Fórum - Zobrazit téma - Praktické rady do nepohody - může se hodit! - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Praktické rady do nepohody - může se hodit!
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Praktické rady do nepohody - může se hodit!
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 5:52 pm    Předmět: Citovat

Úžasný. Tou změnou právě procházím.


Praktické rady do nepohody. To je výstižné. Pořešila jsem si v tomto vláknu dost věcí, už jenom tím, že o nich mluvím, že si je uvědomím. Leccos se pročistilo a na něco se dívám jinak, než doposud.

Jsem ráda, že touto naší spontánní komunikací s Damaem jste mohli nahlédnout pod pokličku těchto krásných intuitivních karet, jak se s nimi pracuje, co nám poodhalí a co všechno se o sobě můžeme dozvědět i když se nám to někdy nelíbí. Ale pokud se chceme někam posunout, je někdy potřeba tu naší třináctou komnatu občas otevřít a provětrat.

Děkuju také Karlovi, že to se mnou ,,dohrál" až do konce Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 9:05 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Svůj let si užívám a hlavně si věřím. Vím, že bezpečně dopadnu na druhou stranu skály. Věřím si.

Řekla bych Evi, že tenhle není jen o tom věřit sobě, ale především jde o důvěru ve Vyšší moc. Jestliže pochopíme, že je třeba skočit a to konečně bez "jištění", tak tahle bezpodmínečná důvěra je to, co dělá opravdový divy.
Jinak tady jeden možný tip souvisící s tebou vytaženým „Skokem“:
http://eshop.maitrea.cz/knihy-filmy-hudba-a-darky/umeni-skocit-2/


Damao napsal:
Kvantový skok je vždy výzvou k zásadní změně, ne jen pozměnění.

Jsem přesvědčena, že ačkoli si tuhle kartu vytáhla Eva, tak má platnost a je výzvou pro všechny.
Ony totiž ty dosavadní, dobře vyšlapané, cestičky mysli teď stále více lidí tlačí ke zdi, a jsou tady jednoznačné apely ke změně, samozřejmě v první řadě myšlení a od toho se odvíjející se změny v konání. Tedy jsou to výzvy k tomu, abychom jednak začali dělat úplně jiné věci než ty, které jsme dělali dosud (což z počátku dost bolí) ale začali hledat nové cesty i uvnitř postupů, které se zdají být dosud funkční, protože i ty se v tomto čase brzy přežijí a to pak bude bolet mnohem víc.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 11:55 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Evik napsal:
Svůj let si užívám a hlavně si věřím. Vím, že bezpečně dopadnu na druhou stranu skály. Věřím si.

Řekla bych Evi, že tenhle není jen o tom věřit sobě, ale především jde o důvěru ve Vyšší moc. Jestliže pochopíme, že je třeba skočit a to konečně bez "jištění", tak tahle bezpodmínečná důvěra je to, co dělá opravdový divy...

"Jištěni" jsme - koneckonců - vždy, jistě, jen si to neuvědomujeme a řekl bych, že to je pravý důvod, proč podobné situace prožíváme: Abychom si "to" (Jeho) uvědomili. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 7:45 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Evik napsal:
Svůj let si užívám a hlavně si věřím. Vím, že bezpečně dopadnu na druhou stranu skály. Věřím si.

Řekla bych Evi, že tenhle není jen o tom věřit sobě, ale především jde o důvěru ve Vyšší moc.


Tady se asi trochu budeme rozcházet.

Věřit si... Proč bych měla oddělovat víru v sebe a víru v Něho? Cožpak není ON uvnitř KAŽDÉHO z nás? KDYŽ DŮVĚŘUJI JEMU, DŮVĚŘUJI SOBĚ. A naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 7:57 am    Předmět: x Citovat

toora: ano, někdy to bolí, ale taky je tam spousta dalších faktorů. Nemusí to být jen o bolesti, ale taky o obrovském strachu, odvaze, vytrvalosti
a spoustě, spoustě dalších nepohodlných věcech.
Někdy se pustíme do nové činnosti nebo změny v té stávající a pak se sami lekneme své odvahy, rozklepou se nám kolena a couvneme. Nebo se staženým žaludkem a klepajícíma se nohama pokračujeme, ale je
v nás malá dušička. Mít strach nebo rozklepané nohy není žádná ostuda, není to hollywoodský film, je to život.

Mám zrovna takový krásný příklad z vlastního života:
švagr mě přemluvil, abych se k nim přidala a chodila veslovat na dračí loď. Já slíbila - to víte oslava, nějaké pivko mi to ulehčilo - jasněěěě.
Teprve po pár dnech mi došlo, že loď znamená řeka a já se bojím hloubky (dědictví kurzů plavání) a prakticky neumím plavat!
No co vám budu povídat, naše Svratka a její proudy a dva blízké splavy mi nahnaly dost strachu. Zakoupila jsem jištění: záchrannou vestu, což sice zpočátku vyvolalo u kolegů veselí a hodně překvapené pohledy trenéra, ale zdravý rozum nad tím zvítězil, reiki mě v tomhle taky podporuje a krása společného ježdění na řece je velká odměna. Jako bonus sledovat pokus o sladění dvaceti naprosto odlišných lidí v krátkém čase na maličkém prostoru ke stejné činnosti je hodně zajímavé. Zvláště když se k nám přidal jeden "vtipálek a kochálista" - připomíná mi to Mládkovu píseň Jenda - Benda Laughing Laughing Laughing

Prostě nebát se nebo i klidně bát se. Někdy nás ten strach může ochránit
před děláním blbostí nebo před přílišnou pýchou - já už jsem tohle jednou dělal, tak už to mám v malíku. Nové věci se vůbec z počátku nemusí dařit, dokonce to může být naprostá katastrofa. Jenže to může být zkouška, jestli to opravdu myslíme vážně nebo jen tak s něčím koketujeme. Mnohem těžší je, když jsme nalákáni, z počátku se akce rozběhne jako po másle a když už si myslíme, jak jsme dobří, najednou se to zvrtne a teprve pak přijde zkouška, navíc se cestou mockrát opakuje. Teprve pak se uvidí, jak to myslíte vážně! Ale pokud to člověk myslí opravdu vážně a jde dál námaha nenámaha, tak se pomoci dostane.

Mám pocit, že na tom strachu, nechuti překonávat překážky a nechuti se namáhat (snažit) ztroskotává většina perspektivních projektů a nových cest.

Lidí dost sil a odvahy přeje

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 9:05 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Věřit si... Proč bych měla oddělovat víru v sebe a víru v Něho? Cožpak není ON uvnitř KAŽDÉHO z nás? KDYŽ DŮVĚŘUJI JEMU, DŮVĚŘUJI SOBĚ. A naopak.


Důvěra v sebe sama je (do jisté doby) potřeba Evi, o tom žádná. Jde o to, že tělo a mysl je Jeho omezením, pokud tedy napíšeš „důvěra v sebe“, ne každý v tom asi automaticky uvidí zároveň víru v Pánaboha.

To, o čem se zmiňuji je ještě něco jiného, je to odevzdání se do rukou božích právě v tom „skoku“, který je nad běžné možnosti těla ho vůbec ustát. Jde o plné odevzdání sebe „Jemu“, a tím ten „někdo“ kdo by mohl čemukoli důvěřovat (osoba-iluze) v tu chvíli úplně mizí.
Jsou zde tedy dva velmi odlišné levely a je třeba je od sebe rozlišovat.
Rozlišování není oddělování. Oddělování vede k bolesti, dobré rozlišování vede ke klidu, harmonii.

Chápu Evi, že jsi tím, co jsi napsala měla na mysli důvěru v Něj, a kdo komu tedy důvěřuje?
Kdo jsi „ty“?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 9:18 am    Předmět: Re: x Citovat

Pěknej příklad Šamanko, stálo ti to za to a když jsi se rozhodla, řešení se už našlo, přesně tak v životě chodí úplně se vším.

samanka napsal:

Mám pocit, že na tom strachu, nechuti překonávat překážky a nechuti se namáhat (snažit) ztroskotává většina perspektivních projektů a nových cest.


Pes zakopanej je v tom, že ego většinou hledá výmluvy proč ne, než aby nacházelo způsoby jak ano.
Existují dva předpoklady ke změně, první je pevné odhodlání a to druhé je vytrvalost.
Zmiňuješ o strachu, tohle je alfa a omega, strach je za všema našema stojatýma vodama, za každým smrádkem a teploučkem. Je to prostě strach přijít o to co známe, i když nás to bolí a dusí, strach je to co brání se konečně odhodlat ke „skoku do neznáma“.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 10:32 am    Předmět: Citovat

ahoj Katko
ono totiž to bolení a dušení je příjemnější,než řvát strachem při pádu do propasti:

PROPAST

Jaxem mohl propást
že přede mnou je propast??
Já do ní pad
Já do ní pad
To jsem ale případ!

Na padrť na dně se rozbít
postrácet vše,co chtěl jsem mít
Padat a řvát
Padat a řvát
A slyšet jaxe někdo
začal smát...

Skončit hru uchechtaný,
to je její poslání!
Už nemáš tvář
Už nemáš tvář
A přece se chechtáš..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 2:40 pm    Předmět: Citovat

Chci se jednak podělit se svou radostnou zkušeností: Evi, ono možná ani bys nepotřebovala dopadat znovu zrovna na skálu Exclamation Pro mě se například jedním z kroků k odpoutávání se od závislosti na "jistotě" stala právě představa, jak z té pevné skály padám po zádech do oceánu.... a nechávám se houpat a unášet, a zároveň tu úžasnou jistotu mám, ačkoliv nic pevného pod nohami není a celé bytí je v pohybu Idea Smile
A dotaz / pochybnost směrem k Šamance a Tooře: je-li známkou "správné" cesty námaha a odříkání (které mají prověřit tvé odhodlání), jak je možné, že když se člověk řídí svou intuici, tak naopak známkou optimálního rozhodnutí je obvykle velká úleva, lehkost, nadšení, elán až euforie - a ohromné chtění (čili také jedna ze stránek vůle), a ty tě krásně vedou dál, a cesta je přirozeně hladká (subjekt nevnímá okolnosti jako překážky)...
(anebo příspěvek berte jako jen poukázání na další variantu - páč každej si stejně vybere přesně to, co potřebuje ... Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 2:51 pm    Předmět: Citovat

ahoj
jednou jsem měl takový rozhovor:

Bude tě to ještě velmi bolet,než trochu postoupíš dál...

Jak to???Já myslel,že vzestup je radost a extáze?

Ano,bude tě to ještě velmi bolet-a budeš z toho mít radost a extázi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 2:56 pm    Předmět: Citovat

lenap napsal:
A dotaz / pochybnost směrem k Šamance a Tooře: je-li známkou "správné" cesty námaha a odříkání (které mají prověřit tvé odhodlání)...

O to přesně Lenko jde, jestli (jak píšeš níže) nasloucháme včas apelům na změnu (od jemných až po ty naléhavé), nebo se změnám naopak bráníme. Čím později volíme jiný "způsob", tím déle trpíme a právě o to je také každá nová cesta zpočátku namáhavější.

Citace:
...když se člověk řídí svou intuici, tak naopak známkou optimálního rozhodnutí je obvykle velká úleva, lehkost, nadšení, elán až euforie - a ohromné chtění (čili také jedna ze stránek vůle), a ty tě krásně vedou dál, a cesta je přirozeně hladká (subjekt nevnímá okolnosti jako překážky)...

Což je ta optimální varianta, pokud dobře nasloucháme a podle toho se zařídíme. V neneslouchání člověku brání skryté strachy, především ten o svoji dosavadní (i když nadále neudržitelnou) komfortní zónu.
Avšak, komforntí zóna jednoho je pro durhého již zónou krajně nekomfortní, tedy je to skutečně věc naší načasovanost, tedy dané možnosti pochopení, kdy nastal čas začít dělat věci po novu.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 9:18 pm    Předmět: x Citovat

lenap: tady nebyla řeč o jediné správné cestě.
Samozřejmě pokud něco letí na vlnách euforie prakticky samo. tak lze jedině blahopřát. Kdyby to tak šlo pořád Laughing

samanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 10:02 am    Předmět: Citovat

Do nepohody doporučuji cviceni cinskych cisaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 6:51 pm    Předmět: x Citovat

Do pohody nebo nepohody je nejlepší mít nejméně jednoho skutečně dobrého přítelle!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 7:33 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Do pohody nebo nepohody je nejlepší mít nejméně jednoho skutečně dobrého přítelle!

šamanka


Tak to je ale fakt Idea

A až v té nepohodě poznáš, že to je skutečně dobrý přítel Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund