Fórum - Zobrazit téma - Sexuální nabídka od reiki MISTRA - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Sexuální nabídka od reiki MISTRA
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Sexuální nabídka od reiki MISTRA
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JaninaP
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.10. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 9:27 pm    Předmět: Sexuální nabídka od reiki MISTRA Citovat

V životě člověk prochází různými prožitky... Taky v mém nitru časem dozrálo rozhodnutí projít si kurzem reiki a více se touto technikou zabývat. Příliš jsem se nerozhlížela po reiki mistrech - prostě jsem zvolila hned první seminář, na který jsem narazila. S naivním nadšením jsem prošla kurzem a rozhodla se jít hlouběji v technice... Můj mistr byl sympaťák, otevřený človíček, který měl hned tendenci navazovat kamarádský vztah. Já se nových přátel nebojím... Smile a tak jsem otevřeně šla do hloubky jak v reiki, tak v kamarádství.... A hezky jsem narazila. Časem mi můj mistr sympaťák, už kamarád, navrhl reiki terapie pro ještě hlubší pochopení souvislostí. Pár sezeníček proběhlo bez závady, až najednou stál přede mnou můj mistr jak ho pánbůh stvořil s vcelku jasným cílem....
Tak se dodnes nevím srovnat s tím, jak je možný, že člověk, který o sobě tvrdí, že má za sebou víc než 10 let intenzivní reiki praxe - a to zdaleka není v duchovní sféře všechno, čím se prezentuje, že zvládá - ještě podléhá takovémuto typu pokušení. Jak je možné, že se takový člověk vcelku úspěšně pohybuje jako učitel mezi duchovně hledajícími?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
alonsinka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 23.11. 2008
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 9:40 pm    Předmět: mistr Citovat

Cože??? Shocked Shocked Shocked Evil or Very Mad Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JaninaP
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.10. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 9:47 pm    Předmět: Citovat

žádný oční klam, Alonsinko, bohužel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 10:01 pm    Předmět: x Citovat

Reiki a spousta jiných duchovních směrů není spojena s celibátem, takže není důvod, proč by měl být člověk, věnující se těmto směrům, "odolný proti těmto druhům pokušení".

Pochopitelně by bylo dobré znát názor druhé strany. Třeba si dotyčný vysvětloval tvůj velmi intenzivní a osobní zájem a kamarádství jinak než jsi to myslela. Možná by bylo lepší si to vyříkat a vysvětlit s dotyčným osobně.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 11:33 pm    Předmět: ... Citovat

Ahoj Janino,
podle toho jak to popisuješ, chápu tvůj "šok"......

Zkus se na toho mistra kouknout jinýma očima...............Ne jako na mistra, ale jako na chlapa, kterýmu ses prostě líbila.......... Wink

No, určitě by bylo dobré, kdyby se tě chlap nejdřív zeptal, jestli ho chceš vidět, jak ho pámbů stvořil, než se před tebou vysvlíkne!!!


A asi ani mistr není dokonalé a bezchybné stvoření. Souhlasím se Šamankou, promluvila bych si hlavně s ním.

Držím pěsti, je to taková poněkud prekérka............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 7:53 am    Předmět: Citovat

I reiki mistr je jen člověk a může podlehnout pokušení, ale najet na věc takhle natvrdo je opravdu silné kafe.

Při jakékoli terapii, zejména pokud je opakovaná může vzniknout jakési pouto až náklonnost, lidé se kolikrát svěřují s věcmi, které nikdo jiný neví. Otázka je, kam až se to nechá dojít, někdy lehoučký flirt bystří smysly a dotyčné v rámci terapie pozvedne sebevědomí coby kladný boční efekt, ale tady musí být viditelná a respektovaná hranice.

Buď ten mistr nemá co ztratit, ani tím, když se to o něm roznese, anebo je si natolik jistý, že se to nikdo nedoví.
Třetí možnost je ta, že to bral jako logické a samozřejmé vyústění situace, ve které není nováčkem, tudíž že jsi nebyla první.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JaninaP
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.10. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 7:54 am    Předmět: Citovat

ahoj Šamanko a Lendulko,
chápu to... Smile Jsem vcelku hezká ženská a věkově spíš mladší ročník.... Ftip je však v tom, že jsem to vůbec nečekala. Normálně prostě muži dají alespoň náznakem vědět zájem, nebo to vycítím nějakým zpúsobem a neschovávají se za duchovní praktikování a pak přejdou rovnou na věc. Netušila jsem do inkriminovaného okamžiku, že mistrovi jde hlavně o harmonizaci mé první čakry....
Samozřejmě, dialog pak proběhl - a ne jeden a ne jednou.... se zpožděním to člověk vnímá taky jinak... a z jeho strany byl názor takový, že si za to mohu sama, protože jsem ho coby žák vyhledala, přišla na jeho seminář, pokračovala dál v studiu, neměla zábrany navázat normální přátelský vztah... prostě normální zákon přitažlivosti - že jo... alespoň se to na to dá hezky svést....
a vyznělo mi to, že to vnímal, že mu mně život prostě přinesl a že mu to patří... zřejmě za zásluhy.. nějaké - ale poslední věta můj osobní vjem
Taky by ste asi nečekali, když k někomu máte důvěru, že vám vrazí kudlu do zad v nečekané chvíli.
Psala jsem o tom hlavně proto, že to normálně člověk nečeká, že na reiki terapii může bez předchozího varování a bez oboustranného souhlasu dojít k sexuálnímu obtěžování - nebo to byla zrovna nabídka na souhlas... tak teď nevím... Smile (ironie)
Vnímám to prostě víc jako podraz bez varování.... Mistr je šťastně zadaný, manželství klape, dětičky mu rostou... duchovno patří zřejmě jenom k rozšíření pestrosti života, aby náhodou k nudě nedošlo...
Nečekala bych, že bude zrovna takovým stylem (zřejmě osvědčeným i v minulosti) vyhledávat milenky.

Taky by mu po tolika letech duchovní praxe mohlo být jasné, že tudy cesta k osvícení, o kterém sní, prostě nevede.... a na to jsem taky spoléhala, že to ví... jasně moje naivní chyba.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JaninaP
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.10. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 8:06 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Třetí možnost je ta, že to bral jako logické a samozřejmé vyústění situace, ve které není nováčkem, tudíž že jsi nebyla první.


Za Cé je správně, Kamo... Smile
Alespoň takhle mi to vyplynulo z následujících diskuzí s dotyčným.
Osobně to ale nepovažuji za standardní přístup ke klientovi (ani k příteli), jenom bych byla ráda, aby se vědělo, že i takový přístup v reiki komunitě je... jako asi všude, že jo?
A taky se s tím snažím už nějaký čas srovnat a nejde mi to, jaksi jsem se zasekla a vůbec nemám chuť jezdit na další semináře o reiki, i když s reiki pracuji, tak nemám chuť vyhledávat další "novinky".... natož terapii.
Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 8:12 am    Předmět: Citovat

Ještě bych doplnil odpověď na otázku "Jak je možné, že se takový člověk vcelku úspěšně pohybuje jako učitel mezi duchovně hledajícími?"

Nevztahuj si to na sebe JaninoP, ale nejsou vzácné případy, kdy duchovně hledající dáma ve skutečnosti hledá něco úplně jiného. Tak jako to chlapi celkem běžně zkouší na masérky, tak se i dámy všech věkových skupin někdy snaží sblížit s terapeutem.
Dokázal bych přímo blíže specifikovat i nejčastější věkovou a sociální kategorii takových lovkyň, ale nechci tu dráždit vášně Smile

Tím ale v žádném případě toho chlapa neomlouvám, jednak proto, že takovéto zneužití svěřené důvěry je neomluvitelné a jednak proto, že jeden takový případ dokáže dost blbě zakalit vodu v celém rybníce. Když se tento Tvůj případ nechá ústně projít přes tři kanceláře po třech referentkách, tak na konci té třetí se dozvíme, že reiki je jen zástěrka pro jakési sexuální aktivity.
Co to může napáchat je jasné, například toto:

Cituji JaninuP: "A taky se s tím snažím už nějaký čas srovnat a nejde mi to, jaksi jsem se zasekla a vůbec nemám chuť jezdit na další semináře o reiki, i když s reiki pracuji, tak nemám chuť vyhledávat další "novinky".... natož terapii."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 8:55 am    Předmět: Citovat

Vem si z té zkušenosti to co je pro tebe užitečné a odstatní nech odplynout jako minulý zážitek.

Takovéhle věci se prostě stávají v různých oblastech lidské činnosti, tam kde je zahrnuto tělo, tam určitě výrazněji.
Mohla zafungovat obyčejná lidská "chemie", lidé si bývají sympatičtí z různých důvodů, jedním může být i to , že si prostě "voní", ale málokdo dokáže tyhle jemné signály vyhodnotit jako, hele on se mi líbí protože, by asi byl vhodný (sexuální) partner. Pak je prostě ochota sbližovat se silnější a výrazně podvědomá. Ale aby chlap brečel můžeš si za to sama... mě to můj manžel občas říká jako kompliment, ale do profesionálního nebo přátelského vztahu to naprosto nepatří a v tomto je to jeho profesionální selhání.

Otázka spíš pro tebe na zamyšlení, než veřejnou odpověď. Máš partnera? Chtěla bys nějakého? Jsi v šikovném věku 25-35 (tlak "přírody", biologické hodiny)? Tahle zkušenost pro tebe může být cenná zpětná vazba o tom jak působíš v této oblasti nebo co vyzařuješ. Velmi odvážná budu když řeknu - co sama v této oblasti chceš, potřebuješ, nedopřáváš si?

Jestli chceš dál pokračovat v Reiki, co si najít nějakou dobrou učitelku? Tam snad takovéto věci moc nehrozí. A stanov si pro sebe hranice. Co je pro tebe ještě přitatelné, co už ne, jaký má být člověk, který tě bude učit?

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JaninaP
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.10. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 9:07 am    Předmět: Citovat

Dík Naryo.


P.S.: Jsem taky zadaná, takže zpětně vidím, že se šlo na "jistotu", že jsem byla vhodný terč, který nebude roznášet intimní věci dál - v případě, že by to jako milenecký vztah vyšlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 9:47 am    Předmět: Citovat

Hele JaninoP,

to že mistři reiki by mely být nějaké vyšší duchovní osoby odpoutané od pozemského světa, byl možná Tvůj omyl, a tímto jsi zjistila, že to tak není. Možná to varování přišlo včas a nic moc Tě to poznání nestálo. Viděla jsi nahého chlapa a to nebylo, jak soudím, poprvé v životě, a navíc jsi se "ubránila", tedy nebyl násilný. Příště pozor s důvěřivostí!

Pozitivní na tom vidím to, že Tě to mohlo varovat do budoucna a Ty se tak můžeš vyvarovat horším problémům.

To, že chování "mistra" bylo neprofesionální je samozřejmě neoddiskutovatelný fakt!

No a je i možné to, že vyzařuješ takové sexuální napětí, že by to mohlo zapůsobit i na reikimistrovou ( a to není jen žertem) ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JaninaP
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.10. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 11:25 am    Předmět: Citovat

Zajímavá konstrukce, Zbultrane. S tím mým sexuálním vyzařováním to asi nebude nijak přehnané, jelikož jinak problémy tohoto druhu nemávám - prostě každý cítí nějak moje hranice... ale je možné, že můj "mistr" byl vnímavější a citlivější a zachytil vlnění, které se jinak lidem kolem mne zachytit nedaří... Laughing

Zpětně mám z celé situace spíš pocit, že jsem byla dlouhodobě plánovaná "akce", že jsem charakteristikou vyhovovala (i tím, že jsem zadaná a tudíž se mnou nebudou další podružní problémy toho typu, že bych sa chctěla vázat, diskreditovat druhou stranu a pod... ).
Nehodlám z toho člověka dělat "nadčlověka", asketu a pod., ale zaráží, že reiki posloužilo jako stínidlo pro hledání si milenky. Nečekala jsem to. A v rozpoložení, v jakém mne to zastihlo, to byl pořádný otisk (tedy uvolněný lehce meditativní a otevřený stav).

Tak podobně naivním případům jako jsem já - i tohle se může stát, asi to není zcela běžnou praxí, ale je to tady a citlivkám se s tím prostě hůř srovnává.

Jinak poučení to teda bylo a neustále je...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 10:30 am    Předmět: Citovat

Koukám JaninoP, že jsi se ztotožnila s rolí oběti. To je vzor, který má někdo ve vašem rodu, buď mamka nebo jedna z babiček. Zeptej se jich a určitě ti to řeknou, že to měli taky.

Co se ti nelíbí na druhých, je i v tobě. Bylo by dobré si to vyčistit, pak ti to už nikdo nebude dělat. Je to i o hranicích, které spousta žen nemá nebo je má jen velice slabé.

Jak už jsem víckrát psal, jsou teď dvě cesty od března minulého roku - cesta radosti a cesta utrpení. Cesta radosti je svoboda, radost, štěstí, harmonie, hojnost... a cesta utrpení je role oběti a agresora... Je jen na nás, co si zvolíme.

Na mých seminářích metody RUŠ vám dám návod, jak si takové věci můžete vědomě vyčistit a čištění budete určitě cítit buď na těle a nebo u toho budete mít emoce, které ale znáte a nejsou pro vás nic neobvyklého. Nemusíme trpět a nemusíme být obětí někoho jiného. Ale protože žijeme v dualitě, tak si zažíváme jednou polaritu oběti a podruhé zase agresora/otrokáře...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JaninaP
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.10. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 3:24 pm    Předmět: Citovat

No, když tak o tom přemýšlím, tak to zřejmě bude o mých hranicích - pravdou je, že jsem poměrně dosti otevřený člověk a dosti nevyhraněný.... Už to tady nakousla Narya a tehdy mě to tak napadlo a dochází mě to se spožděním při tobě, Lightworke. Zřejmě došlo k nějakému omylu v "komunikaci" - myslím tím i mimosmyslové, že druhá strana byla dlouhodobě mnou přijímáná kladně se vším všudy (dle mého soudu v mezích přátelství), a mohla nabít vědomí, že vše je tudíž i dovoleno....
A jak pracovat se svými hranicemi? Když si je stanovím, ohraničím se
... kam mě to stáhne v mém rozvoji? Není cílem přesný opak? Copak mi uniká?
A proč jsem doteď žádnej problém nezaznamenala, co se ohraničení týka? Bylo to jen varování pro jeden krát?


Naposledy upravil JaninaP dne út říjen 06, 2009 3:45 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund