Fórum - Zobrazit téma - Zasvěcení do reiki - podvod - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zasvěcení do reiki - podvod
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zasvěcení do reiki - podvod
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 1:42 pm    Předmět: Zasvěcení do reiki - podvod Citovat

V poslední době se ve svém okolí setkávám s hodně negativními emocemi při vyslovení slova Reiki - většina lidí má dojem, že je to podvod na lidi, něco, co nefunguje, že to ČETLI NA NETU Laughing ... pokud takhle usuzují z článků o Reiki z různých blogů, ani se nedivím .. hmm - taky máte v játech černý kamínek? A víte, že jste se při zasvěcení dostali do spárů černé magie? Laughing

Více zde :

http://karolinaloskotova.blog.cz/1201/1-zasveceni-jako-podvod-reiki
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 1:45 pm    Předmět: Citovat

Je to fakt, že se o tom mluví čím dál častěji. Jak je Reiki nebezpečná a podobně. Těžko říct, odkud a proč to jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 1:53 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Je to fakt, že se o tom mluví čím dál častěji. Jak je Reiki nebezpečná a podobně. Těžko říct, odkud a proč to jde.

No, bohužel - dřív to bylo - jee ty maš reiki- bolí mě záda, mohla by jsi mi poslat energii? A ted- bolí mě záda, ale reiki nechci, je to PRÝ špatná energie ... zajímavé - od bolesti zad pomohla, ale po přečtení několika článků - kdovíjak to vlastě s tím reiki je...tak raděj energii neposílej. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 4:01 pm    Předmět: Re: Zasvěcení do reiki - podvod Citovat

abeille napsal:
V poslední době se ve svém okolí setkávám s hodně negativními emocemi při vyslovení slova Reiki - většina lidí má dojem, že je to podvod na lidi, něco, co nefunguje, že to ČETLI NA NETU Laughing ... pokud takhle usuzují z článků o Reiki z různých blogů, ani se nedivím .. hmm - taky máte v játech černý kamínek? A víte, že jste se při zasvěcení dostali do spárů černé magie? Laughing

Více zde :

http://karolinaloskotova.blog.cz/1201/1-zasveceni-jako-podvod-reiki

Alue,zasvätenie nemá a už vie ako reiki škodí.Až dospeje,tak možno z toho vyrastie.
Ale mandalky maľuje parádne,radosť zhliadnuť!Nielen mandalky a maľované hrnčeky,celá galéria je skvost.To klobúk dolu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bronek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 4.5. 2002
Příspěvky: 721

PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 4:39 pm    Předmět: Citovat

Tak mě teď napadlo, jestli to bude tím, že někteří jedinci dělali s Reiki perpetum mobile.

Například:
- Máš pokročilou rakovinu - dám ti energii - nemoc zmizí
- Máš problémy s dítětem (dluhy) - dám ti energii - problém zmizí
- Máš fobii - dám ti energii - problém zmizí
Samozřejmě to takto fungovat nemůže.

Další možností:
Nějaký super léčitel (vyvolený) začne prohlašovat - Reiki je špatná, protože ....,
ale mám pro Vás zcela novou energii, která Vám určitě pomůže,
stojí jenom .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 4:47 pm    Předmět: Citovat

Můj pohled: Jelikož Alue už vydala dříve téměř totožný článek, vydala tenhle proto, že 1) už jí docházejí nápady o čem psát 2) "bulvární" témata ji zaručí vysokou návštěvnost (ale zas tak pragmatická není, kdyby povolila diskusi, kde by byla vlna nesouhlasu, tak tu návštěvnost má ještě vyšší).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 4:51 pm    Předmět: Citovat

Si trafil.
Alebo je to národný folklór:Ja ani neviem,ale "pánko farár"tak povedali...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 5:53 pm    Předmět: Citovat

To je neuvěřitelný blog, čtu ho málem jedním dechem...
Není to nějaký esoterický Cimmrman?
Proti vědomostem této dívčiny a tomu, co už má za sebou jsem žabař.
Wink
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 10:59 pm    Předmět: Re: Zasvěcení do reiki - podvod Citovat

moi napsal:

Alue,zasvätenie nemá a už vie ako reiki škodí.Až dospeje,tak možno z toho vyrastie.


Nevyrastie, poprela by sama sebe. V tom cítim, že je niečo hlbšieho...prečo vynakláda tolko energie, aby Reiki poškodila....?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 6:53 am    Předmět: Re:Všetkým,ktorí uvažujú ...? Citovat

...a možno si priťahuje TO,čo PRÁVE potrebuje..."7x/nevedome/...lebo medveď..."...pardón!,...pánko vravia,alebo sa hovorí?......ktovie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 12:21 pm    Předmět: Citovat

Po obohacující kulturní vložce v podobě onoho blogu bych se vrátil k tématu:

Tato nevole vůči Reiki a potažmo pak k esoterice jako takové není až tak něco nového, čas od času se to objeví jako skrvrny na slunci. Stačí, aby se něčeho chytil jeden novinář, který včera psal o dojivosti krav a je odborníkem na vše a na nic, od něho se nakazí další veřejní mudrci a už to zase jede. Občas se taky objeví jedinec, který za Reiki schovává nějaké své úchylky a proflákne se to a hned je tu další hůl na psa.

Svého času -pokud mám správné informace a paměť mě neklame- se to pěkně mlelo i mezi Reikisty sdružovanými v různých asociacích, ještě někdy po roce 2000 jsem někde na netu objevil černé listiny Mistrů reiki, které sepisovala jedna skupina na druhou, takže se to zřejmě začalo řezat snad už někdy v polovině 90.let.

Blogy - to je taky samostatná kapitola, v nich si o reiki a energiích jako takových kdo chce může psát co chce a taky tak činí, občas se člověk zasměje, občas se drží za hlavu...

Já bych to nějak neřešil. Řeči se vedou a vést se budou, čím víc se proti tomu bude člověk ohrazovat, tím v tom bude větší chaos.
Názor, že takový článek, nebo nevhodná diskuse třeba na RW by mohla odradit případné zájemce o Reiki a jiné energie, moc neberu. Koho to sem táhne, kdo skutečně cítí, že mu to má co dát, ten vydrží a přejde i přes tyto klacky pod nohy. Osobně znám lidi, kteří se při slovu Reiki původně málem křižovali, ale přece jen jim to nedalo a nenechali se odradit a nelitují toho.
Takže když se mě někdo zeptá jak to vlastně je s tou reiki a jestli tam pořádáme ty orgie, tak ho ( i sebe Very Happy ) zklamu, že žádné orgie nejsou, ale v pohodě dáme řeč. Ale na štěky co jdou mimo mě, moc nereaguji. Každý stejně věří tomu, čemu věřit chce.

Takže abych to shrnul: z těchto řečí a článků si žádnou hlavu nedělám, taky nikomu neberu kosmické lodě čekající ve stínu Měsíce atd.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 12:55 pm    Předmět: Citovat

ahoj
jen namátkou co si pamatuji z poslední doby:

Osho,Mahešvarananda,Sai Baba,Bardon,Kiesha,Crowley,Castaneda...
všichni prý lhali,podváděli,kradli a smilnili...

a stejně dopadly učení a techniky:nejen reiki,ale i rekonekt,joga,dianetika,a kdo ví co ještě...nefungují,je to podvod a možná i dílo satana...

a jak je to doopravdy?

ani mě to nezajímá,používám co používám,a když se mi to líbí,na řeči nedám...

spíš mi je líto,že ještě nikdo nepomluvil mě,aspon bych zapadl do zajímavé společnosti

@
......................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 1:29 pm    Předmět: Citovat

... je to smutné , že se o Reiki začíná takhle nehezky mluvit. Pro mě je to krásná energie, ( kterou bohužel cítim jen velmi jemňounce, žádné intenzivní pálení atd - ale vím, že funguje) - a beru to tak, že tahle energie je tu pro všechny,kteří o ni stojí, je tu navzdory všemu, co se o ní vykládá a jaké hanlivé přívlastky ji různí "chytráci" dávají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 1:43 pm    Předmět: Re:@ Citovat

arikiran napsal:
ahoj,
...spíš mi je líto,že ještě nikdo nepomluvil mě,aspon bych zapadl do zajímavé společnosti
@......................

@:...
Idea "Vypíš tender a čakaj"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 1:48 pm    Předmět: Citovat

Víš arikirane,
jak jsem psal o těch novinářích...ti za to v podstatě nemůžou, protože u mnohých z nich to není poslání, ale snad už diagnóza.
Ale jak tady vypisuješ ty jména, z nichž jsem některé už někde viděl - neříkám, že zrovna oni, ale je nemálo všelijakých falešných proroků. Stačí aby přijel nějaký podnikavý Ind (nebo jiný exotec), který slyšel, že západní svět lační po tajemnu, naučí se všeobjímající úsměv, napíše o sobě že je Guru, vymyslí si nějakou linii a filosofii a už cestuje a kasíruje. Tedy on ne, on ničeho nežádá, to za něho zmáknou jeho pomocníci. Někdy je to celkem úsměvné.
Je to to samé jako v bojových uměních. Dnes už snad ne, ale dříve stačilo být číňan, mít pár lekcí něčeho někde, přijet sem, tvářit se jako tichá smrt, vydávat se za přímého vnuka Shao-linu a měl o kšeft postaráno.

Abeille,
to opravdu není nic nového, o Reiki se nehezky mluví tam, kde se o ní nehezky mluvit chce, v podstatě pořád. Jen se mění intenzita.
Kašli na chytráky, místo toho si o to více užívej i těch jemných náznaků a dělej to, co cítíš, že dělat máš.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund