Fórum - Zobrazit téma - Role učitele v dnešní době - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Role učitele v dnešní době
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Role učitele v dnešní době
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 12:13 pm    Předmět: Role učitele v dnešní době Citovat

Byla tu řeč o zasvěcen na dálku a nákupu zasvěcení.
Napadlo mě, jakou roli vlastně v takovém obchodě hraje ten, kdo si říká učitel. Pošle text, možná pošle zasvěcení, nikdo vlastně neví kdy, kde a jak (pokud je to postupujícím systémem - koupené zasvěcení přes internet - prodej zasvěcení dál, pak potěš), vyinkasuje peníze a tím je obchod ukončen. Je vlastně úplně jedno, kdo ten obchod uzavírá a kdo to provádí, stejně se se svými obchodními partnery nikdy nepotká. Slovo žáci je tady zbytečné používat, protože o vztah žák - učitel nejde.

Hledá vůbec někdo učitele? Existují lidi s touhou po mistrovství? Učit se učit, zlepšovat a růst? Čeho chtějí skuteční reikisté dosáhnout? Po čem v reiki touží? Nebo už se na něj taky dívají jako na něco bezcenného, co je třeba odložit a běžet za něčím mnohem lepším, lákavějším, tzv. silnějším?
Kde se nám vlastně ztrácí podstata reiki?
Otázek je mnoho, odpovědi nejsou vůbec snadné...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 10:57 pm    Předmět: Citovat

Řekl bych Mílo, že si idealizuješ minulost, pokud jde o vztah učitel - žák. I dříve existovaly všelijaké, i patologické, deformace atd. Dnes to podle mého názoru není ani horší ani lepší, je to prostě jiné a odráží se v tom převládající mentalita i technické možnosti každé doby. Těch opravdových žáků nebylo nikdy mnoho a tomu odpovídá i počet opravdových učitelů. Ale když je žák připravený, učitel se najde, jak se říká.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 8:22 am    Předmět: x Citovat

sunnyi: samozřejmě, že přehršel dobrých učitelů nebyla asi nikdy, šílenců se našlo vždycky dost, spíš přemýšlím, jací a jestli vůbec v dnešní době nějací existují. Doba přináší takové odosobnění a (při všech technických vymoženostech) oddálení osobního kontaktu a vzdálenosti mezi lidma. Ezoterických nebo duchovně zaměřených stránek a e-shopů najdeš hromadu, ale něco kvalitnějšího se hledá opravdu velice, velice těžko, možná i marně. Tím myslím, pokročiteljšího, protože bleskových nabídek je spousta.
Myslíš, že v dnešní době jsou definice jako učitel - žák a kus jejich společné cesty zbytečné?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 8:27 am    Předmět: Citovat

já jsem Učitel!
a mám už dokonce jednoho Žáka!!

sebe sama!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 10:26 am    Předmět: x Citovat

Gratulace! Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 12:46 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Myslíš, že v dnešní době jsou definice jako učitel - žák a kus jejich společné cesty zbytečné?

šamanka


Zbytečné rozhodně ne. Sám jsem měl v životě to štěstí, že jsem potkal jednoho z těch opravdových učitelů a strávil s ním několik let. A nevyměnil bych toto období za nic na světě, je to něco, co nelze ničím vyvážit. A znám pár dalších takových lidí, kteří považují setkání zase s jejich učitelem za nevýslovné požehnání.

Záleží také na tom, jak si kdo ten vztah učitel - žák představuje. Pro mě je to především o spolupráci a vzájemném sdílení. Potřebuji cítit vzájemnou úctu a důvěru, ať už jsem v jedné či druhé roli. Většinou jsem se ale setkal s určitou nadřazeností učitele, jakousi falešnou autoritou, a na druhé straně zase i s nepokorou žáků. Takový velice markantní případ nepokory žáka jsem zažil například, když jsem tlumočil jednomu buddhistickému mnichovi, velice moudrému a laskavému člověku s ohromnými zkušenostmi. Každý den měl pohovory s jednotlivými žáky, s každým zvlášť, mezi 6 očima - on, žák a tlumočník. A byl tam jeden muž s nesmírně sebevědomým vystupováním, který ostentativně ignoroval instrukce a dával svým chováním a mluvou panu učiteli najevo, že na jeho instrukce kašle, že on to všechno ví líp. On s ním měl velikou trpělivost, ale nakonec ho nechal být. Zatímco u ostatních si pokaždé dělal pečlivé poznámky, aby mohl průběžně sledovat jejich pokrok a podle toho obměňovat instrukce, jeho už potom jen nechal, ať se vypovídá a propustil ho. A netrvalo dlouho a ten člověk se sám rozhodl retreat předčasně ukončit.

Pokud se ale sejdou dva lidé, kteří jsou ochotni s pokorou přijmout svoje role: učitel - žák, potom z toho může vzejít mnoho dobrého a velké požehnání pro všechny.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 12:58 pm    Předmět: Citovat

Sdílím Tvůj názor, Mirku, bezezbytku. Sám jsem si na vlastní kůži zažil - samozřejmě jinak, s jinými lidmi - něco hodně podobného.
Myslím, že nalezení pokory, překonání vlastní pýchy - postoj, že to víme sami dobře a jsme maximálně ochotni to druhým sdělit, aby nás mohli správně ocenit - když tohle všechno dokážeme nechat stranou, je to velký dar.
V rolích učitele a žáka byly pro mne úžasným zážitkem chvíle sdílení, souznění učitele(učitelky) se mnou jako žákem, kde v zásadě nešlo ani tak o předávání informací - člověk měl pocit "růstu" prostě tím, že sdílel bytí s učitelem. Je to něco, co se těžko popisuje a nedivím se, že ti, kdo tuto zkušenost nemají, nedůvěřují tomu, že to je vůbec možné... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 1:17 pm    Předmět: Citovat

Dík za sdílení, Karle.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 2:38 pm    Předmět: Citovat

Jeden z nejlepších učitelů je kámen, nebo květina, nebo strom. To píše Eckart Tolle v knize "Ticho promlouvá". To se mi líbí. A také si vybavuji super knížku "Všechno co potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce". Takže si stačí jen vzpomenout.

Můj problém je ten, že většinu učitelů co jsem potkal, byli poměrně velcí egoisti, proto je můj vztah k tomuto tématu negativně ovlivněný. A protože jsem velký egoista i já sám, tak jsem se nikdy neodvážil někoho něco učit. Aspoň v něčem jsem projevil soudnost Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 6:11 am    Předmět: Citovat

ahoj Krabasi
vidím to jako Tolle a nechápu,že bys měl takovou smůlu a narazil jen na samé květiny,stromy-egoisty?
to bys měl fakt pecha

jsi-li egoista-žák a egoista-učitel,pust ty dva do křížku,a až se navzájem vyšťaví,vznikne dozajista i trochu pokornosti ....

@
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 11:52 pm    Předmět: Citovat

Proč Amaribabalaj?

Ali Baba Maraj?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 5:44 am    Předmět: Citovat

ahoj Okénko

amaribabalaj - to jsou takové moje mantry-božská jména

ama=matka=zdroj
ari=arikiran=já
baba=učitel
laj=spojovací božská koncovka

tudíž mantra ve skratce říká:já volám božského učitele,božský zdroj

zdarec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 9:05 am    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj Krabasi
vidím to jako Tolle a nechápu,že bys měl takovou smůlu a narazil jen na samé květiny,stromy-egoisty?
to bys měl fakt pecha


Aha, tak to já myslel ty "učitele"v lidské formě Smile. A máš pravdu, že mé setkání s učiteli bylo vždycky zajímavé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 12:26 pm    Předmět: Citovat

ahoj Okénko
až ted mě upoutala tvoje přesmyčka

ali=otec
baba=duchovní otec
Maraj..asi jeho jméno

dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 10:14 pm    Předmět: Citovat

Maraj - loupežník )))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund