Fórum - Zobrazit téma - Duchovní paraziti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Duchovní paraziti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Duchovní paraziti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 7:18 pm    Předmět: Citovat

Slovo „zodpovědnost“může být zřejmě chápáno různě.
Zodpovědnost je vědomí, v tomto případě je to uvědomování si, že to, se děje, neděje se náhodně, a také vědomí toho, že je jen na mne, jak s tím, či oním „děním“, naložím.
A dokonce se věci ani nedějí „nám“, ale prostě se jen neustále něco děje.
Pokud se zamyslíme nad tím, proč něco prožíváme takto (bolestně), tedy máme za to, že se to děje nám, lze takto najít přímo jádro pudla utrpení.

Nic na tomto světě není naše, proč máme za to, že právě toto se děje „nám“?
Neustále si něco přivlastňujeme, lpíme na tom, vyhraňujeme se vůči tomu, či onomu, a pak tedy.... Sad

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 8:46 pm    Předmět: Citovat

Šamane člověče Jožko, možná s tebou souhlasím, ale píšeš tak strašně zmateně, že nevím, koho cituješ, co je citace a co je z tebe. Dvě stě procent určitě neexistuje, ale co je to platné, když větší půlka posluchačů nedává pozor.

Katko to je úvaha správným směrem. Hezky pojmenované, jednoduše, trefně, výstižně Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 9:54 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Katko to je úvaha správným směrem. Hezky pojmenované, jednoduše, trefně, výstižně Wink .

Jestli jsi mi tím Pepo chtěl naznačit, že souzníš s tím, co a jak jsem napsala, tak ti děkuji.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 10:08 am    Předmět: Citovat

Krabasi,

svým budhistickým pohledem to vysvětlila Toora.

Zajde slunce.
Je noc.
Hřmí.
Zemřel otec.
Zemřel mi otec.


To jsou děje, které se dějí nebo mně dějí. Způsob, jak budu prožívat toto dění je práce s ho oponopono.

Mám to takto postavené.

Možná, že ty i Šaman vnímáte svět jinak. To je v pořádku. Já se ozvala z hlediska ho oponopono.

Jen po semináři Lena je patrné, že i on takto vnímá ho oponopono.

Pa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 11:25 am    Předmět: Citovat

Ano, tomu rozumím a souhlasím.

Jenže pak je další rovina - a tu, kterou jsem měl na mysli já je, že některým lidem se některé věci dějí stále dokola, kdežto druhým vůbec.

Ano, otec nám umře, ale jen jednou v životě. Kdežto ty jako jedinec můžeš mít neustálé problémy s kriminalitou, násilím, špatnými vztahy s lidmi, alkoholem, špatnou prací, finanční potíže a tak. Kdežto jiný člověk se setkává s opačnými ději.

Omlouvám se, pokud jsem ti něco pomotal, nebo píšu o něčem jiném než ty, ale já jsem myslel původně spíš toto.

pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 11:52 am    Předmět: Citovat

Tak to jsme zajedno.

Existují tyto dvě roviny.

Častá změna partnera je pro jednoho otázkou prestige či sportu,
pro druhého trauma.

Ten druhý, pro nějž je to trauma, bere pomocí ho oponopono odpovědnost za to, co se mu děje a tzv. čistí. Přičemž by se mohlo říci, že se jen věci dějí...
Druhý to čistit nebude,protože je to pro něj součást životního stylu. Pak třeba onemocní a pomocí nemoci se může a nemusí pomoci čištění dostat k tomuto tématu. Toto jsi popisoval jako stoprocentní odpovědnost.

U toho, že hřmí, mohu čistit svůj strach s tímto spojený, případně eliminovat čas strávený v oblasti hřmění. Je možné, že Ti klient bude vyprávět, že kam přijde, tam hřmí. Je možné , že je to pravda, ovšem je zároveň možné, že hřmí všem stejně, jenom on u hřmění prožívá trauma, tudíž se mu zdá, že jemu hřmí stále...

Z tohoto úhledu pohledu hřmí jemu, nehřmí.

Ale souhlasím s tím, že si rozumíme.

Krásný den, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2012 7:00 pm    Předmět: Citovat

Už jsem to tady psal. Zkuste se na to podívat, co se nám děje z pohledu východní filozofie. Dítě si vybírá rodinu, do které se narodí. Již žijící lidé mu pomáhají vytvářet podmínky, do kterých se má narodit. Stanou se například alkoholiky a v tu pravou chvíli, se jim narodí. Ono chce poznat život dítěte v takové a né jiné rodině. Jenže do okamžiku jeho narození zasahuje vliv planet (astrologie) a mnoho jiných faktorů. On svým narozením začal učit své okolí něčemu. Už se spolupodílí na tvorbě svého okolí a svého života. Už mění život okolních lidí, ale podle astrologie změnil už i vesmír. Podle východních nauk jsme se narodili do vesmíru, který jsme si sami vybrali a po narození jsme spolutvůrci na vývoji dějin, historie ...a i vesmíru. A pak vlastně nic není náhoda. Neděje se to okolí, ale děje se to nám. Už jen když o tom uslyším, měl jsem se to dozvědět a záleží na mně, zda to přijmu ( zůstanu bez reakce) a nebo nepřijmu (nějak mne to vyvede z rovnováhy-pak jen já sám nemám ještě něco zpracovaný, a dostávám informaci, zpracuj to)
Nedávno při rozhovoru s Evičkou jsem řekl, že všichni se na něco ptají, koukají po světě, aby dostali odpověd od druhých, zkušenějších. Všechny odpovědi máme v sobě. Každý odpovídá na otázku jen podle svého poznání, podle svých zkušeností, jak to pochopil. Ale...ALE MLUVÍ O SOBĚ, o své poznané pravdě. JAK MĚ MŮŽE NĚKDO ODPOVĚDĚT NA OTÁZKU, KDYŽ MLUVÍ O SOBĚ. NA MOU OTÁZKOU SI MOHU ODPOVĚDĚT JEN JÁ SÁM.Je to jako by jste jeli vlakem a dívali se z okna.Poznáte celý svět, každý vám na peroně celého světa odpoví na otázku,ale...VY JSTE V KUPÉ VLAKU A NÉ ZA OKNEM. A pak už jen záleží, kdy si všimnu, že kde jsem já, kdy si uvědomím, že se to děje mě a né jim. Přirovnání: Kdo dopustil aby byli války. Bůh? A nebo mi lidé jsme chtěli něco navíc, něco si vzít...chtěl to Bůh si vzít a nebo my lidé,děje se to nám, či to jde z venku od Boha.Já bych takhle nějak postavil tu otázku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 3:44 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Zkuste se na to podívat, co se nám děje z pohledu východní filozofie. Dítě si vybírá rodinu, do které se narodí.


Toto je tu na reikiwebu dost rozšířený názor, ale nepovažoval bych to za pohled východní filosofie.

Bytost se rodí do takového těla, ve kterém může co nejlépe realizovat své touhy, které měl v okamžiku "minulé" smrti. Ne že by si přimo vybírala. Je to podle pravidel reinkarnace, která stanovil Bůh.

Takže "polopatický" zjednodušený příklad:

- umírám a strašně mě mrzí, že jsem si málo užil sexu, dostanu tedy tělo králíka a můžu ošustit v kotci na co padnu a to třeba 20x za den. Jen jsem si ale v ten okamžik neuvědomil, že s tím pozitivním (sex pořád) může být spojeno i něco negativního, že za půl roku půjdu na pekáč a že moje mysl bude daleko více zastřená májou než mysl lidská .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 4:12 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Bytost se rodí do takového těla, ve kterém může co nejlépe realizovat své touhy, které měl v okamžiku "minulé" smrti. Ne že by si přimo vybírala. Je to podle pravidel reinkarnace, která stanovil Bůh

Jak to víš ? Jakým způsobem dojde člověk k přesvědčení, že je to zrovna takhle a ne jinak ?

Pak se chci zeptat, co je to nebo kdo je to ta "mája" o které tady pořád mluvíte ? Já jí neznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 4:16 pm    Předmět: Citovat

Neznáš máju? Můj syn na to každý den kouká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 4:30 pm    Předmět: Citovat

Nevím Beppe, jestli se ptáš jen Zbula, ale dovolím si napsat za sebe.

Jak to doopravdy je to ví jen Pánbůh. Smile
A jak k tomu "dojití" dojde? Jako ke všemu, k čemu jsi ty sám došel, v tomhletom je to nemlich totéž.
Jde o koncept, jako jsou jiné v jiných filozofiích. Mně je tenhle princip zvaný Karma (nikoli už některé její zápaní výklady) blízkej proto, protože souzní s mojí zkušeností, tedy s tím , s čím jsem se kdy v životě setkala, čím jsem prošla, a jedinej pro mne přijatelnej a svým způsobem v praxi oveřovatelnej, a to zkoumáním příčin a následků, kontinuity veškerých dějů jako takových.

Tedy jak píšeš, je to věc „dojití“, je to něco s čím jak vnitřně, tak prakticky souzním.

Co je „mája“? A Matrix jsi viděl? Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 4:41 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Neznáš máju? Můj syn na to každý den kouká.


Učení páni zkušení
Já rád bych k vám teď podotknul
..................
Mája, Mája
Mája zas míří mezi nás.

A je to tak, je tu mezi námi Shocked

A zkopírováno ze sanskrtského slovníku na netu, neb jsem byla zvědavá, jak se to liší od pojmu iluze:
májá, Májá /ž./ – 1. pomyslný závoj, který odděluje tzv. skutečnost od tzv. neskutečnosti; 2. májá tattva; 3. iluze, neskutečnost, magie, fantom; 4. jméno matky Gautama Buddhy; 5. umění, moudrost, magická síla, soucit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 5:04 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za vysvětlení pojmu "mája" i tooře za výklad ohledně reinkarnace. Otázka je určena každému, kdo chce odpovědět. Jde mi o to, že sám nevím jakým mechanismem bych došel někdy k přesvědčení, že je něco v oblasti nehmatatelné zrovna takhle a ne jinak. Vždycky to je pro mě pouze tak, jakože takhle by to mohlo být, ale třeba je to úplně jinak. Prostě nikdy jsem nedošel k nějákému pevnému přesvědčení, vždycky je to všechno jenom "možná". Asi mi nejsou dány nějáké hlubší vhledy při kterých bych to pocítil nebo nevím ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 6:24 pm    Předmět: x Citovat

Souhlas. Protože nikdo neví, jak je to doopravdy a co si budem povídat, málokdo je se smrtí úplně v pohodě a srovnaný, takže si vybere teorii, která mu je nejbližší. Vize reinkarnace nebo křesťanského nebe není špatná, ne? Nejděsivější musí být konec s vidinou NIC dál? Dokážete si ho představit?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 6:50 pm    Předmět: Duchovní paraziti Citovat

Souhlasím Mílo, každý máme svou určitou představu o tom, co se děje po naší smrti. To NIC je opravdu děsivé.
Jinak se mi moc líbí kam až jsme se dostali od parazitů až k Máje. Vyvolalo to ve mě vzpomínku na mou milovanou kočku Máju, nádhernou potvůrku se zlatýma očima a hebounkým kožíškem, už je dávno v kočičím nebi (snad?) a hlavně na to, jak jsem jí kdysi vytahávala asi 40 blech z kožichu.
Na tyto parazity naštěstí zabíral Ortosan, škoda, že nejde použít i na ty lidské. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Další
Strana 13 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund