Fórum - Zobrazit téma - SRT - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - SRT
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

SRT
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 9:25 am    Předmět: x Citovat

Mě to tak bylo předáno a dělám to. Když je potřeba zacílit na nějaké konkrétní místo, tak to udělám. Můj starý známý názor je, že kdyby mělo reiki proudit jen tak samo, tak by proudilo a nepotřebovalo by nás jako prostředníky. Pořád si myslím, že naše osoba v celém procesu má svůj smysl. Spousta lidí se bojí, aby v posílání nějak nefigurovali, třeba jen myšlenkou a všechno se snaží předat kamsi nahoru, možná včetně odpovědnosti. Já mám pořád stejný pocit - ano zeptat se, nechat působit,
ale taky uvažovat sám za sebe. Zapojit se do procesu - ptát se a dostávat odpovědi. Zacílím a dostane se mi pokynů, jestli tam nebo někam jinam atd. Já osobně to vnímám jako tvořivost ne jako strach, abych, nedejbože, svými myšlenkami někam nezasahovala, nedávala tam nějaký program. A navíc pokaždé je to jiné, ale vždycky (pro mě)
otevřené, komunikativní a spolupracující. Nedávám program co se má stát, ale když je potřeba dát ruce na ledviny, tak je tam dám a pošlu cíleně energii ledvinám nebo nějakému konkrétnímu problému jmenovitě.
Však to děláme všichni, jen nechápu pořád tu hrůzu z toho, aby to nebylo vykládáno jako příliš velká účast toho, kdo s tím pracuje.

Nakonec můj pohled souvisí i s tématem "Hovory s Bohem" i natahování si nemocí i s tématem pokora. Není to ani JÁ SÁM ani ZAŘIĎTE TO VŠECHNO VY TAM NAHOŘE. Pořád se tu mluví o dalším a dalším zasvěcování, spoustě symbolů a systémů. Pokud všechno nechám, aby to "bylo zařízeno", pak nechápu, proč zbytečně plýtvat takovými hračičkami, když v tom nechcete být aktivní a třeba symboly a hravost nechcete používat.
Tahle část nebyla na tebe somko, ale všeobecně.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 11:21 am    Předmět: Citovat

somka:

"Když by přišel někdo s bolestí zad a požádal by mě o pomoc, vzala bych ty bolesti zad jako vodítko. Poprosila bych cíleně, ale zároveň nenuceně, o léčení příčin těch bolestí a s otevřeností bych čekala, co se objeví. Tohle už myslíte, že je vkládání té vlastní vůle a chtění?"

To ne, to je naprosto v pořádku. Jde jen o to, nelpět na výsledku.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 1:36 pm    Předmět: x Citovat

Heuréka!
Víte, pořád mi neseděla ta věc co se ptala somka s tím, jak to cítím já.
A došlo mi, kolik je strachu a příliš křečovité snahy, aby nebyl v něčem záměr nebo vlastní vůle. Je to takový obrovský strašák a když se něco dělá, honem se to pojistí různými větičkami, aby náhodou v tom nebylo podezření z našeho úmyslu.

Jenže když se podíváme objektivně na naše jednání a přijde za námi
někdo, že by něco potřeboval, tak ať už se jedná o jakoukoliv metodu,
je tam stejně úmysl - záměr pomoct tomu, kdo za námi přišel. Je tu záměr např. mu dát reiki na bolavou ruku. Požádáme a je nám dovoleno.
Působíme podle potřeby, vnímáme a děláme co je potřeba. Poděkujeme.
Možná ještě zalovíme v paměti pro další informace k tématu se záměrem
dát mu k dispozici to nejlepší co k dannému tématu víme. Řekla bych, že je tu i vlastní vůle udělat pro druhého to nejlepší co umíme.

TEPRVE POTOM se vzdáváme záměru ovlivňovat co a jak se má dít.
Řekla bych, že se tu hodně pletou slova záměr a vlastní vůle
s ovlivňováním a tlačením na pilu, rozhodování o výsledku, který stejně
neovlivníme. Ale tohle strašení má za následek, že se spousta lidí bojí,
aby "nebyla dost pokorná" a nebyla v podezření ze záměru či vlastní vůle.
Jenže první část - rozhodování bez těchto dvou jaksi moc nejde, druhá část už - co a jak se má dít, by naopak bez nich být měla.

Tohle by se, podle mě mělo rozlišovat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 2:06 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, já jsem v takových věcech také hodně opatrná. Víš proč? Za prvé by mě zajímalo, kdo z reiki praktikujících může říct, že se nikdy nesetkal s tím, že něco na sebe převzal. Já tu zkušenost mám též a zopáknout bych si to teda nechtěla. Ale stejně mě to neodradilo. CO Ty? To si radši budu opakovat formulky, jedna modlitba zabere pár vteřin a je to svým způsobem ochrana zdraví při práci, protože se mám ráda a je to i určité vyladění, i když si třeba myslím, že je to zbytečné, nebo to nepotřebuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 2:59 pm    Předmět: x Citovat

somka: můžu říct, že nestalo a doufám nestane. Pochopitelně nějaké pocity při působení nebo zasvěcování mám, ale nevidím důvod, proč by si člověk měl nabrat na sebe cizí nemoci, pokud k tomu nemá nějaké osobní důvody. Ochrana, očišťování po posílání by tomu měly zabránit.
Proto se to učíme hned na reiki 1. Taky práce na sobě, vlastní očišťování a řešení svých problémů by měla být účinná prevence.

Nevím, jestli každý si někdy něco natáhl???

Ale asi to bude spíš problém v takové té vlastní ohromné snaze někomu ulevit, přílišné vžití do nemoci druhého nebo "vzít na sebe utrpení" zvláště členů vlastní rodiny.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
polgara:

"...když chci číst knihy, tak jdu do školy, tam se naučím písmenka a posléze si už rozhoduji co a jaku literaturu budu číst."

Z čeho vyplývá, že somka neumí číst? Pro bezpečnou a kvalitní práci s SRT je nutné znát podstatu té práce. A ta podstata je stejná pro jakoukoliv pomoc a spočívá v odevzdání. Ne mou mocí a silou, ale Tvým Duchem Otče... Potom je vše v naprostém pořádku.

To platí pro SRT, pro reiki,... pro jakékoliv působení záměrem a energií. A to zahrnuje veškerou pomoc, v jakékoliv oblasti života. To je ten život v modlitbě, o němž somka psala.

Mirek


Děkuji Sunny za to co jsi vyjádřil a já asi zřejmně nedostatečně vyjádřila (cituji tě ).... pro bezpečnou a kvalitní práci s SRT je nutné znát podstatu té práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 4:11 pm    Předmět: Citovat

Taky děkuji.

Pěkný den

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 12:00 am    Předmět: Citovat

Napadlo mě, při léčení např. západní medicínou nehrozí narušení božího plánu? Že by člověk na sebe něco přetáhl... Doktor něco vyjme, uřízne, transplantace orgánů... Hmm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 12:30 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz: Trochu s nadsázkou, doktor Tě asi nebude pronásledovat, že Ti chce za každou cenu napsat acylpirin, nemá nadměrnou potřebu nabízet svoje služby, protože čekárny má i tak plné a pacient jako člověk ho často ani tak moc nezajímá, takže tam není to správné podhoubí... Question Smile

Jinak jsem se s Vaším přispěním rozhodla, že se domluvím s rodinou, že pokud mi chtějí dát nějaký vánoční dárek, tak bych ráda na nějaký kurz LSVJ. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 12:50 pm    Předmět: x Citovat

somka: to je dobře. Doufám, že se pak s námi podělíš se svými zážitky i s tím, jestli tvoje původní představa byla naplněna.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 7:59 am    Předmět: Citovat

Tak skoro po roce se hlásí opět somka se svým tématem...

Začala jsem pracovat s LSVJ a hodně mě oslovily výsledky, čímž jsem pro tenhle způsob práce získala důvěru. Měla jsem možnost občas pomoci i druhým a líbí se mi to natolik, že bych se tomuto chtěla věnovat víc. Všimla jsem si ale, že pokud bych tuhle službu chtěla nabídnout i více veřejně, tak se svojí jednoduchostí a osobním přístupem nevystačím, protože ten druhý chce většinou vědět, co terapeut dělá, jak a proč.

K vánocům jsem peníze na kurz nedostala, protože mě pohltila životní krize. Teď si ho zaplatím sama, protože to opravdu chci. Jen nevím, jestli zvolit LSVJ... nebo SRT? Byl by někdo schopný doporučit, ke komu na takový kurz stojí za to jít?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mpetrik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.4. 2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 9:57 pm    Předmět: Citovat

mám možná blbej dotaz, ale chtěl jsem se zeptat, jestli by mě někdo (jako z Vás, ne někdo abstraktní) mohl dálkově zasvětit do SRT, ale za nějakou protislužbičku - třeba za zasvěcení do Reiki, Karuny, Ra-Sheeby ....... a to třeba i mistrovského/učitelského stupně. Moc děkuju (Jsem sice mistr/učitel, ale nezasvěcuju hromadně, jen individuálně, tak těch peněz moc není).

Jestli jsem tímto dotazem někoho pobouřil, tak se moc omlouvám
Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 11:22 am    Předmět: Citovat

Zdravím!

Do SRT se nezasvěcuje jako do Reiki, apod. Je třeba absolvovat kurz, kde se naučíš s SRT pracovat a dostaneš tabulky.

HonzaD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 6:35 pm    Předmět: Citovat

mpetrik napsal:
mám možná blbej dotaz, ale chtěl jsem se zeptat, jestli by mě někdo (jako z Vás, ne někdo abstraktní) mohl dálkově zasvětit do SRT, ale za nějakou protislužbičku - třeba za zasvěcení do Reiki, Karuny, Ra-Sheeby ....... a to třeba i mistrovského/učitelského stupně. Moc děkuju (Jsem sice mistr/učitel, ale nezasvěcuju hromadně, jen individuálně, tak těch peněz moc není).

Jestli jsem tímto dotazem někoho pobouřil, tak se moc omlouvám
Sad


Ano, to se dá jen naučit, žádné zasvěcení neprobíhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mpetrik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.4. 2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 8:32 am    Předmět: Citovat

Jo takhle. Já jsem kdesi četl, že zasvěcujou pro lepší spojení se se svým vyšším Já. Mě se to zdálo divný. Tak díky za info. Tabulky jsem sehnal na netu,ale asi potřebuju naučit nějaký ty postupy. Ještě jednou díky. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund