Fórum - Zobrazit téma - Duchovní paraziti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Duchovní paraziti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Duchovní paraziti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 9:37 pm    Předmět: Duchovní parazity Citovat

Šamanko, Tvé kamarádky je mi opravdu líto, cítím s ní, hlavně je smutné, že v tom příběhu figuruje i malé děcko. Sama jsem poznala na vlastní kůži jaké to je mít doma parazita, 4 roky čekat, až poplatí dluhy a najde si pořádnou práci. Takoví lidé bohužel parazitují na osamělých ženských, které jim naletí na kecy o duchovnu. Já sama naletěla na kecy o bývalé inkarnaci z Egypta, sáhodlouhým básním, dlouhým e-mailům o společných inkarnacích, mělo mne varovat, že manželka od něj utekla.
Když se nastěhoval, začal tlačit na svatbu, společný majetek, aby měl tady vše jisté neboť jak tvrdil a snad i tomu sám věřil, on. velký duchovní vůdce všechny tady přežije, bude žít 250 let a bude mít spoustu žáků, kteří jednou spálí jeho tělo na hranici. Zatímco já pilně pracovala, doma se šamanilo, meditovalo, povídalo s "dušičkama".
Vše skončilo mým nervovým zhroucením a operací. Pak díkybohu vypadl, když viděl, že už ho tady nikdo živit dál nebude. A hlavně, když jsem odmítla mu půjčit větší částku peněz.
Vím, že se i takovými vztahy učíme, tato lekce mi už ale stačila a nechci ji opakovat.
Je smutné, že takoví lidé mají plnou pusu Boha a hrají si na osvícené, radí ostatním, jak mají žít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 5:35 pm    Předmět: Citovat

Aika- máš pravdu, a držím palce.
Šamanko a k čemu se vyjádřit. Původně jsem ti chtěl napsat tvrdá slova, ale než začnu psát, tak jsem si znovu přečetl tvé příspěvky. Máš pravdu neodsuzuješ všechny muže, jen tě někdo nakrknul. Znáš z reiki ,, Dnes budu milostiv ke všem živým bytostem" a další je ,,Děkuji za to, že toto místo a tento okamžik je" Nevidím důvod někoho a nebo něco odsuzovat a nepochopit. A k čemu se mám vyjádřit. Nenávist jsem a skutečně ani si nevzpomínám, asi nikdy necítil.Ani jako dítě. Byl jsem vzteklý, nervák, ale nikdy jsem neplánoval někomu ublížit a vědomně jsem nikomu nechtěl ublížit. Ale dnes jsem klidný, a nikdo a nic mi už nemůže ublížit. Že se moje bývalá přítelkyně zapojila aktivně do stalkingu vedeného proti mě a mojí nové přítelkyni jejím bývalým přítelem a po 5 měsících teprve po podání trestního oznámení na policii to přestalo a jen na mojí výslovnou žádost její jméno bylo vyškrtnuto z výpovědi a nahraženo slovy bývalá přítelkyně. Jinak by i ona měla ostudu a policie by ji navštívila kvůli výpovědi bud doma či v práci. A ona sama sebekriticky se zapojí a odsuzuje to na druhých. K čemu to, její nenávist, její žárlivost je přece její cesta a ne má. Nemám proti ní nic, ale moje sestry by se nasmály, kdyby četly co napsala ted naposled. Varoval jsem ji,že kvůli lpění na majetku nebude moci opustit tento svět, stále ho bude hlídat ten svůj majetek. I po smrti. Je to jen její učení a tak jsem nakonec na tu hromádku přidal i já. Snad jednou pochopí. vím že jednou ano. O tom je přece reinkarnace. A má v mnohém pravdu, chci tu být co nejdéle abych se už nemusel vracet, ano proto i ted ráno cvičím a medituji, vím pro ni to jsou jen cituji:,, prdy, duchovní kecy" ale nemůže říct že bych podle nich nežil.A že věřím v Boha, nikomu to nevnucuji,prostě jsem ho potkal ve svém životě. Víš tahle diskuse je jen plácnutím do vody. Ji nezmění a mě je to jedno. Nemůže změnit že jsem dobrák od kosti. hodný a pravdomluvný, že dodržím dané slovo je-li to možné, že když pomáhám, tak jen ze zištných důvodů,proto že s toho mám já a jen já dobrý pocit. A co je mi do druhých. Mám svou cestu a už jsem poznal, že pravda je pojem relativní,daný jen mou zkušeností a otevřeností k objektivním okolnostem. A když něco pochopím, poučím se a moje zkušenosti se posunou dál, tak i moje pravda najednou bude úplně jiná. Proto než pravda používám slovní spojení, poznal jsem a nebo myslím si. A proto i ona má svou pravdu jak to říkají indiáni, byl to dobrý příběh, tleskáme ti. Hodně mě naučila a ještě učí.Děkuji ti. Víš, šamanko, andělé nás zkouší, zda jsme něco pochopili, tím, že nám dávají lekce, situace, aby poznali, zda budeme reagovat po staru či zda podle nového poznání. A když projdeme testem, uvěří i oni a už nám důvěřují. Hau domluvil jsem. (a mám úsměv na tváři)šaman šamanko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 5:48 pm    Předmět: Citovat

Hodně by mě to zajímalo, jak takový člověk uvažuje ve smyslu mužského myšlení.
Promin šamanko, nezareagoval jsem v předchozím článku.
Až bezezbytku přijmeš, že vrah i obět jsou oba jen žáci ve škole života.Že oba dva si to přáli před narozením a pouze si to dali, že vše co zažíváme je jen odraz našich přání a požadavků a že nejvíce nás naučí nepřítel pochopíš mužské i moje myšlení. Ale jak jsem už psal.Máme v sobě mužskou i ženskou energii a proto to platí i pro ženské myšlení. Copak už jsi zapomněla, jak moc jsi si přála být už zde na zemi,jak jsi se těšila na zážitky,na všechny zážitky, skutečně jsi se těšila jako malé dítě.Tak si stačí jen vzpomenout. A pak mne pochopíš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 7:03 pm    Předmět: Duchovní paraziti Citovat

Bavím se příspěvkem "dobráka od kosti"
Neznám jeho současnou přítelkyni ani jejího bývalého přítele, takže řeč o nějakém stalkingu je jen výplod chorého mozku. Co se týká trestního oznámení, to bych měla podat spíše já. Určitě za to, že dotyčný pořád chodí s mou adresou v občance a dodnes mi sem chodí jeho dluhy.


"Dokud jsem zde na Zemi, usiluji v první řadě o všední světské bezproblémové fungování v materiálnu (např. pracuji a neberu si půjčky, o kterých vím, že je nemohu sama splatit).
Pokud jsem hmotně zajištěna, mohu se začít soustředit na duchovní řešení mých problémů.
Neumím nacházet duchovní řešení svých problémů s prázdným břichem a bez střechy nad hlavou, a finančně tohle vše zajistit v Praze dá samotné ženě pěknou fušku.
Přijímám, že jsem za svoji lekci zaplatila tolik ze svých sil materiálních i duchovních, že mě to rozčiluje ještě dnes."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 7:29 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Jožko.
Jestli si tady něco s Miwou chcete vyříkat, to je Vaše věc, ne moje.
Vyjádřím se k něčemu, co zde zmiňuješ v té rovině všeobecné, tj.:
clovek napsal:
Až bezezbytku přijmeš, že vrah i obět jsou oba jen žáci ve škole života.

Vidím značný rozdí v tom, kdo a při jaké příležitosti toto prohlásí.
Velmi často se stává, že tyto obecné pravdy, moudra člověk použije jako argument, jako takové duchovní alibi, aby tím posvětil své chování, které nemusí být vždycky tak zcela košer.
Ať už jste si s bývalou partnerkou prošli čímkoliv, existuje tu vždy rovina duchovní a zároveň tak pragmatická, tedy praktická.
To, co učiníme se svým nitrem po přestálých zkušenostech je na nás, a je to vždy zároveň šance buď pokročit, nebo naopak - držet se svých "křivd", a v tomto opravdu těžko cokoliv hodnotit, tohle ví nejépe každý sám, jak na tom je.
Onou současnou, druhou rovinou je ale ta, ve které lze jisté věci napravit i po rozchodu, tedy uklidit po sobě to, co se uklidit dá, tak jak to jen jde, a tohle nezávisí od toho, jestli ten druhý je v této mé snaze ke mně vstřícný, nebo si stále drží jistou pozici "oběti".
V tomoto případě by mi tedy přišlo na mysl vyrovnání evet. finančních dluhů, které se tím, že chápeme naše vzájemné "role v příběhu" nikterak neumenší. A nemá to nic společného s tím, jestli někdo druhý lpí na majetku, nebo nikoliv, toto prostě nezáleží na jakýcholiv mých, nebo jeho tendencích. Dluh je dluh a žádné moudro z něj nic lepšího neudělá.

To, že nejsem "zlý", tedy mám za to, že jsem dobrotivý je fajn (pokud není do kabátku hodnosti jen zabalena zbabělost a pštrosí syndrom), ale samo o sobě toto konstatování nestačí (činy hovoří), a je potřeba se prakticky čelem postavit k tomu, co je třeba, a co je možné dát do pořádku také v té rovině materiální.
To, o čem zde mluvím, je tedy jistý princip a ten platí vždy a ve všem, ať už se mezi lidmi a v jejich vztazích odehrává, či odehrávvalo, cokoliv.

Přeju Vám tedy nápravu toho co napravit jde
a klid v duši i přes to, co už napravit nelze,
a k tomu umění tyto dvě možnosti rozpoznat.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 7:44 pm    Předmět: Duchovní paraziti Citovat

Nechci se již hrabat v tom co bylo, byla to pro mne tvrdá škola a životní zkušenost. Mám v současné době daleko jiné priority.
Jen jsem tady chtěla podpořit Šamanku, její kamarádku, která právě teď prožívá trápení s člověkem tohoto druhu a snad i tak trochu varovat všechny osamělé ženské, které se zabývají věcmi mezi nebem a zemí, které touží po duchovním souznění s partnerem, který se též zabývá ezoterikou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 9:04 pm    Předmět: Citovat

Někdy musí až zakročit úřady, sama jsem se dost naběhala, abych mu zrušila bydliště a nemusela za něj platit jeho dluhy.

Miwa napsala na předchozí stránce, že mi zrušila trvalé bydliště a věděla, že tím je neplatná občanka a nyní si stěžuje v dalším příspěvku, že běhám s její adresou v občance. Tooro, i toto svědčí o tom, kde je pravda.
Nikdo a nic vám nedává právo soudit druhé. Nikdo a nic vám nedává právo odsuzovat jiného člověka,viz ten první příspěvek šamanky, o její kamarádce. Jak můžete soudit druhé,jste Bozi a víte všechno. Nejsme tu náhodou pro to,aby jsme se učili a né soudili. Proto se nebráním,je mi to šuma fuk. Za vše děkuji Bohu a jestli si myslíte,že tím, že věřím v Boha jsem křestan, dobře vám tak.Věřím v učení Budhy. Ale pro mne je nejdůležitější,že tím co jsem zažil jsem si vysloužil nynější štěstí. A o to jde. O klid v duši a já ho mám. Přejděme na duchovnější věci než je kritizování, toho máme okolo sebe dost. A přečtěte si moje staré články a uvidíte jak moc jsem dělal věci ze kterých mne obvinujete. Za posledních minimálně 10 let už nepíšu jinak.Pro mne není košér něco jiného říkat a něco jiného si myslet. Je mi vše jedno,můj soudce je moje svědomí a o jeho čistotu se starám sám a věřím že dobře. Přeji vám ze srdce světlo,lásku a požehnání síly stvoření na vaší cestě. Jožka šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 9:12 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Jak můžete soudit druhé...

Z čeho prosímtě Jožko usuzuješ, že tady někdoněko soudí?

Citace:
Přejděme na duchovnější věci než je kritizování

O ničem jiném tady nemulvím, neexistuje jakési "duchovno" a něco od něj odděleného, a nezplácení případných dluhů, pokud tedy nějaké doopravdy existují, je chování zgrutu neduchovním.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 9:17 pm    Předmět: Re: Duchovní paraziti Citovat

miwa napsal:
Nechci se již hrabat v tom co bylo, byla to pro mne tvrdá škola a životní zkušenost. ....Jen jsem tady chtěla podpořit Šamanku, její kamarádku.

Jenže ono Miwo jedno bez druhého jaksi těžko lze.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 9:39 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Až bezezbytku přijmeš, že vrah i obět jsou oba jen žáci ve škole života.Že oba dva si to přáli před narozením a pouze si to dali, že vše co zažíváme je jen odraz našich přání a požadavků a že nejvíce nás naučí nepřítel pochopíš mužské i moje myšlení. Ale jak jsem už psal.Máme v sobě mužskou i ženskou energii a proto to platí i pro ženské myšlení. Copak už jsi zapomněla, jak moc jsi si přála být už zde na zemi,jak jsi se těšila na zážitky,na všechny zážitky, skutečně jsi se těšila jako malé dítě.Tak si stačí jen vzpomenout. A pak mne pochopíš...


Jestli tomu dobře rozumím, tak ty to píšeš z pozice toho vraha, že je to tak vlastně v pořádku někomu ubližovat, když si to oba vybrali před narozením ............. Nerozplynula se ti v těch meditacích obyčejná lidská morálka ? Ta je totiž podle mě tak něják základ všeho a bez ní se s vekerým duchovnem můžeš taky dostat do rozporu s tím nejzákladnějším řádem. Já jsem tenhle příběh vždycky vnímal tak, že z pozice oběti se nemám zlobit na pachatele, ale aby se to obrátilo a pachatel sám sebe obhajoval, že může udělat jakoukoliv prasárnu a je to vlastně v pořádku, protože si to jeho oběť vybrala, tak to je dle mého vnímání zvrácenost nejvyššího stupně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2012 10:15 pm    Předmět: x Citovat

Víš Jožko,
ty tu motáš páté přes deváté.

Je pořádný nesmysl tvoje prohlášení - podal jsem tresní oznámení, neuvedl jsem jméno, aby dotyčnou nikdo nenavštívil, je to moje bývalá přítelkyně, ale jméno tajím, jsem totiž hodný člověk - tak takový blábol jsem dlouho neslyšela.
Dále: tím, že tě miwa odhlásila ze svého bydliště a ty pořád běháš
s občankou s její adresou neznamená, že je občanka neplatná, bohužel
a může to mít pro ní stále dlouhodobé následky, pokud se chováš pořád tak, jak bylo popsáno. To ví každý se zdravým rozumem. Včetně reálného nebezpečí exekuce a to přestává být duchovní srandička.

Ano, to se mi líbí, jak se cítí někteří tzv. duchovně smýšlející jedinci absolutně povzneseni nad materiálno. Ale nechat se živit nebo žít
na cizí úkor, to nevadí, to je něco jiného a ještě jim to nakonec vyčtou, že tolik lpí na vlastních penězích a majetku.

Milý Jožko, to je přesně to, o čem píšu, každý kdo má plnou hubu Boha
od rána do večera nemusí mít Boha v sobě.

šamanka
Děkuji Ti, Jožko za demonstraci mého článku. Ono totiž jde "duchovně" zdůvodnit všechno. Přece si musíme vzpomenout, jak jsme si to před
narozením vybrali. Co na tokový argument říct, že? Jenže jsme si taky třeba vybrali, že sice jsme udělali chybu, ale nenecháme si "srát na hlavu". Jen to včas rozpoznat je obrovské umění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 7:24 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Ano, to se mi líbí, jak se cítí někteří tzv. duchovně smýšlející jedinci absolutně povzneseni nad materiálno. Ale nechat se živit nebo žít
na cizí úkor, to nevadí, to je něco jiného a ještě jim to nakonec vyčtou, že tolik lpí na vlastních penězích a majetku.

Milý Jožko, to je přesně to, o čem píšu, každý kdo má plnou hubu Boha
od rána do večera nemusí mít Boha v sobě.

šamanka
Děkuji Ti, Jožko za demonstraci mého článku. Ono totiž jde "duchovně" zdůvodnit všechno. Přece si musíme vzpomenout, jak jsme si to před
narozením vybrali. Co na tokový argument říct, že? Jenže jsme si taky třeba vybrali, že sice jsme udělali chybu, ale nenecháme si "srát na hlavu". Jen to včas rozpoznat je obrovské umění.


Napsala jsi to Mílo skvěle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 8:39 am    Předmět: Duchovní paraziti Citovat

Mílo, moc děkuji. A Vám všem za účast.
Doufám, že celé toto vlákno bude poučením pro hodně žen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 8:48 am    Předmět: x Citovat

Díky miwo za Tvoji upřimnost i odvahu se podělit se svým příběhem.
Můžeme teoretizovat jak chceme, praxe a skutečné příběhy jsou mnohem poučnější.

Ještě malá poznámka pro Jožku: to, že ti miwa, naštěstí, nedala všechno co měla, pokud se týká majetku a financí, není otázka lpění na majetku, ale ukázka zdravého rozumu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2012 9:02 am    Předmět: Citovat

Od začátku mi to celé vlákno přijde jako veřejné vyřizování účtů bez jakéhokoliv smysluplného sdělení.

Mýlím se snad?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
Strana 2 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund