Fórum - Zobrazit téma - Nadmořská výška a ekologické žití - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nadmořská výška a ekologické žití
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nadmořská výška a ekologické žití
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 8:52 am    Předmět: Nadmořská výška a ekologické žití Citovat

Ahoj,

po roce jsem se vyskytla vysoko nad svým běžným staveb bytí. Bydlela jsem ve výšce 2000 nad mořem, lyžovala od 3000. Při lyžování jsem to tak nepostřehla, ale při výšlapu mi nějak přišlo lehce, hodně jsme se chechtali, tak mě tak napadlo, jestli to nejni jako nějaký trip, když řídne vzdoušek? Jaké máte zkušenosti s tímto jevem, např. Tibet či horolezci ? Neklidně jsem spala, ale chechtání při výstupu hodně dlouho nezapomenu.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 8:57 am    Předmět: Citovat

Druhá část tohoto tématu:
místní horalka, která žije v této nadmořské výšce, v městečku, které naprosto zakázalo auta. Po městečku se pohybují pouze bateriová auta. Žádný průmysl.Divila se, proč při tomto stylu života - musíte chodit, jste téměř v naprosto čistém vzduchu (tak bílý sníh jsem ještě nikde neviděla), pěstují ovce, krávy, přesto se ve městě vyskytuje ve velké míře rakovina.
To by znamenalo, že ekologie nejni tím nosným tématem zdraví?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 9:57 am    Předmět: x Citovat

Začnu od konce: kamarád jednu dobu žil v Irsku na jednom ostrově, který byl na tom podobně - moře, čistý vzduch, žádný průmysl, většina lidí se živila rybolovem atd. a přesto se tam vyskytovala rakovina v míře nevídané, prakticky v každé rodině. Ale nikdo nevěděl proč. Asi by to musel někdo prozkoumat z mnoha stránek..

K prvnímu příspěvku: Reinhold Messner psal hodně zajímavě a otevřeně v jedné ze svých posledních knížek ze sólového výstupu na osmitisícovku i o téhle stránce - různých stavech vědomí. Byl tam sám, prakticky pořád v ohrožení života a extrémní fyzické i psychické zátěži. Popisuje tam duchy, intuici v takové spirituální formě, různé až bych to nazvala změněné stavy vědomí. Nejsem si jistá, jestli se i chechtal, možná až slezl, že to přece jen přežil. Ale bylo to hodně zajímavé.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 10:08 am    Předmět: Citovat

Nejspíše nelze přehlédnout vliv naší psychiky. Ta je podle mého názoru pro vznik chorob klíčová. Čisté životní prostředí, zdravá strava, dokonce i Reiki samozřejmě spolupůsobí, ale nemohou zásadně změnit vliv toho, s jakým naladěním žijeme. I lidé žijící "v ráji na zemi" mají svá životní témata, mají takové či onaké vztahy k rodičům, bližním. Tvrdím, že naše životní naladění, čistota a harmonie pocitu, s nímž žijeme, je rozhodující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 12:18 pm    Předmět: Citovat

Víte, potom je třeba si ale nahlas říci, že ekologie je způsob manipulace...

Karle, určitě synovi dáváte bio dětské kašičky a jezdíte na ozdravné pobyty a na hory atd. atd. atd. Je-li vše o psychice, pak žijeme matrix... Proč zrovna lidé v tomto prostředí (nebo v prostředí, které popisuje Šami v Irsku) - je tolik rakoviny.... Prostě víc než v prostředí městských aglomerací, kde jsme více ve stresu a dýcháme zplodiny a .......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 12:25 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Začnu od konce: kamarád jednu dobu žil v Irsku na jednom ostrově, který byl na tom podobně - moře, čistý vzduch, žádný průmysl, většina lidí se živila rybolovem atd. a přesto se tam vyskytovala rakovina v míře nevídané, prakticky v každé rodině. Ale nikdo nevěděl proč. Asi by to musel někdo prozkoumat z mnoha stránek..
šamanka


Možná ten rybolov, moře je pěkné zaneřáděné odpadem. Už asi neplatí, že ryby jsou zdravé ... alespoň ne vždy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 1:05 pm    Předmět: Citovat

Z hlediska fyzikálního se někde přirozeně vyskytuje větší množství radonu (radioaktivního plynu) nebo jsou tam jiné přírodní zdroje radioaktivity. Viz třeba tohle:

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=682399
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 1:34 pm    Předmět: Citovat

Anebo my "civilizovaní" jsme svým způsobem do určité míry vůči všelijakým svinstvům odolnější.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 2:05 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Nejspíše nelze přehlédnout vliv naší psychiky. Ta je podle mého názoru pro vznik chorob klíčová. Čisté životní prostředí, zdravá strava, dokonce i Reiki samozřejmě spolupůsobí, ale nemohou zásadně změnit vliv toho, s jakým naladěním žijeme. I lidé žijící "v ráji na zemi" mají svá životní témata, mají takové či onaké vztahy k rodičům, bližním. Tvrdím, že naše životní naladění, čistota a harmonie pocitu, s nímž žijeme, je rozhodující.


Já bych ani nepodceňovala věci, které ovlivnit nemůžeme, protože jsou nám jaksi zatajeny - např. nějaké vojenské nebo výzkumné projekty, něco co "uniklo" z laboratoří nebo i přírodní anomálie. Není vždycky
za vším potřeba hledat záhady. Tyhle věci nejsou v historii lidstva bohužel vůbec ojedinělé. Proč se pak na takovém místě tihle lidi ocitli a proč se neodstahují jinam (pokud můžou) je otázka jiná.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 10:55 pm    Předmět: Citovat

Když jsem se na to nacítila, tak jsem měla pocit jako bych měla něco pod nohama. Proudilo mi to do těla a cítila jsem pokles energie, zvýšenou únavu a takovou "zahlušenou" hlavu. Obdobnou hlavu jsem cítila u lidí po chemoterapii nebo ozařování, specifikovala jsem si to - přišlo mi to tak, jako odumírání mozkových buněk.

Takže můj typ je, že je něco pod nima, v půdě. Ani tu zemi necítím standartně. Možná je pod nimi nějaké ložisko nebo se tam možná i něco těžilo, cítím tam volný prostor. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 3:26 pm    Předmět: Citovat

Polgaro,

nacítila jsi Šamančino Irsko nebo hory, kde jsem lyžovala? (v obou případech je velký výskyt rakoviny, na horách ale není kolem moře). Díky,

Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 3:41 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Víte, potom je třeba si ale nahlas říci, že ekologie je způsob manipulace...

Karle, určitě synovi dáváte bio dětské kašičky a jezdíte na ozdravné pobyty a na hory atd. atd. atd. Je-li vše o psychice, pak žijeme matrix... Proč zrovna lidé v tomto prostředí (nebo v prostředí, které popisuje Šami v Irsku) - je tolik rakoviny.... Prostě víc než v prostředí městských aglomerací, kde jsme více ve stresu a dýcháme zplodiny a .......

Míšo, všechno jsi to "hodila do jednoho pytle" - nikde jsem netvrdil, že všechno je psychikou, ale že psychika je koneckonců rozhodující a z té psychiky především to, s jakým naladěním - životním postojem - žijeme.
Je jasné, že když sním otrušík (omylem), tak mě moje psychika nezachrání. Na druhé straně i u lidí starvujících se (z našeho pohledu) "nezdravě - jednostranná strava, ne příliš bohatá na vitamíny a stopové prvky atp. byl zjišťován velmi dobrý zdravotní stav. Konkrétně si vzpomínám na jednu studii o mexických indiánech, kteří žijí ve vysokohorském prostředí a prakticky používají jediný základ stravy: zvláštní druh kukuřice - jen ji různě zpracovávají (asi polovinu produkce nechávají zkvasit na alkoholický nápoj). Jinak jen v krátké sezóně "jara" nějaké kořínky a bylinky. Jejich zdravotní stav byl obdivuhodný, dokud tam nepřijela výprava amerických vědců a dietologů zkoumat jejich životní styl a zdravotní stav - dětem nabízeli cocacolu atp. Hlavně však byly vnějším agresorem pro jejich rodové a rodinné vztahy - začalo se například jednat o tom, zda by děti neměly být odvezeny do škol v nížinách... atp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 3:54 pm    Předmět: Citovat

Karle, vysoký tlak bývá přičítán obezitě. Přičemž vysoký tlak mívají i větvičkově hubení lidé. To vše chápu.

Ovšem - je-li čistý vzduch , který popisuju a v poslední době se tam zaznamenal skokový nárůst rakoviny, je nepravděpodobné, že by tam v chráněném krajinném území nepřišli na radiaci, špatné vlastnosti vody nebo
skládku atomového odpadu.

Potom by to znamenalo, že změna bude v klimatu mezilidském. Například tím, že dříve se tam nikdo neměl čas dívat na televizi. Sledují-li dnes zprávy, je možné, že to tvoří rakovinu. Jsem nyní v rovině hypotetické. Proč ovšem právě tady????

Každopádně se jedná o jev, který mě udivil. Poněvadž z hlediska přírodního si polepšili, protože už 15 let v tomto údolí čtyř vesnic či městeček nejezdí automobily na naftu nebo benzin. Jiná změna tam není - ani víc návštěvníků, ani jiný nový průmysl, ani ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2012 11:41 pm    Předmět: Citovat

Souhlas - ono udržet si zdravý životní styl a duševní pohodu je dnes na kterémkoliv místě na zeměkouli nesnadné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2012 9:37 pm    Předmět: Okénko - Míšo :) zdravím :) Citovat

Zdravím Tě.. Smile
Mám též pocit, že udržet si svou pohodu - není tak snadné.... souhlasím s tebou - že jsme ovlivňováni i tou televizí - s jakou razancí a jakým stylem jsou nám vnucovány zprávy... Jsme příliš snadno ovlivnitelní.... a mám dojem - že to je tím... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund