Fórum - Zobrazit téma - Zkratky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zkratky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zkratky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 8:13 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Damao napsal:
Přece jen.... je Cesta krátká a je Cesta dlouhá. Cesta krátká není zkratkou, ale když jdeme dlouho po té dlouhé, může se jako zkratka na první pohled jevit.


Je to o tom jak to nazveme. Krátká cesta, nebo použití zkratek. Je to to stejné.
RoSo


Tak to ale pleteš dvě různé věci dohromady. Zkrátit si cestu, je zkratka. Vybrat si kratší cestu, která tě dovede k cíli, není zkratka. Cest k cíli je vždy několik. Některé jsou delší a časově náročnější, některé opačně. Ale pořád se nejedná o zkratky ale o cesty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 8:22 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Krabas napsal:
Roso napsal:
Krabas napsal:
Podle mě zkratky neexistují.

To, že je nevidíš ještě neznamená, že neexistují.
RoSo


Co když to, co považuješ za zkratku, je nakonec delší cesta? Nebo úplné seběhnutí z cesty? Na základě čeho posuzuješ, zdali je to či není zkratkou? Jak to dokážeš vyhodnotit?


To je na posouzení každéno. Jedinou zárukou pro mně je odevzdat to do rukou skutečného mistra a nechat se vést...



A to je jako kdo, ten skutečný mistr?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 8:34 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Roso napsal:
Damao napsal:
Přece jen.... je Cesta krátká a je Cesta dlouhá. Cesta krátká není zkratkou, ale když jdeme dlouho po té dlouhé, může se jako zkratka na první pohled jevit.


Je to o tom jak to nazveme. Krátká cesta, nebo použití zkratek. Je to to stejné.
RoSo


Tak to ale pleteš dvě různé věci dohromady. Zkrátit si cestu, je zkratka. Vybrat si kratší cestu, která tě dovede k cíli, není zkratka. Cest k cíli je vždy několik. Některé jsou delší a časově náročnější, některé opačně. Ale pořád se nejedná o zkratky ale o cesty.


Je to jen o tom jak se na to díváš. Slovičkaření......

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 8:41 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:


A to je jako kdo, ten skutečný mistr?


Skutečný mistr je ten kdo zná, cestu a uvědomuje si ji v každém okamžiku.

Představ si, že chceš projít pralesem. Skutečný mistr je ten kdo zná bezpečnou cestu na druhou stranu pralesa a v každém okamžiku si plně uvědomuje kudy ta cesta vede a dokáže tě bezpečně převézt na druhou stranu.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 9:36 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Krabas napsal:


A to je jako kdo, ten skutečný mistr?


Skutečný mistr je ten kdo zná, cestu a uvědomuje si ji v každém okamžiku.

Představ si, že chceš projít pralesem. Skutečný mistr je ten kdo zná bezpečnou cestu na druhou stranu pralesa a v každém okamžiku si plně uvědomuje kudy ta cesta vede a dokáže tě bezpečně převézt na druhou stranu.

RoSo


Roso, tady mi něco nehraje... Když se někomu odevzdám do rukou, musím mu bezpodmínečně věřit, že mě tím pralesem převede. Ale kdo to o sobě může říct? Kdo o sobě muže říct: ,,Já jsem skutečný mistr? "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 10:06 am    Předmět: Citovat

Takový mistr to o sobě neřekne. Ty to poznáš. Tvá duše to pozná.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 10:14 am    Předmět: Citovat

Doporučuji přečíst Životopis jógina (Paramhansa Jógánanda)
http://harmonieduse.cz/zivotopis-jogina-paramhansa-jogananda/

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 10:26 am    Předmět: Re:Skratky~>Toora Citovat

moi napsal:
Razz Rolling Eyes Question A nie je karma "dosavadnosti/dočasnosti"

Dočasnost a dosavadnost jsou Moi dva zcela odlišné pojmy.
Z toho možná plyne jakési Tvoje zmatení.
Dosavadnost je to, co jsi ve všech inkarnacích dosud absolvovali,
to, čehož prácě v tomto okamžiku žijeme následek.
Něco, co se neustále tvoří a proměňuje díky našemu pochopení, či našemu nepochopení.

moi napsal:
:Tvoj osobný strašiak? Question
Idea "Bojim,bojim,bojim inkarnácie"


Opravdu nevím čeho se zrovna Ty Moi bojíš, tedy ani to, zda se bojíš nějaké inkarnace, či co. Twisted Evil Very Happy

To, o čem zde mluvím je kauzalita, tedy zákon příčiny a následku.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 10:40 am    Předmět: Citovat

Vem si Evi reálnou situaci s tím pralesem. Chceš přejít skrze prales na druhou stranu. Máš vicero možností. Buď vsadíš na sebe, na svou intuici a půjdeš sama. Po cestě se ale mohou vyskytnout různé nástrahy a překážky, které buď zvládneš či nikoliv. Variant co se může stát je nespočet.
Další možností je, že půjdeš ve skupině a budete se vzájemně podporovat a pomáhat.
Další varianta je, že si najmeš převaděče. Teď je otázkou koho si zvolíš. Tady máš taky více variant. Může to být bytost, která je mnohem zkušenější než ty (řekněme zálesák) i když cestu přesně nezná, tak má mnohem více zkušeností než ty.
No a nejlepší je varianta, o které jsem mluvil, že se odevzdáš do rukou bytosti, která pralesem chodí na druhou stranu bežně a zná vše potřebné proto, aby tě bezpečně převedla na druhou stranu...
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 10:43 am    Předmět: Citovat

můj pohled na Skutečného mistra:
takový Mistr je jen jeden
kromě něj nic jiného neexistuje
tento Mistr sám ze sebe,sám sebou,sám v sobě a k obrazu svému si vytvoří žáka tak,že si zastře své poznání
jinými slovy by se dalo říct,že žák je sám mistr,který si způsobil nevědomost,ztrátou poznání kým ve skutečnosti je
Mistr vybaví žáka jediným:neskonalou touhou zae Poznání získat jakýmkoliv způsobem
žákova nevědomost pak vytvoří prostředí,pralesy,cesty,nauky...

toto stále pořád na kvadrilion způsobů

dokud se všichni "žáci" neuvědomí jako Mistr

@
.....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 11:05 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Krabas napsal:
Roso napsal:
Damao napsal:
Přece jen.... je Cesta krátká a je Cesta dlouhá. Cesta krátká není zkratkou, ale když jdeme dlouho po té dlouhé, může se jako zkratka na první pohled jevit.


Je to o tom jak to nazveme. Krátká cesta, nebo použití zkratek. Je to to stejné.
RoSo


Tak to ale pleteš dvě různé věci dohromady. Zkrátit si cestu, je zkratka. Vybrat si kratší cestu, která tě dovede k cíli, není zkratka. Cest k cíli je vždy několik. Některé jsou delší a časově náročnější, některé opačně. Ale pořád se nejedná o zkratky ale o cesty.


Je to jen o tom jak se na to díváš. Slovičkaření......

RoSo


Přesně tak. Sám jsi tak zjistil že je pojem zkratek relativní.

Zaměňuješ zkratku za cestu. A bereš to jako slovíčkaření. Ale když já řeknu že nevěřím na zkratky ale na cesty, tak řekneš, že když něco nevidím, tak to neznamená, že to neexistuje. Tak jak to mám tedy chápat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 11:12 am    Předmět: Citovat

Já věřím na vnitřního mistra. U tebe Roso nevím, jestli píšeš také o nějakém vnitřním průvodci, nebo o nějakých konkrétních lidech.

Pokud budu chtít projít lesem, tak věřím tomu, že nebudu umět posoudit, kdo je ten pravý mistr, který zrovna mě přes něj má provést. Určitě se může pár lidí nabídnout, ale podle čeho se mám rozhodnout, když nikoho z nich neznám?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 12:01 pm    Předmět: Citovat

Když půjdeš serpentýnama po vrstevnicích do kopce a v průběhu se rozhodneš, že si tuhle cestu zkrátíš napříč lesem, tak já tomu říkám zkratka, protože jsem si tu cestu zkrátil. Stejně tak tomu můžu říkat kratší cesta, nebo tomu můžu říkat rychlá cesta. Místo abych si zacházel 10km skoro po rovince tak vylezu 100m strmo nahoru. Pro mně zkratka je prostě rychlá cesta.

Krabas napsal:
Já věřím na vnitřního mistra. U tebe Roso nevím, jestli píšeš také o nějakém vnitřním průvodci, nebo o nějakých konkrétních lidech.

Pokud budu chtít projít lesem, tak věřím tomu, že nebudu umět posoudit, kdo je ten pravý mistr, který zrovna mě přes něj má provést. Určitě se může pár lidí nabídnout, ale podle čeho se mám rozhodnout, když nikoho z nich neznám?


Co se týče toho mistra. Když je žák připraven mistr se najde. Co mám k tomu víc říct? Píšeš "nebudu umět posoudit, kdo je ten pravý mistr". Až změníš myšlení a budeš připraven, tak to prostě budeš moct posoudit. Řekne ti to tvé srdce. Zažiješ takový stav, že to prostě BUDEŠ VĚDĚT. V první řadě je ale potřeba se téhle variantě OTEVŔÍT.

Vždy potřebuješ vnitřního průvodce. Co se týče odevzdanosti se mistrovi, tak znám dvě cesty. Cesta Bhakti (odevzdanosti) a cesta Shakti (cesta síly). Cesta Bhakti je absolutní se odevzdání mistrovi. Žák uděla cokoliv mistr řekne. Na cestě Shakti je to trochu jiné. Mistr v tobě probouzí tvé vlastní vědění, abys ty sám se stal mistrem. Jsi mu rovnež odevzdán ale jsou procesy, kdy mistr může k tobě přijít jako iluze, aby tě vyzkoušel. Teď mluvím o bytostech z masa a kostí.
Existuje samozřejmě i varianta, že si vybereš mistra, který není ve fyzickém těle. To je pak náročnějsí na komunikaci, protože probíhá pouze mimosmyslově.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 12:27 pm    Předmět: Citovat

Díky za vysvětlení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 1:13 pm    Předmět: Citovat

Rado se stalo.
V tématu "Upozornění na zajímavou akci" jsem upozornil na zajimavou akci a to Daršan s Raghudasem v Brně. Je to jeden z mistrů, o kterých jsem tady právě hovořil. Bohužel to neprošlo "přísnou cenzůrou". 2x ten příspěvek zmizel, to jsem si myslel, že dělám něco špatně. Na potřetí už jsem se dozvěděl pravdu. Tak mně napadá, že to funguje jako u kyvadla... Laughing
Dovolím si tedy vložit zde odkaz, tak snad se pan Cenzor nerozhněvá... Wink
http://cz.raghudas.org/kalendar

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
Strana 3 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund