Fórum - Zobrazit téma - Hypochondrie: nemoc - nenemoc - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hypochondrie: nemoc - nenemoc
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hypochondrie: nemoc - nenemoc
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2012 9:54 pm    Předmět: Hypochondrie: nemoc - nenemoc Citovat

Tohle téma je spíš pro dlouhodoběji praktikující, ale samozřejmě může svůj názor říct každý.

Někdy může být velmi těžké a složité pochopit, že hlavní problém druhého člověka může být ve stavu hypochondrie a ne v tolika chronických a stále marně léčených zdravotních problémech, protože ani není co léčit. Ale dotyčný se v tom svém stavu přímo vyžívá, nakonec ho pravděpodobně neustálé obrážení lékařů a léčitelů velmi baví, může to být dokonce jejich oblíbený koníček.

Už jste se někdy chytili na vějičku hypochondra a snažili se a snažili se? Very Happy
Jak se vám daří s tímto tématem pracovat?
Smile
šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2012 9:29 pm    Předmět: Re: Hypochondrie: nemoc - nenemoc Citovat

samanka napsal:
dotyčný se v tom svém stavu přímo vyžívá, nakonec ho pravděpodobně neustálé obrážení lékařů a léčitelů velmi baví, může to být dokonce jejich oblíbený koníček.



Ahoj Mílo,

nepraktikuji a s opravdovým hypochondrem jsem se ještě nesetkala. Ale kdych léčila, zkusila bych ho aspoň já nebrat jako vopruz. Ta hypochondrie musela nějak vzniknout. Mít nějakou hlubší příčinu. Jako první mě napadá strach. Nebo nějaká jiná příčina. Tak asi bych se jí pokusila dopátrat a pak nějak pokračovat.

Co my vime? Třeba hypochondry ten jejich stav vůbec nebaví. To jenom nám se to tak jeví...Oni si ani nedokážou představit, kdyby to bylo jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2012 11:51 am    Předmět: Citovat

MY-věčné multidimenzionální Bytosti-Čiročirá Esence Absolutna-jsme si namluvili-vsugerovali,že jsme omezenými lidmi na jakési zemi...a tito lidé zas si namlouvají jakési choroby...a vůbec život ve 3D..
sugesce ale slábnou a končí

budeme umět žít zas Volně=Jinak nebo nostalgicky a hypochondricky pokračovat v "lidském životě"???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2012 10:23 pm    Předmět: x Citovat

arikiran: ty a tobě podobní mají opravdu jednoduchý život. Uděláte čáry máry pod kočáry - fuk a všechno je vyřešeno, navíc si opravíte DNA a už jste v 6D nebo kde... Very Happy Very Happy Very Happy

Evičko, děkuju za reakci. Já už tohle dávno neberu jako vopruz, spíš jako velice zajímavou, těžko léčitelnou záležitost, protože tihle lidi chtějí hlavně léčit všechno možné i nemožné, jen né tu podstatu. A ta může být zakrytá spoustou zdánlivě závažných potíží, které mají třeba spoustu "symptomů", ve své podstatě těžko prokazatelných. Takže jim vlastně nikdo nemůže moc pomoct, což si samozřejmě neustále potvrzují tím, jak obíhají všechny možné lékaře a léčitele, kteří jim "nepomůžou".
Velká výzva!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 7:05 am    Předmět: Citovat

ahoj šamanko
ano,mám velmi jednoduchý život...je na tom něco špatného?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 3:22 pm    Předmět: x Citovat

Ne, jen mě vždycky překvapí, když tu mezi námi pozemšťany stále vidím lidí, kteří jsou již dávno v jiných dimenzích a vibracích tak vysokých, že by se už dávno měli vypařit kamsi do těch slavných xxxD. Je to pro mě záhada.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 4:03 pm    Předmět: Citovat

ahoj šamanko
ty jsi taky multidimenzionální bytost,která si vsugerovala,že je šamankou...

zatímco někteří už tuto sugesci prokoukávají
ty si ji stále držíš

ba víc,na mé upozornění o naší multidimenzionalitě reaguješ nevrle
neměl jsem nikterak v úmyslu tě plašit

budeš šamankou tak dlouho,jaxi budeš přát

zdarec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 6:03 pm    Předmět: x Citovat

arikiran: namluvit si, že jsi multidimenzionální bytost je mnohem vznešenější Very Happy

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 6:19 pm    Předmět: Citovat

jsem multidimenzionální bytost,která si vsugerovala,že je ari
nebo jsem ari,který si vsugeroval,že je multidimenzionální bytostí?

kdo ví?

myslím,že stopa vede do mého vědomí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2012 6:55 pm    Předmět: Citovat

Zpět k tématu:
Hypochondrie je vážná psychická porucha, podle mých zkušeností nejčastěji vzniká u lidí s nezvládnutými tématy první čakry - prostě jejich "kořeny" jsou vážně poškozeny - prakticky např. jde o nejasné okolnosti zrození - může se týkat místa narození, času, nesoulad zápisu doby narození či např. rodného čísla se skutečností (posunuté datum narození!!!) atd.
Může jít o zatajení jednoho z pokrevních rodičů - nejčastěji otce. Dílčím způsobem se náznaky hypochondrie zvláště ve vyšším věku projevují u adoptovaných, kteří nemají informace o svých skutečných rodičích.
Podobně u dětí, jejichž matka s nimi žije mimo svůj domov (místo, které za domov považuje) - např. v zahraničí.
Ti lidé se NIKDE NECÍTÍ BÝT V BEZPEČÍ...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 12:08 pm    Předmět: Citovat

U hypochondrů jsem se setkala s tím, že své problémy omezovali na zdravotní stav a nechtěli moc řešit tu psychickou - duchovní část. Své "nemoci" měli dokonale zmapované a věděli o nich vše.
Dá se i říci, že odmítali pracovat na své psychice a chtěli na to jít přes lékaře, aby je "léčili" ostatní. Aby to dělal někdo za ně anebo když už si brali nějakou zodpovědnost, že je to jejich věc, tak TO nešlo změnit, jinak to dělat nejde, při nátlaku šli do vzteku, zlosti a hledání někoho, kdo to bude hrát po jejich.
Oni ví, že jim třeba doktoři říkají, že jim fyzicky nic není, že je to psychosomatika, oni však hledají tak dlouho, až najdou někoho - třeba na soukromé klinice, kdo jim to prostě uzná a začne je konečně léčit pilulkama a pak jsou spokojení.

Osobně se mi osvědčilo to, že jim vysvětlím, že onemocnění ve fyzičnu je zpráva pro nás o tom, že se něco v psychice děje, nebo že někde nežijeme správným způsobem a že je to v pořádku. Že "nemoc je jako šance pro tebe". Že jde jen o to některé věci změnit a nebo třeba jen pootočit svůj úhel pohledu. Tohle je pro ně vcelku pochopitelné a jsou docela ochotní spolupracovat.

Jen taková perlička, setkala jsem se se ženou, která byla vydávána za hypochondričku a tato diagnoza byla nesprávná. Lékaři jí nic nenacházeli a ona byla opravdu nemocná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 7:17 pm    Předmět: x Citovat

Ano, ano, ano. Fascinuje mě, kolik obrovské energie, času i peněz jsou schopni věnovat uzdravování imaginárních nemocí, jejich hledání a věcí, které mají zlepšit jejich (často velmi dobré) zdraví (výborní klienti pro prodejce potravinových doplňků, zdravotních pomůcek a klasických i alternativních metod).
Je těžké pochopit o co jde a ještě těžší někomu takovému pomoci. Pokud vůbec, tedy pokud se to hledání nestane nakonec nejoblíbenějším koníčkem. Znám takovou ženu, jen kvete, stále nám nosí letáčky a typy na nové preparáty, metody a sama je s obrovskou chutí absolvuje. Momentálně, kromě spousty alternativních, našla nějakého MUDR, co měří viry a bakterie, za docela slušné peníze a pak musí k tomu nakupovat preparáty, které ty rošťáky mrňavé ničí. To bylo radosti. Jen odmítá chápat naše poznámky, že únava u někoho, kdo se honí od rána do večera, málo spí a málo odpočívá, pořád se stresuje, je normální reakce organismu.

Je velmi zajímavé, jako potom všechny absolvované terapie a léčby nezanechávají prakticky žádné stopy, nejsou výsledky - no ono léčit nic je opravdu šíleně těžké a ten základní problém se řešit nechce.

Odhalovat příčiny problémů je vážně velké dobrodružství! Co člověk, to originál, včetně nás zde přítomných.

Díky za odpovědi a zajímavou inspiraci! Very Happy

šamanka Cool

PS: samozřejmě, že nepodceňuji, že pro někoho může být hypochondrie velké trápení. Zrovna jsem četla o léčení jednoho muže, který roky obcházel a nechal si dělat všechna možná vyšetření jen z toho důvodu, protože toužil, aby dostal pojmenování své nemoci, neurčitého pocitu. Léčba šla pak jinou cestou. Ale svým příspěvkem jsem spíš chtěla přispět k vašemu pohledu, případně zkušenostem, jak se tomuto problému dá postavit. Všem, kdo se zajímají o léčení se to může hodit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2012 10:27 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj šamanko
ano,mám velmi jednoduchý život...je na tom něco špatného?


Laughing A ja zas keď niečo potrebujem,tak si to zadovážim a nepotrebné eliminujem ... tiež jednoduché,však?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2012 1:07 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
...
Zrovna jsem četla o léčení jednoho muže, který roky obcházel a nechal si dělat všechna možná vyšetření jen z toho důvodu, protože toužil, aby dostal pojmenování své nemoci, neurčitého pocitu. Léčba šla pak jinou cestou....

Konečně měl ve svém "světě nejistot" nějakou jistotu...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2012 9:06 pm    Předmět: Citovat

Tak mě napadlo

http://www.youtube.com/watch?v=Ow0lr63y4Mw

Léčba strachu z uzavřených prostor. Je to anglicky... ale není to těžká angličtina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund