Fórum - Zobrazit téma - Zasvěcení do reiki - podvod - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zasvěcení do reiki - podvod
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zasvěcení do reiki - podvod
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 7:07 am    Předmět: Citovat

ahoj len

vidím také plno problémů
ale dívám se na ně optimisticky

jak to se zemí a lidstvem dopadne-nevím

ale myslím,že dobře(popírat to tím,že tady byl tisíce let bordel?ano,to lze,ale není to důkaz,že se to nemůže zlepšit)

trochu optimističtější prognoza zde:
http://leva-net.webnode.cz/products/dobre-zpravy-webbotu-nove-svetlo-nova-elektrina-pad-nwo/

zd@rec
................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
len
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 9:48 am    Předmět: Citovat

Ahoj Arikiane,
Já to vlastně nevnímám ani pesimisticky, ani optimisticky, spíš tak nějak odevzdaně, prostě si říkám, že s tím co se stane já sama nic udělat nejsem schopná, tak se o to nesnažím. Prostě v tomhle světě jen tak přežívám. Přestala jsem sledovat televizní noviny, číst bulvár a raději si večer sednu s dětma a zahrajem si člověče nezlob se.


K tomu odkazu, co jsi mi poslal, jen jsem na něj jukla, ale je to delší čtení a vzhledem k mé povaze, bych se o tom , až se na to podívám, raději pobavila v soukromé správě, tedy pokud ti to nevadí.
Návrat nahoru
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 10:26 am    Předmět: Citovat

Arikirane,
jestli dovolíš, něco bych k tomu řekl:

len napsal:

Já to vlastně nevnímám ani pesimisticky, ani optimisticky, spíš tak nějak odevzdaně, prostě si říkám, že s tím co se stane já sama nic udělat nejsem schopná, tak se o to nesnažím. Prostě v tomhle světě jen tak přežívám.

To je právě to, kam jsme tlačeni jak politiky, tak i třeba řekněme obecnou temnotou - k odevzdání se "osudu" a rezignovanému pouhému přežívání. A právě Reiki vidím jako způsob (můj určitě, ostatní mají třeba něco jiného) jak s tím něco dělat, jak se do toho kouta nenechat zatlačit, jak si nenechat sebrat svou osobnost, ale naopak si ji udržet a rozvíjet. Nemá valnou cenu dělat nějaké revoluce, manifestace, demostrace atd, to jsou snadno manipulovatelné věci a jejich síla je dána jen počtem davu, když se rozdělí na jednotlivce, už to taková sláva nebývá, nesdílené davové nadšení rychle opadá.
Ale co má smysl a cenu, je zachovat si sám sebe a pracovat na sobě, učit se jak být lepším vůči sobě i okolí a toto má každý ve své moci. Ano, okolnosti nás někdy můžou přitlačit ke zdi, ale i u té zdi se dá stát rovně a věřit v záchranu. Pokud takových lidí bude přibývat, tak se revoluce a demostrace a posléze i vlády stanou zbytečnými.
Jen tak přežívat znamená zařadit se ke stádu podobně poslušně přežívajících a takové stádo je sen každého manipulátora, ať je to politik nebo guru.

len napsal:
Přestala jsem sledovat televizní noviny, číst bulvár a raději si večer sednu s dětma a zahrajem si člověče nezlob se.

Věnovat se rodině místo sledování televizního zpravodajství a bulváru je nepoměrně přínosnější pro všechny zúčastněné. Taky to dělám Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 10:28 am    Předmět: Citovat

len napsal:
Toto pokud myslíš ve vztahu k jednotlivým lidem, je to hezká představa a u některých lidí i realizovatelná, pokud to však myslíš ve vztahu k celému člověčenstvu, tak bys mohla psát romány ve stylu Julies Verna.

Ahoj Len.

Napsala jsem:
Citace:
Ignorace není cesta v ničem.
Naopak, nejdříve se je třeba dobře podívat....


To, co Krabasovi odpovídám není představa, ale poznatek z praxe, prosté konstatování jistého principu, a mám za to, že Krabas ví, co je v tom sdělení obsaženo. Případné úvahy o spasitelích a spasitelství s tím nikterak nesouvisí, a pokud jde o mesiáše falešné , tak ti tady byli a zřejmě vždycky budou, to je ale už úplně jiné téma. Smile

Změna individuálního vědomí (jeho rozšíření a spolupráce s celkem) je jediné, co může způsobit posun ve vědomí celkovém, jinak řečeno, jen ten, kdo mění sebe, mění svět.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 10:55 am    Předmět: Citovat

ahoj
pasivita x aktivita...to vidím jako dvě právoplatné polarity,zdaleka bych si netroufl říct,co je lepší...

co ale tuším je,že se tyto polarity střídají.. a ted nastává čas aktivity!
v čase aktivity můžeme už říct,že aktivita je přínosem a pasivita brzdou..

ještě před několika lety bylo aktívních minimum- i dnes možná pasívní jsou ve většině...ale situace se aktivizuje den za dnem,ba hodinu za hodinou...vidím to ve světě,vidím to na sobě.

@
................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
len
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 11:14 am    Předmět: Citovat

Ahoj Kámo,

Víš, tohle nejsem schopná pochopit. Jak chcete ty lidi donutit, aby na sobě začali pracovat ? Jak v tom má pomoci reiki ?

Já můžu přece ovlivňovat pouze sama sebe. Něco se mi na sobě nelíbí, chci se něco dozvědět , začnu váhat o nějakém svém názoru, tak vlezu třeba sem na webík, Nadhodím téma, které mne zajímá a vidím názory jiných na toto téma. Některý můžu šmahem odvrhnout, s některým můžu souhlasit, ale nemusím přebrat ani jeden, ale třeba si ten svůj změním, tím, že se na to samé mám možnost podívat i jinýma očima, tak o tom uvažuji i z jejich úhlu pohledu. A nakonec si třeba zvolím nějakou cestu mezi tím vším, těžko měním názory ráz na ráz s otočkou o 180stupňů, jen prostě vidím úhel pohledu, který mne dřív nenapal, třeba právě proto, že každý máme jiné životní zkušenosti a tím pádem se na tu stejnou věc můžeme koukat z různých úhlů.
Ale jako hlavní, vidím to, že já sama si uvědomím, že se mi to nelíbí. Ale k tomu mě těžko někdo dokope, pokud to sama nebudu cítit a chtít.

napsal jsi :
A právě Reiki vidím jako způsob

Já s tím nějak nejsem schopná reiki spojit, tohle vůbec nechápu, jak to myslíte.
Návrat nahoru
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 12:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Len,

len napsal:
Víš, tohle nejsem schopná pochopit. Jak chcete ty lidi donutit, aby na sobě začali pracovat ? Jak v tom má pomoci reiki ?

Můžu děcka nutit uklízet si po sobě svůj bordel, můžu nutit sám sebe nežrat když už nemám hlad, ale nutit někoho aby pomocí reiki na sobě začal pracovat, to snad ani nejde.
Ale můžeš na sobě pracovat sama a časem kolem sebe nevědomky začneš šířit něco, co se nedá popsat, ale co může někoho až vyprovokovat k otázce: "Jak to sakra děláš, že se nenecháš jen tak vytočit, že jsi skoro furt v pohodě a že Tě nenervuje co se kolem nás děje?" No a pak mu to můžeš říct - že děláš jen to, že žiješ podle pěti zásad reiki.
Jsou i další způsoby, jak tuto pozitivní nákazu šířit, ony přijdou tak nějak samy od sebe, když je uměle vyvoláváš, tak to není ono. Postačí, když díky reiki pomůžeš sama sobě, pak třeba svému dítěti, někomu blízkému a pokud je ta pomoc účinná a upřímná, tak se to brzy roznese a lidi začnou chodit sami. No a pak se třeba staneš Mistrem-učitelem a šíříš to na svých kursech.
Teď si možná řekneš, že je to hovadina, že nikoho nikdy nějak terapeutovat nebudeš a učitelkou se taky nikdy nestaneš...Very Happy...kolik bylo takových, co šli na nějaký kurs jen proto, aby pomohli sami sobě a pak se to semlelo tak, že se stalo jejich posláním pomáhat i jiným.
A v tomto já vidím reiki jako způsob jak změnit svět - tím, že začnu u sebe.

len napsal:
Já můžu přece ovlivňovat pouze sama sebe.

No právě, a to je málo? Chceš snad ovládat jiné lidi? Když ovládneš (to je blbé slovo, možná by bylo lepší "pochopíš a přijmeš") sebe sama, tak nebudeš mít potřebu ovládat a korigovat někoho jiného, přijmeš ho takového jaký je a právě tím mu umožníš, aby se třeba stal jiným, když bude chtít.

len napsal:
Ale jako hlavní, vidím to, že já sama si uvědomím, že se mi to nelíbí.

No vždyť o to jde, naučit se uvědomovat co se mi líbí a nelíbí a proč - a důvody hledat především u sebe, což někdy není nic příjemného.

len napsal:
Ale k tomu mě těžko někdo dokope, pokud to sama nebudu cítit a chtít.

To cítění a chtění není zadarmo, vyžaduje to vůli a trpělivost, což jsou věci, které nestojí ani korunu. Přesto jsou to jedny z nejtěžších a nejneschůdnějších překážek.

Někde jsem tu už napsal, že pro mne je Reiki i životní styl, ne jen koníček, který provozuji po odpolednech a který si zapínám jen když potřebuji. Někdo má zas něco jiného, já nevím, třeba budhismus, Zen, víru v barevný praporek, cokoli - ono je to docela fuk, pokud to vede ke stejnému cíli. Třeba si vytvoříš svůj způsob jak zjistit, že se v tomto světě dá docela dobře žít, mít ho rád a dokonce si to i užívat Wink

K.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
len
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 1:13 pm    Předmět: Citovat

Embarassed
stydím se, máš pravdu

kamo napsal:

Chceš snad ovládat jiné lidi?

Ne nechci, nelíbí se mi, když se někdo snaží ovládat mě, proč bych dělala to samé ?

kamo napsal:
Teď si možná řekneš, že je to hovadina,

a pořádná Laughing to spíš vykvetou hrábě, než já bych byla schopná někomu něco vysvětlit

díky
Návrat nahoru
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 1:33 pm    Předmět: Citovat

len napsal:
stydím se, máš pravdu

Shocked A za co? Já snad nenapsal nic, co by Tě k tomu mělo dohnat.

len napsal:
kamo napsal:
Teď si možná řekneš, že je to hovadina,

a pořádná Laughing to spíš vykvetou hrábě, než já bych byla schopná někomu něco vysvětlit

Tak se na ně občas pro jistotu mrkni Laughing Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 2:19 pm    Předmět: Re:Všetkým,ktorí uvažujú ...? Citovat

Idea "Je zasvätenie Dar,Mágia alebo "podfuck?" ...mnohým napovie:

http://www.svet.wbl.sk/Magia.html

"Viem,že nič neviem."...a možno aj preto hľadám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 10:47 pm    Předmět: x Citovat

moi: co kdybys konečně začal přispívat k lepšímu webíku smysluplnými
a srozumitelnými příspěvky?

len: to je jednoduché. Pracuješ sama na sobě a to stačí. Ostatní se časem ukáže. Třeba je tím úkolem dobře vychovat děti, které to dobré předají dál, stmelovat a dávat dohromady rodinu nebo pomáhat druhým. Kdo ví?

Pokud člověk něco aktivně praktikuje, tak se to okolí dozví a ptá se, sleduje a zkoumá. No a dá se vysvětlovat a nabízet. Kdy a jestli vůbec
někdo této nabídky využije už se těžko ovlivňuje. Spasitelské a vnucovací metody nikam nevedou, ale to si asi musí vyzkoušet a pochopit každý sám. Kdo nepochopí - jeho chyba. Může trvat dlouho, roky, než i členové vlastní rodiny chtějí vědět něco víc, nebo taky nikdy...
To je život.

šamanka
PS: moc mě těší dostat možnost být pomocníkem a průvodcem
a spolupracovníkem a spolužákem na klikatých cestách reiki školy.
Spousta lidí má zájem se rozvíjet, používají se k tomu různé metody, jen to možná není tak vidět "na veřejnosti". Máme za sebou první víkend
a zase vidím lidi ochotné tvořit vlastní život.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: po leden 30, 2012 11:50 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
moi: ... konečně začal přispívat k lepšímu webíku smysluplnými
a srozumitelnými příspěvky. ... Very Happy

Arrow ...takto je to správne.

Question A čomuže nerozumieš,keď rady dávaš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 12:33 pm    Předmět: Citovat

Pro Len:
Přidávám se ke Kamovi, hrábě hlídej, tobě stopro vykvetou Idea
Jsi totiž zvídavá a rychle chápeš Idea

To, že máš kolem sebe lidi, kteří jsou "pro materiálno", já osobně vidím jako plus. Budou Tě uzemňovat, kdybys začala "lítat", začátečníkům se to občas děje, aspoň já si na svý lítání pamatuju. A že jsem neulítla, za to děkuji právě těm, kteří byli kolem mě, pevně na zemi a nezajímali se o to, co já.
Jak se člověk naučí propojovat obě sféry, duchovno a materiálno, pak už nelítá, a také si stačí přitom všimnout, že existují i lidé, kteří mají tyto sféry krásně propojené, aniž se o cokoliv z esoteriky zajímají.

Mám moc ráda Jardu Duška, najdeš s ním plno zajímavých videi na youtube,
která mají tu výhodu, že obvykle netřeba sledovat video očima, stačí pozorně poslouchat, takže lze přitom např. vyžehlit.
Jarda Dušek má ten skvělý dar, že svá moudra podává s laskavým humorem a přitom krásně polopatisticky.
Moje nejoblíbenější moudro od něj, které jsem mívala napsané na viditelném místě v zaměstnání i doma - to aby mi přešlo do krve Wink


"Lidi se mě ptaj,

(když mají nějaký problém)

jak z toho ven?

A já jim říkám: Ne ven, DOVNITŘ !"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2012 10:43 am    Předmět: x Citovat

Rolling Eyes
Za všechno může reiki. Vyplynulo to z dnešního blogu jisté paní Haviernikové (dnešní IDnes, blog reiki, shamballa a jiné závislosti).
Paní popisuje přesný sled tradičních začátečnických chyb typu: léčím každého kdo přede mnou neuteče, léčím všechno včetně smrtelných chorob v konečném stádiu, atd.). Dokonce ji zasvěcení zastavilo její
úžasné léčitelské schopnosti. Bohužel je článek sbírkou nepochopení
a jednostranného pohledu, co jí to reiki (a shamballa) všechno provedlo.
Nakonec konstatuje, že všichni učitelé jsou lidé parazitující na penězích
a dokonce energii svých žáků.
To je stručné shrnutí dlouhého článku. Podstatné je, jak si neznalí opět potvrdí, jak je to reiki děsně nebezpečná záležitost a co všechno může
způsobit.

Ty, kdo by snad měli jiný názor paní takticky vyřadila předem - nepovolila diskuzi. Chápu ji, ještě by mohla zjistit lecos, co by se jí nemuselo líbit. Třeba, že reiki za naše chyby nemůže. Crying or Very sad

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2012 11:07 am    Předmět: Citovat

Ahoj. Můžeme pracovat jen na sobě. Být pasivní,neaktivní k okolí, ale absolutně aktivní k sobě,ke svému vývoji a pochopení. Tím začnu vyzařovat něco jiného a to co už nemusím zažít nazažiju, neuvidím, a těm ostatním zbydou jen dvě věci. Stejně jako při probíhající transformaci. Změnit se díky naší nové energii, kterou máme kolem sebe (mne už hodně let nikdo sprostě nevynadal natož zvýšil hlas) a nebo odejdou, ještě nenastala jejich doba změny a pochopení. Umřou, odejdou jinam, na jinou planetu, ale zde už pro ně nebude místo Reiki je jen reiki, né životní styl Můj život, můj úkol, to co mám učinit je můj životní úkol, reiki je jen prostředek, Cesta je cíl, nepúlette si to. Jožka šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund