Fórum - Zobrazit téma - Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 12:12 pm    Předmět: x Citovat

Zvláštní a zajímavé téma.
Nejdřív chci říct, že nejsem a nehodlám vstupovat do žádné církve.
Když jsem byla mimi, tak jsem byla pokřtěna a později biřmovaná. Moje děti nejsou (přemýšlela jsem o tom kdysi když byli malé), protože nám to bylo odmítnuto, protože jsme neměli církevní sňatek.
Tolik na vysvětlenou.

Já tedy křest vnímám, na základě toho, co propaguje církev, trochu jinak. Jednak jako takovou povinnost křesťana - musíš být pokřtěn a chodit
do kostela, plnit to, co ti říkáme (bez ohledu na to, zda souhlasíš nebo nesouhlasíš), protože to říkáme my a papež.
Pak taky něco jako výhrůžka - kdo nebude pokřtěn, ať žije jak žije, tak po smrti má smůlu a špatně dopadne.

Je zajímavá myšlenka o rodině. Je tam zařazena povinnost vychovávat děti dál v křesťanských tradicích a kmotr je jako svědek této smlouvy.
Člověk se současně, alespoň tak jsem to pochopila, stává součástí širší církevní rodiny, ale určitě každý "rituál" jakéhokoliv směru může mít nejen obecné, ale i velmi individuální zážitky a následky. Takže téma zakořenění v rodině, proč ne?

Svoboda rozhodování je báječná věc.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 12:24 pm    Předmět: Citovat

Může to tedy být i tak, že za tím vším je náš vztah k autoritám.
Může se stát, že jako autoritu jeden cítí církev, zatím co jiný vnímá jako autoritu svátosti. Může to tak být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 12:58 pm    Předmět: Citovat

Question Idea

Nevidím nic spásného v účelovém oddělení filosofie jisté instituce od služby jejího právoplatného zástupce, tedy v oddělení od toho, co ten, či onen člověk vyznává a čemu slouží, a pokud to není něco s čím sama plně souzním, potom - sama za sebe, nevidím ani důvod se k tomu zástupci obracet s prosbou o zasvěcení.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 1:54 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Question Idea

Nevidím nic spásného v účelovém oddělení filosofie jisté instituce od služby jejího právoplatného zástupce, tedy v oddělení od toho, co ten, či onen člověk vyznává a čemu slouží, a pokud to není něco s čím sama plně souzním, potom - sama za sebe, nevidím ani důvod se k tomu zástupci obracet s prosbou o zasvěcení.

Smile


Ale dělá to ted docela dost lidí ... k pravidelným návštěvám kostela je sice křest nedonutí ,ale mají pocit, že díky křestu nějak "vzdali hold" Ježíši... ,že souhlasí s jeho učením, jeho myšlenkami atd.
Já to chápu.. nechci všechny faráře házet do jednoho pytle, ale většina z nich z nich si křestanské učení vykládá tak nějak po svém ... přizpůsobilo si je svým myšlenkovým pochodům, naroubovali na ně svoje vlastní myšlenky,o kterých si myslí, že jsou jediné správné - což není dobře.
Já sama jsem byla pokřtěná,když mi byl týden Laughing - což mi připadá naprosto zcestné (mám dojem, že se tak dřív dělo jen proto,aby si církev včas podchytila své ovečky),naši to udělali jen kvůli babičce, sami byli nevěřící. Do mých skoro třiceti let mi to bylo úplně šumák ... nic mi to neříkalo..křest sem, křest tam ... ale ted jsem vlastně ráda, že pokřtěná jsem. Do kostela chodím zřídkakdy - většinou, když je mše za někoho z rodiny .. a když vidím, ty davy věřících, kteří jsou pravidelnými návštěvníky kostelů, ale při mši zívají, usínají, dívají se po hodinkách ..napadá mě takřka hříšná myšlenka - zdali nejsem v podstatě více věřící než oni sami... Twisted Evil
Nevím... ale pro mě je víra jedna věc ..a církev jako organizace věc druhá. Navíc - církev křest "nevymyslela" ... jen si ho vypujčila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 2:49 pm    Předmět: Citovat

Jsou to velice individuální přístupy.
Církev umožňuje věřícím lidem státi
se součástí komunity s lidmi, kteří se hlásí ke stejným principům.

Reiki komunita - Kdy jsme měli naposledy společný výlet nebo povídání si?
Podobné seskupení vzniká pouze u Mistra, který se pravidelně setkává se svými žáky. Ovšem v církvi se nejedná o seminář - je to prostě setkání.
Všechny tyto aspekty hrají roli, když se někdo hlásí k církvi.

Nejedná se mi o srovnání, vždyť je jasné, že Broněk a další se zde za sebe jasně vyjádřili. Co když reikisti jsou ´´lidé bez komunity´´? Ti ostatní se hlásí k církvi či do sekt?

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2012 7:52 am    Předmět: Citovat

[quote="abeille"]
toora napsal:
Question Idea

Nevidím nic spásného v účelovém oddělení filosofie jisté instituce od služby jejího právoplatného zástupce, tedy v oddělení od toho, co ten, či onen člověk vyznává a čemu slouží, a pokud to není něco s čím sama plně souzním, potom - sama za sebe, nevidím ani důvod se k tomu zástupci obracet s prosbou o zasvěcení.

Smile


Ale dělá to ted docela dost lidí ... k pravidelným návštěvám kostela je sice křest nedonutí ,ale mají pocit, že díky křestu ...
... získali to pravé,orechové(+ bonus pri birmovke:"pečať Ducha Svätého!) ... a "priamy kontakt"(channel) s Božskou Iskrou(Svedomím) v sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2012 9:54 am    Předmět: Citovat

Souhlasím asi nejvíc s názorem, že není nad svobodu. Nakouslo se tady téma církev, kostely...Snad nejvíc mi sedí a oslovuje pojem sympatizant-
s jakoukoliv organizací, klubem, institucí.....
Krásně to vyjádřil Hrušínský tuším v Básníkách, když si léčil deprese malováním-" já nejsem nikde organizovanej, tudíž si můžu malovat co chci, kde chci a jak chci. " Laughing
Dle mého názoru je dobře, že Reiki nemá žádné legitky, čím víc svobody, tím líp. Jak mám vysledované, stejně se v jakékoli organizaci nebo uskupení časem bojuje o moc, postavení nebo se živí EGO víc než je záhodno.
Církev, kostel, jistojistě i v ní je mnoho dobrého, možná za raných dob Kristových ještě lepšího než teď.
Učení Ježíšovo, církev, komunisti...vždycky si říkám:jak to, že původně to začínalo s dobrým záměrem, myšlenkami- a pak se to pokazilo, zvrhlo?

Nedávno jsem byl s rodinkou na pouti na sv. Hostýnku. Ale krásný zážitek pošramotilo doslova kázání tamějšího faráře. Z jeho slov znělo kádrování, jak jsou nevěřící špatní, neukotvení ve víře adepti na peklo...V lavicích spoustu především postarších lidiček, každý druhý berlu...a tak si říkám...zachrání je jenom modlení a víra?...není to trochu i jako v tom vtipu, jak ztroskotanec se modlí- pane Bože zachraň mě-...stále to opakuje dokola a vůbec si nevšimne loďky, která připlula na břeh. No ztroskotanec se nezachrání, dostane se v nebíčku před Boha a ten mu povídá:" volal jsi mě, stále dokola ses modlil, ale proč ses nezachránil? Kdo myslíš, že ti tam poslal tu loďku?" Opravdu ti přítomní v kostele s berlemi a pokřivenými páteřemi, kostmi atd. vykonali všechno pro to, aby takhle neskončili? Cvičí, studují, zajímají se...např. o rehabilitační cviky, masáže, dornovky, bowenovky,breussovky, baňkování...bylinky, lidové receptury apod...? Nebo zůstávají v lavicích a jen se modlí. No já pak radši šel ven a trošku zameditoval o samotě na jednom krásném místečku, v přírodě.
Mám štěstí, že náš pan otec nikdy nekádroval, jako osobnost je úplně jinačí, mívá plný kostel, jak je v oblibě.
To jiný kdysi taky "sjel své ovečky" na konci kázání, že- málo vybírají do zvonečku, elektrika a provoz, vytápění jsou drahé, tak ať "přitlačí", ať s tím "oni" něco udělají. Že už vyzýval dřív, ale co se nestalo- ono se vybralo po jeho slovech ještě míň ! Jaksi to těžko rozdýchával. No nedivím se po jeho slovech.
Nedávno další zajímavý případ- už zkušené ženštiny rády zpívají, chodí do dvou pěveckých sdružení najednou. Vše O.K. do doby než se střetla vystoupení se stejným termínem. A nastalo dilema volby. No nepřejte si slyšet, jak byly sjety vedoucím toho sboru, kde chyběly!!!!!!
Reiki je na dobrovolnosti- to je pro mě krásná věc a moc si jí cením. S reiki můžu meditovat v posteli, být v přírodě, vařit, pracovat- i se bavit. Vůbec nejkrásnější je, když hodíš program / třebas ať blikne zelená na semaforu, ať je kde zaparkovat, ať je klidná šichta, ať se vydaří oslava.../ a ono to vyjde!!!! I s počasím. Nemám sice kvality pana Ignatěnka, který umí rozhánět mraky, ale něco se mi už taky podařilo.
Webík je super, protože si tu můžem sdělovat, vyměňovat informace a tak se vlastně učit. Jenomže já si dal kdysi bobříka, že se s někým odsud i setkám. No mám to od Prahy dál, ale koncem července budu blíž, okolo Berouna. Poslední týden v červenci.
Čau všichni, Harmonik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2012 9:36 pm    Předmět: x Citovat

harmoniku, tak to je slovo do pranice. S babama jsme si tak nějak slíbily, že v létě uskutečníme zase něco podobného jako byl vloni Vyšehrad.
Hyn sa hukáže!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tomas3
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 5.3. 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út březen 05, 2013 1:04 pm    Předmět: křesťanství Citovat

Zdravím Vás. Docela v němém úžasu pozoruji jaké zvrácené názory máte na křesťanství. Jestli Vám to nebude vadit rád se za Vás pomodlím. Jedna věc věc je 100-procentně jistá, jednou budeme všichni stát před Ježíšem Kristem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út březen 05, 2013 8:42 pm    Předmět: Citovat

Tomas3 - a který názor konkretně se ti zdá zvrácený?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 8:06 am    Předmět: Re: křesťanství Citovat

Tomas3 napsal:
Zdravím Vás. Docela v němém úžasu pozoruji jaké zvrácené názory máte na křesťanství. Jestli Vám to nebude vadit rád se za Vás pomodlím. Jedna věc věc je 100-procentně jistá, jednou budeme všichni stát před Ježíšem Kristem.

Tomas3;
Ty sa postav pred koho chceš ... máš predsa slobodnú vôľu, či? ...
Ja sa súdim sám ... už dnes. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tomas3
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 5.3. 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 11:56 am    Předmět: Citovat

Např. ....jednak jako takovou povinnost křesťana - musíš být pokřtěn a chodit do kostela, plnit to, co ti říkáme (bez ohledu na to, zda souhlasíš nebo nesouhlasíš), protože to říkáme my a papež. Pak taky něco jako výhrůžka - kdo nebude pokřtěn, ať žije jak žije, tak po smrti má smůlu a špatně dopadne. .....

Vnímáte křesťanství jako povinnost, což je úplná blbost. Mě zatím k ničemu v kostele nenutili. Člověk musí na některé věci přijít sám, až si uvědomí, že kdyby lidi aspoň trochu žili podle toho co je napsáno v Novém zákoně, bylo by na světě daleko líp. A to, že je mnoho dalších lidí ateisty nebo např. jsou jiného vyznání není automatická letenka do pekla. Vždyť dobré skutky lidí, kteří úpřimně hledají v životě Boha a jsou jiného vyznání (nepoznali křesťanství) se u Boha počítají, když to řeknu takhle krkolomně. Stejně i ateista, který miluje Boží stvoření není automaticky zatracený. Každý z nás předstoupí po zemském putování před Boha – Ježíše Krista. Je obrovské množství duší, které se obrátí k Bohu v tuto danou chvíli, je to něco naprosto nepřekonatelného, toto setkání. Není sice ale ideální stav, když obrácení odkládá až na poslední chvíli, ale i tak…. Horší je, když duše předstoupí před Boha a nemá zájem, přeroste v něm pýcha. A vskutku je svobodný a k Bohu nemusí opravdu jít, nikdo ho k tomu nenutí…takže může jít ke svým na té druhé straně, kde dobře vskutku není. No nepřál bych to ani tomu největšímu nepříteli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 12:47 pm    Předmět: Re:Kresťanstvo Citovat

Tomáš 3,

Tebe ešte dlho potrvá,než sa prehryzieš cez všetky dogmy vatikánskych parazitov a príživníkov ... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 1:25 pm    Předmět: Citovat

Tomás3 - ale já si nemyslím,že by zde někdo popíral Boha - a pokud se zde něco kritizovalo, byla to křestanská církev , která na Bohu -nechci napsat přímo parazituje - ale přinejmenším si z něj udělala dobrý džob.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tomas3
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 5.3. 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 1:42 pm    Předmět: Citovat

No právě jsem se k té církvi po cca 17 letech vrátil, přes různé kurzy Silvovi metody,kyvadélka nebo různá ezoterická učení. Ne že by to nefungovalo, ale toto není ta skutečná duchovní cesta. Mám toto období za sebou a pochopil jsem koneččně, že v křesťanství je skutečná pravda. To prostě musí člověk zažít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 3 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund