Fórum - Zobrazit téma - Ra-scheeba - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ra-scheeba
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ra-scheeba
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 10:56 am    Předmět: informace Citovat

Já osobně mám informace ráda. Stejně si je cenzuruju. Nejsem člověk, který by slepě opakoval slovíčka někoho druhého, aniž by o nich byl přesvědčený sám.

Ale možná, že všichni účastníci tohoto vlákna mluví o tomtéž, ale každý to vidí ze svého úhlu pohledu pochopení.

Malý příklad pochopení - nepochopení ze života.

Vstupujeme do 3 lidé do stanice metra. Kam jdeme? zní otázka. Moje odpověď - doprava, dozadu. Dva z nás jdeme doprava dozadu, jeden doprava dozadu Rolling Eyes a přesto jsme šli jiným směrem. Dva dozadu haly, jeden dozadu vlaku. Šlo o nedorozumění, čím se "měří" pojem dozadu. Prostorem, nebo vagónama??? Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 12:05 pm    Předmět: Citovat

Lendulka: Já bych pužil spíš obrácené přirovnání tj. že všichni to místo budou nazývat jinak a půjdou trochu jinou cestou, ale nakonec se sejdou na jednom místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 4:07 pm    Předmět: Citovat

Razz

Naposledy upravil Psychedelic dne čt září 03, 2009 5:20 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 5:13 pm    Předmět: Citovat

"ty Psychydeliku čteš Lubecka a jinou literaturu. Proč čteš nebo jsi četl cokoliv, když to není vůbec potřeba? Když máš pocit, že ostatní co nemají tolik informací jako ty, to mají dělat jinak? "

Já Mílo neříkám, že číst je na nic, jen že reiki lze dělat bez znalostí - neboť de facto reiki není vůbec naše práce. Stejně tak Ra Sheeba. Zpočátku diskuse to vypadalo, jakoby Ra Sheebu člověk nemohl dělat, pokud nezná správný postup, historii, techniku a nepřečetl si manuál. Mým záměrem bylo říct, že Ra Sheeba není ani o postupu, ani o technice ani ničem proboha takovém. Ra Sheeba je inteligentní síla, ne postup. To je to, co jsem chtěl zdůraznit. Lze tedy postupovat stejně jako u Usuiho jen s jiným prožitkem.
Informace nejsou nikdy naškodu, pokud nezačneme víc přemýšlet, než se oddávat.
Abych nemluvil příliš abstraktně, tak zkusím připomenout, že dávat reiki na celé tělo zahrnuje samozřejmě i celá záda (při troše tréninku to člověk zvládne sám), zadek, nohy a ruce ze všech stran včetně zápěstí, dlaní a vrchní strany rukou, nezapomenout na ramena až ke krku. Vhodná otázka je: "je nějaké místo na celé těle kam jsem si ještě nedal reiki?"). Vhodné je dávat si reiki také tak, že máme tělo mezi rukama - je to intenzivnější a jiné, než když nejsou ruce proti sobě nejsou (každé má však své - třeba řídit se pocity). Tedy nepříkalad jedna ruka na ledvinách a druhá na pupku. Takto pokračovat i s končetinami (například jedna ruka na koleni, druhá v podkolení), hlavou atd. Pravdou je, že pokud ale například máme jednu ruku na jednom koleni a druhou zároveň na koleni druhém a oddáme se reiki, je prožitek opět jiný, než když dáváme reiki jen jednomu koleni oběma rukama. Přijde mi, že když máme tělo mezi rukama, tak se jaksi v těle centrujeme. Jde to více do hloubky? Pokud dáváme s rukama na stejné části těla, je to zase jiné, dobré svým vlastním způsobem...
Lze také (můžeme u toho pracovat, či jít po ulici s rukama svěšenýma)zvědomit určitou část těla - uvědomit si ji, přenést do ní Vědomí a zároveň spustit reiki. Takto vědomím cestovat v těle a pročišťovat pomocí reiki.Je to kombinace oživující síly Vědomí a zároveň reiki.
Rovněž lze jak jsem psal dávat reiki jakoby donikam, jde o záměr reiki a poté oddání se mu - jde o to: spustit reiki (není záměr kam ho spouštím, jen je záměr spouštění a oddání se proudu). Reiki takto někdy jakoby vede k tomu, že člověk spadne do 4. čakry a je v proudu. Jsou různé prožitky... někdy je možné se třeba soustředit - přihlížet mu - na tok reiki ze srdce přes horní končetiny.. , nebo jen na reiki v rukách, nebo se prostě oddat. Takto lze žít reiki při činnostech. Aby oddání se bylo hladké a krásné, je prima prozářit nejprve celé tělo a poté sebou nechat reiki takto téct. To si myslím, že je docela důležité a nápomocné - když je prozářené tělo, jde to lehce a svádí to k tomu... (Někdy mi přišlo, že tomu napomohla i "komunikace čaker", kterou jsem napsal v minulém reikiwebíku - téma diskuse se tak jmenuje...)
Tyto nápady, lze dělat buď s prosbou o Usuiho reiki, kundalini reiki, tachyon reiki, Ra Sheebu atd. Tedy postup, které jsem uvedl výše je vždy stejný. Jen druh reiki, který na nás pracuje je jiný.
Omlouvám se, že píši znovu to, co jsem napsal již na starším reikiwebíku


Naposledy upravil Psychedelic dne čt září 03, 2009 5:58 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 5:53 pm    Předmět: Citovat

ahoj Psychedeliku, no to musíš mít ruce jako opice, když si došáhneš všude po těle, ne?
Máš to pěkně prokoumaný, je vidět, že máš řadu zkušeností s reiki ošetřením.
Kolikrát denně se takhle celej prosvětluješ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 6:01 pm    Předmět: Citovat

Linda:
No jak mám čas a zda neupadám Smile Teď zrovna celkem málo Smile Optimum bych řekl tak tři hodiny denně Smile Ale když je člověk v práci, tak to jde blbě....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 8:02 pm    Předmět: pochopení Citovat

To Beppe:

Máš pravdu, byl to takový příklad naruby. Šlo mi hlavně o ten úhel pohledu na ten pojem.

No a nakonec, my jsme taky společně dojeli do cíle............ Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 8:31 am    Předmět: Citovat

Tři hodiny reiki(dostávat něco z venku) a nebo tři hodiny se otevřít světu a vnímat ho( zevnitř ven).Tot otázka?Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 8:56 am    Předmět: x Citovat

Co třeba všechno naráz?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 11:53 pm    Předmět: seminář Citovat

Myslím si že je dobře, že je zde tolik systémů - Reiki, Ra Scheeba, SRT, Intuice, Šamanismus, Shiatsu, Rodinné konstelace, Psychoterapie, Astrohry a tolik možností a forem projevu. Domnívám se, že známe jen malou část toho co vše je možné. Možná je tolik systémů kolik je lidí na světě - prostě proto aby mohl být uspokojen a poléčen každičký člověk, zvíře, věc. Tak jako jsme každý jedinečný, tak je i náš přístup a chtění jedinečné.
Pro mě je naprosto v pořádku, že existuje výběr - zasvěcení na dálku anebo učitel s výkladem. Jeden si to přeje tak a druhý jinak. Záleží na potřebě každého z nás. K čemu je výklad člověku, který je třeba "nevěřící Tomáš" a nechtěl by nikam jít. To a|ť si na to radši přijde sám.

Osobně jsem druhý typ. R1, R2 víkendově a R3 - 9 měsíců (jak příhodné, opravdu je to jako zrození nového člověka) u Damaa. Nazývám to "vyšší dívčí". Very Happy
Ale každému co jeho jest. Na semináři jsem reikovala o přestávce kamarádku a když jsem se na to naladila asi o měsíc později, tak jsem viděla jak ji reikuji a jak jakoby do ní proudí informace. Najíždělo jí jedno téma k řešení a proudili jí informace k tomuto tématu.
Domnívám se, že sice potřebujeme spoustu věcí pochopit, ale že k nám mohou ty informace přijít různými způsoby - seminářem, čtením, meditací, intuicí, energiemi. Považuji spíše za důležité chtění a ochotu věci měnit. Brát si odpovědnost za svůj život. Přijmout, že to já jsem tvůrcem svého života.
Takže jestli někdo chce jít na výkladový seminář anebo se oddávat energiím a "vyzvednout" si to - tedy pokud chce jiným způsobem je osobní věcí každého člověka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
paja7
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.7. 2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út březen 02, 2010 9:23 pm    Předmět: ra sheeba Citovat

Díky všem za odpovědíSmileLéčím se občas ra sheebou.Ale je tojiné než u reik
i.U reiki jsem většinou dobře naladěná.po ra sheebe mě často vyskočí ven nějaká emoce...kolikrát taková uplně blbost.Moc nevím jak s tím pracovat.Někdy mám pak blbou náladu....Chtělo by to vytrvat???Nebo se naučit dělat něco s těmi emocemi???Máte někdo zkušenost:?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 10:45 am    Předmět: Citovat

ahoj, mě se tohle taky stávalo. Určitě pokračovat. Ikdyž je to nepříjemné.

Nakonec jsem zvolil tento přístup. Emoci jsem pozoroval, akceptoval jsem ji. Díval jsem se na ni z nadhledu. Pozoroval jsem, co s ní přišlo. Často to byly vzpomínky na nějaké situace, dialogy, pojily se s tím nějaké myšlenky, lidi, prostředí. Často jsem si vzpomněl na něco, na co jsem už časem zapomněl nebo jsem si najednou všiml něčeho, čeho jsem si tenkrát nevšiml. Taky jsem tu situaci najednou viděl jinak, v jiném světle, všiml si chyby, kterou jsem tenkrát udělal.

Nepříjemný jsou ty pocity, ale pro poznání sebe a svýho života je to dobré. A pomáhá to být lehčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
paja7
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.7. 2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 8:04 pm    Předmět: ra sheeba Citovat

Ahoj díky za odpověd.A po čase to přestalo???Mě to nikak moc nevadí...ale prohlubuje mi to určité pocity...jaké bych normálně třeba vůbec nezaznamenala.Třeba mě malinko něco vadí na mém klukovi.A po tomhle se to několikánásobně zvíší!!!To pak nemůžu bejt s ním...když jsem tak chudák tyjo...trochu mi občas připadá jako by mi to prohlubovalo pocit že mi někdy ublížil a já se mu chci pomstít.Může to být třeba i emoce z minulosti???A mám se snažit ji dostat třeba ruškou?Nebo to zvládne ra sheeba???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kyros
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 19.9. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2014 9:41 am    Předmět: Otázka Citovat

Dobrý deň, dlho som tu nebol, prezrel som si starú diskusiu.Ešte sa k problému Ra Sheeba diskutuje?
Kyros
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund