Fórum - Zobrazit téma - Jedna reiki, různé vnímání - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jedna reiki, různé vnímání
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jedna reiki, různé vnímání
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:39 am    Předmět: Citovat

Very Happy já to věděl, já to tušil že energetické dřevo není zrovna nejelegantnější termín...ačkoli ne z mé hlavy.

Ale co si tedy pod ním představuji: člověka, který holt v daný čas není naladěn k vnímání jemnohmotných energií. Já se třeba v životě nenaučím mariáš -a že jsem se snažil!- a někdo je zas necitlivý k energiím.
Ovšem další otázkou, hodnou delšího rozboru je to, proč je necitlivý. Někdo je necitlivý proto, že tomu pořád nechce uvěřit. Jiný proto, že zkrátka ještě nepřišel jeho čas. Jiný zas proto, že by tím do sebe mohl natáhnout kde co a tak jeho antivir prostě zapnul nejvyšší stupeň ochrany a šmytec.

Já byl energetické dřevo a proto vím o čem mluvím a cesta z tohoto ven nebyla lehká, ale zase mě naučila věci, ke kterým bych jinak nepřišel a tak mi to moje dřívější dřeváctví z dnešního pohledu vůbec nevadí a nestydím se za něj.
Moje chyba byla v tom, že jsme se před prvním kursem zahltil informacemi a knihami a očekávané vyčtené prožitky měly být tak fantastické, že jsem si tehdy asi řekl - tohle snad nemůže být i pro mne! A jak jsem si řekl, tak se i stalo. První zasvěcení o ničem, prožitek nulový a v hlavě tunový blok z toho, že jediný já ze všech účastníků kursu nelítal ve vesmíru.
Proto teď propaguji metodu čistého listu.

Tím energetickým dřevem jsem se tedy nechtěl nikoho dotknout (což u pojmu "snobské ego" naopak nijak neřeším), protože je to spíše slangový, než pejorativní výraz.

Takže dřeváku beppe Wink, hlavu vzhůru a nevzdávej to, stojí to za to.

Možná by nebylo od věci založit samostatné vlákno o energetických dřevech Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 11:03 am    Předmět: Citovat

Z každého dřeva jde vyrobit něco pěkného:) Jen na to musí být zručný a citlivý řezbář, který ze dřevem bude pracovat víckrát než jen 3x za život:)
Tj. každý se může naučit vnímat, pracovat se zaujetím, plným odevzdáním se, jen současná kurzovitá a nejlépevšeckozaráz forma výuky některým lidem prostě vyhovovat nebude. Dobrý učitel rozpozná jakou cestu potřebuje žák a dá mu základní cvičení. Prohlásit, no ty to v sobě tolik nemáš, tak prostě jen přikládej ruce podle seznamu je lenost učitele zabývat se tím, co žák potřebuje, aby se k vnímání dostal.

Já bych ráda jednou zřídila formu jakéhosi moderního Reiki Dojo, kde se budou lidé scházet na praktikování a další zlepšování svých Reiki dovedností. Sama na sobě vnímám, že když nepracuju delší dobu, moje vnímavost klesá, i když papírově bych měla umět bůhvíco. Každý musí praktikovat, nic není zadarmo.

Jinak to vnímání je rovnice o 3 neznámých. Praktikující, klient a vesmír. Pokaždé to bude jiné a lidé se od sebe budou lišit, především v tom jak moc budou té vesmírné harmonii (Reiki) překážet. S postupujícím výcvikem by to překážení mělo být menší a menší, praktikující v předávání Reiki zkušenější, citlivější, odevzdanější. Bohužel to však není praxí, viz můj názor na kvalitu výuky Reiki.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 11:28 am    Předmět: Citovat

kamo, Narya: Díky za Vaše reakce. U mě je možná kromě "dřevovitosti" Laughing překážkou taky velký skepticismus. Jsem spíš analyticky zaměřený člověk a k duchovním věcem jsem se dostal spíš přinucením okolnostmi, než že bych je vyhledával sám. Takže mám tendenci vyžadovat "pořádný" důkaz jinak pořád pochybuju, že to možná není ono, že ty ruce hřejou jenom tak, že to není úplně zřejmé ..... Asi potřebuji překonat nějáký "blok"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 11:48 am    Předmět: Citovat

kamo:

"Někdo je necitlivý proto, že tomu pořád nechce uvěřit. Jiný proto, že zkrátka ještě nepřišel jeho čas. Jiný zas proto, že by tím do sebe mohl natáhnout kde co a tak jeho antivir prostě zapnul nejvyšší stupeň ochrany a šmytec."

Moje zkušenost je taková, že vnímavost sama o sobě nedělá z člověka lepšího léčitele. Často úplné "dřevo" může být daleko lepším léčitelem než někdo, kdo silně vnímá energie, komu "chodí" informace o příčinách problémů... a těžce mu přitom bobtná ego. Jak říká Ježíš ve Vodnářském evangeliu, že člověk může léčit nemocné i křísit mrtvé, a přesto nebýt od Boha.

Podstatné je podle mne soucítění a odevzdání. Čistota srdce. A tomu nás žádné techniky nenaučí.

Někteří lidé kladou velký důraz na informace, techniky a vnímavost, podstata jim však stále uniká. Skláním se před Psychedelikem. Před jeho vnitřní čistotou, pokorou, odevzdaností. Neznám Mistra, který by se mu vyrovnal.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 11:51 am    Předmět: Citovat

Ale dej pokoj, prostě potřebuješ aby ti to někdo názorně ukázal, vysvětlil a ty jsi mohl dělat pokusy.

Krmimo pro tvoji analytickou mysl: Zahřívání rukou se děje proto, že se roztahují cévy a tudíš teplé proudění krve ve tkáních zanechává více tepla. Co způsobuje to, že se ti ruce zahřívají i bez doteku, když pracuješ s "Reiki"?Smile
Pozoruj změny. Něco dělám a něco se mění. Reiki není duchovní, Reiki je vysoce praktické. Tak ho dělej prakticky po svém. Na konci října bude asi minisrazík v některé pražské čajovně, tak přijď. Není nad praktickou zkušenost a trochu se pocvičit ve vnímání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 1:06 pm    Předmět: x Citovat

Beppe: mám známého, který měl podobný přístup. Když jsme se potkali, tak mi vždycky hlásil: zase nic. No a pak přišly státnice a najednou mi povídá: tak jsem si všechno hezky nareikoval! Sice mě nenapadlo se zeptat, jestli něco cítil, ale měla jsem radost, že reiki používá.

Však nemusí pršet, stačí když kape, časem se to může změnit, jen to chce trenovat a zkoušet. Hlavně se nenechat odradit neúspěchem.
Časem se najde příležitost, kdy se to začne měnit. Nebo se domluvit
s někým odsud a něco vyzkoušet praktického. Já si třeba dělám takovou hračku: když chodím na kosmetiku (mám výbornou a moc šikovnou paní, která má k ezoterice kladný vztah, ale reiki se normálně bojí, že by jí zasvěcení mohlo změnit život) tak si dávám "sprchu" při masáži
a ta působí nejen na mě, ale "odráží se a zahřívá" ruce paní kosmetičky.
Je to zajímavé a moc příjemné.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 3:27 pm    Předmět: Citovat

Musím říct, že si také připadám v něčem poněkud dřevnatější. Opravdu .

Ale přestala jsem se bát experimentovat, zkoušet, dělat pokusného králíka a naopak z někoho si toho králíčka udělat. S jeho svolením, samozřejmě Wink .
Myslím, že se tu známe natolik dobře, že víme, na koho se obrátit, kdo by byl ochoten k nějaké spolupráci atd.

Ale hodně důležité je nic neočekávat. Potom nebudeme zklamaní, když to zrovna nevyjde Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 10:09 am    Předmět: Citovat

No, nepřišla jsem asi na nic nového, ale zjistila jsem, že když mě někdo požádá o reiki, tak vlastně on už mě žádá s nějakým záměrem. Není to jenom tak, že já tam vložím záměr. Už ten, který žádá, má určitou představu, co by tak chtěl.
A asi k němu přijde prostě ta správná energie, kterou právě v tu chvíli potřebuje nejvíc...

Teprve teď si to dávám všechno do souvislostí.... Rolling Eyes .
Když jsem měla po R 2 šílené závratě, nebyla jsem schopná sama sobě něco dávat. Nebyla jsem schopná ani nikoho požádat. Až druhý den. Přišla tedy ke mě energie přes kamaráda a já do půl hodiny usnula tříhodinovým osvobozujícím spánkem.

Další příklad:
Paní porušila dietní režim a přišla za mnou, jestli jí zase pomůžu vrátit se zpátky.
Věděla, že na sebe musí být tvrdá a že nesmí polevit, pokud nechce dopadnout se svým zdravím špatně.
Proto měla takovou tvrdou a důraznou reakci !!! Ona věděla, že jedině když přitvrdí, že to zase dokáže.

Když je někdo vyčerpaný, unavený psychicky i fyzicky, tak si přeje si jenom ,,být". Je to jeho přání.

Pokud tohle vycítí i ten posílající, pak z toho může vzniknout nádherná energie, laskavá, posilující, harmonizující, povzbuzující ... může dodat tu potřebnou jiskru tomu, kdo jí momentálně nemá.

Jestli to tedy funguje takhle, jak si myslím, tak mi nevadí, že nevnímám energii jak proudí. Nemám takovou citlivost. Ale pokud někomu nějakým způsobem zprostředkovaně pomůžu, mám z toho radost. A to je to, o co mi jde. Dělat radost a mít radost.

Krásný den všem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
glennifer
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.8. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 12:05 pm    Předmět: Citovat

já si myslím, že všechno je subjektviní - pokud jsme jako příjemce enrgie naladěni na podobnou vlnu s dávajícím, tak od něj určitě přijímáme intenzivněji, efektivněji a takovou radostnou energii - moje zkušenost - od jedné reikistky mi enrgie vždy pomohla do pár minut, byl příjemná, hebká, vykouzlila mi úsměv na rtech a při celkovém ošetření jsme u ní jako u jediného člověka dokonce usnula = důvěra. Od jiné reikistky mne z její energie rozbolela hlava, opakovaně. Ani když jsme o tom mluvily, nepřišly jsme na to proč?

Myslím, že se každý snažíme nedávat do toho vlastní ego, myšlenky, programy... ale je to někdy hodně těžké, obzvláště, kddyž se nám jedná o "osobu blízkou! Very Happy A v tom přípaě nastupuje vlastní ego, které si myslí, co že je pro danou osobu nejlepší a nejefektivněji jí pomůže... A nejhorší je, když nám někdo "odsouhlasí" abychom na něj položili ruce takovým tím stylem: "Když Ti to udělá radost, tak mi teda nějakou tu energii předej..." Brrrr...

Pokud jsme my v pozici předávajícího, častokrát vnímáme jiné pocity, než přijímající. Je zajímavé o tom s danou osobou diskutovat, co cítí a porovnávat to se svými pocity Smile

A ještě poznámečka k "dřevěným" - tak na to pojďme od lesa Smile Vyražte do přírody, vyberte si sympatický strom, pozdravte ho a položte na něj ruce... To by bylo abyste "něco" necítili...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 12:12 pm    Předmět: Citovat

glennifer napsal:
A ještě poznámečka k "dřevěným" - tak na to pojďme od lesa Smile Vyražte do přírody, vyberte si sympatický strom, pozdravte ho a položte na něj ruce... To by bylo abyste "něco" necítili...


Ehm...tož tak co chlapi, převlečem se za stromy a jdem čekat do lesa, ne?
Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

Cituji Evika:
"když mě někdo požádá o reiki, tak vlastně on už mě žádá s nějakým záměrem. Není to jenom tak, že já tam vložím záměr. Už ten, který žádá, má určitou představu, co by tak chtěl."
- Také tak soudím.
Když si sousedka přijde půjčit sůl, která jí došla, taky je mi jedno jestli to má do buchet, do brokovnice nebo na zledovatělý chodník. Prostě jí dám tu sůl a ona už ji použije dle svého.

Další její věta:
"Když je někdo vyčerpaný, unavený psychicky i fyzicky, tak si přeje si jenom ,,být". "
- Tak tohle si musím pamatovat Very Happy

A do třetice:
"Jestli to tedy funguje takhle, jak si myslím, tak mi nevadí, že nevnímám energii jak proudí."
- Už jsem si zvykl, že to velice často proudí nejsilněji zrovna tehdy, kdy mi se zdá, že se nic moc neděje. Aspoň tak mnozí lidi reagují.
Jindy vibruju jak Tatramatka a dotyčná na lůžku (masážním!) se skoro nudí.

A teď něco od glennifer:
"pokud jsme jako příjemce energie naladěni na podobnou vlnu s dávajícím, tak od něj určitě přijímáme intenzivněji, efektivněji a takovou radostnou energii"
- To je to, o čem jsem tu nedávno někde mudroval, že vyšší stupeň v reiki je i ve zdokonalování schopnosti naladit se na příjemce tak, aby samotný přenos byl co nejlepší.

A ještě něco jejího:
"Myslím, že se každý snažíme nedávat do toho vlastní ego, myšlenky, programy... ale je to někdy hodně těžké, obzvláště, když se nám jedná o "osobu blízkou!"
- Co se týče odpoutání se od osoby blízké, tak mně konkrétně v tomto hodně pomáhá klasické odstřižení. Někdo toho není schopen, své zábrany argumentuje tím, že se bojí skutečného odcizení při tomto emočním odstřižení. Není čeho se bát, ale než aby se u toho někdo opravdu klepal strachy a dopředu si dělal výčitky, tak ať to radši zatím nedělá, protože by akorát tak sám sebe naprogramoval právě do toho, čeho se bojí.
Takže v tu chvíli mi na lůžku neleží vlastní žena, ale poměrně cizí osoba, to dítě, které má čtyřicítky není až tak můj syn, ale člověk, který potřebuje mou pomoc a já jsem najednou schopen poměrně chladného uvažování místo hysterického zmatkování atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
glennifer
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.8. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 2:00 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Ehm...tož tak co chlapi, převlečem se za stromy a jdem čekat do lesa, ne?
Wink Laughing


Jestli ses v tomto inspiroval pohádkou Mrazík, tak... hm... víš jak dopadli? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
glennifer
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.8. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 3:14 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Co se týče odpoutání se od osoby blízké, tak mně konkrétně v tomto hodně pomáhá klasické odstřižení. Někdo toho není schopen, své zábrany argumentuje tím, že se bojí skutečného odcizení při tomto emočním odstřižení. Není čeho se bát, ale než aby se u toho někdo opravdu klepal strachy a dopředu si dělal výčitky, tak ať to radši zatím nedělá, protože by akorát tak sám sebe naprogramoval právě do toho, čeho se bojí.
Takže v tu chvíli mi na lůžku neleží vlastní žena, ale poměrně cizí osoba, to dítě, které má čtyřicítky není až tak můj syn, ale člověk, který potřebuje mou pomoc a já jsem najednou schopen poměrně chladného uvažování místo hysterického zmatkování atd.


Asi jsem to špatně předestřela, myslela jsem tím, že když za mnou někdo přijde třeba s bolavou nohou a chce od toho odpomoci a já vidím, že ten fyzický problém mu něco konkrétního naznačuje a danému člověku to řeknu a on nad tím mávne rukou, tak v tu chvíli si myslím (ego) že není nejdůležitější vyléčit nohu,ale rozsvítit v hlavě tu žárovičku, proč to tělo dalo vědět o problému formou bolavé nohy. To jsem myslela Smile
A máš pravdu v tom, že se neumím až tak odpoutat od toho, když se jedná o osobu mi blízkou a a budu jí pořád tvrdit, že až si to vyřeší, noha sama poleví a nebo se nám bude lépe léčit... Předpokládám, že správné by bylo 1. informovat o mém pohledu na věc, 2. vyhovět žádosti o léčení 3. dál už se do toho neplést...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 4:46 pm    Předmět: Citovat

Evik:
"To je hezké přirovnání. Ale třeba já,( narozdíl od Tebe ) v tom rozdíl vidím. Když mi bylo mizerně, rozhodně mi pomohl o hodně víc jiný reikista, než já sama sobě."
Tak to je zajímavé Smile

"Rozdíl, jako když Tě zahřívá plamen svíčky a nebo táborák."
Nebylo to v tom, že měl třeba jiné energie, byl mistrem reiki atd?

"Ale myslím,že v tomto jsi skutečně velmi vyjímečný. "
To pochybuji.

Samanka:
"Když dáváš ty, je tam taky cosi navíc. Pokud to děláš s láskou, pak tam může být spousta dalších pocitů - radost, potěšení, spojení s něčím "mystickým", jedna velká meditace, touha pomoct a uspokojení, že je ti to dopřáno,.... "
jasné, asi jsem nějak blokován. Cítím, že mám spíš nechuť k tomu, aby mě ostatní reikovali... takže na tom asi něco bude...

Sunnyi:
"Skláním se před Psychedelikem. Před jeho vnitřní čistotou, pokorou, odevzdaností. Neznám Mistra, který by se mu vyrovnal."
Nevím co na to říct. Znám moho lidí, kteří jsou na tom mnohem lépe než já. Snad jednou budu takový jak říkáš, ale zatím je to můj vzálený cíl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 5:05 pm    Předmět: Citovat

Psychedelik:

"Nevím co na to říct. Znám moho lidí, kteří jsou na tom mnohem lépe než já. Snad jednou budu takový jak říkáš, ale zatím je to můj vzálený cíl..."

Řekl bych, že tohle je asi jedna z mála věcí, na kterých se neshodneme.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund