Fórum - Zobrazit téma - SRT - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - SRT
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

SRT
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so říjen 17, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

"Všechno přišlo jen tak shůry?"

K tomuto mě šamanko ještě napadlo známé české přísloví: "Komu není shůry dáno..."

Tak proč se tomu tak divíš? Razz

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so říjen 17, 2009 10:47 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Potom se člověk může divit, jak je například možné, že jsou léčitelé reiki, kteří záhy po pomáhání někomu onemocní jeho nemocí, včetně rakoviny.



Tohle je opravdu možné ? Shocked Jak může člověk při předávání reiki získat nemoc reikovaného ? Můžete o tom napsat něco víc, díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 7:04 am    Předmět: Citovat

lilaa napsal:
CD pana Kutičky neznám, nevím co na něm je, takže nemůžu posoudit, jestli je tam popsáno napojení na VJ. Například pan Detzler to v knihách popsané nemá. Ono to má asi svůj význam, aby člověk informace hledal, přijdou třeba právě v podobě kurzu. Sdělovat vše masivně a otevřeně nemusí být vždy dobré.


Namluvené CD od Pavla Kutičky je součástí knihy o SRT.

Ještě pár slov k tomu, co píše Polgara, Šamanka, atd. Já třeba sama za sebe nevymýšlím žádný super mega hyper systém, nic nepředělávám. Asi jsem si jen vzala ten slabikář, přečetla si pár písmenek a zkusila jsem, jestli mi to bude stačit.

Někde v Bibli je: "Proste a bude Vám dáno..." Co potřebuji k tomu, abych poprosila a bylo mi dáno? Přečíst celou tu knihu? Nebo je tam spíš důležitá nějaká přísada, kterou se nenaučím, ani nikde nekoupím?

Třeba jsem si všimla, že Šamanka pořád bojuje proti něčemu, proti novým metodám atd. Určitě to má své opodstatnění, není dobré věřit hned všemu. Ale mám to i svůj opačný pól, jak umět někdy překročit hranice, které jsme si vytvořili a důvěřovat... Žádný způsob asi není lepší nebo horší, každý může mít svůj.

Uvědomuje si třeba ten, kdo tolik brojí proti novým věcem, že on ani někdy ten krok mimo vyšlapanou trasu nemusí být procházka růžovým sadem, ale občas i kus cesty pouští, tmou... Pak si někdo o tom dotyčném může myslet: "No jo, to má za to, že..." A ani si třeba neuvědomí, že sám nikdy nic nového nezkusil, i když třeba tolik chtěl.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 7:09 am    Předmět: x Citovat

sunnyi: víš, že všemu chci přijít na kloub, tak jdu ve svých otázkách ještě dál. Vždycky píšeš, zopakuji, že všechno okolo je zbytečné, je třeba pochopit ten základ. Tak by mě zajímalo, cože je pro tebe "ten základ"
a které informace jsou z tvého pohledu "jen ty důležité"?

Kupodivu zrovna ta historie, i když ve formě jakési pověsti, nese v sobě celou dodnes platnou myšlenku o čem to je a jak by se s tím mělo zacházet. Myšlenky, na které by se nemělo zapomínat i když jsou už
sto let staré.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 7:22 am    Předmět: x Citovat

somka: ne, ta myšlenka byla - nevybrat si pár písmenek a zkusit jestli mi to stačí na román, ale nejdřív si aspoň přečíst ten slabikář a pak zkusit jestli mi to jde. Já vím, je to metoda stará jako lidstvo samo a příliš zdlouhavá, ale má svoje kouzlo. Těžko se odhaduje, kde leží ten klíč k pochopení, jestli stačí jen ABC nebo až u ZŽ...Sama vím, jak snadno si člověk vytvoří teorii hned na první stránce, ale jak může být mylná
po těch dalších. Ale nikomu nic nevnucuju. Jen si tu tak nahlas přemýšlím
a ptám se.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 8:33 am    Předmět: Citovat

Rozumím, Šamanko. Asi tam hodně potřebuješ mít to "rozumím". Já zas potřebuji mít více "cítím", obojí je stejně důležité. Napadlo mě ještě jedno hezké přirovnání. Jdu za Tátou a požádám ho o to, co chci a vynechám povídání o tom, že ema má mísu a máma mele maso. Jsou to určitě důležité informace a data, třeba je ale možné vystačit si s jednoduchostí.

"Ne mojí silou, ale Tvým Duchem Bože - Otče..." To sunnyi moc krásně napsal, budu si to pamatovat. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 105

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 9:37 am    Předmět: Citovat

No, tak debata o SRT se pěkně rozjela:)
Somko, dostala jsi vlastně odpověď na to, kvůli čemu jsi zakládala tohle vlákno?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 12:13 pm    Předmět: Citovat

Beppe:
"Tohle je opravdu možné ? Shocked Jak může člověk při předávání reiki získat nemoc reikovaného ? Můžete o tom napsat něco víc, díky."

Já o tom až tak moc nevím a Sunnyi Ti třeba poskytne bohatší informace.
Mohu se podělit s tím, co potkalo mě. Cítil jsem v levé části hlavy agresivitu, hnus, tmu, chladno, podivné bizarní stavy, až hlasy. Lékař mi řekl, že mám v levé dutině cystu... Sunnyi s Lenkou mi udělaly duchovní terapii, kdy Lenka zjistila, že jsem si to přetáhl u reiki z někoho jiného. Že jsem byl tak otevřený, že jsem si to přetáhl. Zároven tam pravděpodobně chyběla pokora. Bylo zjistěno,že emoce v mé levé části z hlavy pocházely z jakéhosi bojiště atd. Důležité je, že od té doby to tam není. Hlava v pořádku není také. Ale problémy jsou menší. Není tam takvý hnus co byl.

Mirek mi vyprávěl i příběh o lidech, kteří si takto přetáhli rakovinu.

Pamatuji si také, že když jsem dával reiki dědovi, někdy jsem se poté cítil docela divně. Možná něco rezenovalo se mnou, možná ne. Těžko soudit. Přesto soudím, že to byl nějaký energetický balast.

Já reiki pokládám za duchovní léčení. Léčí Duch a jeho Síla. Ne my. Připomíná mi to knihy Jířho Vacka, kde píše, že při meditacích byť vše nechává zcela na jeho Božském Já (Duchu) a zcela mu ustupuje a nechává ho působit, přesto se někdy po meditaci cítí jak je jeho tělo postihnuto negacemi ostatních lidí. I největší Mudrcové na sebe přejímaly nemoci, trpěly. Někteří se vyhýbali tomu, aby se jich druzí dotýkaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 1:21 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Někteří se vyhýbali tomu, aby se jich druzí dotýkaly.


Ano, v tomto případě ale důvodem onoho tělesného nedotýkání není přenesení nemoci.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 6:25 pm    Předmět: x Citovat

somka: ono mi to rezonuje s vlastní zkušeností, kdy jsem k něčemu "čichla" a už jsem měla jasno o čem to je, ale později jsem zjistila, že jsem byla vedle jak ta jedle. To stejné se může stát jak pod pojmem rozumím, tak cítím. Holt každý to máme jinak.
Nejlíp jsou na tom ti, kdo mají opravdu bohatě "shůry dáno"...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 7:42 pm    Předmět: Citovat

lilaa napsal:
No, tak debata o SRT se pěkně rozjela:)
Somko, dostala jsi vlastně odpověď na to, kvůli čemu jsi zakládala tohle vlákno?


Jo, Lilo, vlastně dostala. Plus bonus navíc v podobě zdánlivých maličkostí, ale přitom velmi obohacujících. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 8:32 pm    Předmět: Citovat

sunnyi:

"Potom se člověk může divit, jak je například možné, že jsou léčitelé reiki, kteří záhy po pomáhání někomu onemocní jeho nemocí, včetně rakoviny."

beppe:

"Tohle je opravdu možné ? Jak může člověk při předávání reiki získat nemoc reikovaného ? Můžete o tom napsat něco víc, díky."

Jde o to, že nikdo nemá právo svévolně zasahovat do učební látky někoho jiného.

A jestliže to nerespektuje, tak se potom může stát ledacos, aby to pochopil.

Můj duchovní učitel na toto kladl veliký důraz a podělil se s námi i o svůj příběh. V době, kdy mu ještě chyběly jisté zkušenosti, vyléčil několik lidí z dosti závažných nemocí. Řekl nám doslova: "I willed them well." Dalo by se říci, že je uzdravil silou svojí vůle. Jenomže s těmi nemocemi skončil on sám. A tam už to léčení tak snadné nebylo. Říkal nám, jaká to pro něj byla silná lekce pokory.

Onehdy mi volala kamarádka, že reikuje babičku po operaci, kde jsou nějaké komplikace a velké bolesti. A že babička si pochvaluje, jaká je to úleva, ale ty bolesti, které jí popisovala, má teď ona.

Když jsem se jí ptal, jestli do toho nedávala přespříliš svého chtění, svých představ o výsledku léčení, tak mi řekla, že ano.

My nevíme, proč ten člověk prožívá to, co prožívá. Čemu ho to má naučit, k čemu ho to má dovést. My nemáme právo chtít mu tu jeho bolest, tu jeho učební látku vzít. Je v pořádku s ním soucítit, přát mu uzdravení, posílat mu Lásku a Světlo. Je v pořádku ho reikovat, pokud s tím souhlasí. Ale není v pořádku vnucovat tomu procesu léčení naše představy o léčení. Jak už jsem psal tady i jinde, a stále dokola: "Ne má, ale Tvá vůle se staň."

S empatií nabídnout pomoc, ano. Udělat, co je v mých silách, ano. Ale nelpět na výsledku té pomoci. Neléčím já. Léčí Bůh. Je jen na něm, zda a do jaké míry se léčenému uleví. To je pokora. To je odevzdání. A celá Podstata léčení.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 10:37 pm    Předmět: Citovat

sunnyi, psychedelic: Díky za vysvětlení. Slyšel jsem o těchto případech už vícekrát (o přenosech nemocí), ale až teď jsem to zdá se pochopil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 10:52 pm    Předmět: Citovat

Teď abych se na reiki vykašlal a radši se naučil pořádně SRTčko Shocked.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 7:56 am    Předmět: Citovat

Mě k tomu reikování napadla ještě jedna otázka. Já jsem dlouho neuměla a ani nechtěla reiki ošetření zacílit, tzn. že když by například přišel někdo s bolestí zad a požádal mě o pomoc, řekla bych mu, že neléčím já, ale Bůh, a že můžeme udělat ošetření a třeba zjistíme, že se léčí něco úplně jiného, zkrátka to, co se léčit má, a že ten proces je inteligentní sám o sobě.

Poslední dobou se ve mě ale něco mění. Když by přišel někdo s bolestí zad a požádal by mě o pomoc, vzala bych ty bolesti zad jako vodítko. Poprosila bych cíleně, ale zároveň nenuceně, o léčení příčin těch bolestí a s otevřeností bych čekala, co se objeví. Tohle už myslíte, že je vkládání té vlastní vůle a chtění?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund