Fórum - Zobrazit téma - Ra-scheeba - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ra-scheeba
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ra-scheeba
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

CHA,CHA.Pěkně jsem se bavil.Ten mistr to dělá dobře,ten to dělá tak,když mi to nevysvětlili,tak vůbec funguje to?
Každý jsme jiný typ.Někdo to musí mít úplně přesně,s grafem a tabulkou,přesně na milimetr kam dát ruce.Někdo zase nechce nic vědět,k čemu,stejně to zapomenu.Naučte mne to a napojte a adíé.Jiný člověčí druh.A přesně my sami si vybíráme ke komu jdeme.Nezlobme se na něj.Ptejme se jen sami proč jsme tam šli.Proč jsme se tak rozhodli.Né on,ale my.A když potřebujeme doplnění,teprve když vznikne tato potřeba,pak jdu třeba ne reikiweb a nebo za sunyim a on mi to vysvětlí.Jdu cestou mně určenou.Nejdřív zasvětit a pak pochopit.Kdyby mi někdo,možná,předtím učil techniku a teprve až se ji naučím,tak mne zasvětí.A já bych ztratil zájem.Možná,skutečně možná proto,jsi se nic nenaučil človíčku.Ale ted je to na tobě a děláš to dobře.Učíš se.Promin,nedělám ra-seebu.Ale jen jsem chtěl připomenout,odsoudit je tak laciné,ale hledat skutečné důvody je pro nás mnohdy těžké.Hledat ty důvody v nás.Sám se sebou člověk nejhůře vychází.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 2:09 pm    Předmět: Citovat

Martino, píšeš, že reiki je čistý buddhismus a zároveň, že meditace k reiki patří, ale nevíš jak ji zařadit v tomhle kulturním prostředí.
Mně přijde, že meditace je čistý buddhismus. Kdyby reiki bylo čistým buddhismem, nepopotřebuje meditaci. Alespoň tak se mi to jeví.
Podle mého meditace není nějak kulturně podmíněná. Meditace je nestotožňování se s uvědomovaným, ale bytí tím, čí jsme. Jakápak kultura?


Naposledy upravil Psychedelic dne st září 02, 2009 2:40 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 2:09 pm    Předmět: Citovat

Psychedelik:

"Já nevím, možná mi něco uniklo a dělám reiki nějak příliš jednoduše.
Při nejlepším vědomí a svědomí však mohu lidem dát jen to co vím. Já se reiki oddávám. Celý se jí prozařuji a v záměru v ní setrvávám. Víc nevím. Víc nemohu předat."

Ano, reiki je jednoduché. To jen lidé z něj dělají jedno velké divadlo. Kolik "mistrů" opravdu chápe to, co předává svým žákům ve skriptech? Je to stále to samé papouškování, stále dokola.

Směšné techniky, jako vyzařování reiki očima. Jako kdyby reiki nevyzařovalo celým tělem. Kdyby lidé raději otevírali svá srdce...

Podstata uniká.

Před několika měsíci jsem dostal znovuzasvěcení přímo od Mika Usuiho. Nedal mi němu žádný manuál Smile.

Reiki spočívá v odevzdání se v přítomném okamžiku.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 2:13 pm    Předmět: Citovat

"Meditace je nestotožňování se uvědomovaným, ale bytí tím, čí jsme. Jakápak kultura?"

Ano. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 2:43 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:


Ano, reiki je jednoduché. To jen lidé z něj dělají jedno velké divadlo. Kolik "mistrů" opravdu chápe to, co předává svým žákům ve skriptech? Je to stále to samé papouškování, stále dokola.

Směšné techniky, jako vyzařování reiki očima. Jako kdyby reiki nevyzařovalo celým tělem. Kdyby lidé raději otevírali svá srdce...




Naprosto výstižné.

Dovolil bych si dodat:
...a praktikovali, namísto věčného komplikování a hledání toho, co už mají - akorát je to někdy zasypáno hromadou tlachavých knih a různých manuálů.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

Děkuji kamo Cool

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 2:51 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic: no mě připadá rozhazovat zasvěcení jako zrní holubům s informací: já se jím nechám prosvěcovat a vy si s tím dělejte co chcete, trochu málo...
Manuály jsou šaškárna, informace jsou na nic, lidi co po nás vlastně chcete, hezky si to najděte sami a pokud jste tak hloupí, že po nás chcete nějaká vysvětlení, vězte, že je to zbytečnost... Crying or Very sad
Žasnu a koukám Shocked

Ovšem tím se vysvětluje tvůj přístup k tomu jak zasvěcuješ.


Exclamation Exclamation Exclamation OVŠEM POZOR Exclamation Exclamation Exclamation

Haleluja konečně ta informace na kterou tu všichni tak dlouho čekáme!
Sunnyi přišel od zdroje, od samotného pana Usui!!!
Takže se konečně dočkáme pravých a nefalšovaných informací přímo
od nejvyššího z nejvyšších!
Snad se s námi sunnyi bratrsky podělí?
Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 2:54 pm    Předmět: Citovat

S Tebou Miluško určitě Wink

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 2:58 pm    Předmět: x Citovat

Sorry, už mi to připadá jako hora keců přechytralých - praktikovali, věděli, chápali,

OVŠEM,

ale nejdřív se to asi nějak museli naučit - měli své učitele, kteří jim něco vysvětlili, něco ukázali, s něčím pomohli....

Pokud je mi známo tak nikdo učený z nebe ještě nespadl, těm kteří ano, a neví se o nich, tak těm se předem omlouvám za urážku.

Nevím jak vás, ale mě, protože patřím k těm méně chápavým, při slově reiki nebo jakémkoliv jiném neosvítilo z hůry a po zasvěcení mi nebylo všechno hned tak jasné jako vám zde přítomným, takže z vlastní zkušenosti vím, jak je ptaní a vysvětlování pro nás omezence důležité.
Co má nebo nemá kdo ve skriptech je ryze individuální záležitost,
mě osobně literatura moc pomohla.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 3:02 pm    Předmět: x Citovat

Cool

Naposledy upravil samanka dne st září 02, 2009 3:03 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 3:03 pm    Předmět: x Citovat

Laughing jupííí Mirku, konečně se vyřeší i dávné staré diskuze, kde je ta pravda, co je to pravé ořechové! Vždyť na to tu čekáme léta! Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

Psychedeliku, já mluvím o aplikaci meditace v každodenní praxi Reiki tak, aby efekt na tebe, či toho, kterého ošetřuješ byl co nejvýraznější. Tak aby to bylo pro nás akceptovatelné.
Tak jak se Usui Do původně vyučovalo, tak tím způsobem to tu nikdo nebude chtít dělat a dovoluji si tvrdit, že o tom ani nikdo nic neví (krom cca 10ti lidí co byli před lety na semináři D.Kinga) ... tak se snažím to přiblížit s naprostým respektem k původu. Jestli vládneš rozumně angličtinou, prostuduj si toto: http://threshold.ca/usui-do/

případně ti pak pro studijní účely poskytnu přímo knihu Davida Kinga. Myslím, že pak ti to začne dávat smysl...

M.
Ps: Sama jsem zvědavá jestli mé manuály a můj styl výuky zaujme... zatím vše připravuju a opatrně zkouším, něco časem poskytnu na Reikiweb, něco pouze osobně. A ráda bych domluvila další návštěvu pana Kinga.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 3:27 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
"já se nechám prosvěcovat a vy si dělejte co chcete".
No já jim říkám, aby se nechali prosvěcovat taky.
Pravda, že několik lidí, které jsem takto poučil jsou s reiki na tom mizerně a já přemýšlel, zda jsem nebyl příliš obecný. Fráze u zasvěcení: "reiki na celé tělo a stále" je asi neoslovila. Na druhou stranu, nebyl u nich vidět zápal pro duchovno, chtěli honem všechno (dávali si reiki třeba jen na určitá místa v těle, ve která věřila, že je co nejrychleji posunou, místo aby se drželi mého doporučení, aby se prozařovali stále celí a kompletně) a nebo se jen zbavit fyzických bolestí. A je pravda, že já se v pozici učitele necítím dobře, nerad říkám druhým jak se na co mají dívat a jak se věcí mají, ale spíš jim říkám, co mají dělat s reiki - být s (v) ní. Prozařovat se.

"Ovšem tím se vysvětluje tvůj přístup k tomu jak zasvěcuješ."
Co tím myslíš?

Myslím, že je krásné, že byl Mirek znovu zasvěcen od Usuiho. A myslím, že Mirek právě tím chtěl naznačit, že nejde o nefalšované informace, ale o vnitřní akt.


Naposledy upravil Psychedelic dne st září 02, 2009 3:33 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 3:28 pm    Předmět: Citovat

Jsem chtěl jen skromně požádat paju7, ať nám o tom, jak Ra Sheebu získala, něco napíše blíže, a ne jen "vdechla jsem vzduch a nevím o něm nic". Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 3:47 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
Mně taky, Mílo, literatura pomohla. Rád si dodnes čtu Lubecka... ale přijde mi to jako omáčka okolo. Jako povídání o tom co se děje semnou, že dochází ke změnám na strukturách... Very Happy Ale o praxi to není. O praxi je praxe. A to je podle mého oddání se proudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund