Fórum - Zobrazit téma - Jak to ženy mají - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak to ženy mají
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak to ženy mají
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út prosinec 06, 2011 9:44 pm    Předmět: Jak to ženy mají Citovat

Nemusím se rozepisovat o tom, že se kolem děje cosi podivného pokud se týká vztahů mužů a žen. Spousta lidí je raději samo. Mám trochu podezření, že je to někdy z neochoty pracovat na vztahu nebo díky vícenásobným špatným zkušenostem s druhým pohlavím.

Ono je to trochu zamotané i s tím "pohlavím". Ženy se staly samostatnými, soběstačnými a nezávislými, zatímco muži jsou naopak směřováni k zženštilosti. Prostě takové zmatené hranice, kdo je kdo
a za jaký tým vlastně kope. Muži svádí nedobré vztahy na ženy a naopak. Všichni svorně tvrdí, že najít a udržet kvalitní vztah, kde to klape, je skoro nemožné (mimo vyjimky, kterých taky znám dost, ale ty teď nechci rozebírat), protože chybí kvalitní partneři na druhé straně hřiště.
Internet s obrovským množstvím příležitostí ke všemu co vás v téhle oblasti napadne, v tom taky udělal svůj díl neplechy.

Nevím, jestli se to, co chci napsat, se týká hlavně měst nebo myšlenka jde napříč ženskou populací, ale tohle téma se mi doneslo několikrát
z více stran, nezávisle na sobě. Téma soužití dvou žen.
Je zvláštní, že žen, které se nadají označit jako lesbičky a intimní část soužití je tam krapet ve vzduchu, ale v těch ostatních oblastech života by si mohly rozumět: umění naslouchat, pečovat, žádné prkýnko na záchodě nahoře a další mužské nešvary atd. Když jsem nad tím přemýšlela, napadlo mě kromě jiného, že by v tom mohlo být i téma a touha po pocitu bezpečí. Ve smyslu zranění duše, opuštění. Po pravdě řečeno, tomu všemu ještě dávají korunu psychologové, kteří v tisku posvěcují všechno, co se vztahů a chování v nich týká, jako "normální" a nikdo se nad tím nemá vzrušovat, natož se trápit. Přesto se mnozí trápí a hledají opravdu nezvyklá řešení.

Zajímal by mě k tomu názor těch z vás, kteří nelítají kdesi v imaginárních světech a ještě dokáží vnímat co se děje mezi námi pozemšťany.

Díky

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út prosinec 06, 2011 11:14 pm    Předmět: Citovat

Připomnělo mi to k pročtení toto: http://www.herba-magica.cz/index.php/autorske-texty/obdenik/133-o-porozumni-a-nedorozumni.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2011 10:44 am    Předmět: Citovat

jak to mají ženy,nevím
ale trochu vím,jak to mám já:

mám to tak,jaxi to udělám!
i když přiznávám,
že někdy je mi to uděláno...
@
.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2011 10:49 am    Předmět: Citovat

Tohle téma se mi líbí Smile
No, být sám je podle mne hlavně jistota. Jistota, že se nestane nic nepředpokládaného. Ale fakt je, že je za tím schovaný strach, obavy z celého širokého spektra poznání a i komplikací, které partnerství nabízí. Někdy je partnerství procházka růžovým sadem a někdy je to jako těžká práce horníků. Někde dolovat, hrabat se a doufat, že nalezli už to správné uhlí Very Happy
Podle mne ani homosexuální pár nezajišťuje pohodu. Poznala jsem jich několik, ať ženské nebo mužské páry a co vím, tak řešili hodně podobné věci jako ti ostatní "hetero" páry.
I když to někdy může vypadat, že už to není, co to "bývalo", tak podle mne je stejně zachovaná rovnováha partnerství, zrcadlení se a i to, že ten partner je prostě ten "správný", pokud si to přiznáme a dovolíme. A možná proto potřebujeme více o sobě o tom druhém přemýšlet, povídat si, sdílet a být spolu.
Je to někdy fuška... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2011 3:58 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě nebudu teď rozumovat, jak to mají ženy, ale chci se obecně vyjádřit k problematice partnertsví.
Je neoddiskutovatelným faktem, že partnerství prožívá období krize, která je provázena snahou o nalezení nového obsahu - smyslu?!
Žít v partnerství je nepochybně složitějším a nebojím se dodat, že přímo duchovním úkolem, než život v osamnění (nikoliv s pocit osamělosti!).
Když je člověk sám, je to především otázka udržení určitých pravidel, určitého režimu tak, aby se nevytratily atributy "domova". Prostě, je důležité dbát o to, aby se člověk nestal bezdomovcem - což nechápu pouze jako ztrátu bydliště. Domov znamená nepochybně více než mít kde hlavu složit.
Žít v partnerství přináší nové často každodenní příležitosti uvědomění si sebe sama ve vztahu s člověkem, s nímž sdílím "domov". Jde o dosahování koncenzu, jaká pravidla, jaký režim a jaké záruky pokud jde o soukromí i pocit osobní svobody, budou přijímány v dohodě s partnerem (partnerkou). Určitě to není jednoduché a tak mnoho lidí na takovou příležitost raději rezignuje a vytvoří si "něco jednoduchého" s pocitem, že na "to" vyzráli. Cítím (nemohu to tvrdit) že tomu tak není.
Jsem přesvědčen, že člověku je vlastní vytvářet společenství a ze všech možných existujících vzorů má partnerství význam největší. Všechny důležité věci, jak vycházet s lidmi i sám se sebou jsem se naučil právě v partnerství.
Paradoxem doby je, že o partnerství ostatbí nejvíce poučují (na seminářích či v terapiích) ti, kdo žijí buď sami, nebo v partnerství nefungujíácím. Jakoby vlastní příležitost žít v partnerství nedokázali zužitkovat. Všimněte si toho. Možná proto se vytváří ono zdání, že žít v partnerství je přežitek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2011 4:59 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Žít v partnerství je nepochybně složitějším a nebojím se dodat, že přímo duchovním úkolem, než život v osamnění (nikoliv s pocit osamělosti!).


Ano, také se rád zúčastním svým postřehem, protože tohle téma mě dost zajímá.

Než vyplodím slohovou práci, tak chci podotknout k tomu, co napsal Damao, že je to práce navýsost duchovní nejen pro ty dva kterých se to bezprostředně týká.

Na takové partnerství působí mnoho vlivů, řekněme vnitřních a vnějších.
Dnes mne stříhala mladá, dvacetiletá holička a vyprávěla mi, jaké trable má s partnerským vztahem. Její matka nepřijala jejího přítele a neustále proti němu před ní brojí. Vedlo to tak daleko, že tato dívčina hledá podnájem, aby nemusela žít s matkou. Dokonce jí nechce ani na Vánoce darovat nějaký prezent.

Tím je řečeno, že není vyhráno ani v případě, kdy si ti dva sednou a docela jim to klape. Protože i okolí může být velmi rušivým elementem, pokud se s tím něco neudělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2011 9:12 pm    Předmět: x Citovat

Damao, to, že terapie nedělají ideální lidi s ideálním životem není nic nového: MUDr. Plzák byl několikrát rozvedený, sám velký Freud trpěl hned několika různými fóbiemi atd. Každá, dobře zužitkovaná
a zpracovaná zkušenost může být naopak, podle mého názoru,
v terapiích přínosem. Člověk ty druhé může víc a líp pochopit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2011 8:20 am    Předmět: Partnerství Citovat

Šamanko: Když mi bude někdo vykládat nějaké teorie o partnerství (platí i obecně) a já uvidím, že sám nežije ve fungujícím partnerství, budu k jeho teoriím velmi, velmi skeptický.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2011 8:26 am    Předmět: Re: Partnerství Citovat

Zbultran napsal:
Šamanko: Když mi bude někdo vykládat nějaké teorie o partnerství (platí i obecně) a já uvidím, že sám nežije ve fungujícím partnerství, budu k jeho teoriím velmi, velmi skeptický.


S tím se nedá než souhlasit Cool .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2011 11:24 am    Předmět: Citovat

No to je přesně téma, které teď řeším: má lékař právo mě léčit, když je sám nemocný? Nebo poučovat, jak se léčit má? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2011 12:39 pm    Předmět: Citovat

Pokud má problém s cholesterolem a ty máš zlomenou nohu, tak v tom takový protimluv nevidím.

Divnější však bylo, když značně tlustá doktorka poučovala mého otce, že by měl zhubnout a držet dietu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2011 1:09 pm    Předmět: Citovat

Ideální je, když lékař, nebo terapeut, je chodící reklamou svého oboru.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2011 3:49 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Ideální je, když lékař, nebo terapeut, je chodící reklamou svého oboru.
Cool
.


Jako třeba že doktor na kožním musí mít syfla. Ale vím, myslel jsi to opačně, ikdyž negativní reklama je také reklamou Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2011 4:23 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Pokud má problém s cholesterolem a ty máš zlomenou nohu, tak v tom takový protimluv nevidím.

Divnější však bylo, když značně tlustá doktorka poučovala mého otce, že by měl zhubnout a držet dietu.


Tady je dost rozdíl mezi terapeutem v oblastech duševních a duchovních a normálním lékařem řešícím běžné fyzické potíže. Obezitologické rady od tlusté lékařky zní sice zvláštně, ale není podstatný důvod jí nevěřit, že jsou pravdivé, protože jsou pravděpodobně podložené četnými vědeckými výzkumy atd. Akorát, že ani ona sama nemá vůli je naplnit. Ale to je zase jiné téma. V oblastech duchovních je to především o důvěře v toho konkrétního člověka a v jeho osobní zkušenosti, člověk si nikdy není zcela jist, jestli zrovna tohle učení je správné, proto je tam podstatně větší problém, když se terapeutovy teorie rozchází s jeho osobním stavem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út prosinec 13, 2011 5:42 pm    Předmět: Citovat

Leni - lékař má právo léčit, pokud má adekvátní vzdělání a atestace Very Happy

Naposledy upravil jitkaz dne út prosinec 13, 2011 9:30 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund