Fórum - Zobrazit téma - Duchovní paraziti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Duchovní paraziti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Duchovní paraziti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 7:08 pm    Předmět: Citovat

Miwo, je možné, že Tvoje milovaná kočka už kamarádí s mým milovaným kocourem Brunem. Doufám, že jsi ji opravdu opravdu dobře odblešila, Bruno totiž šel bez blech. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 7:24 pm    Předmět: x Citovat

Otázka dámy zní, jestli je sladěno vaše přesvědčení o posmrtném životě. Jestli je jeden v nebi, zatímco druhý reinkarnován do pořádného tygra, pak jsou blechy šuma fuk Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 8:12 pm    Předmět: Duchovní paraziti Citovat

Posmrtný život vykládá každé učení jinak, ať už po křesťansku nebe nebo peklo, reinkarnace nebo co třeba muslimské nebe? Prý je určeno jen pro chlapy a kampak půjdeme my ženské?
http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/7166-muslimka-chce-pro-muslimky-muslimske-nebe-na-zemi.aspx
Pokud by existovala i ženská verze, tak bych tam šla klidně i zablešená.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 7:57 am    Předmět: Citovat

k tomuto tématu mohu doporučit seminář Umění zemřít. Trvá necelý týden.

Myslím si, že největší strach nepramení ze smrti, ale z umírání.

Náboženství svým výkladem posmrtného života nám vysvětlují, že se za života máme chovat dobře. To je to, co zapříčinilo krizi Evropy - duchovní přehrávka na církev a člověk se stará o materiální zabezpečení. Dlouhodobě
bez etických či náboženských postojů se stane to, co žijeme. Krize.

Píši krátce, určitě se může s každou jednotlivou větou diskutovat.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 8:54 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Myslím si, že největší strach nepramení ze smrti, ale z umírání.

Strach z umírání je strach z utrpení, je na něj dobře vidět, utrpení a bolest známe, a trpět se pochopitelně nikomu z nás nechce.

Je tu ale stálý neuvědomovaný strach, a ten je z nebytí a představa smrti nám tuto „prázdnotu“ evokuje, je neuchopitelný, a přes to je za všemi našimi strachy.

Dnešní zápdní semináře, jako ten "Umění zemřít" vznikly díky tibetské meditační technice zvané Phowa, neboli "praxe vědoméhou umírání", tato Phowa je např. nedílnou součástí denní Dalajlamovy meditačí praxe.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 12:08 pm    Předmět: Citovat

Bepe, mája je vše, co není pravda. Země je placatá, Země je střed vesmíru. My jsme střed vesmíru, moje ,,JÁ" je to co mne oživuje a řídí, hmota řídí vesmír (materialisté), idea řídí vesmír (idealisté), to vše je mája. Třeba ( pro mne poznaná pravda) nad námi je jeden jediný..vesmírná inteligence...to není mája, ale aby jsi se mnou souhlasil, musíš se zbavit všech máj, hedvábných závojů před očima, aby jsi to uviděl. Je to jen závoj z raní mlhy, jeden se zvedne a druhý je za ním. Taktéž pravdou je, že i ty jednou uvidíš bez závoje, setkáš se se svou pravdou. Mája je, že ty řídíš svuj život ale mája je, že ty neřídíš svůj život. Tak složité ale tak jednoduché to je. Já už to začínám chápat, ty protiklady jsou v jednotě spolu mezi sebou. Už jsem na stopě...základ je, nekoukat, nečekat, neočekávat, nechtít, zapomenout na vše i na sebe ..a mohu pokračovat a co zbyde, ta jedna jediná věc, a tou je pravda. Má tolik podob kolik je lidí na světě, ale přitom je jen jedna. Mája je vše co se nám zdá jako...je to jen sen. A čekáme na probuzení já i ty, i všichni ostatní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 12:18 pm    Předmět: Citovat

Děkuji tooro, phowu neznám, podívám se na to. strach máme z neznámého. Proto se bojíme. Neznám, co je to utrpení, neznám co je po smrti, neznám, co je na druhé straně...Moje rada, Přijmout, že vše co se mi děje je pro moje dobro. Kolikrát v životě jste se báli nového, aby jste po čase zjistili, že jste si pomohli. Bylo to pro vás požehnáním. Naučte se a pěstujte v sobě pocit radosti a očekávání, že vše co přichází je pro moje dobro. Každým dobrem pro mne se zvyšuje moje štěstí a já si už zasloužím být štastný. Pak se budu těšit a né bát. Jeden pocit nahradím druhým a časem už nebudete potřebovat žádnou berličku, žádný pocit, přijmete to bez emocí, s vědomím, stan se vůle tvá a ucítíte vnitřní teplo a klid. A strach je vlastně jen emoce.
A taková je rada má
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 12:51 pm    Předmět: Citovat

Jak víš, Tooro, ze seminář Umění zemřít
vznikl tak, jak píšeš? Účastnila ses jej?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 1:10 pm    Předmět: Citovat

Tyto semináře nejsou ničím utajovaným, Okénko. Wink

Jsou věci, které nejsou v naší tradici, jsou součástí našeho kulturního dědictví, a jsou jiné, které v naší tradici nebyly od věků, ale časem se jí staly (Kristovství-křesťanství), a jiné další, které se k nám dostali až v novověku, a to od národů, u kterých jsou tyto praktiky několikatisíciletou tradicí.
Takže o tom mám povědomí, podobně jako to, že s učením Reiki nepřišel praotec Čech k Usuimu.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 1:29 pm    Předmět: Citovat

Tooro, prosím, odpusť si rétoriku. Moje otázka je jednoduchá:

účastnila ses tohoto semináře?
neúčastnila ses tohoto semináře?
účastnila ses v nezápadním světě podobného semináře?

Díky M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 2:58 pm    Předmět: Citovat

Takže, osobně jsem se tohoto semináře neúčastnila, znamená to pro tebe něco, uděláš si z toho nějaký závěr, Okénko? Wink (znám Phowu, to stačí).

Změní to něco na faktu, že moje slova jsou pravdivá? Wink Technika je jen jedna, může mít jen trochu jinou obodobu (danou konkr. učitelem), její cíl je vždy stejný.
Co si tak pamatuju, tak na některé mi přišly promo od Pepy Šíly z Maitrei, ty byly před pár lety (a zřejmě stále jsou) vedeny Bhagat J. Zeilhoferem z Lažánek, zkrátka nic nového pod sluncem Okénko.

Podstata našeho hovoru spočívá tedy v tom, jestli nekecám ohledně té tradice, ze které tato technika vzešla, je to tak?
A tohle si v tomto případě můžeš, když budeš Okénko chtít, a máš o to skutečný zájem, ověřit poměřně snadno, stačí se na to zeptat toho, kdo tento seminář, kterého jsi se účastnila, vedl, možná by stačilo kliknout na jeho internetové stránky. Wink
Nebo ti šlo o něco úplně jiného, než na co jsi se zde ptala, tedy ti nejde o pravdu ohledně této tradice? Question Idea

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 5:25 pm    Předmět: Citovat

co znamená znám Phowu?
Prakticky jsi ji prováděla a s kým?

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 5:45 pm    Předmět: Citovat

Je to součást každodenní meditační praxe (cílem není nic jiného než stále vědomí proměnlivosti a pomíjivosti všeho projeveného), a není nezbytné na to absolvovat seminář. Ale nejsem na to sama, je to zkušený přítel, který je mi v práci s myslí rádcem a konzultantem, tedy i v tomto. Jestliže je někomu bližší spíše vedení ve společnosti a účastenství vícero lidí, tak Phowě pro své žáky zde, při svých pravidelných návštěvách, učí např. Ole Nydhal.

A když už se mě tak ptáš, mám také jednu otázku, u koho jsi Okénko absolvovala seminář "Umění zemřít"?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 7:22 pm    Předmět: Citovat

Tooro,

Reinhold Messner je považován za vrcholového horolezce. Byť byl kritizován za to, že při výstupu zemřel jeho bratr. Dokázal zdolat vrcholy bez kyslíkových bomb a silného zázemí. Přesto jsem hovořila se zapáleným horolezcem, pro kterého je to jen člověk, který se zmedializoval. Považuje jiné horolezce za lepší. Četla jsem některé jeho články, znám názvy, popis, je možné z toho vyvodit, jak se zachovám při výstupu na osmitisícovku? Jsem teoreticky připravená, to ano... Pozor, vlastně jsem už byla na Sněžce...

Seminář Umění zemřít vede Bhagat. Potkala jsem tam šamana, který tento seminář neustál. Dva mí přátelé se nakonec odhlásili. Je to naše volba a každý dělá přesně to, co je pro něj správné. Smrt je v této době nemoderní téma. Také nepatřím mezi ty, kteří se rádi procházejí na hřbitově.

Tvoji meditaci s přítelem považuji za pro Tebe důležitou.

Rozhodně to není jediný způsob, jak se přiblížit svému strachu ze smrti, z umírání. Je vždy hodně cest.

Jak silný je text Otčenáše:

neboť Tvé je království i moc i sláva... až navěky, amen.

Hezký večer, M.


mi teď vyvstanul na mysli nápis ze hřbitovní brány : co jsme byli vy jste co vy budete my jsme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 7:40 pm    Předmět: Citovat

[quote="okenko"]Tooro,

Reinhold Messner je považován za vrcholového horolezce. Byť byl kritizován za to, že při výstupu zemřel jeho bratr. Dokázal zdolat vrcholy bez kyslíkových bomb a silného zázemí. Přesto jsem hovořila se zapáleným horolezcem, pro kterého je to jen člověk, který se zmedializoval. Považuje jiné horolezce za lepší. Četla jsem některé jeho články, znám názvy, popis, je možné z toho vyvodit, jak se zachovám při výstupu na osmitisícovku? Jsem teoreticky připravená, to ano... Pozor, vlastně jsem už byla na Sněžce...

Okenko: občas nechápu logiku tvých příspěvků. Z ničeho nic sem hodíš pár vět, které moc nesouvisí s textem (viz trpaslíci nebo vodníci či co to bylo a podobně).
O Messnerovi jsem tu psala já, nikoliv toora. Nechápu tyhle řeči kolem jeho osoby. Možná to mělo být v souvislosti připravenosti na smrt, jakože ten kdo absolvuje seminář, tak je na smrt připravený? Nebo jakože když absolvuješ seminář typu Snežka, tak už máš na K2? Nechci o tom spekulovat, nevím. V každém případě takovou skutečnou přípravu mají hlavně ti, kdo mají zážitek klinické smrti.
Ale ještě se chci vyjádřit k poznámkám výše. Ať už je Messner jakkoliv zmedializovaný, tak nikdy nemluví a nepíše o ničem, co by nedokázal. Doufám, že onen zapálený horolezec taky a snad mu nikdo nebrání o tom napsat nebo něco natočit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
Strana 14 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund