Fórum - Zobrazit téma - Láska a zrození - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Láska a zrození
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Láska a zrození
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2012 12:55 pm    Předmět: Citovat

Všeobecně považuji toto téma a diskusi (tj. terapie a osobní prožitky, závěry, či otázky s nimi spojené), za důležité. Aby nedošlo k omylu, nevyjadřuji se zde o práci nějakého konkrétního terapeuta, natož Damaa, se kteroužto nemám žádnou osobní zkušenost. Mohu mluvit jen o tom, s čím se sama prakticky setkávám.

Znám dosti lidí, a další přicházejí, kteří prošli různými terápkami a mají potřebu něco sdělit.
Několik z nich absolvovalo např. pár tzv. „prožitkových seminářů“ apod., po každém z nich přikvačili se svítivejma očíčkama, jako to bylo bautiful, jak se jim to, či ono otevřelo, cosi prožili, a nevím co ještě. Po nějakém čase, někdy dříve, jindy později, se ocitli ve stejných sr.... jako před tím, jen ještě o něco frustrovanější o ztrátu pár tisícovek. Když je potom v životě potkalo něco opravdu bolestného, prožívali to a nesli stejně, jako kterýkoli jiný člověk, který o nějaké duchovno dosud ani nezakopnul, a možná že jestě o něco hůře, protože mají za to, že by na tom po tom všem absolvovaném měli být nějak jinak, než na tom zrovna jsou.

Další okruh, jsou lidé, kteří přicházejí z podobných aktivit s tím, že „kde nic tu nic“, jen se ostýchali o tom mluvit, protože si připadali nějací vadní, když se všichni okolo vznášeli na vlnách důvěry a lásky, ale dotyčný necítil vůbec nic.

Z těchto důvodů tedy nevidím nic špatného na tom, když se o jistých otázkách na podobných fórech, jako je např. toto, hovoří, spíše naopak.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2012 3:34 pm    Předmět: x Citovat

V tomhle bylo pro mě velkou školou setkání s konstelacemi Evičky Hruškové i různé moje role. Vidíte a cítíte jak ti, jichž se konstelace týká, čekají na ten pozitivní výsledek, objímání, happy end a všichni ostatní jim v tom ohromně fandí. Pochopitelně můžete ten konec "přehrát", z mnoha důvodů a třeba máte dobrý pocit, že jste dotyčnému pomohli, ale ryzí je ta pravdivost i když chce trochu odvahy... Laughing A ten kdo vede poznat, kdy už se konstelace dál nepohne.

Ony prožitkové semináře nejsou úplně pro každého. Někomu víc sedí spíš přednášky a povídání, protože do prožitku je potřeba se uvolnit a být upřimní, třeba i v kolektivu neznámých lidí a toho není každý schopen, nebo přijede někam, kde mu nesedí ten, kdo to vede nebo lidi, kteří tam přijeli a celý prožitek je o ničem. Ještě hodně záleží na dojezdu, jestli to, co se prožije je nějak ukončeno, vysvětleno, jestli je tam prostor
na dotazování, případně dovysvětlení později. Byla jsem na "prožitkových" seminářích různého typu a každý byl výborná zkušenost. Ovšem vždycky jsem si pečlivě vybírala, jednou nebo dvakrát se pořádně sekla, ale to je život.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2012 5:26 pm    Předmět: Citovat

Možná by nebylo od věci, kdyby ten, kdo má o tomto co říct, mohl napsat, v čem přesně-konkrétně někomu v jeho dalším životě prožitkový seminář pomohl.

Mne samotnou by zajímalo, co takovýto prožitkový seminář komu přinesl právě a jen vzhledem k promítnutí tohoto přínosu do praxe všedního dne.
Jak a v čem ulehčil absolventovi jeho život. S nějakým tím odstupem času by jistě neměl být problém tento aspekt zhodnotit.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2012 6:33 pm    Předmět: Citovat

Každýmu dá to co momentálně unese. Znám dost lidí, kteří na semináři chápají souvislosti a s odtupem něklika týdnů se vrátí do vyjetých kolejí a to co pochopili pohřbí na dno své duše. Ale je to tam, semínko začalo klíčit. A k čemu jsou. Ukážou zpravidla člověku pohled na sebe sama z jiného, pro dotyčného neznámého, úhlu pohledu. Pochopí, co dříve nechápal. Pozná svoje místo v příběhu života a kde a jak k němu stojí jeho blízcí.
Např. pozná, kde je jeho místo v rodině a ostatních, pochopí rodové vazby či prokletí a může je rozetnout, blízcí mu můžou dát odpověd na mnoho otázek...Kolikrát s někým žiju a pak jednou...spadnou klapky z očí...a o tom jsou i semináře. Záleží na každém, jestli chce i nadále přivírat oči před skutečností..
Tooro, máš pravdu. Mnoho lidí po seminářích zažívá první duchovní procitnutí nebo jak bych to nazval, ale zapomněli jim říct, že nám se vše urychluje. Náhody či jak já to nazývám zkoušky jsou pak častější a častější a na plno a né po kapkách.Pak je samozřejmé, že mohou bolet víc než před tím. Ale je to v pořádku. Ten člověk už procitá a každá koruna investovaná do sebe se mnohonásobně vrátí. Ted či za pár životů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2012 7:08 pm    Předmět: Citovat

Obecně to je Jožko myslím celkem jasný, ptala jsem na osobní, tj. konkrétní přínos.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2012 9:13 pm    Předmět: Citovat

konkrétně, naučil jsem se zpracovávat své, jak to nazýváte stíny a tím jsem se zbavil omezení.Třeba fobie z výšek, strach ze smrti, strachu z lidí...a to jsou dost velká omezení.
Ke všem. Šamanko, když to tak cítíš, je to správné pro tebe a drž se toho.
Zkuste se na to podívat z nadhledu a né jen z pohledu materiálního, pozemského, ale duchovního. Jestli že mi něco vadí, znervoznuje mne, tak je tu prostor pro učení. Mám se tím něco naučit. Je jedno jestli odpustit násilníkovi, nebo přijmout, že to tak mělo být, nebo (a dopln si sám).Důležité je, že na to reaguji. A není důležité, jestli se mnou někdo souhlasí. Jde o mě. Ale je důležité si uvědomovat, co mi vadí. Násilí je špatné ( bum, a mám o čem přemýšlet, proč mi to vadí) pasovat na to lásku? (bum, a mám o čem přemýšlet, proč mi to vadí). Nechci tu polemizovat, jen předkládám svůj názor, že nejvyšší silou a nejčistší energií je láska. Dokáže odpustit, dokáže vyčistit. Když mi něco vadí, tak mně tam chybí láska, která dokáže odpustit, a já to nedokážu odpustit, proto mi to vadí. Tak že je to jen nedostatek lásky pro daný případ. Někdy přeháním, proto jsem napsal, že každý koho odsuzuji je horší než já, a proto jsem já v pozici rasisty, ale skutečně, násilník je horší než já. Všichni to tak cítíme. Ale potrestat dítě, není násilí, pohádat se není jiný druh násilí a co psychické týrání a co(dopln si sám) A když jsme v tom fatalismu, kdo z nás je bez viny, hodte kamenem. Možná když se zamyslíte, přijdete na to, že..Možná, možná připustíte, že Damao má pravdu. Lhostejnost je jen nedotatek lásky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2012 10:34 pm    Předmět: Citovat

Jožko, to co píšeš v tomto posledním příspěvku je jakýsi rádobyduchovní kočkopes.
Nikdo z diskutujících není lhostejný a nikoho tady nikoho za nic neodsuzuje, lidé se baví o tom, co je zajímá. Jestli v tom vidíš jakési odsouzení, máš problém především ty sám, nikoli diskutující.

Z toho, co jsi napsal by vyplývalo, že absolutně všechny vztahy jsou stejně hodnotné, stejně láskyplné, tj. naprosto rovnocenné.
Vidíš-li v naprosto každém projevu k tobě jen to, že tě ten člověk miluje, potom i to, jak se k tobě kdo chová, je ti šumafuk, protože jakékoli násilí, a vůbec všechno, láskou rozpustíš, tedy nevím, proč ti taky není jedno s kým a jak žiješ.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 11:46 am    Předmět: Citovat

Tooro, mě z toho nic takového nevyplývá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 11:55 am    Předmět: Citovat

Mně ano, Damao.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 3:09 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Možná by nebylo od věci, kdyby ten, kdo má o tomto co říct, mohl napsat, v čem přesně-konkrétně někomu v jeho dalším životě prožitkový seminář pomohl.

Mne samotnou by zajímalo, co takovýto prožitkový seminář komu přinesl právě a jen vzhledem k promítnutí tohoto přínosu do praxe všedního dne.
Jak a v čem ulehčil absolventovi jeho život. S nějakým tím odstupem času by jistě neměl být problém tento aspekt zhodnotit.

Smile


Pokusím se:
- odstup od problému, nadhled, který mi pomohl pochopit procesy třeba v mé rodině, mechanismus problému. Pochopitelně je možnost totéž udělal ve dvojici terapeut - klient, jako vždy možností je hodně. Příklad: když mi účastníci jednoho kurzu přehráli moje vnímání termínu práce, tak jsem se prohýbala smíchy (existence tam dosadí ty správné herce) a potom v reálu hodně přehodnotila svůj naučení názor, že když se člověk nenadře jako kůň, tak vlastně nepracoval a nezaslouží si odměnu. Práce nemůže být zábava Laughing
- vyzkouší si v chráněném prostředí věci, které by v reálu z obavy neudělal, prožije si nečekané atd. Prožitek je zkušenost. Může to být zkušenost v jakékoliv oblasti. Zase příklad z dávných dob: moje první zkušenosti se společnými sprchami byla děsivá, později se to pozvolna upravilo a jednoho dne jsem se mohla jít klidně opalovat na nuda pláž bez zbytečného studu z nahoty,
Zkušenost ze situací: v chráněném kolektivu stejně praštěných lidí si každý může dovolit emoce, které by si třeba z důvodu "to se nedělá", "přece se neztrapním" nikdy nedovolil. Tady to jde někdy tak samo až se člověk sám sobě diví Laughing V běžném životě pak je ta situace mnohem jednodušší, bylo nakročeno a může se pomalu zkoušet dál mezi lidma, kteří už takové pochopení nemají. Zase zkusím příklad z praxe. Kdysi jsem se absolutně neodvážila někde vystoupit a mluvit před lidma, natož větším množství nebo cizíma lidma. Vůbec by mě nenapadlo někoho něčemu učit nebo vystoupit "na veřejnosti". A tam jsem se jednak o sobě dozvěděla, že jsem toho schopná, vyzkoušela si to a pomalými krůčky jsem se dostala až k vedení prográmků nebo vyhecování nebo organizování a tvoření různých kreativních hrátek. Nejsou to žádné velké věci, ale začátek byl velmi, velmi perný, se strachem ze ztrapnění, že to nepůjde, že jsem to nikdy nedělala, tak ... Dneska víc bojuju s tím, abych dokázala srozumitelně vysvětlit co budeme dělat a těším se na to, ráda lidi hecuju, protože se v nich skrývají hotové poklady, jen si musí zažít právě ten první krok. Ztrapnění už mě tak netrápí, bez toho rizika by člověk neudělal vůbec nic.

To je moje praktická pozitivní zkušenost se zážitkovými semináři. Složité problémy pochopitelně neřeší jeden prožitek, ale ani jedno terápko. Chce to čas.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 4:35 pm    Předmět: Citovat

Hezký Mílo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 5:32 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Mně ano, Damao.

Smile

Pan doktor Plzák měl pravdu, když kdysi říkal, že jakmile začne ženská s logikou, tak rozumný muž vezme nohy na ramena a zmizí ve své jeskyni. Vyplatí se rozumným naslouchat.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 7:09 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 7:16 pm    Předmět: Citovat

Jen si Damao nejsem dvakrát jistá, zda byl pan doktor tak dobrý praktik, jako byl teoretik. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 9:29 pm    Předmět: Citovat

uniká mi něco, děvčata, nebo je vskutku slaboduchý výrok šovinisty Plzáka tolika k popukání? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Strana 7 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund