Fórum - Zobrazit téma - OSOBNÍ ODPOVĚDNOST - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - OSOBNÍ ODPOVĚDNOST
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

OSOBNÍ ODPOVĚDNOST
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 10:43 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Aika udělala to nejlepší co v daný okamžik udělat mohla, protože kdyby mohla udělat něco lepšího tak to udělala. Každý děláme jak nejlépe umíme. (4 Dohody). Pokud bude mít podobný problém s jiným pejskem v budoucnu, tak je docela pravděpodobné, že z informací, které načerpala zvolí třeba jiný přístup. A o tom to přece je....

Přesně tak Roso, o tohle tady skutečně jde.
Jen bych ještě dodala, že právě z toho důvodu by bylo nesmyslné, kdybychom měli za něco z naší minulosti výčitky, protože jakékoliv sebemrskačské myšlenky jsou destruktivní, neslouží ničemu dobrému.

A co jsme si z které situace odnesli, to prověří až čas.

Díky.
K.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 10:54 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
...když jsem vyčerpala všechny možnosti, kterých jsem byla schopna a přesto to bylo nad mé síly. Jako odkládání tedy nevidím situaci, kdy umístím někoho, koho mám ráda, někam, kde si myslím, že o něj bude lépe postaráno, než bych to dokázala já.


Ano, Evi, napsala jsem, jinými slovy, totéž.

Naše rozhodování vždy odpovídá stupni naší celkové zralosti,
včetně toho rozhodování o slabších, na nás závislých tvorech.

A například stupeň duchovní a morální vyspělosti určité společnosti (státu, národa), se mimo jiné, projevuje právě v tom, jak přistupuje a zachází se svými nejslabšími členy. Toliko už jen na okraj.

Díky Evo.
K.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 11:40 am    Předmět: Shrnutí.... Citovat

Lendulko - kádrovák fakt ne zapotřebí být Smile)))) I tys udělala to nejlepší, co bylo možné.. Smile já o tom nepochybuji a ty se tím nenech rozhodit... Smile

Znovu zopakuji excelentní větu od Stáničky: Nahoře nás nebudou posuzovat podle toho, co o nás řekli ostatní, ale podle toho, co jsme my udělali a jak - jak jsme to cítili... To vnímám já jako nejdůležitější a to mě posunuje dál... Smile


Ráda bych sama za sebe ještě shrnula svůj postoj - ať se k němu někdo přidá nebo ne.

Přišli jsme sem, abychom se učili. Učíme se skrze prožitky. Každý z nás má jedinečný individuální prožitek, který je nepřenosný a nesdělitelný. Chceme-li někoho pochopit - pak se domnívám, že i to je rychlá cesta do pekel. Víme my snad, proč ten a onen člověk potřeboval prožít to a ono? Co to jemu přineslo (a spoustě dalších), co my, lidi, nedokážeme hlavou vymyslet a pobrat? NEdá se všechno logicky odůvodnit a posoudit. TO ani omylem.
To, co pro sebe můžeme udělat je, dát si úctu. Dát si úctu vzájemně a dovolit sobě i druhým jejich individuální prožitky. Já osobně se domnívám, že největším zlem je právě snaha pochopit druhé, aby oni dělali něco jinak. Ne. Osobně cítím, že každý člověk si něco nějak prožije a pro něj samotného je důležité, aby se s tímto prožitkem srovnal. Aby nebyl posuzován ani odsuzován ani rovnán někým, protože někomu to nevyhovuje.
Když přijdou klienti na terapii, jejich největší obavou bývá to, že jsou posuzováni za to, jak co cítí - to je ale jejich individuální věc. Stejně to vnímám u sebe. Strach někomu sdělit něco, co jsem prožila, protože on to potřebuje rozpitvat, aby to něco přineslo někomu dalšímu. Fajn, ale všeho moc škodí, protože já, ze strachu, aby se mi nestalo to, co druhému, budu obcházet svůj vlastní problém a nedovolím si jej prožít! TO je průser! ODsoudíme útulky - no dobře, fajn - ale!!!
V tom původním vlákně jsem napsala svůj příběh - to, co mi tento můj akt dal. Já jsem si ho prožila skutečně a opravdově od A po Z. Dovolila jsem si ho prožít. Také jsem si ho dovolila sdílet. A to je myslím to - rsp to, co já cítím ,že bychom měli udělat. Ne si vytvářet dopředu paniku že nás bůh potrestá, lidi odsoudí... ne! naopak. Dovolit si to prožít naplno a mít z toho užitek. Já cítím, že mně osobně ten můj počin přinesl něco tak obrovského, že to hlavou člověk nevymyslí. Dovolila jsem si důvěřovat své intuici a svému srdíčku. POsunulo mě to dál. Toto cítím, že je to, co bychom měli sdílet. Vzít si to, co nám to dalo a přineslo. Tím se učit. Aha, on si to dovolil prožít a nebál se. Já si dovolím prožít to svoje. Protože jsme každý individualita a beztak se to pak všechno v jedno spojí.

Myslím, že peklo si tvoříme uskřinutím, teoretizováním, vysokými duchovními řečmi, namísto toho, abychom sdíleli prožívání a to, co nám který jednotlivý akt našeho konání přinese dobrého. PRotože aŤ to člověk posuzuje a pitvá se v tom jak chce - jsem si jista, že pokud jednám v souladu se svým srdcem - a já jsem to tak sama za sebe opravdu cítila - pak se mi otevřou brány pochopení a přijetí. Nikdo mi nedal dopředu návod na použití sebe sama. Já se tvořím tím, že si dovoluji prožívat a poznávat. Viz nádherný příběh od Nealla Walshe O dušičce... Sledujme, co se v nás děje a učme se podpořit se vzájemně tím, že si dovolíme prožívat. Jinak můžeme jen studovat knihy a v praktickém životě se nikam nedostaneme.

Na každý takový příběh a prožitek se dá vždy napsat: prožil jsem sám to a to, vím a umím to a to a já bych zkusil nebo udělal ještě to a to.... A taková odpověď - cítím já, ponechává plnou úctu tomu, jenž něco vykonal a zároveň mu otevírá možnost se poučit a něco si z toho vzít, pokud to tak bude cítit. Namísto otázek: a co jsi pro to udělala? - To už mi totiž zní jako posuzování...

Svůj příběh se vším všudy jsem vylíčila, svůj názor napsala. Nestydím se a neoddávám se již více strachu z posouzení nebo odsouzení nebo něčí potřeby pochopit, co jsem já prožila. I kdyby se někdo snažil napsat varování předem, každý někdo jiný si prožije ten samý příběh jinak. Když dva dělají totéž....... Smile Smile Smile

Osobně cítím, že pokud se budu pitvat ve snaze pochopit něčí příběh, pak se sama ale mohu dostat do situace, kdy si to budu nucena sama prožít. CHtěla jsi to pochopit - nuž, tady to máš.. Smile prožívej a chápej... a beztak to bude jinak....

Apeluji na to, abychom se, jako duchovní bytosti odpoutali od snahy někoho chápat a vytvářet návody, jak to mohlo nebo podle někoho a něčeho mělo být jinak. Namísto toho, abychom si dovolili si prožít beze studu i zde, veřejně, svoje příběhy. Beztak to, co máme umět, si prožijeme - ať jsme o tom četli padesátkrát nebo stokrát. Tím uvolníme ze sebe to, co nás bolí a můžeme se posunout dál. Však -..... v terapiích to tak funguje, nebo ne? Vyřknu co mě bolí - a v ten okamžik se spouští léčebný proces.... ale... moc teorie... třeba je to všechno ještě jinak....

Děkuji všem za sdílení všeho a Reikiwebíku za to, že jsem se zde mohla vyjádřit.. .Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 12:30 pm    Předmět: Citovat

Tooro,

po Tvem navratu z nemocnice, pejskovi
trvalo jak dlouho nez zase uveril, ze je vse
v poradku? Mluvila jsi na nej nebo se s nim mazlila
ci uveril treba po mesici, ze uz jsi zase u nej?
M.

P. S. je to zvlastne znejici, ale kockam rikam, kam jedu a
kdy se vratim, doma s nimi nekdy mluvim posilanim
obrazu, ony to "chytnou".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 1:13 pm    Předmět: Re: Shrnutí.... Citovat

Aika napsal:
Já osobně se domnívám, že největším zlem je právě snaha pochopit druhé, aby oni dělali něco jinak.

Vidím Aiko, že slovo pochopení chápeš nějak úplně jinak než jak ho vnímám já. Jestliže někoho chci pochopit, tak proto, abych věděla co dělá, proč to dělá a co ho k tomu vedlo.
A abychom si na něco sdělili zkušenost a názor, které může to naše současné uvědomění o krůček posunout.
Mám za to, že právě tohle je účel diskuse jako takové, toto fórum nevyjímaje.

Veškerá komunikace na tomto světě slouží k tomu, abychom druhé pochopili a oni mohli pochopit nás. Pochopení=uvědomění=přijetí.
Chtění se vzájemně pochopit a skutečné pochopení je tedy jediný nástroj k tomu, abychom mohli se mohli dorozumět, na této planetě společně soužít a vzájemně se nevyhubit.
Jinak bychom mohli jen mlčet a kývat hlavou ve smyslu: "ba-ja-ja, všechno je v naprostém pořádku, jen tak pokračujme dál!"
A jestliže něco považuji v samém principu za přikládání polínek na hranici utrpení, mlčet k tomu nemíním. Nic na tom nezmění ani fakt, že ne u každého je motivace a tím pádem i zdůvodnění jiné.
Jestli to tak opravdu je nebo není, na to si každý musí přijít sám.

Citace:
Myslím, že peklo si tvoříme uskřinutím, teoretizováním, vysokými duchovními řečmi, namísto toho, abychom sdíleli prožívání a to, co nám který jednotlivý akt našeho konání přinese dobrého.

Peklo tvoříme tím, co skutečně činíme, ne tím, že diskutujeme o palčivých tématech, peklo tvoříme, když k nějakémumu jevu jen mlčíme.
To, že následky toho, co činíme taky žijeme, a žijeme tak, jak myslíme, to k tomu patří už jaksi automaticky.

Vůbec nejde o to si něco neodžít, o nějaké bránění se cosi odžívat.
Jen holt některé věci lze posoudit až s odstupem času a přípdný analýza je velmi dobrým nástrojem, aby mohlo dojít k pochopení o něco vyššího řádu, než tomu bylo u toho, kterým jsme disponovali před pár lety.

Nyní se tedy Aiko domnívám, z toho, co píšeš, že princip odkládání psů do útulků vnímáš jako něco, co se na utrpení tohoto světa nikterak nepodílí, a tím pádem, že kdybys toto stejné cítila stejně znovu, uděláš to dnes znova, ale možná Tvoje slova nevyjadřují vše, tedy Tě nechápu správně, těžko říct.

Jistě bych si vzpomněla, na nějakou věc z minulosti, na které bych nebyla hrdá. Až z odstupem času jsem ale pochopila, že existují jiné možnosti a mnohem šťastnější přístupy, než byl tehdy ten přístup můj. V tu dobu jsem to tak ale necítila, nechápala jsem, co tím činím, a tedy jsem ani jinak jednat nemohla. To ale neznamená, že s novými zkušenostmi, lepším pochopením širší kontinuity věcí, bych to mohla, nebo snad chtěla obhájit jako skutečně dobré a prospěšné.
Takže ano, jednáme tak, jak nejlépe dovedeme, to ovšem neznamená, že je naše jednání po všechen čas stejně kvalitní, spásné a naprosto v pořádku.

Souhlasím s tím, že nějaké duchovní teorie nemají cenu. Proto se zde bavím o věcech praktických, protože naše duchovní úroveň je dána tím, co skutečně děláme, jak dokážeme lidi a věci pochopit a jak se toto naše celkové pochopení projeví v našem praktickém životě. A naše pochopení se různí, a především neustále vyvíjí, proto neděláme např. v padesáti totéž, co jsme dělali ve čtrnácti, a tak také jedni dělají něco, co druzí nedělají a naopak.

Citace:
Apeluji na to, abychom se, jako duchovní bytosti odpoutali od snahy někoho chápat a vytvářet návody, jak to mohlo nebo podle někoho a něčeho mělo být jinak.

Prokrílepána o čem to mluvíš, Aiko? Kde vidíš nějaké návody Question
Bavíme se o tom, co je správné a co nikoliv, jak věci fungují z hlediska příčiny a následku, tedy je řeč tedy o samotných principech, a ne nějakých návodech. A v tomto případě šlo o princip jak nakládáme s tím, co nám bylo svěřeno, za co neseme svoji odpovědnost, a ten je „Nečiň jinému to, co nechceš, aby druhý činil Tobě“.

Nejde o nic menšího než je naše uvědomění si, pochopení toho, čím utrpení působíme, a zároveň také o to, čím můžeme napomoci k uvědomování si následků našich činů, tedy umenšování bolesti bližního svého.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 1:38 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Tooro,

po Tvem navratu z nemocnice, pejskovi
trvalo jak dlouho nez zase uveril, ze je vse
v poradku? Mluvila jsi na nej nebo se s nim mazlila
ci uveril treba po mesici, ze uz jsi zase u nej?

Upřímně řečeno Okénko, když pejsek po chviličce pochopil, že „to“, co se vrátilo, jsem opravdu já, měla jsem pocit, že to s ní radostí sekne. Měla k tomu ještě potíže s jazylkou (tento hendikep se u některých ras vyskytuje) a při enormním citovém vzrušení se začne pejsek dusit.

Po stránce zjevné, tedy fyzické, se čubinka dala do kupy tak cca za půl roku. Po té stránce psychické to do původního stavu zcela nevrátilo do konce jejího života. Ne, že by to byl nějaký uzlíček nervů, co se roztřese jen někdo kýchne, to ne, jen vím, na co a jak reagovala dříve, a jak s v jistých situacích chovala potom.

Dnes vím, co všechno jsem mohla ještě udělat lépe, jak se s pejskem (sama se sebou) dá pracovat.
V tu dobu jsem neměla ani internet, natož abych věděla o někom, kdo by věděl, co je možné.
Láska (nejen ke zvířeti) je předpoklad, ale sama o sobě nestačí, vlastně láska je předpokladem k tomu, abychom se stále zajímali a starali o to, jak dělat věci lépe, resp. jak nejlépe to jen jde.


Citace:
P. S. je to zvlastne znejici, ale kockam rikam, kam jedu a
kdy se vratim, doma s nimi nekdy mluvim posilanim
obrazu, ony to "chytnou".

Bodejť, však ony vědí... Wink

A vlastně s nimi "mluvíš" i když zrovna doma nejsi, o čemž ony vědí zrovnatak.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 2:17 pm    Předmět: Re: Shrnutí.... Citovat

Katko, děkuji ti za všechny odpovědi, protože věřím, že vše je k něčemu dobré. I já si zde najdu něco pro sebe dobrého.

Nemohu se k tomu dál vyjadřovat, protože to necítím jako smysluplné. Jen bych dál plnila řádky.. Smile

Díky všem Smile
[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 2:21 pm    Předmět: Citovat

Tooro,

silný příběh. Pravděpodobně jsi po návratu nevěděla, zda jsi zcela zdráva,
což zvířátka vědí. Jsem přesvědčena, že každá moje nemoc a následné ´´uzdravení´´ mě změnilo. Tudíž jsem opravdu následně trochu odlišná.
Prostě už jste nebyly obě jako před tím.

Takové malé povzdechnutí... Strejda ve svých 86 letech říkával, že už vše pochopil, ví, jak, ale nikoho to nezajímá a on už nemá sílu.... Životem se učíme a asi nejtěžší jsou momenty, kdy si vzpomenu, jak jsem ´´vychovávala´´ ve svém mládí syna...

Přijetí, přijetí, přijetí.

Vlastně se nic nemění, stále dělám to nejlepší, co umím....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 2:22 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:


Přijetí, přijetí, přijetí.

Vlastně se nic nemění, stále dělám to nejlepší, co umím....


Míšo - velké dík a objetí a objetí a objetí ! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 3:52 pm    Předmět: Re: Shrnutí.... Citovat

Aika napsal:
Katko, děkuji ti za všechny odpovědi, protože věřím, že vše je k něčemu dobré. I já si zde najdu něco pro sebe dobrého.

Nemohu se k tomu dál vyjadřovat, protože to necítím jako smysluplné. Jen bych dál plnila řádky.. Smile

Díky všem Smile


Děkuji Ti Aiko za to, že jsi přispěla svojí dobrou vůlí přečíst si to, co píšu,
a ačkoliv se naše názory v tomto liší, že jsi se rozhodla mi odpovědět.

Ať se ti daří. Smile

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 3:57 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Tooro,

silný příběh. Pravděpodobně jsi po návratu nevěděla, zda jsi zcela zdráva, což zvířátka vědí.

Naprostý souhlas.

Citace:
Jsem přesvědčena, že každá moje nemoc a následné ´´uzdravení´´ mě změnilo. Tudíž jsem opravdu následně trochu odlišná.
Prostě už jste nebyly obě jako před tím.

Takové malé povzdechnutí... Strejda ve svých 86 letech říkával, že už vše pochopil, ví, jak, ale nikoho to nezajímá a on už nemá sílu.... Životem se učíme a asi nejtěžší jsou momenty, kdy si vzpomenu, jak jsem ´´vychovávala´´ ve svém mládí syna...

Přijetí, přijetí, přijetí.

Vlastně se nic nemění, stále dělám to nejlepší, co umím....


Takže...je měněno. Wink

Je to tak Okénko, stále děláme to nejlepší, co umíme, a pak žijeme tohoto našeho "umění" odpovídající následky.
A kdyby nás nic neměnilo? Wink ...no, to by bylo hodně smutný. Smile

Děkuju Ti Okénko za vcítění a podělení se o názor a zkušenost, a to všem, kdo tak učinili a nebo učiní.
K.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund