Fórum - Zobrazit téma - Prosba o pomoc - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Prosba o pomoc
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Prosba o pomoc
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 5:43 am    Předmět: Citovat

ahoj Damao
sebepoznání pro mě není jen jakési kvantum teoretickýchvědomostí o tom,kým jsem
ale
stav vědomí-moudré prožívání procesu Života-přiblížení se ke Zdroji-atp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 8:20 am    Předmět: Citovat

Samozřejmě, duchovní sebepoznání ani nemohou být informace v takové podobě, jako například jméno, povolání atp. Vědomé žití, to je hezky vyjádřeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 10:16 am    Předmět: Re: Prosba o pomoc Citovat

Hoddas napsal:
necítím v poslední době schopnost zažít pocit štěstí

Necítíš, protože nechceš. Máš pocit, že vše se spiklo proti tobě a to zase ty vyzařuješ zpátky. Takže ani nedovolíš tomu hezkému, aby se k tobě přiblížilo. Je to někdy těžké vymanit se z tohoto bludného kruhu...asi ten pocit jsme někdy zažili všichni.

Citace:
Nic se mi nedaří a vše vede jenom k dalším chybám a problémům.


Uplynulo pár dní. Co když to, co jsi viděl jako chyby, vnímáš teď jinak? Třeba ti měly ukázat, že ,,tudy cesta nevede". Zkus na těch ,, chybách" vidět něco dobrého a od těch ,,chyb" se odrazit. Pak se vše začne měnit k lepšímu. Uvidíš sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 5:56 pm    Předmět: Citovat

Smile

Sebepoznávání je proces, který má jisté fáze. Jednou z nich, kterou nelze obejít či přeskočit, je poznávání toho, čím (vším) nejsem. Z hlediska jednoho života se však klidně může zdát, že toto vypusit lze a když Františkovi "stačí" mantra, Marii modlitba, tak že toutéž cestou dojde i Jaroslav.

To, co je tomuto procesu společné (pokud existuje pevné a vědomé rozhodnutí „poznat“ a být měněn) je nutnost být pravdivý, a to především sám k sobě. Bez toho se nic nezmění, jen se překrývají určité vrstvy, a ta spodní se dříve či později vyvalí, což bývá velmi bolestivé, zvlášť pak, když se člověk má za tzv. „duchovního“.

Důvěra ve vyšší řád (Spravedlnost) je vždy a ve všem velkou pomocí, a pokud zde skutečně je, potom součástí mojí praxe může být i recitace mantry. Jestliže ale nejsem v jisté fázi procesu, tak také nejsem schopen se dané mantře odevzdat (nakonec tato bezpodmínečná důvěra bývá u našince velice častým problémem) a potom se z toho stává spíše jakési mechanické zažíkávání ve smyslu „abrakadabraka“ (magie), jen ať je to tak a tak (po mém), namísto toho, aby recitace mantry byla tím, čím opravdu být má.

Pokud mám pocit, že se „mi nic nedaří, nic mi nevychází atd.“, potom je skutečně třeba se podívat pravdě do očí, tedy zjistit kde přesně a proč mne bota tlačí, postavit se k tomu čelem a máknout.
Pudl jest zakopán především v našich neuvědomovaných, vypůsobených (již nefunkčních) postojích a myšlenkách, které je nezbytné nejdříve rozkrýt aby ke změně mohlo dojít, ale to už jsme zase zpět u té pravdivosti, které je se třeba učit, protože nalhávání sobě sama je naším velmi houževnatým zvykem.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 10:07 pm    Předmět: x Citovat

Damao: ano oba víme o čem je řeč, však o tom často mluvíš ve svých seminářích a bylo to v tvém příspěvku na vlákně: ke změně je potřeba hluboké a upřimné rozhodnutí nejen prázdná slova. Dát tomu šťávu
a energii, třeba právě tím záměrem.

Dál vysvětlím, svou myšlenku se slovem štěstí. Když budu sedět zničená doma a budu si opakovat "jsem šťastný, jsem šťastný, jsem šťastný", tak to třeba někoho uspokojí, ale když si řeknu dost a začnu se raději věnovat konkrétnímu tématu: hledání záchytných bodů v životě kdy jsem šťastná a těm dám pozornost, udělám pro sebe podstatně víc a bude to fungovat podstatně silněji. Klidně si v pauzách můžu opakovat mantry.

Asi každý z nás zná to prvotní nadšení a mrmlání různých slovních afirmací a manter, dokonce si je píšeme abychom je měli na očích atd. Nakonec většinou nadšení velmi brzy opadne, výsledky se jaksi nedostavují a po pár dnech je konec. Nevzpomínám si snad na nikoho, kdo něco takového dotáhl do zdárného konce a vydržel to třeba roky.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 2:00 am    Předmět: Citovat

Přesně jsi to vystihla, Mílo. Je přirozenější a pravdivější prožívat své emoce autenticky. Jenom se těch negativních moc dlouho nedržet - na druhé straně nám Vesmír na vypořádání se s nimi "dal" 28 dní - lunární cyklus.
Opakovat si "afirmaci" jako "jsem přítomnost Boží", když ani pořádně nevím, co to koštuje, a navíc o tom podvědomě pochybuju, nevede k ničemu dobrému.
Jinak je to s opakováním manter - modliteb, kde pro někoho může být fakt, že jim tak docela nerozumí, úlevné - pokud má v sobě pochybnosti o Bohu a víře, plete si to s církevnictvím atp.
Teyata Óm Bekanze Bekanze Maha Bekanze Raksasamo Gate Só Ha
nebo: Ata Malchut Vé Gevurá Vé Gedulá El Olam Amen
jsou úžasné modlitby, které prostě působí stejně, jako Reiki po zasvěcení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 12:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Damao Smile

Damao napsal:
...jsou úžasné modlitby, které prostě působí stejně, jako Reiki po zasvěcení.


Ano i ne, znáš to...když dva dělají tototéž, není to totéž. Smile
Vždy a úplně ve všem záleží na naší skutečné motivaci a našem vnitřním "stavu". Nedostatek důvěry a pokory nelze kašírovat, a dokud není, do té doby si musíme otloukávat čumáček.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st květen 23, 2012 12:06 pm    Předmět: Citovat

Tož, pokud by to bylo někde napsané třeba na stěně sprejem, nebo na kusu papíru - a někdo to jen tak oddrmolil, nevím, asi by to tak bylo.
Jsou určitá slova - mantry - které přináší efekt i nezasvěceným, nicméně pokud jde o motivaci, s tím plně souhlasím. Jo, takovou mantrou je třeba zvolání: "AU"
- tiší bolest Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st květen 23, 2012 8:30 pm    Předmět: Citovat

Velmi často se člověk chce jen zbavit nepohodlí, něčeho, co je pro něj nelibé, nepříjemné (namísto skutečné ochoty se učit), a tak zkouší ledascos. Může to být třebas i síla recitace mantry, což sice může zabrat, pomoci, jenže...
Ve skutečnosti záleží na tom, kdo ten či onen „nástroj“ používá (a proč). Ten čas, který nám může některá praktika poskytnout je doba, kterou je třeba využít, a tohle je věc individuální, jak s tím naložíme, Vesmír čas nepočítá.

Určitý lék nám taky třeba párkrát zabere, a jednou přijde doba a kde nic-tu nic, a tak tedy musíme jít víc pod povrch, tj. ještě blíž k pochopení proč se to, či ono, děje, proč se něco (v bledě modrém) opakuje, záleží na nás, jestli chceme vidět sebe sama a dokážeme vidět příčiny a souvislosti, a do jaké hloubky. Tohle za nás nic a nikdo neudělá.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 8:15 am    Předmět: x Citovat

Je zajímavé, že pan Mazánek se nedávno věnoval ve svém blogu, který se sice týkal jógy, podobnému tématu: upřimnosti sám k sobě, svým pocitům apod. Srovnával to s oním vyhlášením americkým stylem, kdy se všichni pořád zubí a musí být pořád fakt happy, jenže...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 2:29 pm    Předmět: Citovat

Američan nebo jinej...u nás si taky běžně lidé přejí dobrý den, někomu, koho by třebas nejraději nakopnuli. Takže ta pravdivost nespočívá v tom, že někoho přestanu zdravit, nebo ho dokonce nakopnu, ale v tom, že si to přiznám, respektive, že jsem si vědom toho, co se se mnou právě teď děje.
A tohle nejde bez toho, abych to u sebe fakt vidět chtěl a abych tuhle pozornost (k sobě sama) neustále nepraktikoval. Běžně mysl bloudí po šťavnatých pastvinách kdesi venku, tj. mimo sebe, nechce vidět sama sebe v jasném světle, smrádek ale teploučko, to je to co jí vyhovuje.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 7:50 am    Předmět: Citovat

Také si často uvědomuji, jaké hraju - hraješ - hrajeme divadlo. U pozdravů je to typické. Kdo máte toto tak zpracované, že zdravíte se stejným pocitem finančáka, revizora, bývalého milence, přítelkyni, sousedku? Je tam ten úsměv vnitřně stejný? Zde by částečně mohla pomoci lhostejnost jako nosná charakterová vlastnost? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 9:08 am    Předmět: Citovat

Jak to to myslíš Míšo,
lhostejnost k čemu?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tacit
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.9. 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 11:09 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Zde by částečně mohla pomoci lhostejnost jako nosná charakterová vlastnost? Very Happy

Myslíš neosobní přístup? Ten se ale nedá vědomě udělat. Podle mé zkušenosti vzniká pomaličku, rozpoznáváním, proč se cítím právě teď - při pozdravení toho člověka, třeba revizora - takhle. Co ten můj úsměv potřebuje před druhým skrýt a proč. Zkusím uvidět, co to ve mně probudilo potřebu sebeochrany.

A naopak, když potkám kamaráda, se kterým jsme se hodně dlouho neviděli, je to úsměv bezprostřední. I když to tak nemusí být vždycky - třeba mám zrovna hodně naspěch, ale zastavím se. Pak můj úsměv tak úplně upřímný taky nebude, běží mi přitom hlavou, že přijdu pozdě na důležité jednání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 12:02 pm    Předmět: Tacitovi Citovat

Vše se odvíjí od toho, co jsme si v tu danou chvíli schopni uvědomit, což nejde bez uvolněné pozornosti k tomu, co se ve mně právě v tuto děje. Zpočátku velmi pomáhá pojmové označení stavu, jakmile si uvědomím, tedy pro sebe pojmenuji např. "lítost", "vztek", "neklid", "radost", "vzrušení" atd....
A máš pravdu Tacite, že je to postupné, tedy děje se to díky cvičení pozornosti, což není nic jiného než ona tolik potřebná duchapřítomnost.

"Instrukce" k dosažení klidu jsou prosté a jednoduché, jako třeba ten "Uvolni se v tom, v čem právě jsi." Smile
Dokázat toto v jakékoli situaci (a nakonec v této nenucené uvolněnosti trvale spočívt), a to bez cvičení v běžných denních situacích opravdu možné není. Tedy samoté toto cvičení zase tak lehké není. Bez pozornosti není uvědomování, bez správného uvědomování a vědomého "pouštění" se v našich skrytých spouštěčích a obranných mechanismech vůbec nic nezmění.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund