Fórum - Zobrazit téma - Duchovní paraziti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Duchovní paraziti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Duchovní paraziti
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 9:47 pm    Předmět: Duchovní paraziti Citovat

Známe pojem přivtělené duše a energetičtí upíři. Přidala bych k tomu kategorii duchovní (nebo ezoterický) parazit. Má vlastnosti všech tří kategorií a docela se množí.

Všechny varianty mají společné znaky:
- jsou to muži
- jsou vášnivými vyznavači náboženského nebo duchovního systému, napříč všemi směry od křesťanství po šamanismus
- neustále o tom mluví, poučují, přednáší o svých teoriích
- mají absolutní odpor k práci
- hrozí-li práce, tak mají spoustu důvodů, proč nemůžou pracovat (meditace, únava, zdraví, studium, něco mnohem důležitějšího)
- živit je má žena, na kterou se pověsí a kterou nestále "vzdělávají"
a maniplují s ní
- vybírají si ženy slabší a nejisté
- když získají nějaké peníze, použijí je pro sebe a svoje knihy, kurzy
a jiné potřeby. Domácí servis zdarma považují za normální, oni přece
mají duchovně růst a ne se starat o takové materiální záležitosti
- blud. jsou významné osobnosti
- časem může docházet nejen k psychickému, ale i fyzickému týrání živitelky.

Je smutné, ovšem zákonité, že když se zhršují vztahy v celé společnosti, tak proč ne mezi těmi, kteří se prohlašují za duchovní jedince....
Přes duchovno, neduchovno, kam to až může zajít. Dnes musela moje kamarádka podat trestní oznámení a požádat o ochranu. Pak že tai-chi, vegetariánství a duchovno zklidňuje...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 9:47 am    Předmět: Citovat

Šamanko,
taky bych mohl napsat vtipnou esej o etérických esoterických ženách, které třeba jezdí z kursu na kurs, kde s vlahými pohledy hltají to, co by tak rády dělaly, ale pro další a další kursy na to nemají čas... a na které by seděla minimálně polovina bodů, kterými charakterizuješ mužské parazity.

Chápu, že díky kamarádce jsi naštvaná na chlapy a že teď asi pár dní budeš chodit po městě s nabitým kulometem, ale znám i takové energetické upíry, kteří nemají pinďoura, takže házet to jen na jedno pohlaví...no no no Smile

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 10:29 am    Předmět: Citovat

Ono to není tak jednoduché. Prostě jsou chlapi i ženský, kteří jsou naprosto nepoužitelní v běžném životě.

Buď to už v sobě mají ( tu nepraktičnost a nepoužitelnost ) a pak to schovají za ,,velké duchovno" a nebo k tomu dospějí a to by mohlo mít souvislost s nějakým ,,duchovním egem".

Ale zase, vždy jsou na to dva. Co ten druhý dovolí a kam až nechá partnera nechá zajít. Jsou bohužel lidi, kteří si to nechají líbit a třeba z naivní představy, že se to ,,zlepší" dál zůstavají v roli trpitele. Nebo z nějakého falešného studu, neschopnosti postavit se na vlastní nohy a nedostatku sebevědomí atd. Kamarádka to určitě zvládne.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 12:50 pm    Předmět: Citovat

Co má být smyslem tohoto tématu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 6:24 pm    Předmět: x Citovat

kamo: myslela jsem při psaní i na ženskou část, ale je tam trošku rozdíl, proto jsem psala jen o mužích. Muži se totiž svěřují a je spousta článků na téma: ženy chtějí být sami sebou nebo moje žena začala jezdit
na semináře atd. Co mě na tom vždycky fascinuje je, že vždycky jsou to muži, kteří za nic nemůžou, za všechno můžou ony "hledající" ženy.
Ale to je jiné téma.

Ženy se za své problémy často stydí a co se děje se často prozradí teprve až je po všem - buď se odhodlá se situací něco dělat nebo se jí podaří ze vzahu odejít. Není to naštvání na situaci mé kamarádky, je to něco co v posledním roce objevilo několikrát. Co je ještě rozdíl, tak muži sahají k tvrdším metodám, dost pochybuju, že ženy sahají k fyzickému násilí.

Třeba tyhle úvahy někde na něco upozorní. Mít plnou "hubu" Boha ještě neznamená mít totéž uvnitř.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 11:17 am    Předmět: Citovat

Ženy nejsou o nic lepší než muži. A i ony sahají k fyzickému násilí, alespoň podle článků a diskusí na toto téma, které se čas od času objeví. Hlavní důvod, proč to nedělají ještě častěji, je ten, že muž je prostě od přírody silnější a tak využívají raději manipulace a jedovatého jazyka. Psychické násilí je často ještě daleko horší než to fyzické.

Jinak, za těch cca 16 let, co se pohybuji v prostředí lidí, kteří se zajímají o esoteriku, jsem žádného takového muže, o jakých píšeš, nikdy nepotkal. Naopak, potkal jsem mladou ženu na mateřské, jejíž muž vydělával peníze a staral se o děti, zatímco ona jezdila na všelijaké esoterické akce, kurzy a semináře, třebas i týdenní, a snažila se tam ulovit chlapa. Což se jí nakonec podařilo a manželovi, který jí k jejím úletům poskytoval zázemí, utekla. Předtím jsem se měl stát kořistí já (to jsem ještě neměl břicho Smile) , přičemž jí vůbec nevadilo, že jsem byl v té době zadaný (a ona vdaná). A to mluvila o tom, jak chce pomáhat druhým, léčit, pracovat s anděly...

Anebo jiná žena, která mi na jednom výcviku vyprávěla, jak čtyři roky neměla chlapa a potom jednou před vánoci hluboce meditovala a objevil se muž, jehož žena odjela na nějakou cestu do zahraničí. "A já jsem věděla, že to je ON, protože se mi objevil po hluboké meditaci!" A mohl bych uvést další příklady ze života.

Připomínáš mi moji bývalou kolegyni, která žehrala na chlapy a neustále hovořila o tom, jak jsou ženy zodpovědné, pro rodinu, jak citlivé. Moje odpověď na to byla: "To ano. Citlivé samy k sobě."

Žena je prostě jen člověk, žádný anděl. O nic horší než muž, ale ani o nic lepší.

Ještě si v těchto souvislostech vzpomínám, jak náš učitel češtiny na střední škole říkal: "Hoši, když si přečtete knihu Krabice živých, tak se nikdy neoženíte!" (Ta kniha je o ženských dozorkyních v koncentračním táboře). Já jsem se opravdu neoženil, ale musím říct, že jsem šťastný, že mám Leničku Smile.
Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 12:08 pm    Předmět: x Citovat

Jejda, jejda, to jsem to slízla Laughing Laughing Laughing
Můj příspěvek jste někteří špatně pochopili. OPRAVDU to není žádné odsuzování mužů ani srovnávání kdo je lepší a kdo je horší.
Ženy a muži jsou jen odlišní.
Sunnyi: já za poslední rok viděla 4 případy, proto jsem o tom napsala.
A opravdu to není o nějaké válce muži versus ženy. Vztahy jsou náročná záležitost ať jsme jakéhokoliv pohlaví... Very Happy

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 10:23 am    Předmět: Duchovní paraziti Citovat

Ahoj Šamanko,
dlouho jsem sem nepsala, občas kouknu ale na témata, která se zde probírají a nedá mi to zareagovat.
Plně s Tebou souhlasím a moc se mi líbí charakteristika "duchovního parazita"
Sama jsem si tím prošla před nějakou dobou, zkrátka dotyčný pouze meditoval, válel se doma a veškerá práce a finanční zabezpečení byla pouze na mě. A jakmile po dlouhé době nastoupil do práce, hned si začal vymýšlet zdravotní problémy - zuby. ledviny, záda ... Takže brzy vyhazov a zase doma. Ráno meditace, točení kyvadlem, čištění programů, sáhodlouhé výlevy svých zážitků na různých duchovních fórech, prostě velký duchovní vůdce, šaman. A za sebou táhl jen dluhy a dluhy. A když už jsem toho měla dost, šel oblbovat jiné a dluhy nechal tady.
Držím Tvé kamarádce palce ať se rychle vzchopí, parazita vyhodí, je to zkrátka ztráta času být s takovým individuem. A s duchovnem to nemá co společného, je to jen o trápení.
Někdy musí až zakročit úřady, sama jsem se dost naběhala, abych mu zrušila bydliště a nemusela za něj platit jeho dluhy.
Přeji Tvé kamarádce hodně síly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 11:43 am    Předmět: Citovat

Citace:
Co mě na tom vždycky fascinuje je, že vždycky jsou to muži, kteří za nic nemůžou, za všechno můžou ony "hledající" ženy.


Já si myslím (a možná se mýlím), že toto je prostě fenomén toho, jak sebe vytěsnit z problému a otázky viny: může za to druhé pohlaví, tedy díky bohu ani ne já.
Často v poslední době přemýšlím nad tím, jak člověk slepě říká: mé pohlaví je v pořádku, to to opačné je šílené.
Ano a pak je zde ten kolotoč.
Duše v těle ženy se s radostí chytla předpojatých myšlenkových struktur ženského světa a s nepochopením spílá, jak muži jsou ješitní, umínění, necitliví, neschopní být mužskými, zženštělí, rýmičkou postižení mizerové bez pochopení žen a s neschopností se za ženy postavit....
Tatáž duše, když získává mužské tělo, ihned obrací kormidlo, začíná opět poukazovat, jak to druhé pohlaví (a tedy ne já) je zlé, špatné a plné moráílního rozkladu, na nějž přispívá i zvrácený genetický materiál protějšímu pohlaví přisouzený. Chyba opět není ve mně, nepostrádám ochotu a schopnost chápat druhé v jejich celistvosti. Nyní tedy v mužském těle nadává na ženy, nechápe proč se chtějí emancipovat, proč jsou tak proměnlivé a proč vůbec nedbají o muže atd.

A to nemusí jít ani o takový proces jako reinkarnace, aby jedinec jakmile se změní plášť který si obléká, začíná svůj tým obhajovat a ten druhý okamžitě proklínat jako zdroj všech problémů.

Ptám se sám sebe: když jsem byl ženou, byl jsem taková žena, jakoubych rád našel mězi těmi okolo sebe?
Až budu zase žena, budu s naprostým nechopením odvrhovat ty pohublé feťáky s krysí tváří, aniž bych se jen snažil pochopit, že jsem jím mohl být také? Budu se smát těm Psychedelikům na reikiwebíku?

Myslím tedy, že to je fenomén bytí z obliga:
muži se mohou vklidu smát ženským prsům
ženy se mohou vklidu smát mužským penisům
protože ani jedněch se to netýká... ale jakoby zapomněli, že se jich to ještě nedávno týkalo a zase bude týkat, že se to za chvíli zase otočí.
A možná právě tihle jedinci, kteří se nejvíc smáli, nechápou jak druzí se MOHOU nyní smát jíim. Ti necitové! To hloupé druhé pohlaví.

P.S. rád uslyším odezvy, páč si říkám: jak to vlastně je Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 2:46 pm    Předmět: x Citovat

miwa: ano, taky jsem na Tebe při psaní myslela. Všechny tyhle příběhy mají hodně společného. Ten poslední je o to horší, že v tom figuruje ani ne roční dítě, vyhrožování a násilí. Je zajímavé, jak parazitování
na druhých zapadá do různých filozofií nebo spíš jak se dají filozofie překroutit podle toho, jak se komu hodí. Jeden křesťan z těch příběhů si zdůvodňoval drobné krádeže (snad jen drobné) tím, že když jiní mají víc než on, má právo si z toho jejich "hodně" bez výčitek svědomí brát. Což obnášelo i to nechat se živit.
Tobě bych taky přála, aby se Ti něco podobného už neopakovalo
a každý podobný pokus jsi včas rozeznala a odpálkovala.

Psychedelic: no myslím, že se člověk musí hlavně poprat s tím úkolem, pohlavím, které vyfasoval v tomhle životě a už to je dost práce!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 6:24 pm    Předmět: Citovat

Myslím že na blbce narazíš kdekoliv, nezáleží na pohlaví, a už vůbec to nemusí souviset s duchovnem.
Kolik žen zničilo spoustu skvělých mužů. A bez duchovna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 6:41 pm    Předmět: jéééééééé, Mili... Citovat

vynikající téma.. Smile ne, že by mě toto neprovázelo... provázelo. I duchovní paraziti.. i normální... dokonce se teď v poslední době jen nestačím divit... jenomže mě to pořád zase zpátky vede k jedinému - příběhu Neala Donalda Walshe - Příběh o malé dušičce.... nemůžu na tu pohádku zapomenout. A když si něco řeším.... často se mi zobrazí... Ta hlavní pointa: Abys ty mohla být odpouštějící - já ti provedu něco ošklivého - jen na to a na mě prosím nezapomeň, jinak budeme ztracené obě...

Když teď vidím a vnímám sama sebe... tak mi opravdu dochází, že těm lidem, co je mám nebo jsem měla v životě nelze než poděkovat... ono upír sem - upír tam... jenomže pořád jsme to my, kdo to dovoluje.... nikdy to není o jedné straně....
Domnívám se, že bychom asi neměli při tom všem zapomenout na jednu věc: učí se obě strany... ta jedna říkat ne... a ta druhá to slyšet a akceptovat... Já se tedy vydatně učím.. a můj ex-přítel, který přišel v době vánoc, mě za jediné dva víkendy naučil to, co jsem těch dlouhých.. nevím kolik let, nechtěla chápat.. Smile a to byl fofr! Smile)) Taky jsem byla v pěkné prekérce - a ptala se boha, jestli to myslí vážně, s tím, co ke mně poslal.... myslel - ale já nepochopila původní záměr.. Smile Nakonec jsem tomu expříteli fakt moc vděčná... moc moc moc.. Smile Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 6:43 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Myslím že na blbce narazíš kdekoliv, nezáleží na pohlaví, a už vůbec to nemusí souviset s duchovnem.
Kolik žen zničilo spoustu skvělých mužů. A bez duchovna.


A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 7:51 pm    Předmět: Citovat

samanko, a co se takhle zeptat druhé strany jak to bylo doopravdy. Zeptejte se církve, proč je dodnes žena brána jako nerovný partner s mužem. Jeden máme druhého v sobě a kdo to odmítá si jen sám sobě něco nalhává. A kdo z mužů odmítá ženy zapomíná na bolest své matky, která je přivedla na svět. Ale je to správné, ještě nepodstoupily dost životů aby pochopily. Jsou lidé, kteří jsou lepší a horší, ale né muži a ženy. Je to jen o lidech. šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 8:25 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
samanko, a co se takhle zeptat druhé strany jak to bylo doopravdy. Zeptejte se církve, proč je dodnes žena brána jako nerovný partner s mužem. Jeden máme druhého v sobě a kdo to odmítá si jen sám sobě něco nalhává. A kdo z mužů odmítá ženy zapomíná na bolest své matky, která je přivedla na svět. Ale je to správné, ještě nepodstoupily dost životů aby pochopily. Jsou lidé, kteří jsou lepší a horší, ale né muži a ženy. Je to jen o lidech. šaman


Tak se máš možnost k tomu vyjádřit, jak to bylo podle Tebe?
Hodně by mě to zajímalo, jak takový člověk uvažuje ve smyslu mužského myšlení. Křesťan mi jednou řekl, že nemůže pracovat, protože jeho posláním je učit. Což spočívalo v tom, že hodiny mluvil a mluvil aniž by jeho proslovy měly hlavu a patu. Jakmile ti dva někam přišli, všichni prchali, protože to bylo nesnesitelné.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další
Strana 1 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund