Fórum - Zobrazit téma - Reiki je živý proces - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki je živý proces
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki je živý proces
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 8:54 pm    Předmět: Reiki je živý proces Citovat

Napíšu něco trochu zvláštního, zasívám myšlenku, která možná jednou vzejde nebo možná zůstane jen v oblasti snů.

Bylo by báječné, kdyby se někdy podařilo uspořádat celostátní sraz reikistů. Nikoliv reikiwebíku, ale společné setkání lidí, co se věnují reiki
a porovnat si co kdo pod reiki rozumí a co s tím vlastně dělá.

Protože vidím, že vládne velký zmatek v tom, jak se s reiki pracuje.
Reiki je slabé, nefunguje - tenhle omyl vzniká díky jedinnému velkému nedorozumění a nepochopení co to je. Reiki totiž není to, co se mnohde učí a praktikuje: systém jako když studujete návod k použití domácích spotřebičů: je to suché, ploché, neživé, nemá to šťávu, život, radost, chybí tomu více rozměrů. Mezi lidmi se málo sdělují zkušenosti, názory, nápady.

Stav reiki není to kolikrát denně se reikuju. Je to živý proces, je to tvořivost, spolupráce a komunikace mnoha rozměrů. Ať už reikuju sebe, dáváme si navzájem, posílám někomu nebo na něco, čistím dům, dělám experimenty nebo se jen nořím do reiki, jako bych v tom pořád vnímala tři ingredience v různém poměru: sebe, reiki jako něco, co bych snad přirovnala k pohybu ve vzduchu, ve vodě (nevím jak to přesně popsat, snad totéž když je v tom člověk jednou rozpuštěný, příště je to
na povrchu jako hustá voda, neumím to definovat přesněji) a třetí strana je To Něco nad námi, pojmenujte si to jak chcete (ale ne ve smyslu kdesi nahoře, vzdáleného, cizího, ale jako něco velmi blízkého a přátelského)

Proč se často reiki omezuje jen na jednu stránku ("návod k vysavači")?
Na to je velmi jednoduchá odpověď. Každé hlubší poznání potřebuje čas
a námahu. Jsou v tom omyly a slepé uličky. Potkáváme dobré učitele, kteří dělají věci hlouběji a jinak než my a my si od nich můžeme vzít další dílky do skládačky. Potkáme učitele, kteří nám ukáží (nechtěně) ty slepé uličky. Jsou to zdary i nezdary, je to dlouhodobý proces. Nejsou to tři stupně za týden, na které mám papír, ale nevím co s nimi.

Tenhle strom nese ovoce, jenže roste pomalu a lidi dneska (a vidím to často i na sobě) nemají ani čas ani trpělivost. Nebo je nechtějí mít.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 12:04 am    Předmět: Citovat

Mílo, tohle je skvělé, jen trochu idealistické podle mne, protože lidé prostě mají sklon k tomu předvádět techniky, ne spoluprožívat. Bylo by to možná hezké, pokud by se podařilo najít nějaké hodně dobré nosné téma.
Jinak mám pocit, že většina takových setkání se změní na "posílání energie"
odněkud někam.
Duchovní setkání - vymezit pouze prostor a najít nosné téma. Je to hodně obtížné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 12:16 pm    Předmět: Re: Reiki je živý proces Citovat

samanka napsal:

Protože vidím, že vládne velký zmatek v tom, jak se s reiki pracuje.

samanka napsal:

Stav reiki není to kolikrát denně se reikuju. Je to živý proces, je to tvořivost, spolupráce a komunikace mnoha rozměrů. Ať už reikuju sebe, dáváme si navzájem, posílám někomu nebo na něco, čistím dům, dělám experimenty nebo se jen nořím do reiki.


Damao napsal:
..protože lidé prostě mají sklon k tomu předvádět techniky, ne spoluprožívat.


Reiki je živé, je to život jako takový. Proč se snažit spoluprožívat Reiki, když spoluprožíváme naše životy?

Stačí jen, když budeme dodržovat ty správné zásady, žít svůj život podle nich. Pak se do našich životů dostane Reiki a naše životy, jak jsem již řekl spoluprožíváme. Šel bych na to jen z druhé strany. Nesnažit se o navození Reiki nějakou technikou. Pokud budeme žít podle pěti pravidel, reiki se samo dostane mezi nás, bude součástí procesů. A všechno kolem nás bude Reiki prodchnuto. Na to nepotřebujeme pořádat složité semináře a snažit se o spoluprožívání Reiki na povel. Stačí se rozhlédnout kolem sebe.

Nic proti nikomu, jen rozvíjím šamančinu myšlenku po svém.
Ahoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 10:44 pm    Předmět: x Citovat

Krabas: Záleží na tom, co je komu blízké. Znám kluka, který ho stejně nepoužival a pak si ho "nechal odblokovat" (netuším jak se taková věc dělá), protože mu jakýsi Novák z Prahy namluvil, jaké je to zlo. Znám spoustu lidí, kteří používají reiki jako vedlejší produkt při své činnosti nebo dělají jen celkovou harmonizaci stylem - tady začneme, po 3 minutách posuneme ruce semhle a potom támhle, přesně podle jedné šablony a stačí jim to. A tobě vyhovuje nechat to jen tak plynout bez dalšího kontaktu.
Klidně, ať si každý nakládá s tím darem podle svého uvážení.

Pro mě a další lidi je reiki takový živý proces, který nekončí zasvěcením
a návodem k použití, oslovuje nás ponořit se do něho hlouběji a to, co nacházíme prožít a prozkoumat. Dobře vím, že můžu potkat spoustu zajímavých, moudrých lidí s praxí od kterých je možné se něco přiučit (samozřejmě i tomu, kudy cesta nevede).
Informace a výměna zkušeností jsou pro mě a další důležité, nepoužíváme reiki jen pro sebe, ale chceme jít dál.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 7:59 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
nepoužíváme reiki jen pro sebe,

ale především pro sebe...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 10:10 am    Předmět: Re: x Citovat

Evik napsal:
samanka napsal:
nepoužíváme reiki jen pro sebe,

ale především pro sebe...


Já to mám tak, že reiki používám hlavně pro druhé a to že se při dávání reiki také harmonizuji považuji za příjemný vedlejší efekt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2012 7:22 am    Předmět: Re: x Citovat

Zbultran napsal:

Já to mám tak, že reiki používám hlavně pro druhé


Hihi, napsat to já, už trpím spasitelským syndromem Very Happy .

To je krásné, Zbultrane, že to tak máš. Já to mám zase tak, že pokud budu v harmonii sama se sebou, bude v harmonii i moje okolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2012 3:15 pm    Předmět: Re: x Citovat

Evik napsal:
Zbultran napsal:

Já to mám tak, že reiki používám hlavně pro druhé


Hihi, napsat to já, už trpím spasitelským syndromem Very Happy .



Ono to souvisí s tím, jak jsem se vlastně k reiki dostal.

Měl jsem kamarádku a ona měla reiki a tak jsme si zkoušeli navzájem přikládat ruce a ona tvrdila, že cítí tu mojí energii (a to jsem žádné zasvěcení neměl).

Tak jsem to léčení občas použil a pak jsme se o tom zmínil jinému reikistovi a ten mě strašně vystrašil, že když nemám zasvěcení reiki, nejsem napojen na zdroj a dávám svojí životní energii .... tak jsem se tedy odhodlal jít na zasvěcení reiki.

A teď reiki používám, když někdo potřebuje. Rozhodně se mu nevnucuju, ale když je na tom zle, tak mu to nabídnu.

Možná to souvisí ještě s jednou věcí. Mám pocit, že reiki, co dávám někomu jinému funguje víc než když to zkouším na sobě. A když dostanu reiki od někoho jiného, funguje to také líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2012 3:20 pm    Předmět: x Citovat

Dnes jsem spatřila nevídané: na netu byl článek o pomocných metodách při léčbě rakoviny prsu a jako pozitivní pomocné metody tam byly akupunktura, joga, tai chi a (světe div se) reiki.
To je co?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2012 1:18 pm    Předmět: Citovat

Asi by bylo dobré vyjasnit si, co kdo úpod pojmem reiki rozumí. Pokud je reiki hodnocena jako působení něčí energie (včetně tzv. "Vesmírné energie"), bude to asi o něčem jiném, než stav harmonie, který vede k léčení těla i mysli, jak to stojí v "testamentu" Mikaa Usuiho - - míním tím svitek uložený v jeho pohřební komoře.
K tomu, aby člověk působil svojí energií (včetně léčivého působení) není třeba vlastně nic - stačí vložit ruce a mít záměr... Samozřejmě, že je to spojeno s určitým rizikem "přenosu" či "natažení" nevítané vibrace životní energie, to záleží na tom, jaký záměr ten, kdo působí, má.
Pokud jde o Reiki, které má na mysli svitek Mikao Usuiho (který tomu, co učil, "reiki" neříkal) - pak to je poněkud jinak. Také ttohoto hluboce harmonického stavu bytí lze samozřejmě dosáhnout bez zasvěcení, ale není to cesta krátkodobá.
V jedné své řeči k tazatelům se k tomu, zda lze cestu k harmonii vykonat bez zasvěcení Jeho Svatost Dalajláma vyjádřil v tom smyslu, že podle jeho zkušeností to vyloučeno není, že však Buddha doporučoval žákům učit se od svých učitelů a pokračovat na této Cestě obvyklým - rituálním - způsobem. Dalajláma k tomu dodal, že Buddha byl určitě moudrý muž a on (Dalajláma) že v takovém případě dá na radu moudrých. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2012 1:55 pm    Předmět: Testament Mikaa Usuiho Citovat

Damao napsal:
, jak to stojí v "testamentu" Mikaa Usuiho - - míním tím svitek uložený v jeho pohřební komoře.


Co to je za svitek, ví o něm někdo?

Když je to v uvozovkách, tak to znamená, že testament tak úplně nebyl?

Nebo to může být podvrh?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 11:32 am    Předmět: Citovat

Zkusím připojit ještě další názor, aby případní čtenáři mohli uvažovat.
Já reiki nechápu jako totéž co buddhistickou cestu. Nebo jako harmonii ve smyslu osvícení. Jelikož jsem hypersenzitivní a znatelně vnímám rozdíly mezi jednotlivými hladinami energií, neviděl bych rovnítko mezi "meditace" a usuiho reiki.
Já reiki vnímám jako jakousi podivuhodnou schopnost univerza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 12:23 pm    Předmět: Citovat

Vyobrazení svitku viz např. Frank Arjava Petter: Ohně Reiki (Rybka Publishers 2003) str. 21 - text s komentářem viz strana předchozí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 12:25 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
...
Já reiki vnímám jako jakousi podivuhodnou schopnost univerza.

Meditace nepochybně je podivuhodná schopnost Universa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 7:47 pm    Předmět: Citovat

Meditaci vnímám jako čisté vědomí Vědomí. Reiki jako schopnost Vědomí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund