Fórum - Zobrazit téma - Jedna reiki, různé vnímání - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jedna reiki, různé vnímání
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jedna reiki, různé vnímání
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 5:52 pm    Předmět: Jedna reiki, různé vnímání Citovat

Máte nějakou zkušenost s tím, že i když je do stejné reiki zasvěceno více lidí, tak od každého je možné reiki vnímat jinak? Jak je možné, že já sama reiki od někoho necítím a od dalšího člověka jsem přímo unešena tou nádherou? Může to souviset i s tím, jaký člověk je?

Někdy se říká, že není rozdíl v kvalitě reiki od čerstvě zasvěceného a od člověka, který s ní pracuje roky... Ale je to tak opravdu? Myslíte, že se na účincích terapie podílí pouze působení reiki, nebo se výsledný efekt různí i od jedinečnosti léčitelů, jakožto prostředníků?

Díky moc za názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 6:21 pm    Předmět: Citovat

Nebo záleží také na tom, v jakém rozpoložení je zrovna jak ,,příjemce", tak ,, dárce " ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 6:27 pm    Předmět: Citovat

Zkusím také přisypat trochu do mlýna...
Ale ne zas tak ohledně reiki. Jsem ohledně přijmu reiki hodně nezkušený, neboť nemám touhu (ä nebo mám blok?) aby mi někdo dával reiki, neboť se reiki vystavuji sám.

Když dává reikista reiki reikistovi mi trochu přípomíná situaci, kdy dva sedí u ohně a jeden druhému říká, aby ho zahřál - oheň je jeden jediný (reiki) a oba jsou jím zahřívány.
Proč tedy žádat druhého, když on s ohněm v podstatě nemá nic společného. Když dává reiki, nechá vlastně jen oheň hřát. Když si dávám reiki sám - nechám se vyhřívat. Děje se vždy jediné - oheň hřeje...

Nyní dva odstavce tak trochu mimo téma:

Když ale mluvím o dávání reiki druhým, všiml jsem si že ten záměr, jakoby spouštěl jakýsi jiný energetický stav než když dávám reiki "sobě".. Když dávám reiki stromům, dalším lidem - je to jiné, jakoby to ve mně otevíralo něco jiného. Aspoň se mi to tak zdá.

Nyní jsem si vzpomněl také na jednu situaci, nemá s tímto tématem až tak společného ale mně tehdy zaujala Smile Je to již pár let, co jsem seděl v kuchyni s mamkou a sestrou. Obě jsou zasvěcené do reiki a ani jedna nevěří, že s reiki může pracovat. Jednou čistě z legrace (opravdu z legrace) máma dala na sestru ruku s tím, že jí dá reiki. Já tehdy byl s reiki naštíru, skoro jsem se jí vůbec nevěnoval a o to jsem to víc ucítil. Pamatuji si, jak přišla energetická vlna, která mně úplně "zvedla". Ani jedna reiki vůbec nevěřila, byla to pro ně legrace, ale záměr dát reiki mámu okamžitě naladil na ono "morfologické pole" a to "zasáhlo vše kolem". Myslím, že jsem zná s tří byl jediný, který si z toho odnes intenzivní zážitek a poučení.

Abych se vrátil k tématu:
Slyšel jsem (ach, kde je ta vlastní zkušenost, že?), že i pobyt mezi lidmi, kteří mají Poznání je rozdílný. Popisují to někteří lidé v životopise Jiřího Vacka. Je to totéž jedno jediné JÁ JSEM a přesto při pobytu s Mistry (byť Mistr je jen jeden) cítili nuance.
Pokud je toto možné u lidí, jenž mají poznání Já, které je jedno jediné, myslím, že by něco podobného bylo možné i u reiki.


Naposledy upravil Psychedelic dne st říjen 07, 2009 6:52 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 6:34 pm    Předmět: Citovat

Také zasvěcení do reiki - teď mám na mysli to opakované(ne že by muselo být, ale protože jsem měla k tomu příležitost a požádala jsem o to), jsem cítila od různých lidí různě - hodně různě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Jsem ohledně přijmu reiki hodně nezkušený, neboť nemám touhu (ä nebo mám blok?) aby mi někdo dával reiki, neboť se reiki vystavuji sám.


Asi prostě nemáš tu potřebu. Jsi výjimečný - soběstačný Very Happy .
Citace:
Když dává reikista reiki reikistovi mi trochu přípomíná situaci, kdy dva sedí u ohně a jeden druhému říká, aby ho zahřál - oheň je jeden jediný (reiki) a oba jsou jím zahřívány.
Proč tedy žádat druhého, když on s ohněm v podstatě nemá nic společného. Když dává reiki, nechá vlastně jen oheň hřát. Když si dávám reiki sám - nechám se vyhřívat. Děje se vždy jediné - oheň hřeje...


To je hezké přirovnání. Ale třeba já,( narozdíl od Tebe ) v tom rozdíl vidím. Když mi bylo mizerně, rozhodně mi pomohl o hodně víc jiný reikista, než já sama sobě. Rozdíl, jako když Tě zahřívá plamen svíčky a nebo táborák. Jistě, je to o té práci sám na sobě. Ale myslím,že v tomto jsi skutečně velmi vyjímečný. Wink .Také si myslím, že se mohou při vzájemném posílání otvírat různá témata ke zpracování. I proto si reikisté posílají reiki mezi sebou... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 8:04 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic: je to jednoduché. Když dostáváš od druhého je to něco báječného - nic nemusíš, na nic nemyslíš, jen se necháš rozpustit...
Mám zkušenost, že je rozdíl, když dostáváš od někoho, kdo ti pokládá mechanicky ruce na tělo od toho, když to někdo dělá s potěšením.
Energie sice funguje stejně, ale funguje tam ještě osobnost dávajícího, cosi navíc, jakýsi bonus. Slavnost setkání. Důvěra.

Když dáváš ty, je tam taky cosi navíc. Pokud to děláš s láskou, pak tam může být spousta dalších pocitů - radost, potěšení, spojení s něčím "mystickým", jedna velká meditace, touha pomoct a uspokojení, že je ti to dopřáno,....

Energie je sice jedna, ale těch variant je nepřeberně. Nikdy dvakrát stejné.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 8:32 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, to jsi napsala moc krásně.

Byla jsem požádána včera jinou reikistkou o poslání energie. Přesně jsem cítila, co potřebuje v tu chvíli nejvíc. Dlouho jsme to neodkládaly. Já jsem se na to hrozně těšila, že jí budu posílat, protože teď mám energie na rozdávání do zásoby na celou zimu Very Happy .
Předpokládala jsem, že usne, což se stalo. Cítila jsem z ní vyčerpání psychické i fyzické. Po reiki z ní byl jiný člověk...

Dnes jsem byla požádána o znovuzasílání energie pro jednu nereikistku. Z mé strany to probíhalo úplně stejně jako včera. Akorát záměr byl úplně jiný. Její reakce by mě dřív vylekala, dnes už ne, protože vím, že tohle jedině jí opět pomůže. Nebyla vyčerpaná ani psychicky , ani fyzicky, ale chtěla po mě, jestli bych jí neposlala ,,něco", co by ukončilo opět její noční nájezdy do ledničky.
Svojí reakci mi volala. Cítila silnou energii, jak postupuje od krku přes páteř a jak jí to úplně vtlačilo do křesla. A dále brnění v rukou. Utahaná jako pes. To znamená, že usne a ledničky se nedotkne.
Dlouho jsme spolu nepracovaly, možná to bylo dnes tolik silné, že to bylo poprvé po dlouhé době. Uvidíme. Přesto se už těch reakcí také nebojí a těší se na další Very Happy .

Stejná energie, od stejného člověka. Ale lišil se záměr a to, že jedna byla reikistaka a druhá ne. I tohle asi má na to vliv, ne ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 8:37 pm    Předmět: x Citovat

Evik: jéééé to by ses bojem proti luxování ledničky mohla profesionálně živit. Fronta zájemců by byla moooooc dlouhá!
Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 8:58 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Nejlepší na tom je, že jí to funguje Exclamation Question .

Mě vůbec nějak přitahují závislosti. Teda spíš umění zbavit se jich. Zbavila jsem se dvou a půl závislostí. Tu druhou půlku si nechávám. Té se zbavovat nehodlám Very Happy .

Už mám v hlavě další pokus. Jestli ovšem druhá strana bude souhlasit. Ještě to totiž netuší. Napadlo mě to teď Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 10:42 pm    Předmět: Citovat

Filipe, napadlo mě něco, co jsem tady už dříve četla. Ani HODNĚ DOBRÝ zubař si sám nevyvrtá stoličku vzadu v puse. Prostě k tomu potřebuje druhého zubaře.

Kosmetička si taky umí sama vyčistit pleť a přesto si ráda užije masáž od jiné kosmetičky, prostě může jenom ležet a přijímat ty dotyky.
Masér zad se SÁM prostě nenamasíruje.
Myslím, že je to hodně o přijímání dotyků, nebo přijímání vůbec.



Evi, taky pořádám noční nájezdy na ledničku. Nikdy by mě nenapadlo poslat si Reiki na "noční nechuť".............díky za typ Wink Wink Wink Hned dneska to zkusím. A to není jediná moje závislost. Vždyť víš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 2:24 am    Předmět: Citovat

Má zkušenost je,že reiki je u každého jiná.Nebo možná ten reikovací proces......Nacítila jsem se na reiki od Polgary a na mou a každá měla jiné poselství.Přijde mi,jakoby jsme společně s reiki aj darovali něco sami ze sebe,z naší podstaty.
Též mam zkušenost se zasvěcením od různých mistrů a i tam jsem vnímala zcela jiné události,jak u zasvěcujících a tak i u mne a okolo.
Přijde mi to jako takové splynutí reiki s námi a naopak.Neoddělitelné a přeci i samo za sebe.Nevím,jak to přesně popsat hihi.Něco jako by reiki bylo za harmonii a pak každý z nás za určité projevy harmonického celku jako radost,jemnost,přijímání,život,pevnost,řád,podpora,sdílení,důvěra....
Každopádně to jsou nádherné zážitky,když se můžeme navzájem reikovat a tím pádem dávat a i přijímat.Krásná rovnováha.

Páček reikiwebařští

Džarmí
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 8:12 am    Předmět: Citovat

Je zajímavé, že teplo dokážu vnímat jen od jednoho, dvou lidí..... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 8:18 am    Předmět: Citovat

V podstatě to už jinými slovy zaznělo od nejen od šamanky, ale řekla bych, že pokud dává reiki reikista reikistovi, je v tom i sdílení a ochota dát i přijmout, otevřít se a vzájemná důvěra. Je v tom cosi malého navíc, jak tohle vnímám já. Wink

PS: Filipe, ono je asi jednodušší věřit vesmíru než bližnímu svému Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:04 am    Předmět: Citovat

Tož taky sypnu trošku do mlýna a vrátím se úplně na začátek:

Cituji somku:
"Někdy se říká, že není rozdíl v kvalitě reiki od čerstvě zasvěceného a od člověka, který s ní pracuje roky... Ale je to tak opravdu?"
Mé zkušenosti hovoří zcela jasně - nějaký skokový rozdíl v tom není.
Znám lidi, co měli jedničku reiki a to, co dokázali se mnou a jinými, bylo k nevíře. Znám mistra reiki, který se mnou ani nehne a myslím, že plaňkový plot by na mě působil silněji. Znám lidi, kteří rádi dávají na odiv sílu své reiki a když na mě položí ruce, protože na dálku to je úplně o ničem, tak na mě mají položené ruce, ale to je tak vše, co cítím.

Jistě, čím vyšší stupeň, tím dokonalejší práce, ale spíše ve smyslu práce sám na sobě, ne až tak v zesilování účinku. Mistr reiki by se měl umět lépe naladit na reikovaného, ale to co mu předává je vlastně skoro totéž, co mu umí dát jedničkář. Tedy pokud onen jedničkář není energetické dřevo, anebo ho na kurs hnalo jeho snobské ego místo vnitřní potřeby.
Proto mnohým stačí jednička, dvojka, dál se nehrnou a i tak dokážou divy.

A ten první odstavec, kde somka píše o různém vnímání od různých lidí jsem už trochu nakousnul.
Navíc při dnešním až hypermarketovém výběru různých druhů energií a linií reiki (nedá mi, abych si tady nerýpnul do jednoho staršího tématu) luftem lítá kde co.

Takže tak nějak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:16 am    Předmět: Citovat

kamo: Můžu se zeptat čo si mám predstaviť pod takým pojmom "energetické dřevo" ? Mám totiž podezření, že bych takovým onakým dřevem mohl být, protože mi to reikování zatím moc nejde o nějákém naciťování energií ani nemluvě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund