Fórum - Zobrazit téma - Zkratky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zkratky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zkratky
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 11:38 am    Předmět: Zkratky Citovat

Před nějakou dobou jsme se tady bavili o tom, zda mají na duchovní cestě význam zkratky. Někdo říká, že si chce vychutnat cestu, kterou kráčí a nechce si ji zkracovat, někdo by rád použil zkratku.
Přišlo mně toto přirovnání.

Život je to jako počítačová hra, která má mnoho úrovní. Když tato hra skončí GAME OVER, tak začínáme od první úrovně. Jsme li na začátku hry, vychutnáváme si úroveň, kterou poprve hrajeme. Čím se dostáváme v této hře na vyšší úrovně, tím víc nás nižší úrově přestávají bavit, protože jsme je už hrali mnohonásobně vícekrát než ty vyšší úrovně. Proto pak začneme využívat všech dostupných zkratek (jsou součástí hry), abychom se co nejrychleji dostali na úroveň, kde jsme zkončili a mohli pokračovat. Další věcí je, že na začátku hry jsme ani o těchto zkratkách nevěděli. Teď o nich víme a můžeme o ních také říct jiným hráčům, kteří tu hru hrajou s náma, aby je mohli použít také. Hrajeme tu hru sami za sebe ale zároveň jsme součástí týmu. Posun jednotlivce posune celý tým, celý tým pomáhá každému jednotlivci. Je mnoho týmů. Týmy jsou součástí větších skupin. Všichni mají jeden jediný cíl. Dojít až na konec celé hry. VRÁTIT SE DOMŮ.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 12:16 pm    Předmět: Citovat

ROSO, tedy dle Tvé teorie bys nabídl, že až se narodím, přijde pán který řekne že přeskočíme celý můj život, a rovnou zemřu, s tím, že se dostanu na stejné místo, jako kdybych to prožil.

Nevím zda se dá udělat zkratka na všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 12:49 pm    Předmět: Citovat

Mně se to moc líbí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 12:50 pm    Předmět: Citovat

Podle mě zkratky neexistují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 1:18 pm    Předmět: Citovat

Roso: Jen tak mě napadlo, že v některých počítačových hrách nezačínáš od úplného začátku, ale když dosáhneš určité úrovně, tak "nový život" začínáš již v této úrovni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 1:26 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Roso: Jen tak mě napadlo, že v některých počítačových hrách nezačínáš od úplného začátku, ale když dosáhneš určité úrovně, tak "nový život" začínáš již v této úrovni.


Ano souhlasím. Jen jsem to nechtěl přiliž komplikovat. Chtěl jsem tím jen říct, že novou hru začínáš o mnoho levelů níž a vypracováváš se zase nahoru. Procházíš znova levelama, které již velmi dobře znáš a proto máš možnost si je zkrátit a postoupit na vyšší level.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 1:33 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Beppe napsal:
Roso: Jen tak mě napadlo, že v některých počítačových hrách nezačínáš od úplného začátku, ale když dosáhneš určité úrovně, tak "nový život" začínáš již v této úrovni.


Ano souhlasím. Jen jsem to nechtěl přiliž komplikovat. Chtěl jsem tím jen říct, že novou hru začínáš o mnoho levelů níž a vypracováváš se zase nahoru. Procházíš znova levelama, které již velmi dobře znáš a proto máš možnost si je zkrátit a postoupit na vyšší level.

RoSo


Jo a jinak se tomu také říká CHEATOVÁNÍ = podvod:)))......... to je pak když si ve strategii nacheatuješ nekonečné množství peněz a jiných výhod......... například.

Ne že bych to nikdy neudělal, ale nebavilo mě to dlouho............. a navíc........... spousta lidí přeskočí nějakou úroveň, protože ji prostě nezvládne.........Smile)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 1:35 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
ROSO, tedy dle Tvé teorie bys nabídl, že až se narodím, přijde pán který řekne že přeskočíme celý můj život, a rovnou zemřu, s tím, že se dostanu na stejné místo, jako kdybych to prožil.

Nevím zda se dá udělat zkratka na všechno.


Takhle ne Zeto. Když se narodíš a něco si odžiješ a pochopíš, že tohle už všechno znáš a že bys rád hral hru na vyšším levelu, tak ti do života vztoupí pán a poradí ti jak přejít na ten vyšší level...Dál žiješ svůj život ale pokračuješ ve hře na vyšším levelu...

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 1:41 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:

Jo a jinak se tomu také říká CHEATOVÁNÍ = podvod:)))......... to je pak když si ve strategii nacheatuješ nekonečné množství peněz a jiných výhod......... například.

Ne že bych to nikdy neudělal, ale nebavilo mě to dlouho............. a navíc........... spousta lidí přeskočí nějakou úroveň, protože ji prostě nezvládne.........Smile)))


Pokud to hra umožňuje nebo víš jak to udělat tak je to tvoje věc zda to uděláš či ne. Sám říkáš, že tě to dlouho nebavilo, takže ses nejspíš vrátil k původní hře.
Pokud někdo přeskočí nějakou úroveň tak pak je otázkou jestli zvládne tu další...Pokud ne, tak sám zjistí, že je potřeba postupovat postupně. Pokud ale zkončíš v 10 levelu a máž znova začínat třeba v 5. který jsi hrál už 100x, tak ti třeba hra umožní abys pomocí zkratek, které právě zvládneš díky tomu, že jsi ten level už hrál 100x, postoupit rychleji na vyšší level. Pokud hraješ 5. level poprvé, tak se zkratka neobjeví nebo ji nedokážeš zvládnout...
Chápeš?

RoSo


Naposledy upravil Roso dne čt listopad 03, 2011 1:52 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 1:47 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Podle mě zkratky neexistují.

To, že je nevidíš ještě neznamená, že neexistují.

Přijde mně vhodné sem vložit tento příběh, ponaučení je stejné:

Jeden muž, stejně jako každý jiný měsíc, šel k holiči. Začali spolu hovořit o různých věcech.
...a najednou... hovořili o Bohu.

Holič řekl:
- Víte, já nevěřím, že Bůh existuje.
- Proč si to myslíte?
zeptal se klient.
- Je to velmi prosté. Stačí jen vyjít na ulici, abych se přesvědčil, že Bůh není. Kdyby byl Bůh, myslíte, že by bylo tolik nemocných? Existovaly by opuštěné děti? Kdyby Bůh byl, nebylo by bolesti, utrpení... Prostě ... nemůžu si představit Boha, který tohle všechno dovolí.

Klient se zamyslel, chtěl něco říct, ale rezignoval. Nechtěl vyvolat nepotřebnou diskuzi. Když holič dostříhal, klient zaplatil a odešel.

A v tom momentě uviděl na ulici člověka s dlouhými zanedbanými vousy i vlasy. Vypadalo to, že už delší dobu jeho vlasy i vousy neviděly holiče. Byl zanedbaný a špinavý.
Tehdy se klient vrátil a řekl:
- Víte co? Holiči neexistují!

- Velmi směšné! Jak to neexistují? zeptal se holič. Já jsem jedem z nich!
- Ne! odporoval klient. Holiči neexistují. Kdyby existovali, nebylo by tolik lidí s dlouhými vlasy a vousy, jako ten člověk na ulici.
- Ale nééé... Holiči existují, to jen lidé nás nehledají.
Z vlastní vůle!

No právě ... řekl klient. Přesně tak. Bůh existuje, to jen lidé ho nehledají. A dělají to z vlastní vůle.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 2:32 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:

Chápeš?


Ano, jedná se o podvod!

Citace:
Pokud ale zkončíš v 10 levelu a máž znova začínat třeba v 5. který jsi hrál už 100x, tak ti třeba hra umožní abys pomocí zkratek, které právě zvládneš díky tomu, že jsi ten level už hrál 100x, postoupit rychleji na vyšší level. Pokud hraješ 5. level poprvé, tak se zkratka neobjeví nebo ji nedokážeš zvládnout...

Život není rozdělen na levely.......... pokud nezvládneš v životě nějakou situaci, nedostaneš se o nějakých 5 levelů zpět. Dostaneš se přesně do bodu, ve kterém budeš znovu prožívat onu zkušenost a do té doby, dokud jí nevyřešíš. Tudíž neprocházíš stejnými levely, ale jen těmi, které jsi nezvládl.

Pak jsou tu ale Ti, kteří cheatují a protože se nechtějí zaobírat levely (zkušenostmi a prožitky), které nezvládají, raději je chtějí přeskočit a ještě se tím chlubí, jak je to skvělé a úžasné.

Chápeš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 3:01 pm    Předmět: Citovat

Chápu. Mám na to ale jiný názor....

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 3:06 pm    Předmět: Citovat

Mám takové motto. Nikdy neříkej, že něco nejde, protože přijde někdo kdo to neví, že to nejde a udělá to... Wink
To jestli je to podvod nebo není je otázka názoru. Pokud si koupíš nějakou hru a zkratky jsou součásti hry, tak je to prostě součástí hry. To, že to někdy není napsané v návodě a že si máš na to přijít sám je věc druhá. Vzpomínám si na stolní hru Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Taky tam byly zkratky... Very Happy

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 3:17 pm    Předmět: Počítačová hra Citovat

Tý brďo, duchovní cesta popsaná tak, aby byla srozumitelná pro pařany Laughing Tak to je dobrý Shocked

Ale to s tím holičem se mi líbilo víc Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 3:52 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Pokud si koupíš nějakou hru a zkratky jsou součásti hry, tak je to prostě součástí hry. To, že to někdy není napsané v návodě a že si máš na to přijít sám je věc druhá.
RoSo


Ano a tyhle hry vymýšlejí lidé, kteří vědí, že existují lidé, kteří nechtějí absolvovat všechny zkoušky ve hře (v životě). Pro ně to je dobrá cílová skupina a to, že to ve hrách existuje jen odráží poptávku spotřebitelů.

Pokud by nebylo takové množství lidí, kteří raději než aby absolvovali životní zkoušku (další level), tak by ve hrách tyto zkratky (o kterých píšeš) nebyly.

To, že existuje takové množství lidí ještě neznamená, že ve SKUTEČNÉM životě lze s úspěchem obcházet pravidla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další
Strana 1 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund