Fórum - Zobrazit téma - Ra-scheeba - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ra-scheeba
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ra-scheeba
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 3:56 pm    Předmět: Citovat

Narya:
Díky za nabídku, bohužel, anglicky neumím. Já i tak moc na to pátrání v minulosti nejsem no a věřím, že líp než Japonci můžou dělat reiki třeba Češi, aniž by o reiki přečetli jediné slovo (reiki je dle mého činěno Bohem (tudíž netřeba znalostí) a reiki dělá nejlíp ten, kdo Bohu nejvíc ustoupí a celé své tělo a duši mu vystaví).
Doufám, že Tvé manuály zaujmou, pokud se k nim někdy dostanu, rád si je přečtu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 5:01 pm    Předmět: Citovat

Psychedelik:

"O praxi je praxe. A to je podle mého oddání se proudu."

No, to je pěkné. V buddhismu se člověk na určitém stupni probuzení nazývá "Ten, kdo vstoupil do proudu." Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 5:10 pm    Předmět: Citovat

Sunnyi:
Tak to je hezké Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 5:12 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

...dělá nejlíp ten, kdo Bohu nejvíc ustoupí a celé své tělo a duši mu vystaví.




.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

... a reiki dělá nejlíp ten, kdo Bohu nejvíc ustoupí a celé své tělo a duši mu vystaví).


Sunnyi napsal:

"O praxi je praxe. A to je podle mého oddání se proudu."


Víš, tohle všechno je pěkný ale mnozí potřebují trochu přízemněji napovědět jak na to?
Myslím, že většina pozemšťanů potřebuje aspoň na začátku vedení jiného fyzického pozemšťana než si postaví vlastní základy.
Když bys mi před rokem dvěma řekl "ustup Bohu" nebo "oddej se proudu", netušila bych, co po mě chceš.
Ano, má to dělat zasvěcující učitel, ale pokud už jsem si jednou vybrala někoho, kdo to neudělal, tak holt po informacích pátrám kde se dá, třeba na RW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

Smart:
Přízemněji odpovědět jak na to...
Já to dělám následovně: požádám o Ra Sheebu. Dám ruce na obličej. Oddám se. Ra Sheeba pracuje. Poté dám ruce na spánky. Oddám se. Ra Sheeba pracuje. atd. takto s celým tělem
U Usuiho reiki to dělám následovně: požádám o Usuiho reiki. Dám ruce na obličej. Oddám se. Usuiho reiki pracuje. Poté dám ruce na spánky. Oddám se. Usuiho reiki pracuje. atd. tato s celým tělem
U Karuna reiki to dělám stejně jako u Ra Sheeby nebo Usuiho reiki.
Nevím jak více polopaticky to sdělit. Vše se totiž dějen uvnitř. Toto je to zevní co se dá naučit, vše ostatní učí učitel vnitřní. REIKI UČÍ "vstoupit do proudu" , odevzdání atd. ... Smile (ne my se učíme reiki, ale reiki učí nás)
Alespoň se mi to tak jeví.
Jako alternativu dělám to, že spustím reiki a setrvávám v ní. Jakobych žil v záměru, v tom proudu reiki (není třeba mít u toho ruce na těle), je třeba ale v záměru setrvávát... když člověk zapomene, stačí se vrátit k záměru (jakoby reiki dávat "donikam"). Dělám to, když je blbé mít na sobě ruce - ve společnosti atd... Lze takto žít v proudu Ra Sheeby, Imary, Usuiho či jiných energiích....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 9:34 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic:
no vidíš, to je krásný návod pro začátečníka - to je srozumitelné i mě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 9:56 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic: Já tedy nevím, školy nemám Cool Ale není ta energie náhodou jenom jedna ? Přijde mi legrační žádat zvlášť o usuiho reiki, karuna reiki, meruna reiki Smile a bůhví co ještě o každé zvlášť, jakoby v tom měl být nějáký rozdíl. Z hlediska selského rozumu mi připadá, že se jedná o jedno a to samé a tak požádám prostě o energii z Vesmíru .... Připouštím že jsem jenom laik neznalý pranájám, šaktí - maktí a podobných věcí Razz ale z hlediska běžného vnímání reality se mi to jeví takto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 10:59 pm    Předmět: Citovat

Beppe: energie reiki se liší. Ra Sheeba se liší od Imary, nebo Karuny. Jsou jiné. Ne v postupu, v ničem vnějším. Jsou jiné tím čím jsou. Zřejmě je to třeba prožít.
Jako z Boha tryská tisíce různých věcí, jakoby měl tisíce různých jemnohmotných léčitelů, léčivých energií. Jsou různé, jdou jinak cítit a tedy jsou jiné. Není možné říct, že to je stejné, jen to jde jinak cítit Smile To je trošku protimluv Smile Kdyby to bylo to samé, bylo by to stejně cítit, vyvolávalo by to stejný vnitřní prožitek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 11:24 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic: Díky za výklad, já s tím nemám praktické zkušenosti, takže nemohu soudit. Mám pouze 1. stupeň reiki, takže nemám s čím srovnávat. Akorát mi přišlo logičtější, že se jedná u všech energií o totéž, ale připouštím samozřejmě, že to může být zcela jinak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 11:37 pm    Předmět: informace Citovat

Předem se omlouvám, pokud někomu moje přirovnání bude připadat poněkud přízemní.............

Když chce někdo řídit auto na silnici, má dvě možnosti. Buď absolvuje autoškolu, složí zkoušky a může vyrazit. Nebo sedne za volant a jede.

V prvním případě bude mít informace, ale zase jsou dvě možnosti. Buď bude výborný řidič, nebo mizerný.
Ve druhém případě nebude mít informace a zase jsou dvě možnosti, buď bude výborný řidič nebo mizerný. Wink

Rozdíl je ten, že při práci s energií nečekají na cestě nikde policajti, aby zkontrolovali řidičák.

Zkrátka je to o tom, co každému vyhovuje a co potřebuje. Já bych neodsuzovala ani jednu variantu. Vždyť jsme přece svobodné bytosti, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 1:57 am    Předmět: Citovat

Hm hm hm mam zkušenost s reiki a malou s Sheebarou a opravdu se každá v mém životě projevuje jinak.Reiki jemná a trpělivá,klidně mě povzbuzující na cestě a Sheebara mě popostrkuje trošku divočeji.V jednu chvíli jsem si dokonce dala s Sheebarou oddech,protože jsem si myslela,že silnější kafe už nezvládnu.Jojojoo,rozjezdy pro hvězdy....
Zase musím říci,že jsem vnímala,jak mi Sheebara krásně pomohla v sobě vidět Ženu,za to jí jsem velmi vděčná no a především sama sobě hihi.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 7:05 am    Předmět: Citovat

Leni, moc trefný přirovnání, hihi
Jenom si myslím, že policajti na trase jsou. Nekontrolují, jestli máš doklady, ale jestli jezdíš v souladu s pravidlama. Jakmile je začneš porušovat, začnou Ti to dávat vědět. Třeba je neuvidíš ale vědět o sobě dávají, že nás hlídají Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 7:51 am    Předmět: x Citovat

Lendulka:
Když postavíš před Křováka auto a řekneš mu, však to je jednoduché, sedni a jeď, pak myslím je jedno jestli jsou na cestě policajti nebo ne.
Musíš nejdřív vědět, že něco takového jako auto existuje, k čemu to je, že se s tím jezdí, jak se s tím jezdí. Pokud to nevíš, tak zíráš na jakousi plechovku o které nic nevíš, natož jak se to používá.

Víte, možná se mýlím, ale pořád mám dojem, že naprosto každý z nás má spoustu informací kolem toho co děláme (ať je to reiki nebo jiné metody a energie) a je jasné, že později v pokročilém stádiu si s tím děláme každý po svém. I ty Psychydeliku čteš Lubecka a jinou literaturu. Proč čteš nebo jsi četl cokoliv, když to není vůbec potřeba? Když máš pocit, že ostatní co nemají tolik informací jako ty, to mají dělat jinak?

Nevím jak vy, pro mě jsou i po mnoha letech informace a jejich výměna s ostatními, moje i jejich zkušenosti velice důležité a pořád si myslím, že teorie i praxe, obojí má svůj význam.

Nakonec i vy sami jste tu teorii absolvovali a čerpáte z ní, tak nechápu proč nad ní tolik ohrnujete nos.
Zvlášť začátečník se musí podle něčeho orientovat a pochopit, za tím si stojím. V dnešní době máme daleko od přírodních zákonů a spoutu věcí neumíme tak samozřejmě jako přírodní národy, takže se k tomu musíme velice pracně vracet a oživovat, třeba takovou samozřejmost jako je
intuice, vnímání energie, citlivost,....
A to není: prostě to tak udělej jako to dělám já (který se tomu věnuju
léta).

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 8:05 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Z hlediska selského rozumu mi připadá, že se jedná o jedno a to samé a tak požádám prostě o energii z Vesmíru .... Připouštím že jsem jenom laik neznalý pranájám, šaktí - maktí a podobných věcí Razz ale z hlediska běžného vnímání reality se mi to jeví takto.

Je jedna do té doby, než byť jen nevědomě přijmeš možnost, že je nutné se zabývat různými způsoby, různými jak říká Psychedelic "léčiteli", vstoupíš do různých morfických polí (něco co sdílí velké množství lidi - myšlenka, přístup,...) Někdo je změně potřebuje mnohé způsoby, někdo umí využít i ten jeden. Já jsem příznivce toho jednoho způsobu, i když nevylučuju, že různé jiné zážitkové aktivity spějí k tomu samému.

K tomu různému vnímání, očekávám-li, že ten jiný systém bude pracovat jinak ,všichni mi trvdí, že pracuje jinak, tak se tak bude dít. Něco z toho dění pravděpodobně bude souviset s morfickými poli, astrální úrovní existence (viz pojetí mágů), další část z naší vlastní autosugesce (nepodneňujte obsahy mysli!), ale někdo prostě ten svůj ezo život tak chce, nebo druhým věří že to tak je, tak to tak bude prožívat a nenechá si vysvětlit, že to není nutné, prostě je to pro člověka zajímavé, vnímá to jako užitečné, pak bychom to tak měli nechat. Hodně jsem ale proti, když někdo tvrdí, že můj jednoduchý způsob je nemoderní, zastaralý, nepožehnaný vyššími bytostmi, když o mém prostém způsobu vlastně nic neví, bo neposlouchá a neptá se.

Ra sheeba, Egypt, draci, z hlediska hlubinného Jungova přístupu, prostě to bude fungovat jinak, protože to bylo jinak vytvořeno,s jinou filozofií okolo. Osobně se snažím dostat za hlubinné, archetypální, astrální úrovně... něco tam je..ale jazykem se to popsat nedá, do víry také ne svázat... a Usui sensei se toho dotkl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund