Fórum - Zobrazit téma - Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: po březen 18, 2013 10:03 am    Předmět: Re:Kresťanstvo Citovat

Ja som(RKC) a akceptujem Vás všetkých! "Ego sum, qui sum ..." Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po březen 18, 2013 12:03 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Roso, nejsem katolík - přesto vnímám, že máme papeže Františka.


Z jednoho pohledu máme úplně všechno, neb víme, že vše souvisí se vším.
A z pohledu druhého nemáme vůbec nic.

Navíc tohle platí obojí současně, tj. pouze zdánlivý paradox...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út březen 19, 2013 9:26 am    Předmět: Citovat

I přesto, že je mi tento papež o chlup sympatičtější, než ten minulý - já NEMÁM papeže.... At´ to probírám z jaké chci strany.... prostě nemám....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út březen 19, 2013 10:38 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Roso, nejsem katolík - přesto vnímám, že máme papeže Františka.


Nějak se s tím nedokážu vnitřně srovnat... Meditoval jsem na to a k ničemu jsem zatím nedospěl. Děkuji za podnět.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út březen 19, 2013 12:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Roso.

Myslím, že nani není s čím se srovnávat.

Jakožto lidstvo se nacházíme, na jednom, z pomyslných evolučních předělů, vše v tomto vesmíru je součástí tohoto nekonečného procesu, a vždy vše rezonuje se současným stavem, ať už je to věc bezprostředního okolí, státu, planety Země, či celého vesmíru. Nikdo z nás od tohoto stavu není oddělen.
Pokud zde existuje církev, potom tady zastává jakousi funkci (jako vše ostatní) a z tohoto hlediska je hlava církve zrovna tak něčím, co má sehrát v Nejvyšším plánu jakousi svoji roli.

Tahle otázky typu „mám (to či ono)“ nebo „nemám…“, k čemu ty jsou dobré?
Můžu mít jen to, čeho se chopí moje mysl, moje ego, protože ve skutečnosti nemám vůbec nic.
Zároveň jsem ale součástí dění v tomto "prostoru", tedy jedním z přítomných "činitelů" vstupujících do reakce, a vše co se zde děje má ne mne vliv, a zároveň tak já, svým myšlením i konáním, ovlivňuji proces.

Na místě tedy vidím event. otázku směřovanou k sobě samotnému – tj. co osobně pro mne tahle volba papeže (a on sám-jeho osobnost), reprezentuje, do jaké míry je pro mne důležitá, jak, a případně proč, se mne tato volba nějak do-týká (či nedotýká), to je celé.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st březen 20, 2013 7:14 am    Předmět: Citovat

Roso,

mám a nemám - je možné, že toto slovo s Tebou neladí. Jak jsem psala,
mám prezidenta Obamu, Zemana, mám papeže Františka. Ve skutečnosti
mít je slovo, které nevyjadřuje přesně to celosvětové dění, které také ovlivňují tito jmenovaní pánové.
Možná by to bylo jasnější, kdybychom se ptali, zda katolíci MAJÍ papeže Františka? Nemají.

Jedná se o ovlivnění stavu dění, na kterém se podílím já i ty, ať už ztotožněním a pozitivní energií, odmítnutím nebo lhostejností, ale postoj vždy existuje.

Je-li slovo mít to, co Ti neladí, dosaď jiné - katolíci mají papeže, Američané mají Obamu, Zemana mají Češi - přesto přesah tohoto sdělení je daný, vše souvisí se vším.

Je to takto j uchopitelné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st březen 20, 2013 7:34 am    Předmět: Mám či nemám papeže Citovat

Nepřijde vám ta debata o tom zda mám či nemám papeže zbytečná?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st březen 20, 2013 8:36 am    Předmět: Citovat

jsou nás tady miliardy a jeden máme druhého každého

jak to projevujeme,to už je jiná

.......................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st březen 20, 2013 8:48 am    Předmět: Re: Mám či nemám papeže Citovat

Zbultran napsal:
Nepřijde vám ta debata o tom zda mám či nemám papeže zbytečná?


Definuj to, co je to "zbytečnost"-"zbytečné"? Wink

Děje se na tomto světě vůbec něco, co je zbytečné?

Kdo to posoudí?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st březen 20, 2013 9:48 am    Předmět: Citovat

Tak jak to píšeš tak to chápu, že to tedy souvisí s přijetím osobní odpovědnosti. Mám Obamu, mám Zemana, mám Františka, mám Al Kaidu, mám miliony hladovějících po celém světě atd.... Jde o 100% přijetí odpovědnosti za tento svět a za to co se v něm děje.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st březen 20, 2013 11:50 am    Předmět: Citovat

Roso,

vnímám to podobně.

Jsem součástí systému.
Jsem spoluzodpovědná.
Jsem zodpovědná.

Zároveň můj vnitřní svět - svobodně žije můj život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so březen 23, 2013 1:36 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Tak jak to píšeš tak to chápu, že to tedy souvisí s přijetím osobní odpovědnosti. Mám Obamu, mám Zemana, mám Františka, mám Al Kaidu, mám miliony hladovějících po celém světě atd.... Jde o 100% přijetí odpovědnosti za tento svět a za to co se v něm děje.

RoSo


Tomu se lidově říká spasitelský syndrom. Je fajn, že za všechno na světě má zodpovědnost Roso. Tak už s tím, Roso, konečně něco udělej! Alespoň v naší republice, ať jsem skromná!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so březen 23, 2013 8:37 am    Předmět: Re:Kresťanstvo Citovat

Nemáte nič a pritom všetko ... Ale EGO nás má v područí ... alebo sa cíti niekto byť svätý? Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 23, 2013 11:47 am    Předmět: Citovat

samanka napsal:
Tomu se lidově říká spasitelský syndrom. Je fajn, že za všechno na světě má zodpovědnost Roso. Tak už s tím, Roso, konečně něco udělej! Alespoň v naší republice, ať jsem skromná!


Četla jsi celou tu diskusi Šamanko (stačilo by si pořádně přečíst to, na co reaguješ), nebo jsi si jen odskočila od plotny, abys ruk-cuk něco napsala?

Citace:
...tak to chápu, že to tedy souvisí s přijetím osobní odpovědnosti.


Zodpovídáme přededvším sami za sebe, a pokud vím, tak si tu můžeme psát, protože žijeme na této, tedy na stejné planetě a tím pádem máme, zcela přirozeně, odpovědnost za ni jako takovou, ale samozřejmě každý tím svým dílem (spoluvytváříme a zodpovídáme se celku).

Vkládáš Šamanko do Rosova příspěvku svoje nepochopení namísto toho, aby jsi autorovi položila upřesňující otázku.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so březen 23, 2013 6:52 pm    Předmět: Citovat

samanka napsal:
Roso napsal:
Tak jak to píšeš tak to chápu, že to tedy souvisí s přijetím osobní odpovědnosti. Mám Obamu, mám Zemana, mám Františka, mám Al Kaidu, mám miliony hladovějících po celém světě atd.... Jde o 100% přijetí odpovědnosti za tento svět a za to co se v něm děje.

RoSo


Tomu se lidově říká spasitelský syndrom. Je fajn, že za všechno na světě má zodpovědnost Roso. Tak už s tím, Roso, konečně něco udělej! Alespoň v naší republice, ať jsem skromná!

šamanka

Spasitelský syndrom a přijmutí osobní odpovědnosti jsou pro mně dvě zcela odlišné věci. Ano. Kdysi jsem dost silně trpěl spasitelským syndromem, to když jsem si myslel, že jsem pobral veškerou moudrost světa a najednou jsem o tom začal všechny kolem sebe přesvědčovat, že by to v sobě taky měli změnit, že je to tak snadné a že to změní jejich život atd. atd. Jenomže ne všichni naslouchali... A ještě i dnes, když vidím jak někdo tápe v životě a při tom by stačilo tak málo, tak mně svrbí pusa...Very Happy
Pak jsem si uvědomil a na vlastním zkušenosti zjistil, že změna vnějšího světa nepřichází zvenčí ale zevnitř. Když si uvědomím a přijmu, že to co se děje venku je součástí mně tak ta vnějsí realita se změní. Nejvíce jsem to začal pocíťovat u své dcery. Dřív jsem se ji snažil vychovávat taky slovy, poučkami atd., jenomže to moc nefungovalo. Když jsem to ale přijal vnitřně, změnil v sobě, tak se najednou světe div se, změnilo chování i mé dcery. Stejným způsobem to funguje i z celým okolním světem. Rozdíl je ale v jedné věci. V míře v jaké se změna projeví. Čím vzdálenější je okolí, tím menší vliv má na toto okolí změna, kterou v sobě provedu. Pro to, aby se výrazně změnila moje dcera, stačí když se změním já a její matka. Pro to, aby se změnila naše republika je potřeba aby tuhle změnu v sobě udělalo trochu více lidí...Stejné je to i ze světem. Začít ale každý musí a muže jen u sebe.
OK. Já přebírám 100% odpovědnost za tuhle republiku ale představ si Šamanko, kdyby tohle udělal každý v této republice....Ono totíž neplatí, že když tu odpovědnost převezme RoSo, tak Šamanka má klídek, odpovědnost 0%. Tak to nefunguje. Každý musí těch 100%. Ale buď v klidu, nemusíš hned z 0 na 100 vku. Very Happy Stačí pozvolna, každý jak umí...Stejně jako jdeme z temnoty do světla, tak jdeme z nulové odpovědnosti na sto procentní...
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund