla na na netu - otázka:
Součástí vašeho politického programu jsou třeba teze o tom, že, cituji: "Vlastnictví půdy a nemovitostí by mělo být definováno jako společností udělené právo užitku." Jak myslíte, že společnost - tedy asi stát - má udělovat právo užívat nemovitost? Znamená to, že zpochybňujete základní ústavní právo vlastnit majetek a nakládat s ním dle vlastního uvážení?

Odpověď paní Fischerove: "Ne, to jistě ne. Já jsem nemluvila o nemovitostech, ale byla řeč o půdě. To je jedna z těch alternativ a vizí budoucnosti, ale půdu skutečně nevytvořil člověk, půda není zboží a je důležitá pro celou společnost. Proto by se v budoucnu mělo začít uvažovat o tom, jestli by půdu neměla vlastnit obec a udělovat právo užitku těm, kdo na ní dobře hospodaří ve prospěch všech."


Shocked Shocked Shocked ... to jako znamená co? Že pokud se představiteli obce nějak znelíbím, půdu mi odebere? Nebo budu moci milostivě hospodařit a rozdávat mrkev těm, kterým se nechce dělat?

Paní Fischerové si opravdu vážím, ale v úřadě prezidenta si ji po volební kampani už nedokáži představit - a to jsem před pár týdny uvažovala o tom, že ji budu volit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2013 6:02 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Roso napsal:
Když ti srdce-intuice bude na křižovatce říkat "běž doleva" a rozum ti bude říkat "běž doprava", tak půjdeš kam?

Máš na mysli jakousi mně neznámou křižovatku, Roso?

Žádná taková tady teď není.

Smile

Mám na mysli jakoukoliv životní křižovatku. Vyplynulo to ale z kontextu z konverzace z Tobee. Už tak jsem se odchýlil od vlákna a tak se tady nechci k tomu moc rozepisovat a odvádět směr diskuze.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2013 11:08 pm    Předmět: Citovat

abeille napsal:
Z toho mi plyne, že tuto funkci bud nestojí, nebo si nevěří - ani jedna z možností nemluví v její prospěch.

Tady jsi Abeille paní Fischerovou jen nesprávně pochopila.

Neznamená to, že paní Táňa o tento post nestojí, ale pouze fakt, že člověk by neměl volit sám sebe (těch různých samozvanců už jsme tu tuším měli v minulosti dostatek), ale že by to mělo být z čisté vůle lidí. Skutečnost, že si paní Fischerová cení úsilí a podpory lidí, kteří za ní (jakožto tím jejich vyvoleným kandidátem) stojí, a tedy byla připravena, v případě svého zvolení tento post také plně zastávat, tuším vyjádřila dostatečně jasně.


abeille napsal:
... to jako znamená co? Že pokud se představiteli obce nějak znelíbím, půdu mi odebere? Nebo budu moci milostivě hospodařit a rozdávat mrkev těm, kterým se nechce dělat?

Jde o základní princip, kdy jsme zde jenom správci, tedy je nám půda pouze propůjčena příštími generacemi, a jak z příkladů vidno, můžeme být správci jak velice špatnými, tak těmi dobrými.
Jak chceš zabránit tomu, aby se půda neplundrovala, neničila v honbě za ziskem a osobním prospěchem? A jak jinak, než je tím, že tohle prostě, jakožto její ochránce, neumožním? Máš nějaké lepší řešení?
Pokud ano, sem s ním!

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund