Fórum - Zobrazit téma - Zasvěcení všeobecně - názor - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zasvěcení všeobecně - názor
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zasvěcení všeobecně - názor
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2012 12:32 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Šamanka:
"....o kterých stejně nic nevíte? "

A co je třeba o nich vědět?

Informace o energiích jsou frašky. Jediné co je OPRAVDOVÉ je náš autentický prožitek energie.


Heroinový prožitek je taky zcela jistě opravdový a velmi autentický.
A i proto je dobré o heroinu mít nějaké ty informace.

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2012 9:13 pm    Předmět: Citovat

Popravdě nevím co k tomu říct. Je zde dožadování se informací o těžko popsatelných, dynamických stavech vědomí.
Ačkoli bylo napsáno například o energii Usuiho reiki mnoho knih, pokud se mluví konkrétně o tom, jaká energie je, vždy se každý zmohl na pár slov o ní. Láska, uvolnění, regenerace, světlo.
To jsou slova tak obecná, že kdybych nevěděl, že jde o Usuiho reiki, myslel bych si, že někdo mluví o tom že si dal na párty extázi. Nebo, že manželka mluví o pocitech, které zavládly v její duši poté, co se s manželem přestali hádat.
A nyní, je zde dožadováno, aby u jiné energie, byly napsány manuály o tom jaká ta energie je, aniž ji zažijeme na vlastní kůži.
Bohužel, jaká to náhoda, zážitek se dá popsat týmiž slovy: láska, uvolnění, regenerace, světlo, ačkoli je prožitkově jiný. Je to tak specifické a delikátní téma vnitřních jemných stavů a rozměrů, že jen velmi obtížně se o tom dá cokoli říct.
Možná některé zklamu, ale jediné jak to zjistit, je zažít to. Riziko podnikání. Teda, když už se bavíme zde o těch obchodech Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2012 7:59 am    Předmět: x Citovat

Takže ty jen předáváš věci, o kterých jsi sám nedostal žádné informace
a sám jen víš, že se ti to líbilo a zažil si s tím "hezké niterné stavy", které nejde popsat. Hmmm opravdu nic pro otravné puntičkáře co chtějí vědět do čeho a proč jdou...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2012 11:02 am    Předmět: Citovat

Šamanka:
Informace jsem dostal, ale jsou podle mého pohledu zbytečné, zatěžující, bláboly. Potrava pro mysl.
Při samotném reiki člověk přichází sám do kontaktu s touto silou, niterně se spolu dotýkájí, žijí, protínají se, prostupují. Slova, knihy, vše toto jde naprosto stranou a je zcela zbytečné, neboť o co do té doby šlo je nyní skutečné.
Pro mě je reiki něco, co přesahuje jakékoli proč a čeho. Je to síla která nemá mezí, člověka zcela pohlcuje Jím vlastním způsobem a dělá co Ona vidí jako právě důležité.
Žádná z energií pro mě nebyla nikdy nic jako tahle léčí střeva a tahle chřipku, tato je dobrá na předmanželskou nervozitu. Vždy to pro mě byla jakási transcedentální záře, do které jsem se potápěl. Každá trošku jiná, každá nanejvýš Božská a hodná pokory před ní.
Lépe asi řečeno: mě šlo vždy o spojení s energií, o extázi, o rozplynutí se v ní. O duchovní kopulaci.
Neptal jsem se nikdy: když Tě nechám, aby jsi mě snědla, vyplivneš mě zas? A co z toho budu mít?

Přijde mi nekonečné zde psát stále totéž dokola. Lidé chtějící důkazy, popis toho co bude než se to stane. Je to sice pochopitelné, ale to je vše. Možná díky tomu mají pocit, že jsou chytří a jen tak nikomu na nic nenaletí, ale zůstanou stepovat před rybníkem, místo aby do něj konečně ponořili hlavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2012 11:17 am    Předmět: Citovat

Přijde mi to jako když se sejde kouzelník s maličkou holčičkou, která stojí před zelenou louží...
Kouzelník říká: skoč, bude se Ti to líbit
Holčička: nenechám se od Tebe zlákat, řekni mi nejdřív jaké to je
Kouzelník: nepopsatelné, plné lásky, regenerace a otevření
Holčička: to je málo, chci větší popis
Kouzelník: to ale nejde popsat, má milá
Holčička: ne, já chci vědět víc, než se pro ně co rozhodnu

Kouzelník tedy vymyslí tuny teorií, historií, o působení na mozková centra.

Holčička: dobře, tak já to tedy zkusím
Hop
Holčička: ne, nelíbí se mi to
Kouzelník: vidíš a mě jo Smile

Neznamená to, že když dostaneme tuny informací (které jsou naprosto zbytečné, protože zde jde o nepopsatelné fenomény), že to pak bude skvělé. Ale bez toho aniž bychom to zkusili to nezjistíme.

Obrázek si o tom člověk musí udělat VŽDYCKY sám, ať o tom kdokoli navykládá cokoli. A vždy se najdou Ti, co o tom navykládají MNOHO, pokud dotyčný bude chtít mnoho slyšet než to zkusí. A bez setkání se s energií, si člověk hold svůj obrázek neudělá (jen ten, že společnost je určitě plná podvodníků) a bude se donekonenčna utápět v uvažování.
Ačkoli strategie: "vyprávěj mi ještě chvilku o zázracích a já do toho možná půjdu..." opravdu funguje před vyhnutím se nepříjemným zkušenostem, funguje i zaručeně před prožitím těch příjemných příležitostí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2012 2:52 pm    Předmět: Re: ... (obecne) ... ; x Citovat

Súhlas Psychedelic,

... "veni,vidi,vici" ...
alebo:

... prijal som info,empiricky využil a empaticky zhodnotil;odovzdâvam ďalej ...
alebo:

... aktivoval som príjem energie/1.st.;rozširujem kanál energoinformačnej vzájomnej obmeny/2.st.;maximalizujem obojstranný kanál EI-obmeny="Reiki maturita"/3.st.; ... po náležitom spracovaní(+očista) a uložení EI a zvládnutí zasväcovacieho rítu vyučujem s požehnaním Bytostí Svetla,t.j.-odovzdávam info v praxi/4.st.(?)-učiteľ ... ~pozn.očisťujem sa neustále,t.j.od 1.-~->4.st.,aj po absolv.4.st.,t.j.permanentne ...

Prevádzači(channeleri) EnergoInformácii z Priestoru tieto transformujú a modulujú cez svoju vlastnú úroveň inteligencie(IQ) a zafarbia emóciami(EQ=emocionálny quocient),takže výstup kmitá,hoci rezonuje(je súzvukom príbuzným pôvodnej info) v pásme od EŠTE NEPOZNÁM až po UŽ NECHÁPEM!

A čo Ty,človeče?
... prijal som,vyskúšal(zažil) a ... odovzdávam ... (v zmysle,POŠLI ĎALEJ ...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2012 11:05 pm    Předmět: x Citovat

Mě konečně došlo v čem je ten rozpor - v přístupu.
Já hledám poznání, ty hledáš zážitky. Čím extrémnější tím lepší. Když chci něco předávat, tak o tom nejdřív musím něco vědět, alespoň ty základní informace. Jinak je to jako když přijde na mejdan chlápek
a všem nabízí nějaké pilulky s tím, že sice netuší co to je, ale on po tom měl fakt krásný zážitky. Ono je to taky dost pohodlné...

Reiki je taková jaká dnes je proto, protože tu byla spousta lidí, kteří jí nejdřív pečlivě a namáhavě prošlapali cestičku, sbírali vědomosti
a zkušenosti, aby tohle všechno mohli předat dál, už připravené
k použití. Teprve pak jsme se k tomu dostali my a můžeme si udělat
svoji zkušenost na základě jejich odkazu a šířit ho dál.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 10:23 am    Předmět: Citovat

No, vezměmež si například církevní činitele. Studují 5 let, následně mají své vedoucí. Reiki - jako styl žití - svému Mistrovi tuto cestu zjednodušuje. To, proč je zde rozpor - je možné se státi Mistrem rychle a jednoduše. Bez zkoušek , učení, přijímacího řízení. To je druhá strana mince - nejsme - li státem podchyceni a placeni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 5:24 pm    Předmět: Citovat

Dnes je reiki taková jaká je, stejná jako byla vždycky. Reiki je reiki.
Veškerý vývoj byl v mysli a tu reiki překračuje a pokud se jí člověk odevzdá, všechny informace jsou zcela nepodstatné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 11:16 pm    Předmět: Citovat

Reiki byla jest a bude Reiki, ale lidé, kteří se s ní setkávají, kteří ji používají nebo využívají jsou všelijací.
Vždy je to především o motivaci těch lidí, kam směřují, jaké jsou jejich aspirace. Všímám si toho, jak si mnozí Reiki podle toho "upravují"... modernizují, "oživují", "zesilují" atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 12:01 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, zasvěcení do systému / ....../. Je to vlastně v jádru jakési " předání- energie- ať třebas jen mšlenky, způsobu, jednání nebo i konkrétně hmotných věcí jako např. " předání štafetového kolíku, hospodaření na gruntu, vůbec dalšího rozvíjení...."
Někoho do něčeho zasvětit- je tak trochu druhého poučit, naladit, předat zkušenosti. Automaticky je to třebas u rodičů a dětí / člověk žasne, jak a co děcka všechno neodkoukají- /při malování automaticky berou taky štětec do ruky, když sekám dříví, sápou se i po sekyře...že sekají do klacku napříč a nejde jim to, do toho je musí zasvětit nebo poučit už dospělák- anebo na to časem přijdou sami/.
Není vůbec náhoda, že se při tom používají rituály, pozice, prostředky.... tak třebas při posvěcování hostie lidé klečí, hlava skloněná dolů- už to je pozice pro příjem energie,postavení do "přijímání". My tady víme, že se otevírá zadní aspekt šesté čakry....křížek na čelo, šestá čakra, křest, polití vodou, pomazání olejem na hlavu, sedmička čakra...kadidlo- nejen že kouří, taky očištuje prostory a stimuluje, otevírá sedmičku čakru....posvátné předměty/ je v nich ukryta energie / ať je to amulet nebo svěcená voda, kočičky apod..... Rytíři se pasují v pokleku a proč se adeptům ukládá na ramena, na hlavu?- zas čakry. Energetický systém člověka. Požehnání- proč farář má ruce zdviženy a žehná lidu---stejně jako biotronik Pfeifer předává ----stejně jako reikista plácne ruce / on i může na dálku, jinak/
Nebo se může člověk zasvětit i sám- meditací, vnímáním, vyciťováním....jako Boženka Cibulková, která prý byla týden nebo několik dnů " mimo", ale pak byla schopna tato duchovní učitelka zachycovat sdělení, poselství.
Jen kdybychom vždycky vyslyšeli to správné od tech správných. To by tu byl nejeden bohočlověk.
No jestli byl Ámos Komenský opravdu od Komně, taký " kopaničář" Laughing , tak se nedivím, že skončil v rovinatém nizozemsku. Very Happy Jen škoda, že místní k němu byli hluší slepí a slavným se stal až ho uznal svět. Mám kopaničářku doma, uvidím, co z teho bude za několikeré roky Shocked Laughing .

Čaute, dovolenkujte, prázdninujte, ať máte vždycky to správné vnuknutí, vjemy, soucítění---dojdem daleko předaleko.

Ahoj, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 1:46 pm    Předmět: Citovat

Harmoniku,
Tebe je radost číst, vážně chlape. Wink

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 2:17 pm    Předmět: Citovat

Vrátil bych se k úvodnímu příspěvku, kterým v podstatě je názor kartářky (atd) M.H.

"Tak přemýšlím, jak je to vlastně se zasvěcováním do různých systémů. To, že se z toho stal byznys, na to jsem již přišla dávno."
Ano. Kdo z toho chce dělat byznys, dělá byznys. Naštěstí je nemálo těch druhých.

"To, že se člověk díky energiím neuzdraví, vím také dávno"
S tímto velmi nesouhlasím. Je-li Reiki druhem energie, tak s její pomocí se uzdravit dá, jak tělo tak i duše. Samozřejmě bychom mohli toorovsky rozpitvat slovo "uzdravení".

"Není možné totiž zvýšit své energii na vysoké frekvence, pokud jste negativní."
Bohužel to možné je. Naštěstí je to podobně trnitá cesta, jako u pozitivního přístupu, ale kdo chce být skvělým "negativcem", může se jím stát.

"Taktéž pokud člověk, který zasvěcuje je negativní a sám má nízké vibrace, pak není možné, aby zvýšil ty vaše."
Může. Pokud do žáka nevkládá nějaké své negativní programy a je negativní jen v tom smyslu, že je to nějaký rychlokvašený mistr, tak zasvěcení u někoho může fungovat. Otázkou je co mu takovýto mistr kromě toho zasvěcení, které je otevřením dveří do neznáma, dokáže předat.

"Nemůžeme dávat něco, co nemáme."
Poopravil bych to na: "...k čemu nemáme přístup."
Protože to, co v reiki předáváme, není naše.

"Není třeba žádných zasvěcení."
U výjimečných individualit netřeba, ale takoví to ani nepotřebují, nevyžadují, nevyhledávají. Ale pro převážnou část těch ostatních je to rituál jako každý jiný, se vším co k tomu náleží. Ono překládání a snímání karet je v podstatě taky rituál, nebo ne?

"Jde o podvod na lidech."
Nejde. Podvod je to, když to někdo používá právě pro ten byznys a vydává za reiki nějaké své hovadiny.

Takže tolik mé postřehy k názoru paní Míši.

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 3:49 pm    Předmět: Citovat

harmonik napsal:

Jen kdybychom vždycky vyslyšeli to správné od tech správných.


Naslouchám ti, Harmoniku Wink

Citace:
Ahoj, zasvěcení do systému / ....../. Je to vlastně v jádru jakési " předání- energie- ať třebas jen mšlenky, způsobu, jednání nebo i konkrétně hmotných věcí jako např. " předání štafetového kolíku, hospodaření na gruntu, vůbec dalšího rozvíjení...."
Někoho do něčeho zasvětit- je tak trochu druhého poučit, naladit, předat zkušenosti.


Když se vrátím k úvodnímu článku, chtěla jsem se dopátrat toho, proč je zasvěcení vnímáno jako podvod.

Může to být tím, že někdo má určité schopnosti ( intuici ) rozvinutou už od dětství nebo raného věku a dál s ní nějakým způsobem pracuje a rozvíjí ( výklad karet, astrologie, numerologie), ale jeho cesta se míjela s cestou Reiki.

Nikde není psáno, že každý esoterik prochází cestou Reiki, to jenom my, co jsme zde na reikiwebíku Very Happy

V tom je asi ten zakopaný pes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 4:57 pm    Předmět: Citovat

Evi, myslím si, že je tomu tak proto, že zasvěcení bylo a je určitým předělem v dlouhodobějším procesu zrání žáků - je součástí vztahu mistr a žák.
"Zasvěcení", které se nabízí coby obchodní případ je v podstatě znesvěcením téhož. Vymlouvat se na to, že stačí kontakt pozůstávající z občasné SMSky nebo mailu to nenapravuje. Tento způsob je preferován lidmi, kteří tzv. "nestíhají", nemají čas - pak by se asi měli věnovat raději něčemu jinému. Stejně ale není kontakt mezi učitelem a žákem skutečně každodenní, jak tomu - podle mého - má být (vždycky se při uvažování na toto téma vracím k příběhu o Milarepovi od pana Tomáše).
Snažil jsem se představit si, že jsem s některými svými žáky opravdu každý den - byla by to tvrdá řehole pro ně i pro mne Very Happy
Znamená to, že se tomu vyhýbáme jakoby oboustranně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund