Fórum - Zobrazit téma - Co už si za peníze nikdo nekoupí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co už si za peníze nikdo nekoupí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co už si za peníze nikdo nekoupí

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 9:41 am    Předmět: Co už si za peníze nikdo nekoupí Citovat

Když se před léty otevřela světu spousta, do té doby tajných učení, tzv. civilizovaná část lidstva nejdřív užasla a pak se toho hned chopila. Vyšlo moře knih, kurzů, rozšířilo se obrovské množství informací.
A víte, co je na tom nejvtipnější? Že se nakonec stejně ty správné informace a přístup k nim dostal zase jen k velmi úzkému kruhu "vyvolených". Pod pojmem vyvolený ovšem nemyslím nějakou kastu lepších lidí, ale těch, kterým došlo, že ta šance není v tom si něco přečíst nebo poslechnout a zaplatit a blablabla. Ta šance je možnost proniknout postupně do hlubin učení úplně tím stejným způsobem jako se to praktikuje od vzniku lidstva - existence mě pustí do takového stupně poznání do jakého se dopracuju. To, že jsou informace a zasvěcení
i učení "k dispozici" ještě nic neznamená. Žvanit a dělat show umí každý trdlo a naučit se papouškovat ezo fráze taky. Jenže v kolika kurzech a lidech cítíte skutečnou hloubku, porozumění, zařazení principů do života? A kolik lidí vlastně vůbec stojí o to jít touhle cestou? Skutečně se učit a ne jen slíznout smetanu na povrchu?
Duchovnost ani žádné umění se za peníze koupit nedá. Dají se koupit stupně, certifikáty, dokonce různé pásky v bojových sportech. Ale skutečnou hloubku poznání tím nikdy nezískáte. I když můžete mít pocit, že už všechno víte a všude jste byli nejmíň dvakrát, stejně je pořád kam jít a pořád nemáte hotovo. Nevím kdo může skutečně říct, že se dostal až na dno a vyčerpal všechny možnosti toho co učí (reiki nebo jakákoliv ezoterická, duchovní nebo klidně i umělecká činnost).

Rozhlédněte se kolem sebe: opravdu není nikdo, kdo umí, zná, rozumí tomu v čem se učíte nebo se cítíte být dobří až mistři (teď nemyslím podle papíru, ale poctiu) mnohem dál než vy? Možná není tak okázalý, možná
o tom nemá potřebu mluvit, ale určitě je to člověk praxe. Třeba jen tak pro sebe. Praxe není sebeprezentace.

Dlouho nad tímto tématem přemýšlím. Moře lidí hltá Celestýnské proroctví, Tajemství, všechna ta otevřená témata a zveřejněné informace, tak proč se jim vlastně tak málo lidí snaží skutečně porozumět a když už je tak obdivují (pochopitelně film je ještě hodně pro diváky nakašírovaná podívaná) a proč v tom, když to zkusí, tak moc málo lidí pokračuje a vytrvá? Nestačí přečíst knihu, film, odříkat mantry. Je potřeba tu pokličku nejen nazvihnout, ale hlavně si pozvolna prohlédnout co to v tom hrnci vlastně je, očichat, ochutnat, poznat, porozumět a teprve pak - možná - začít chápat a používat. Ano, koupíte si film nebo knihu, všechno ostatní je na vás, bohužel, na vaši snaze a vytrvalosti.

Naštěstí u valné většiny těch málo lidiček, kteří před námi dokázali někam dojít, se s poznáním rozvíjela a rozvíjí zodpovědnost za svoje konání
a pokora s nakládáním se získanými poznatky a taky naopak uzemnění
v tom, že dokáží vidět a rozpoznat, co by se stalo, kdyby šli proti sobě nebo ostatním a je na jejich vědomém rozhodnutí, jestli to z nějakého důvodu potřebují udělat, s vědomím si případných následků.
I o tomhle se v mnoha zveřejněných učeních mluví i když někdy málo
a ukazuje se hlavně ta líbivější část. Jenže i ten včerejší úplněk by
bez té odvrácené strany nebyl celý.

Bohužel snaha cokoliv zneužít ke svému prospěchu ať už jsou to peníze, moc, manipulace, sex je lidstvu prostě asi vrozená nebo co. Proto byla vždycky předávána tajná učení jen připraveným lidem. A je moc dobře, že to vlastně dodnes svým způsobem funguje stejně i když na povrchu to vypadá jinak.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 12:34 pm    Předmět: Odpověď? Citovat

Co k tomu dodat? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 5:26 pm    Předmět: Citovat

Navstivilas, Sami, Esoteriku v Holešovicích? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 9:52 pm    Předmět: x Citovat

okenko: ne, nikdy po takových akcích nechodím. Objevila jsi tam něco pořádně tajemného, co otevřelo okno nových informací?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2012 12:10 pm    Předmět: Citovat

Sami, minulý rok jsem navštívila pražskou Esoteriku, přitáhla mě přednáška pí Mabel Katz, od které jsem si tam i koupila knihu. Zbytek na mě působil natolik roztříštěně, všemožně, jakkoli, že mi Tvůj příspěvek tento pocit připomenul. Na Esoterice jsou opravdu ffffšechny směry zastoupeny. Myslím , že je to v pořádku, ale na stáncích mají to stejné - úplné vyléčení, naprostá diagnostika, atd. Tak je tam pro každého připraveno to, kde se nachází.
Jen když si vzpomenu na energii, která panovala v místnosti, kde pracovaly kartářky , to se nedá popsat, je nutno zažít. Zároveň jsem tam potkala pro mě příjemné lidi. A tak to měl určitě každý z nás.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2012 8:50 am    Předmět: Citovat

Jezdím na festivaly "Miluj svůj život" ne sbírat rozumy, ale jako účinkující. Dokonce mívám na festivalu své "dílny". Pro ty, kdo zde vystupují, včetně té dílny, to je záležitost buď reklamní, nebo se pak musí snažit vydělat si prodejem "amuletů" atd na stáncích, jinak si účast hradí ve své režii.
Kdysi jsem se rozhodl takové akce podporovat, jakkoliv bylo jasné, že půjde
o jarmark či jakousi přehlídku možných duchovních směrů. Přece jen si říkám, že je dobré ukázat osobně a "na place", že to všechno jde dělat i jinak. Ze zkušenosti mohu říci, že nejsem sám, kdo to tak pojímá. Jde možná také o to, co si kdo z nabídky v programu vybere. Nebylo by ale dobré setřepat to do jednoho pytle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2012 9:53 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Nebylo by ale dobré setřepat to do jednoho pytle.


Na festivalu Miluj svůj život jsem byla asi 2x. Poprvé ze zvědavosti a podruhé cíleně na přednášce Jirky Černáka a pak na dílnách Damaa, tedy Karla Daňka. Protože jsem věděla, co chci a za čím jdu, bylo to O.K.

Navštívila jsem i jiné přednášky ( trvají asi 45 minut ) a jsou to jakési sondy do činností jiných lidí. Nemohu říct, že jsem byla zklamaná. Naopak. Také nevidím nic špatného, když tam někdo prodává své výrobky nebo prezentuje svojí práci.

Naopak mě překvapilo, kolik mladých lidí se esoterikou zabývá.
Když jsem tam však bloumala bez cíle, jsem musela jsem brzy odejít. Ty energie byly na mě byly moc silné a už jsem je tehdy neunesla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 9:41 am    Předmět: Citovat

Co už si za peníze nikdo nekoupí........

Čau všichni, ahoj Šamankovic, móóóc krásně jsi napsala úvodníček k témátku. Tak fakt jsou věci, které si za peníze nekoupíš. Třebas čest- tu jak ztratíš, to je zlé. A v dobách minulých to bylo ještě horší, na odstěhování se, v dobách hodně minulých se vyloučilo z kolektivu a rovnalo se to prakticky rozsudku smrti přežít sám někde v divočině.
Taky moudrost- leccos se dá získat, našprtat, vyčíst v knihách nebo z přednášek, ale záleží na té- té z kolébky vrozené.
Taky štěstí- říká se, že štěstí si nemůžeš koupit- šťastným jenom můžeš být ! Může být šťastný vězeň, chudák- ale může být nešťastný boháč /jak se to stalo třebas Buddhovi, když opustil přepychový palác a seznámil se s prostředím drsnějším a o moc chudším než na jaké byl zvyklý./ Nebo neuspokojená může být žena v tzv. zlaté klícce / má všechno kolem sebe, ale něco jí ke štěstí schází/.
Taky zdraví- to sice částečně jde- dnes je vymoženost za přitlačení 15 litříků i objednat si k operaci pana primáře, ale zas tak úplně si všechno nekoupíš.
Taky vztahy- dá se použít peněz, majetku apod., ale všechno a všechny si taky nekoupíš. A leckdy záleží i na kosmickém osudí, koho fasneš- jakého tátu, mámu, sourozence, příbuzné, koho v životě potkáš....
Někdo může mít všechno jen děti ne, někdo závidí kluky, když sám má jenom dcerky....někdo nemůže zavadit o správného partnera, někdo dostane od života tak podobné dvojče až je to- no comment Laughing -
Jistě by se dalo pokračovat....
Celestýnské proroctví mě dost zaujalo/ i když film byyl dost akční/. Ale nejdůležitější byly ty body na závěr. Že až si lidé nebudou krást energie navzájem a vykořisťovat se, zneužívat a podporovat sobectví, šplhat po něčích zádech, tak pak bude na světě o mnoho líp. Vždycky si říkám, že toto by se mělo už učit na prvním stupni ve škole. Jsem moc rád, že tady u nás jsou reikistky i učitelky a leccos z takhle podobného smýšlení předávají.
Můžeš chodit na všelijaké ezo akce, přednášky, kurzy....ale nejdůležitější je podle mě rozvinutí vnímání. Tak jak mnich v Tibetu v klášteře na sobě maká až dokáže svojí energií rozpustit sníh, tak jak indián vnímá přírodu a okolí, tak jak sadař nebo lesník zdejších končin vnímá, co ten strom chce, aby prosperoval, tak léčitel vnímá energetické nedostatky lidiček, zvířátek apod.
A v tomto je cesta s reiki super. Na mě to působí zkrátka skvěle, jako otvírač- nejen očí/ ale i dalších mých smyslů a nesmyslů Very Happy /
Tak nejaktuálněji jsem si uvědomil, že po čtyříctce už to zdraví lidičkám nemusí být samozřejmostí a je třeba pro udržení i něco dělat. Nedávno jsem se zúčastnil kurzu moxování u výtečného znalce čínské medicíny. Oprášil jsem znalosti o meridiánech a dost to s manželkou a přáteli praktikujem. Taky něco z thajské masáže, Bowena, Dorna....to mě dost oslovuje, vychází to z lidového léčení. No a né náhodou jsem fasnul ženu rehabku Very Happy , tak se učím.... Takže já až tak nevymetám kurzy, život mi vždycky něco nachystá a vždycky překvapí. Od kolébky. Na svět jsem přišel nečekán, jako dvojče / máma měla jenom jedno oblečení nachystané na jedno mimčo Laughing /, na kurz reiki jsem šel jako náhradník, že se uvolnilo místo Laughing ,no a ženu chytneš rehabku Laughing . No skoro je to jako v tom vtipu, jak posílá maminka Jiříčka do školy, kterému se nechce a povídá: chlapečku musíš, když jsi v té škole ředitel!!!! Takže neléč pak a nezajímej se o duchovno, když ti to život servíruje Shocked . A vězte, že zázraky se dějí! Byli jsme teď na nejnavštěvovanějším poutním místě na Moravě, ocitli se v obchůdku s knihami a synek zatížený na tygříčky si stěžuje, že tam nic o nich není. Povídám neboj, popros vesmír, jsi na svatém místě- a za pár kroků stojíme před terénním autem a tam na rezervním kole velký obrázek tygra!!!!! Už byl synek spokojený. Pořídili jsme i kamínky, to tu vzpomínáte v témátkách, to jste naši Laughing
Takže hlavně- vnímat, poslouchat vnitřní hlas, vnuknutí- ono už to pak kormidluje za vás...... Laughing Laughing Laughing

čusík, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2012 7:43 am    Předmět: Od Harmonika Citovat

Harmoniku, moc pěkné povídání .... potěšilo mě to při ránu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 4:44 pm    Předmět: Re: Co už si za peníze nikdo nekoupí Citovat

samanka napsal:
Dlouho nad tímto tématem přemýšlím. Moře lidí hltá Celestýnské proroctví, Tajemství, všechna ta otevřená témata a zveřejněné informace, tak proč se jim vlastně tak málo lidí snaží skutečně porozumět a když už je tak obdivují (pochopitelně film je ještě hodně pro diváky nakašírovaná podívaná) a proč v tom, když to zkusí, tak moc málo lidí pokračuje a vytrvá? šamanka


Ale to se přece netýká jenom ezoteriky. Lidé jsou zvědaví a zajímají se o všelicos. Když jsem byl mladší, tak jsem se zajímal o šachy, o cyklistiku, o opeřence a kdoví, o co všechno ještě. Taky jsem si o svých zájmech rád povídal. A nejsem ani šachista, ani cyklista, ani ornitolog... Smile Mně to přijde úplně normální.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 9:01 pm    Předmět: x Citovat

sunnyi: o tom to nebylo.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund