Fórum - Zobrazit téma - Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne březen 24, 2013 5:52 am    Předmět: Citovat

ahoj

já mám na zodpovědnost trochu jiný pohled

zodpovědnost=že ručím za výsledek,za to,co se stane

no a já se skládám z více částí,na nižší úrovni je to člověk,tělo,lidská mysl...a na vyšších úrovních je to Duše,Božský Duch...atd až po samé Absolutno

každá úroven má své plány,potřeby a cíle,čím nižší úroven,tím menší možnost ovlivnovat výsledek(i když i to je možné)a je-li menší možnost ovlivnovat výsledek-je tudíž i menší zodpovědnost

neboli 100%ní zodpovědnost za všechno má Absolutno,ostatní nižší a nižší úrovně už méně a méně..až někde na konci-člověk,má jen velmi malou možnost ovlivnit výsledek,tudíž jeho zodpovědnost je také malá

............................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne březen 24, 2013 11:50 am    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj

já mám na zodpovědnost trochu jiný pohled

zodpovědnost=že ručím za výsledek,za to,co se stane


Řekl bych, že nemůžeš zaručit za to co se stane. Když vystřelíš šíp z luku na terč, tak nemůžeš zaručit, že trefiš terč. Když během letu šípu vstoupí někdo do jeho trasy a zasáhne ho, tak je to tvoje odpovědnost i když jsi to ty neměl v úmyslu. Jen jsi naplnil božský úmysl, o kterém jsi nevěděl, nebo chceš říct, že v okamžiku, kdy jsi ten ším střílel, tak jsi to už věděl?

arikiran napsal:

neboli 100%ní zodpovědnost za všechno má Absolutno,ostatní nižší a nižší úrovně už méně a méně..až někde na konci-člověk,má jen velmi malou možnost ovlivnit výsledek,tudíž jeho zodpovědnost je také malá
............................

Ano. Souhlasím, že Absolutno má 100% zodpovědnost ale také ví co se stane. My ale můžeme převzít 100% odpovědnost i když v každém okamžiku nevíme co se stane a i když nemůžeme v každém okamžiku ganantovat výsledky a následky svých činů. Můžeme ale důvěřovat tomu, že skrze nás koná Absolutno a tím nás učí být stále vědomější a vědomější.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: ne březen 24, 2013 12:12 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj

já mám na zodpovědnost trochu jiný pohled

zodpovědnost=že ručím za výsledek,za to,co se stane

no a já se skládám z více částí,na nižší úrovni je to člověk,tělo,lidská mysl...a na vyšších úrovních je to Duše,Božský Duch...atd až po samé Absolutno

každá úroven má své plány,potřeby a cíle,čím nižší úroven,tím menší možnost ovlivnovat výsledek(i když i to je možné)a je-li menší možnost ovlivnovat výsledek-je tudíž i menší zodpovědnost

neboli 100%ní zodpovědnost za všechno má Absolutno,ostatní nižší a nižší úrovně už méně a méně..až někde na konci-člověk,má jen velmi malou možnost ovlivnit výsledek,tudíž jeho zodpovědnost je také malá

............................

Myslím, že pocit odpovědnosti za výsledek je iluze snaživého ega. Nemáme žádnou moc nad tím, co se bude dít dál po naší aktivitě - co všechno potom vstoupí ještě do hry a způsobí, jak to nakonec celé dopadne.

Zasadím sazeničky, dělám všechno pro to, aby měly dobrou zem a byly na správném místě, kde mají dostatek slunce, budu je pravidelně zalejvat, atd, ale nemůžu ovlivnit, jestli z nich nakonec vyrostou keříčky rajčat a ponesou plody. Sousedovic traktor jednou zavadil o náš plot, ten se zřítil rovnou na nedávno vysázená rajčata a výsledek byl doslova žalostný.

Můžu mít tedy nějaký záměr a udělat všechno pro to, aby to dopadlo co nejlíp, ale jak to nakonec dopadne, nezávisí vůbec na mně.

Myslím, že lepší než pocit odpovědnosti je tvořivý přístup k tomu, co se děje. Udělat pokaždé pro dobré vyřešení situace v danou chvíli všechno, co jde a co je v mých silách - a pustit to celé z hlavy, nestarat se, jak to dopadne.

Neříkám, že mi to vždycky jde, ono není snadné nezaplést do toho svoje snaživé ego, které žije z potřeby posílit svůj pocit, že je úspěšné, že jedná správně, blabla bla... a tak mu jde hlavně o výsledek, aby to dopadlo podle jeho nejlepších představ Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: ne březen 24, 2013 1:00 pm    Předmět: Citovat

Rezonuje se mnou, co psala Toora.
Opravdu jste četli celé vlákno nebo reagujete na poslední RoSa příspěvek?
Vždyť ta diskuse (její poslední část) se vztahuje na větu

-

máme nového papeže Františka.


Nesouhlasíš-li už s touto větou, potom je nerelevantní bez vlákna reagovat na vlastní postoj RoSa , který se tvořil vzájemnou diskusí na vlákně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne březen 24, 2013 1:03 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
neboli 100%ní zodpovědnost za všechno má Absolutno....

Ahoj.

Když se Ari podíváš z toho pohledu absolutního, tak tu nikdo není a nic se tu neděje, takže jakápak zodpovědnost? Wink
Odpovědnost je tedy věcí osobní, avšak nikoli s připoutaností na výsledku, ale ve smyslu toho, co zde píše Tobee - tedy tak, že co právě dělám, činím tak jak nejlépe umím. Což je zase jen spolupůsobek všeho „dosavadního“, tedy emoční inteligence, umu neusilovné koncentrace a celkové schopnosti uvědomovací.

Co na co má vliv, a jak veliký, to se tak akorát můžeme domnívat.
Otázka odpovědnosti je otázkou schopnosti uvědomit si dopady svého myšlení a konání, kterou disponuje pouze člověk, a tahle schopnost se kus od kusu liší, někdy až propastně.

Z mého pohledu je lidská odpovědnost jen jedna, rozdílná je pouze úroveň vědomí. Lidé páchají zločiny, proč? Nevnímají co tím působí, těžko tedy můžeme chtít, aby např. takový zločinec vnímal stejnou odpovědnost jako člověk, který ctí zákony.

Pokud tedy připustíme, že existuje cosi jako evoluce (a její etapy), potom je to proces, který je vytvářen všemi jednotlivými "dílky", kteréžto vnímáme jako sebe v těle, a dokud tomu tak bude (bude zde "osoba"), bude zde také jistá odpovědnost.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kolmart
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.7. 2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: ne březen 24, 2013 1:25 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že odpovědnost má každý v několika rovinách. Osobní, národní, jako člověk za celé lidstvo i za jemu svěřený hmotný svět. Velké pravdy vidím v učení Ježíše Krista, ačkoliv se to někomu nemůže líbit. Jeho slova a učení ještě reálně nikdo nepopřel. Jenom jeho nepřátelé a pobloudění lidé a to jen slovy a činy. Není vůbec pravda, že příroda sama dělá z vody víno. Vždyť je k tomu třeba kmen a ratolest. Lidstvu bylo dáno přikázání: miluj svého bližního, jako sebe samého. Každý je zodpovědný za dodržování tohoto přikázání. A lidstvo přichází do doby, kdy mu byla dána nová smlouva na vzestup člověka do úrovně andělské a Bohočlověka. Učte se i vy službě Lásky. Záleží na každém, jakého člověka v sobě bude projevovat. Jestli vnějšího sobeckého nebo vnitřního naplněného láskou a mírem nebo zlem. Jestli budu střílet, musím počítat s tím, že můžu někomu ublížit. Jednou šel Ježíš okolo dětí a ptal se jich, co dělají. Odpověděly mu, že si hrají na lov, protože jeden kluk si nechce hrát na válku. Ježíš jim odpověděl:"Má pravdu. Válkou Bůh trestá lidi. Válka znamená, že člověk už není opravdovým synem Božím. Když nejvyšší stvořil svět, udělal všechno: slunce, moře, hvězdy, řeky, rostliny, zvířata, ale zbraně neudělal. Stvořil člověka a dal mu oči, aby se mohl dívat s láskou, ústa, aby mohl říkat slova lásky, uši, aby těm slovům naslouchaly, ruce, aby pomáhaly a laskaly, nohy, aby si pospíšily za bratrem, který je v nouzi, srdce schopné milovat. Dal člověku inteligenci, řeč, náklonnosti, city, ale nenávist nedal. Proč? Protože člověk, Boží stvoření měl být láskou, jako je Láskou Bůh. kdyby člověk zůstal božím stvořením, byl by zůstal v lásce a lidská rodina by nepoznala válku ani smrt. Dítě odpoví: Ale tenhle nechce válčit, protože vždycky prohrává. Ježíš se usmál a řekl: Nesmíme odmítnout věc, protože nám škodí kvůli tomu, že škodí nám. Je třeba odmítnout věc, že škodí všem. Řekne-li někdo: Toto nechci, protože bych tím ztrácel, je to sobectví. Pravý syn Boží naopak řekne: bratři, vím, že vyhraji, ale nedělejme to, protože byste tím utrpěli škodu. Jak právě ten pochopil hlavní přikázání! BUDEŠ MILOVAT SVÉHO BOHA ZE VŠECH SIL A SVÉHO BLIŽNÍHO, JAKO SEBE SAMA. Ještě něco z mého života: Před pár dny jsem vezl malého synka k babičce. Ve vlaku jsem potkal starší paní, která si stěžovala na kvalitu a stáří českého dopravce. Na druhou stranu vychvalovala německý národ a jejich vyspělost, že jsou hodně let vepředu před českým národem a že mají všechno udržované a bezbariérové. Vadilo jí to , protože měla kufr. Při vystupování, jsem jí bez řečí s tím kufrem pomohl a ještě jí poděkoval, že jsem mohl udělat dobrý skutek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2013 11:00 am    Předmět: Citovat

Ahoj Laughing , přestože každý si sem " frkne to svoje" Laughing , může někomu být diskuse užitečná. Dle jeho vnímání, nastavení " jakoby zrcadla"......

Máme..... nemáme..... leckomu může připadat nový papež či prezident ukradený, dalšího se to může dotýkat více. Kdysi zvolal Švejk: Tak nám zabili císaře Ferdinanda.... a pak bylo- hurá na Bělehrad!". Na americkém kontinentě byli aspoň zpočátku v klidu, ale mnoho rodin zpoznalo zakrátko válečné strádání.

Na počátku nějaké éry či posunu ve vývoji světových dějin vždy byl napřed nějaký jedinec vyčnívající z davu. Papež, prezident, sultán, král či generál. Je to jako lídr ve sportovním týmu. Má schopnost ovlivnit více jak ti druzí.

Zodpovědnost? Otázka zodpovědnosti a jejího nastaveného chápání je do značné míry dána otevřeností čaker, přes které se vnímá....
Třebas Okénko či Roso názorně učebnicově vyjádřili vnímání sedmou čakrou- absolutním souzněním se vším, co jest. Ať v hmotném či duchovním...Sám mám velice rád meditaci, kdy si představuju a ztotožňuju se s malinkým zrníčkem písku- které se rozšiřuje na písčitou pláž, veškerou hmotu a přitom prochází trychtýřem a zase naopak. Z masy skal projdu v malilinkaté zrníčko písku. Kdysi jsem o této meditaci čet a rád ji občas praktikuju .

A otázka vlastní zodpovědnosti? Tak asi nejlepším je na místě to vyjádření- co můžeš /nejlíp v dobrém, protože zlo se vrací třikrát Laughing / ovlivnit, ovlivni, co nemůžeš, s tím se smiř. A Bůh pomáhej v poznání podstatného od nepodstatného.
Tak já jsem zrovna nedávno měl taky úvahu nad zodpovědností- čekám na nádraží- a v tom startuje dieselelektrická mašina a zní velikánský sloupec černého smradlavého kouře. Ale mrak jak hrom! A vtom mi to říká: Toto musí příroda přefiltrovat, naštěstí má stromy, rostliny....něco si loknou i obyvatelé, něco přefiltrují- něco absorbují...něco zvířata, ptáci... jak nutný je ten start? Co veze? Na to raději už mysl nereagovala. Rolling Eyes

Kolmarte_- není pravda, že příroda sama dělá z vody víno? Že je k tomu potřeba kmen a ratolest. Toto není příroda? Si myslím, že to do přírody patří a je její součástí- jako rostlinná říše. Kdo podle tebe produkuje hroznové víno když ne příroda? Příklad, že tvé myšlení nepojímá veškeré jako celek .

Lendulko, jak se daří mamince? Posílám, bere dost, ale vnímám, že je lepší a minimálně se stabilizovala. Kdyžtak klidně i do SZ.

Ahoj, Harmonik.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2013 11:52 am    Předmět: Citovat

kolmart napsal:
Jednou šel Ježíš okolo dětí a ptal se jich, co dělají. Odpověděly mu, že si hrají na lov, protože jeden kluk si nechce hrát na válku. Ježíš jim odpověděl:"Má pravdu. Válkou Bůh trestá lidi. Válka znamená, že člověk už není opravdovým synem Božím. Když nejvyšší stvořil svět, udělal všechno: slunce, moře, hvězdy, řeky, rostliny, zvířata, ale zbraně neudělal. Stvořil člověka a dal mu oči, aby se mohl dívat s láskou, ústa, aby mohl říkat slova lásky, uši, aby těm slovům naslouchaly, ruce, aby pomáhaly a laskaly, nohy, aby si pospíšily za bratrem, který je v nouzi, srdce schopné milovat. Dal člověku inteligenci, řeč, náklonnosti, city, ale nenávist nedal. Proč? Protože člověk, Boží stvoření měl být láskou, jako je Láskou Bůh. kdyby člověk zůstal božím stvořením, byl by zůstal v lásce a lidská rodina by nepoznala válku ani smrt. Dítě odpoví: Ale tenhle nechce válčit, protože vždycky prohrává. Ježíš se usmál a řekl: Nesmíme odmítnout věc, protože nám škodí kvůli tomu, že škodí nám. Je třeba odmítnout věc, že škodí všem. Řekne-li někdo: Toto nechci, protože bych tím ztrácel, je to sobectví. Pravý syn Boží naopak řekne: bratři, vím, že vyhraji, ale nedělejme to, protože byste tím utrpěli škodu. Jak právě ten pochopil hlavní přikázání! BUDEŠ MILOVAT SVÉHO BOHA ZE VŠECH SIL A SVÉHO BLIŽNÍHO, JAKO SEBE SAMA.


Mám dotaz, jak jsi přišel na tento příběh? TOTO SE V BIBLI NEPÍŠE. Ten příběh ti sdělili "vyšší bytosti" nebo mimozemšťané nebo kdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2013 12:51 pm    Předmět: Re:Kresťanstvo Citovat

toora napsal:
Když se podíváš z toho pohledu absolutního, tak tu nikdo není a nic se tu neděje, takže jakápak zodpovědnost? Wink Smile


Toora,
alebo naopak,sme TU všetci! ...,či? ... ako? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2013 1:54 pm    Předmět: Citovat

kolmart napsal:
Válkou Bůh trestá lidi. Válka znamená, že člověk už není opravdovým synem Božím.

Ty si to taky myslíš?
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2013 2:59 pm    Předmět: Citovat

Zdarec,

válka může být přece i obranná. Za tu snad Bůh netrestá. Věci se mají tak, že snad všechno se dá využít i zneužít. Lanem vytáhneš džber ze studny, když ale vytvoříš smyčku a nasadíš na krk, može i utahovat. Jinak je to jen spleť vlákýnek. Záleží na tom, kdo a jak myslí a realizuje.
Snad nejlíp je to opět vyjádřeno monádou. V jang je zárodek jinu a naopak. Tak je to i se zlem versus dobrem a naopak. Je to otázka energií a její velikostí. Všechna výbojná válčení , násilím vytvořené říše časem zanikly a byly zmařeny, protože měly nižší energetický potenciál. Pouze braly.

Ještě k otázce zodpovědnosti. Nedávno jsem četl hypotézu, že konec Mayské říše a éry byl zapříčiněný velkým odlesňováním území- z toho pozdější nedostatek srážek a vznik sucha. Zpočátku snad ani Mayové netušili, co to udělá, vypálit kus lesa, obdělat pole po 3 roky a posunout se dál. Stromoví se za tři léta neobnoví. No a časem ten článek nezbytný pro koloběh vody začal chybět. Stejně jako kdysi hospodáři na Šumavě- v poho sázeli smrk, velice rychle rostoucí kvalitní téměř na vše se hodící dřevo- ale za několik generací se objevila nevýhoda kalamit....Zkrátka někdy chvíli trvá než se zjistí, že to není to pravé ořechové--- hospodaření. Na nějaké obviňování předchůdců je někdy pozdě, když se vyskytne průšvih. Zodpovědností snad může být se z nějakých experimentů poučit.

Ahoj, Harmonik, Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kolmart
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.7. 2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2013 3:06 pm    Předmět: Citovat

Byly tady na mě a na můj příspěvek nějaké dotazy a reakce. Pokusím se odpovědět a hlavně být stručný. Beru ohled i na ty duše, které si příspěvky jen čtou a přemýšlí o nich. V případě zájmu se rád vyjádřím více nebo dám odkaz. 1. Kamo - vyvolání války a vlastně ničení hlavně životů přináší ty nejtěžší tresty pro jednotlivce, celé národy i lidstvo na duchovní úrovni. V tomto bych moc ocenil duše narozené do českého národa, že v posledním století nevyvolali útočnou válku a jako celek přinesl mnohé oběti tím, že nebylo prolito moc krve, i když události v letech 1918,1938,1948,1968 a 1989 nebyly jednoduché. 2. Zbultrane - příběh, který jsem napsal o setkání Pána Ježíše Krista s dětmi je od italské vizionářky Marie Valtorty. Její rozsáhlé dílo patří k nejvýznamnějším Bohem inspirovaným dílům všech dob. Pokud by měl někdo zájem, tak bych ještě doporučil se seznámit s díly těchto autorů: A.K.Emmerichová, E.Cayce, Božena Cibulková, E. Swedenborg, jasnovidka Vanga, J. Zezulka atd. 3. Harmoniku - budeš-li chtít, můžeme si o tom v klidu popovídat, máš možnost studovat mnoho z díla Boženky Cibulkové, které je považováno za duchovní univerzitu, můžu ti půjčit. Místo Švejka studuji skutečné dějiny a život vojínů v první světové válce, protože tam padlo několik našich předků. Jinak všem přeju vše dobré a připomenu vám slova: Já jsem vinný kmen, vy jste ratolesti. Kdo zůstává ve mně a já v něm, ten nese mnoho ovoce, neboť beze mne nemůžete dělat nic. (Jan 15,5). Blažené vaše oči, že uvidí i vaše uši, že slyší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2013 3:47 pm    Předmět: Citovat

kolmart napsal:
2. Zbultrane - příběh, který jsem napsal o setkání Pána Ježíše Krista s dětmi je od italské vizionářky Marie Valtorty. Její rozsáhlé dílo patří k nejvýznamnějším Bohem inspirovaným dílům všech dob. Pokud by měl někdo zájem, tak bych ještě doporučil se seznámit s díly těchto autorů: A.K.Emmerichová, E.Cayce, Božena Cibulková, E. Swedenborg, jasnovidka Vanga, J. Zezulka atd.


Jo aha, ono mi to bylo divné, myslel jsem si, že jsi katolík. Tam byla díla této spisovatelky docela dlouho na indexu ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kolmart
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.7. 2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2013 6:53 pm    Předmět: Citovat

Katolík jsem a vůbec se za to nestydím. Mým vzorem je Ježíš Kristus a hlásím se k němu. To neznamená, že odsuzuji jiné duchovní směry, rád a s pokorou se nechám poučit od duchovních mistrů, vizionářů a mystiků. Může však někdy dojít k tomu, že je někdo vlivem nějakého učení uveden v omyly, lži a bludy. Naším největším úkolem zde na Zemi je rozlišit, co je pravda. Nemám rád nálepkování a škatulkování lidí podle vyznání, barvy kůže, pohlaví apod. Vždy rozděluji lidi na dobré a zlé. Zasvěcení do Reiki nemám, ale vím o co jde. Stále hledám toho mého mistra Reiki a možná, že mi znát a provozovat toto léčení není třeba. Určitě je hodně lidí, co mají Reiki a jsou to dobré duše, jako je dost těch, co sice zasvěcení mají, ale duchovní úroveň a poznání je horší. Tím, ale nejsou pro mě něco menšího, protože to vnímám tak, že chodíme všichni do jedné školy, akorát někdo chodí do vyšší třídy. Harmoniku - válka bude pořád válkou, to přirovnání jing a jang s dobrem a zlem je podle mě mimo. Každý může z pravdy povstávající z dobra vidět zlo a jeho klam, nikdo však nemůže ze zla vidět dobro a pravdu. Jinak souhlasím, že důležité jsou pohnutky k činům člověka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po duben 01, 2013 1:47 pm    Předmět: Citovat

Kolmart:

Píšeš:
Stále hledám toho mého mistra Reiki a možná, že mi znát a provozovat toto léčení není třeba.

Mistr reiki je reiki sama. Příliš bych se nezabýval zevní stránkou lidských "mistrů" - slovy, činy, rituály.
Dokonce si dovoluji tvrdit, že hlavní je reiki sama. Tedy čím méně člověk jenž učí (v terminologii mistr), dává důraz na cokoli lidského (formality, složitosti, záhady, působení mimo čas a prostor a podobné) a spíše poukazuje na to Božské - Reiki, tím lépe.
Je dobré, když člověk získá přehled a mně přijde, že ty jsi přečetl hodně knih a máš schopnost učit se a dělat si svůj vlastní názor. A to si myslím, že je úžasné.
Reiki je ne-u-vě-ři-te-l-ná síla zcela se vymykající jakémukoli chápání, tichá mohutná síla lásky.
Každý kdo je zasvěcený do reiki a může předávat reiki dál (tzv. mistr), má podle mého to nejcennější - možnost požádat Vyšší Sílu, aby Tě zasvětila.
Vše ostatní je člověčí.
Tedy dle mého názoru, mistr může Ti pomoct tím, že Tě bude vést k tomu, aby jsi reiki důvěřoval a CELÉ TĚLO a DUŠI reiki vystavoval. Nebo Ti může ublížit tím, že Ti bude práci s reiki zesložiťovat a tím dělat jediné - dělící čáru. Reiki je záře světla z Tvého nitra. A jakékoli ALE je překážka prosté záře lásky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund