Fórum - Zobrazit téma - Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 8:33 pm    Předmět: Citovat

Tak vidíš, to se opravdu obecně tvrdí, ale není to pravda. Alespoň v těch případech, o kterých jsem psal, to bylo jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 9:08 pm    Předmět: Citovat

Nepíšu Karle o něčem, že se něco tvrdí, ale že to tak prostě v církvi
a jejích úzusech je.
Nerozumím tedy tomu co jsi napsal. Na co z toho, co píšu, reaguješ?
Cože se to tedy tvrdí?

Proč chce být reikista pokřtěn?
Pokud to tak je, musí být tím pádem přesvědčen, že církev, jemenovitě její hodnostář-farář, je prodloužená ruka Kristova, neboli rukou Boží.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 12:39 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Když Damao mluvíš o křtu, potom by mne zajímalo, který kněz by dotyčného pokřtil, kdyby ho tento reikista o zasvěcení a své činnosti s Reiki informoval. Confused


O tomhle jsem napsal, že se "to" tvrdí.... Už jsem to slyšel z více stran, nejen od Tebe, Katko.
Věc křtu je záležitost osobní a něco, o čem lze povídat a vyměňovat si názory. Možná, až se někdy sejdeme na nějakém setkání Reiki.... Very Happy
Dospěl jsem k přesvědčení, že přijetí křesťanských svátostí v původním ritu má pro život člověka velký význam, pokud je schopen a ochoten věnovat čas k vyrovnání se s katechismem a církevnictvím.
Ostatně - velmi hezky na témata křesťanských rituálů psal mnou obdivovaný Alan Watts - například v této knize si rád čítávám: Watts Alan W.: Mýtus a rituál v křesťanství (Praha, PRAGMA a Nakladatelství Tomáše Janečka, 1995)
Je to moje poznání, máš-li jiné, nemám důvod Ti je vymlouvat či posuzovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 8:19 am    Předmět: Citovat

Razz Krst je v našich geopolitikých podmienkach tradičné "zasvätenie" Duše človeka Bohu v Jeho Trojjedinosti.
Birmovka(Konfirmácia u ECAV) je pomazanie svätenou"krizmou"(ako krst "ohňom"/vojaci/ ... );je to posilnenie a utvrdenie vo VIERE.
Oboje je staršie ako reiki,ktoré oživil Dr.Usui a prístupnejšie chápaniu Slovanov. Wink moi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 11:11 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Když Damao mluvíš o křtu, potom by mne zajímalo, který kněz by dotyčného pokřtil, kdyby ho tento reikista o zasvěcení a své činnosti s Reiki informoval. Confused

Damao napsal:
O tomhle jsem napsal, že se "to" tvrdí.... Už jsem to slyšel z více stran, nejen od Tebe, Katko.


Nejlepší je Damao nic netvrdit, ale zeptat se, v tomto případě nejlépe přímo zástupce církve, tedy netvrdím, pouze oznamuji. Mluvila jsem se dvěma knězi, všimla jsem si nějakých reakce na Reiki apod., na křesťanském webu. To, o čem mi sám kněz nevyprávěl (nesmí), o tom mi řekl kamarád, tedy mne informoval o tom, jak vypadají direktivy z Vatikánu.


toora napsal:
Dospěl jsem k přesvědčení, že přijetí křesťanských svátostí v původním ritu má pro život člověka velký význam, pokud je schopen a ochoten věnovat čas k vyrovnání se s katechismem a církevnictvím.

Nemluvím Damao o člověku, který jde cestou intutucionalizované víry, psala jsem o tom, o čem byl Tvůj příspěvek, tedy o křtu reikisty a zasvěcení Reiky takto organizovanému, křtěnému křesťanovi.
Křest prováděný zástupcem církve je závazkem, mio jiné také k pojetí věrouky touto církví (ať už je to kterékoli z tří desítek v našem státě) a nedá se pochopitelně od ní oddělit, je jejím aktem.
A aby nedošlo k jakémusi nesprávnému výkladu event. čtenáře, nemám nic proti křtu, když je to akt promyšlený a člověk ví nejen „proč“, ale taky na sebe vezme všechny závazky, které pro něj tento krok představují, a ty jsou tím, kdo tento akt provádí (zástupce církve, tj. církví) jasně stanoveny.

Damao napsal:
Věc křtu je záležitost osobní a něco, o čem lze povídat a vyměňovat si názory.

Křest je skutečně věc osobní, a co jí v životě člověka není, Damao?
Ke křtu vedou pohnutky lidské, a ty jsou vskutku různé, proto není od věci se nad danými pohnutkami zamyslet, a církevní obřad, kterým dnes křest je, mám za důvod k velmi vážnému zamyšlení, a to k zamyšlení ještě o to hlubšímu, týká-li se člověka, který je zasvěcen do Reiki.

Vyměňujeme si zde názory, které povětšinou s Reiki nějak souvisí, a tedy jde o zamýšlení se nad tím, proč reikista (nemám zde na mysli takové ty papírové) potřebuje k tomu, aby „komunikoval“ s Ježíšm Kristem církevní obřad, tedy služeb církví jmenovaného hodnostáře?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 11:32 am    Předmět: x Citovat

Dobrá otázka...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 12:33 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Vyměňujeme si zde názory, které povětšinou s Reiki nějak souvisí, a tedy jde o zamýšlení se nad tím, proč reikista (nemám zde na mysli takové ty papírové) potřebuje k tomu, aby „komunikoval“ s Ježíšm Kristem církevní obřad, tedy služeb církví jmenovaného hodnostáře?

Smile

Stejně jako Ty, i já jsem o tom s několika knězy vedl řeč. Pochopil jsem, že direktiva je jedna věc, její vnímání a provedení jiná. Nemyslím si, že by kněží byli nemyslícími bytostmi striktně se řídícími tím, co dostali jako direktivu "shora". Prostě - s mnohými z nich se dá o mnohém povídat a to povídání je přínosné. Tak jako reikistům není zakázán přístup ke křesťanským svátostem, tak bychom se neměli snažit těm, kdo je pro žiivot potřebují, komplikovat jejich přístup k Reiki, nebo?
Křest není jen způsobem jak "komunikovat" s Ježíšem - to je od Tebe nehezká karikatura (odpusť mi prosím ten posudek, ale hrubě se mi nelíbí když svátost křtu je takto karikována).
Nemyslím si, že bys zrovna Ty neznala, co křest znamená a jaké závazky (ne vůči církvi!) jsou zde přijímány a kým - a jaký význam pro život přijetí této svátosti má (dobře: může mít).
Někomu to může být jedno a není mým přáním ho přesvědčovat o tom, že to může být jinak. Tomu, komu to jedno není, rád předávám své zkušenosti, ovšem rozhodně ne touto formou příspěvků na Reikiwebíku.
Respektuji Tvé postoje k problematice, prosím o respekt k mým postojům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
bronek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 4.5. 2002
Příspěvky: 721

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 12:46 pm    Předmět: Citovat

Přidám také svůj názor,
předem upozorňuji, že proti žádné registrované církvi vůbec nic nemám, naopak jsem přesvědčen, že stále dobře plní svou společenskou roli.

Myslím si, že je dobré si uvědomit
Dobrovolným vstupem (ze svobodné vůle) do jakékoliv organizace (církev, autoklub, společenství čehokoliv) přijímám bez výhrad její stanovy, které její představitelé vytvořily či vytvoří. Dobrovolně tedy jednám v jejich souladu (jsem přesvědčen, že je to správné).
Když začnu něco obcházet, nedodržovat, nesouhlasit, apod., tím začínám porušovat stanovy toho společenství, pak mám tedy 2 možnosti:
a) vystoupit s tohoto společenství
b) začít je dodržovat
Jinak se dopouštím podvodného jednání.

Osobně jsem byl asi ve 3 letech pokřtěn, ale křesťanskou víru jsem nikdy na 100% nepřijal.
Proto, když bych se chtěl jít podívat do kostela a zrovna tam probíhala bohoslužba, tak tam nejdu, protože jsem tento obřad osobně bez výhrad nepřijal a přitom plně respektuji víru lidí, kteří se tohoto obřadu účastní.

Před časem mi přišla nabídka na vstup do Společenství nezávislých ezoteriků. Pokud bych tuto nabídku přijal, přestal bych být nezávislý, protože bych musel přijmout stanovy občanského sdružení. S toho vyplývá, že pokud vstoupím do nějakého sdružení, přestávám být v určité oblasti nezávislý (přijal jsem stanovy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 2:26 pm    Předmět: Citovat

ahoj
"Pokud bych tuto nabídku přijal, přestal bych být nezávislý, protože bych musel přijmout stanovy občanského sdružení. S toho vyplývá, že pokud vstoupím do nějakého sdružení, přestávám být v určité oblasti nezávislý (přijal jsem stanovy)..."
závislost a nezávislost jsou tady ve světě iluzorní pojmy(proto,že jako lidé jsme zcela závislí na svých vyšších úrovních..)

přesto mě napadá otázka pro Broňka:
kdo je více závislý,ten kdo si může vstoupit do jakého spolku chce...
anebo ten,kdo nemůže nikam vstoupit,aby neporušil svou nezávislost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
bronek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 4.5. 2002
Příspěvky: 721

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 2:41 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Arikirane,

každý máme právo být závislý či nezávislý - je to každého svobodná volba - záleží co mu vyhovuje. Ale nemohu o sobě tvrdit, že jsem nezávislý - když ve své podstatě jsem závislý (na něčem). Samozřejmě někdy je závislost jen ke prospěchu věci. Celé naše lidstvo je vzájemně závislé na sobě aniž si to dost lidí neuvědomuje, ať již materiálně nebo psychicky. Toto téma je strašně dlouhou filosofickou debatu.

Citace:
kdo je více závislý,ten kdo si může vstoupit do jakého spolku chce...
anebo ten,kdo nemůže nikam vstoupit,aby neporušil svou nezávislost?


Nikdo není více či méně - je to 50 na 50%
Někdo chce být závislý na závislosti
Někdo chce být závislý na nezávislosti
Ale jde o to jak to prezentuji např. svému okolí
Z mého pohledu je špatné tvrdit, že jsem nezávislý, když ve skutečnosti jsem závislý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 2:54 pm    Předmět: Citovat

Osobně jsem přesvědčen, že spolky, společnosti, církve atp. tu nejsou proto, aby především vyžadovaly od svých členů bezpodmínečné dodržování svých zákonů, pravidel atp. Tato pravidla jsou tu proto, aby upravovala, stanovovala, hranice, nikoliv, aby šikanovala.
Je to jako se vším - na čem máme pozornost, to posilujeme. Pokud by se ale kdokoliv cítil nesvobodný přijetím jakýchkoliv zásad, zákonů, pravidel, pak je nesvobodný především svojí myslí. Nevím, ale tohle se mi nelíbí, třebaže sám jsem velmi velice svobodomyslný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 4:28 pm    Předmět: Citovat

ahoj Broňku
děkuji za odpověd
souhlasím,je to složité
jako ostatně každé jednoduché,když se jen trošku de do hloubky...

pak už jen je třeba neutopit se v té hloubce..
a vyplavat z těch paradoxů živý a s perlou v ruce!

dík a zdarec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 6:49 pm    Předmět: Citovat

Ohledně křtu jako takového – nikomu nic nevymlouvám, je to každého věc, pouze zde pokládám otázky, které považuji, za dosti důležité z hlediska karmického (v Reiki diskusi, a samozřejmě nejen v ní), a jestli to někdo vnímá podobně vážně, nebo nějak úplně jinak, v tom nevidím nic neobvyklého.

Damao napsal:
Stejně jako Ty, i já jsem o tom s několika knězy vedl řeč. Pochopil jsem, že direktiva je jedna věc, její vnímání a provedení jiná.

K tomu bych s nimi nepotřebovala ani hovořit Damao, tohle existuje ve všech profesích, například takový velící důstojník armády si taky třeba myslí o některých rozkazech z velitelství své, ale musí je plnit. Toto ale není jádro pudla mého příspěvku, tím bylo otázka proč reikista zatouží po pokřtění,
a také o tom, jak si tento akt vnímá, a o postojích, tedy jestli přijímá křest se vším všudy, nebo to vnímá podobně jako kněz, který si něco jiného myslí (evet. říká) a na něco jiného přikyvuje svému velitelství.

Damao napsal:
Nemyslím si, že bys zrovna Ty neznala, co křest znamená a jaké závazky (ne vůči církvi!)

Proč tedy ta potřeba zprostředkování církví?

Ten kdo křtí je církev, resp. její zástupce, tedy buď s tím jejím výkladem Písma souhlasím, věřím že to, co tento výklad říká je správné, nebo jsem pokrytec, který si sice v duchu myslí něco jiného, ale o pokřtění si od ní řekne, a tedy chce jakýsi benefit, který v tom, že se dá pokřtít, vidí.

Damao napsal:
Respektuji Tvé postoje k problematice, prosím o respekt k mým postojům.

Máš za to, že je snd nerespektuji? Ptám se Tě proč?

Damao napsal:
Křest není jen způsobem jak "komunikovat" s Ježíšem - to je od Tebe nehezká karikatura.

I kdybys mi Karle věcně neodpověděl na nic z toho co píšu, velice by mne zajímalo proč považuješ výraz komunikace s Ježíšem Kristem za karikaturu.
Předem děkuji za Tvoje eventuální vyjádření, ráda bych u porozuměla, protože mi není jasné proč to jako karikaturu chápeš.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 1:05 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Damao napsal:
Křest není jen způsobem jak "komunikovat" s Ježíšem - to je od Tebe nehezká karikatura.

I kdybys mi Karle věcně neodpověděl na nic z toho co píšu, velice by mne zajímalo proč považuješ výraz komunikace s Ježíšem Kristem za karikaturu.
Předem děkuji za Tvoje eventuální vyjádření, ráda bych u porozuměla, protože mi není jasné proč to jako karikaturu chápeš.
Katka
Smile

Tak takhle to přece ale není - přečti si, co jsem napsal. Nejde o část věty "komunikace s Ježíšem Kristem" ale "křest není jen způsobem jak "komunikovat" s Ježíšem" ... to jsem pokládal za karikaturu, jelikož křest má - jak cítím - jiná, důležitější témata.
Rituály církve mají svoji sílu - církev při nich funguje v roli "svědka", podobné je to v buddhistických zasvěceních. Účast na ritiálech nemá význam "podřízení se církvi", tak jako buddhistické zasvěcení neznamená podřízení se ....
Ono "podřízení se" patří k tématu respektování či nerespektování autorit - a to je docela jiné téma, než to, které jsme začali.
Pokud jde o otázku proč se lidé věnující se Reiki rozhodnou pro křest a co jim to přinese, je věc těch lidí, kteří se pro to rozhodli a nemohu hovořit za ně. Chceš-li vědět, čím jsem je k takovému kroku inspiroval, ve stručnosti - hlavně pro to, že křest přináší neuvěřitelně silný pocit zakořenění v rodině, do které jsme se narodili. Sám jsem byl pokřtěný už jako mimino, ale moje paní se nechala pokřtít až ve zralém věku a vím z jejího svědectví, co všechno se tím v jejím životě změnilo k lepšímu. Podobné zkušenosti jsem slyšel i od dalších, kdo učinili totéž. Jsem přesvědčen o tom, že to pokrytci rozhodně nejsou.
Děkuji Ti za to, že respektuješ mé postoje k věci křtu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 11:39 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Tak takhle to přece ale není - přečti si, co jsem napsal. Nejde o část věty "komunikace s Ježíšem Kristem" ale "křest není jen způsobem jak "komunikovat" s Ježíšem" ... to jsem pokládal za karikaturu, jelikož křest má - jak cítím - jiná, důležitější témata.

Je to tím, že do toho, co jsem napsala:
Citace:
...proč reikista (nemám zde na mysli takové ty papírové) potřebuje k tomu, aby „komunikoval“ s Ježíšm Kristem církevní obřad, tedy služeb církví jmenovaného hodnostáře?

jsi si Karle vprojektoval něco, co tam obsaženo není. Sjednocení s Kristem je alfou a omegou křtu, použila jsem pro to slovo komunikace a ani v tuto chvíli na něm nevidím nic co by mohlo čímkoli karikaturu.


Damao napsal:
Účast na rituálech nemá význam "podřízení se církvi", tak jako buddhistické zasvěcení neznamená podřízení se ....

Oficiálně tento význam má, ať už si ho kdo vykládá jakoli a vypreparuje z toho to, co se mu nehodí do krámu, a o tom jsem psala v minulém příspěvku.

Něco málo například z wikipedie:
http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99est

Damao napsal:
Chceš-li vědět, čím jsem je k takovému kroku inspiroval, ve stručnosti - hlavně pro to, že křest přináší neuvěřitelně silný pocit zakořenění v rodině, do které jsme se narodili.

Komu Damao, všem? To asi ne, viď.
Církevní křest sám o sobě nic nezmůže, a neučiní nikoho vědomějším, například v takovém Habermannově mlýně byla zde většina lidí v této době pokřtěna, o dalších, ještě dále do historie sahajících činech, už ryze křesťanských, se snad zmiňovat ani netřeba.

Nikterak zpochybňuji individuální prožitek a následné prožívání kohokoliv, kdo se dal pokřtít, spíš by zde bylo na místě jisté hlubší zamyšlení, co vše hraje roli, jestliže u jednoho cosi nastane (například ono zakořenění) a u druhého
- kde nic tu nic.

Jádrem mého sdělení tedy stále nepřestává být otázka (k poležení sám sobě) proč toužím církevním obřadu, jestliže mám zasvěcení Reiki a svým plným vědomým, svými postoji a celým životem chci a snažím se naplňovat jeho zásady a jeho Poselství.

Tedy věc církevního křtu Karle opravdu vnímám jinak než jej pojímáš Ty.
Osobně si nedokážu představit, že bych přijala křest od zástupce církve s vědomím, že si o tom, co tato církev oficiálně vyznává a hlásá, myslím svoje.
Nepřijala bych buddhistický obřad, kdyby pro mne nebyl Mistr skutečnou autoritou se vším všudy, že bych nesouhlasila bych buddhistickou filozofií, a nechtěla bych kráčet cestou, která je tou cestou její.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund