Fórum - Zobrazit téma - SRT - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - SRT
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

SRT
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 9:34 pm    Předmět: x Citovat

Nevím co je dárcovský vzor?
A těch dvacet minut máš podle nějakého receptu nebo máš pocit, že tak dlouho je potřeba, myslím tvůj tělesný pocit (nebo jak bych popsala jak vnímáš reiki a její působení)?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mpetrik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.4. 2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 10:27 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Nevím co je dárcovský vzor?
A těch dvacet minut máš podle nějakého receptu nebo máš pocit, že tak dlouho je potřeba, myslím tvůj tělesný pocit (nebo jak bych popsala jak vnímáš reiki a její působení)?

šamanka


to je právě podle receptu podle Rainbow reiki, ale i v jiné knize se o tom zmiňují. Mě se to zdá příliš dlouhá doba. Proto si myslím že by to "bytosti" mohly zvládnout během chviličky. Co myslíš?
Podle mého se to takhle dá, bo SRT nebo LSVJ nemá žádné takové omezení a že by to pro mě mohly udělat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 12:47 am    Předmět: Re: x Citovat

mpetrik napsal:
samanka napsal:
Nevím co je dárcovský vzor?
A těch dvacet minut máš podle nějakého receptu nebo máš pocit, že tak dlouho je potřeba, myslím tvůj tělesný pocit (nebo jak bych popsala jak vnímáš reiki a její působení)?

šamanka


to je právě podle receptu podle Rainbow reiki, ale i v jiné knize se o tom zmiňují. Mě se to zdá příliš dlouhá doba. Proto si myslím že by to "bytosti" mohly zvládnout během chviličky. Co myslíš?
Podle mého se to takhle dá, bo SRT nebo LSVJ nemá žádné takové omezení a že by to pro mě mohly udělat Smile


Už asi rozumím........... takže abych se k tomu vyjádřil....... práci s SRT vnímám jinak než Ty (pravděpodobně), jde o hluboký zásah do VJ, duše, těla..etc........ neměl jsem potřebu dělat nějaké kapičky.

Každopádně může / nemusí to být přínosné a potřebné, to si ještě chci zkusit zjistit:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 11:19 am    Předmět: x Citovat

mpetrik: Aha už jsem to objevila, ale připadá mi to dost složité, řekla bych, že by to šlo jednodušeji. Informování vody používám jen občas, spíš z nouze než systematicky. Mám k tématu jen pár svých poznámek, já mám raději jednoduchost:
- i v knize o Rainbow je práce s průvodci, takže proč se snažit dělat
totéž s jinou metodou, o které nic nevíš, když jde totéž dělat s tou,
kterou znáš,
- je lepší jít skutečně na kurz, kde ti vysvětlí o čem v metodě jde, než
si vyrábět různé spekulace (viz bytosti, které by ti esence vyráběli
rychleji),
- dál si myslím, že s průvodcí nebo rovnou se zdrojem, který pokládám
za to nejlepší z nejlepších můžeš komunikovat a žádat o pomoc
i bez jakékoliv metody, prostě jen pěkně požádat,
- moc těm esencím nerozumím. Připadá mi dost komplikované vyrábět
cosi hodiny, když znám ten vzorec, tak proč rovnou nepůsobit přímo
tam, kde je potřeba (opakovaně nebo poslat rovnou ve smyslu
energetické sprchy - např.),
- totéž si myslím dělá SRT jen jinou formou - čístí problém, situaci,
takže není potřeba k tomu vyrábět pomocné esence,
- pokud k tomu něco potřebuji přidat, tak to udělám i jinou formou
(bylinky, Bachovky, homeo,...), to má taky svoje kouzlo, ale vyžaduje
to opět znalosti a nejlépe kurzy!!!

Když jsem nad tím nedávno mudrovala, proč je otisk ve vodě ještě jiný než originál, tak mi jedna moudrá osoba vnukla myšlenku, že v těch bylinkách, kapkách, kuličkách se snoubí vlastně dvě věci:
hmota i duch, tyto dvě varianty, které tady na Zemi potřebujeme
k životu i rovnováze. Prostě léčit tělo i ducha.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mpetrik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.4. 2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 7:17 pm    Předmět: Citovat

šamanka: díky za vyčerpávající odpověď. Wink Já jsem takovej kapičkovej typ Smile Pracuji s EAV a doporučoval jsem jedny homeopatika, která ale už nejsou na trhu. Tak mě napadlo tohleto. Také jsou od zase jiné firmy, ale zase na recept Sad (nechápu proč). Já právě myslel tím SRT jakože poprosit o vytvoření léčivé esence.
Díky moc Very Happy Very Happy Very Happy mám z toho dobrý pocit a chuť to vyzkoušet Very Happy Very Happy Very Happy

také mám pěknou obrázkovou knížku o homeopatii a viděl jsem že to dělají někteří tak, že položí skleničku s vodou na obrázek a potom to užívají jako klasická homeopatika Shocked Shocked Shocked

Jupííííííí to se mi líbí také Very Happy Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 7:28 pm    Předmět: x Citovat

Jo papírková metoda u homeopatik jde, ale jako nouzovka. Kuličky jsou kuličky, tam je to o čem jsem psala na konci, cosi navíc.
Ale já pracuju s klasickou homeopatii a tam je to ještě o něčem jiném, ale typla bych, že s Jonášovkami, se kterými pracuješ asi ty, je to to samé.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mpetrik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.4. 2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 8:04 pm    Předmět: Citovat

kdysi jsem s Jonášovkama pracoval, ale už dlouho nepracuju. Myslím že klasická homeopatika "kuličky" jsou o hodně lepší a rychlejc zabírají. Jenže jsou některá na předpis a s lékárnou není žádná řeč. Jak to děláš ty - používáš jen ty free?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 8:14 pm    Předmět: x Citovat

Něco mám svoje ze školy, v Brně mám oblíbenou lékárnu, kde většinu věcí berou rozumně, něco si vyměňujeme s kolegyněma, něco se objednává na Slovensku, něco v Anglii atd.
Ty při EAV stejně používáš jen nízké potence a úzký výběr, ne? Pravdě viděla jsem i dost originální mix zvláštních podivností, ale ty nemám tušení kde se berou - tedy léky s názvem diagnoz.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mpetrik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.4. 2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 9:44 pm    Předmět: Citovat

Potence se berou podle toho, v jakém je orgán stavu. Používám klasické EAV, ne ty vymyšleniny (přístroj od Energy ale i další). Klasicky stupnice 0-100 vím, kde je zánět, kde je dráždění, kde je snížená funkce, kde je degenerace a tak dále a tak dále. Jednou jsem si psal s lidmi co používaj přístroj od energy. Psal jsem si asi s 12-ti lidmi a ptal se jich na to jak to funguje. KAŽDÝ MI NAPSAL NĚCO JINÉHO, každý se asi učil někde jinde. No ale jak to potom vypadá při léčbě netuším. Jeden podle stejné hodnoty řekne něco jiného než druhý. Nabyl jsem takohého divného dojmu ...

Takže potence i nízké i vysoké. Ty preparáty co mají název choroby se jmenujou myslím nosody. Objednávají je tuším z německa ale jsou příšerně drahý. Já bych chtěl právě něco co bych nejlíp mohl udělat sám a dávat to za hubičku Smile Lidi nemají peníze nazbyt, gór v dnešní době Smile

No a tak vymejšlím. Vymejšlím myslím ptákoviny, žejo???? Co myslíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 9:19 pm    Předmět: x Citovat

Já mám jen střevní nosody a jsou opravdu dobrý, snad z Anglie, to víš levný to taky není. A používáme je trochu jiným způsobem.
Proč ptákoviny? Já vnímám reiki jako ohromný potenciál jednoduchého použití.
Tohle byl případ, kdy považuju vymýšlet vymyšlené za zbytečné.
Navíc originál je prostě originál. Je lepší se domluvit víc lidí a objednávat hromadně, však ti to chvíli vydrží a snad toho nedáváš klientům hrsti.
Dál je možnost (ale asi jak u čeho) si sehnat mateční tinktury a sám
si je rozkapávat.

Taky by mě zajímalo, jak se pozná kdo si jen koupil přístroj pro EAV
a tvoří ve stylu patlámo, patlámo, patlámo a kdo se v tom orientuje
a dělá to dobře? Jak se v tom dá orientovat?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mpetrik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.4. 2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 10:26 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Taky by mě zajímalo, jak se pozná kdo si jen koupil přístroj pro EAV
a tvoří ve stylu patlámo, patlámo, patlámo a kdo se v tom orientuje
a dělá to dobře? Jak se v tom dá orientovat?

šamanka


No snad podle toho, jestli má ten dotyčný nějaký ten certifikát, že byl na školení, kurzu a podobně. JInak asi těžko. Každý je jiný a po školení si stejně každý může dělat co chce a jak chce. To je potom těžký, ale nějaký ten standard by měl být.

jo když jsme zmínili ty Jonášovky, nevíš jak je vyrábí. On říká, že jde o holografickou metodu. Nechápu, ale jak si to mám představit, jak nějaký přístroj může vytvořit například holografický obraz deprese. U bacilů bych si to představit dovedl, ale u takových jako ta deprese, mánie, psychóza a dalších hafó věcí. To mě nějak nebere. Confused žeby nějaké čáry máry???

Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so prosinec 11, 2010 7:28 pm    Předmět: x Citovat

Nevím, myslím, že pan Jonáš svoje výrobní tajemství veřejně nesděluje,
aspoň jsem o tom neslyšela, ale já jeho věci nepoužívám.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 9:24 am    Předmět: Citovat

somka napsal:
Jen nevím, jestli zvolit LSVJ... nebo SRT? Byl by někdo schopný doporučit, ke komu na takový kurz stojí za to jít?


Jak to nakonec dopadlo, somko? Jestli nejsem moc zvědavý Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 8:28 am    Předmět: Citovat

Vrátím se trochu k tématu SRT. Byl jsem nedávno na kurzu Modré alfy (www.modraalfa.cz) a mluvili jsme v závěru i o regresních metodách. Přednášející se zmínil o holotropním dýchání, regresní terapii, AFT, EFT a to bylo myslím vše. Zeptal jsem se ho, zda do těchto metod patří i SRT a on na to, že tuhle metodu chtěl vynechat, že jí příliš nevěří a odrazují ho od ní 2 věci:
1. klient v této metodě je zcela pasivní
2. nikdo mu prý nedokázal vysvětlit co je to "vyšší já", kolem kterého se tahle metoda točí.

Já si to netroufám hodnotit, mě třeba jednou SRT pomohla více než jindy EFT. Ale pokud by byl někdo ochotný a napsal sem co přesně znamená pojem vyšší já (u metody SRT), budu mu vděčný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 9:54 am    Předmět: Citovat

grasshopper napsal:
Zeptal jsem se ho, zda do těchto metod patří i SRT a on na to, že tuhle metodu chtěl vynechat, že jí příliš nevěří a odrazují ho od ní 2 věci:
1. klient v této metodě je zcela pasivní
2. nikdo mu prý nedokázal vysvětlit co je to "vyšší já", kolem kterého se tahle metoda točí.

Já si to netroufám hodnotit, mě třeba jednou SRT pomohla více než jindy EFT. Ale pokud by byl někdo ochotný a napsal sem co přesně znamená pojem vyšší já (u metody SRT), budu mu vděčný.


Já jsem to tady už kdysi vysvětloval, jen si nepamatuji ve kterém vláknu.

Jinak, pokud jde o tu pasivitu, jaký je rozdíl v tom, jestli se nechám poléčit s reiki nebo SRT? Nebo jestli se za mne někdo pomodlí a mě to pomůže?

V mém pojetí je každé duchovní léčení modlitbou. "Ne má, ale Tvá vůle Bože, Otče, se staň." Nebo: "Ne mou mocí a silou, ale Tvých Duchem Otče, nechť je tato služba vykonána." Odevzdávám výsledek Bohu, nelpím na výsledku, s pokorou přijímám, co přijde. Jinak to může velice snadno sklouznout k magii, k manipulaci. A vím, že spousta lidí, kteří nevidí podstatu léčení v modlitbě a odevzdání, to tak dělá. S tím se už ale musí popasovat každý sám. Já jsem o tom tady psal již několikrát. Netvrdím, že mám patent na Pravdu, ale bytostně to tak cítím a tímto způsobem pracuji.

Mimochodem, ta pasivita léčeného je u modlitby, reiki či SRT jen zdánlivá.

Pokud Tě můj pohled zajímá a ten příspěvek, kde o různých pojetích termínu Vyšší Já píšu nenajdeš, tak se k tomu můžu vrátit. Jinak myslím, že pojem Vyšší Já uvedl do psychologie známý italský psychiatr, současník Jungův, Roberto Assagioli, zakladatel psychosyntézy ("What you may Be...).

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund