Fórum - Zobrazit téma - OSOBNÍ ODPOVĚDNOST - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - OSOBNÍ ODPOVĚDNOST
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

OSOBNÍ ODPOVĚDNOST
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 9:08 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Živou bytost neodkládám. Odkládám svrchník.


Aha, takže technikus terminus "odložené dítě" Evo vůbec neznáš Question
No, to potom skutečně zgruntu mění danou situaci.
Zvlášť pro ty kýmsi odložený děti bude to správný pojmenování to nejpodstnější ze všeho, co je bude zajímat.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 9:15 pm    Předmět: Citovat

Rosův příběh o pejskovi, jak si "na sebe zbyli, a co s tím udělali", je moc krásný a inspirující.

Mám také jeden inspirující byť není tak beroucí za srdíčko:
Jedna z mých dlouholetých známých má 3 děti a s posledním byla 7let doma a její muž (přes její jasně daný nesouhlas) jednou k vánocům přinesl dětem do paneláku dárek-štěně.
Štěně samozřejmě zůstalo, naučilo se čistotě.

Problém byl, když poslední dítě začalo chodit do školy a ona nastoupila do práce.
Její manžel podnikal a byl v luftě od rána do večera včetně sobot, nejstarší holka se vdala a bydlela jinde, druhá začala studovat školu v Liberci, kde přes týden bydlela, vše se událo v jeden čas.

Takže domov, v kterém od rána do večera neustále někdo byl, najednou byl od rána do odpoledne prázdný.
Tříletý pes začal dělat loužičky, přitom v té době měli položené koberce všude v bytě, jak to tak bývalo zvykem, takže ho začali zavírat v kuchyni a chodit k veterináři.
Brzo jim veterinář řekl, že je to tím, že je to neurotické a pejsek neumí být sám a vše se uvede do pořádku, až přestane být přes den sám.
Vyřešili to tím, že začali hledat nového páníčka a celkem brzo se jim to podařilo, pejska si vzali manželé s domkem a s již jedním pejskem a tenhle k nim krásně zapadl.
Jednak získal větší prostory i se zahradou, jednak novou smečku dvou lidí a psího kamaráda, kteří byli pořád spolu.

Tak tohle bylo podle mě rovněž krásné a přitom zodpovědné řešení pro všechny zúčastněné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 9:23 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Což působilo velice necitlivě, protože to vypadá jako obvinění z bezcitnosti ve smyslu, .

Podívej se Beppe, jestliže si někdo přebere to, co píšu na základě jím sdělených informací jako necitlivost, nechce si vzájemně nic vysvětlit, to opravdu není můj problém, tak mne do toho laskavě netahej.

Beppe napsal:
...že se ony dámy málo snažily a přitom je to tak jednoduché.

No vidíš Beppe a jsme u toho.
Ty víš, že se někdo dostatečně snaží, resp. jak to prosímtě takhle na dálku poznáš, tím že to někdo o sobě bude tvrdit, nebo jak?
Tak Beppe ještě jednou jen pro Tebe:
„Problém nikdy nepředstavuje pes, problém je vždy v pánovi.“

Beppe napsal:
Teprve po tomto Tvém prohlášení jsi byla vyzvána k tomu, ať tedy svoje tvrzení doložíš. A to alespoň obecně. K tomu žádné detaily z něčího soukromí nepotřebuješ.

Beppe, ať Tě čtu jak čtu, ke mne mluvíš čínsky.
Já o voze, ty o koze. Jak lze psa zbavit jistého zlozvyku se kdo chce, dozví na speciálních stránkách na k tomu určeným webům, k tomu nepotřebuje mne.

Nešlo mi a ani nejde o nějaké detaily ze soukromí, píšu, že to si musí každý srovnat sám se sebou. A protože mi přijde, že jsi to, co jsem napsala ještě nepřečetl, znovu tedy zopakuji:

Práce s každým psem je individuální, asi jako s dítětem. Když chceš například dvouapůlůleté dítě odnaučit na dudlík, není řečeno, že to co zafungovalo na naši Marušku zafunguje zcela stejně na sousedovic Pepíčka.
Řešit dudání dudlíku u Pepíčka nyní, když je mu šest a od tří let je v děckém domově, a nikdo ani pořádně neví, kde je mu v tuto chvíli konec, je Bepe čirá pitomina.
Opravdu už nevím, jak jinak bych Ti tenhle fakt sdělila. Sad

Byla jsem svolná, pro to, kdyby to Lendulku zajímalo, tak třeba přijít ve společné diskusi na to, co dělala nějak nešťastně a proč se to nakonec nezdařilo. Takováto diskuse je ale zcela nemožná, když k ní chybí vstupní informace. A jestliže někdo trvá na tom, že obecné informace toho to řádu mu k něčemu budou, tak ať si je na tom netu klidně najde, to je už jeho věc.
Odmítám se zaobírat něčím, co toho samotného dotazujícího v podstatě ani nezajímá.
Jestli považuješ diskusi, která nezajímá ani Tebe, ani toho s kým mluvíš, za přínosnou, tak já to považuju za ztrátu času. A když už jsem u principů, tak tenhle princip zase ctím já.

Tedy v podstatě, ve smyslu toho, jak to vyjádřila Okénko.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 9:39 pm    Předmět: Citovat

Diky Blanko za Tvoje podělení se.
Tohle je vždy dojemný a šťastný konec, když se hafíkovi takto najde plnohodnotý domov.

blankas napsal:
Brzo jim veterinář řekl, že je to tím, že je to neurotické a pejsek neumí být sám a vše se uvede do pořádku, až přestane být přes den sám.


Nejsem sice cvičitel psů, ale z dlouhodobého sledování cvičitelských es mi vyplynulo, že psí kálení a čůrání doma, je skutečně původu čistě neurotického, tedy podmíněný, podvědomě vytvořený spouštěč, coby reakce na stres, například - a to asi nejčastěji, strach pejska z odloučení.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tacit
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.9. 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 10:03 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Beppe napsal:
Což působilo velice necitlivě, protože to vypadá jako obvinění z bezcitnosti ve smyslu, .

Podívej se Beppe, jestliže si někdo přebere to, co píšu na základě jím sdělených informací jako necitlivost, nechce si vzájemně nic vysvětlit, to opravdu není můj problém, tak mne do toho laskavě netahej.

Beppe napsal:
...že se ony dámy málo snažily a přitom je to tak jednoduché.

No vidíš Beppe a jsme u toho.
Ty víš, že se někdo dostatečně snaží, resp. jak to prosímtě takhle na dálku poznáš, tím že to někdo o sobě bude tvrdit, nebo jak?

Beppe napsal:
Teprve po tomto Tvém prohlášení jsi byla vyzvána k tomu, ať tedy svoje tvrzení doložíš. A to alespoň obecně. K tomu žádné detaily z něčího soukromí nepotřebuješ.


Beppe, ať Tě čtu jak čtu, ke mne mluvíš čínsky.

Já o voze, ty o koze...

Beppe vyjádřil podstatu námitek těch, co taky zareagovali nesouhlasně, tooro. Nemám ve zvyku tady psát, jen to tu čtu, ale tentokrát mi to nedá. Reflexe od okolí je příležitost, šance podívat se na sebe, místo posuzování těch kolem. Jenže není snadné ji přijmout a změnit v sebereflexi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 10:07 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za Tvůj názor.

Proč si myslíš, že to je nedostatek právě mojí sebereflexe, Tacite?

V čem konkrétně spatřuješ to místo, kde na sebe nevidím?

Díky.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 10:11 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Evik napsal:
Živou bytost neodkládám. Odkládám svrchník.


Aha, takže technikus terminus "odložené dítě" Evo vůbec neznáš Question
No, to potom skutečně zgruntu mění danou situaci.


Termín samozřejmě znám. Jenom mám pořád tendenci vidět všechno z té lepší stránky. Zrovna tak se ty lepší stránky snažím vidět v každém člověku. Ale ono je lehčí dát hned palec dolů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 10:20 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Termín samozřejmě znám. Jenom mám pořád tendenci vidět všechno z té lepší stránky. Zrovna tak se ty lepší stránky snažím vidět v každém člověku. Ale ono je lehčí dát hned palec dolů...

Chápu Evo.
Já se snažím vidět věci takové jaké jsou, bez palců nahoru, nebo dolů.
Pokud bude někdo vidět něco lepší, nebo horší než to je, tak si za nějaký můj palec nahoru, či dolů stejně "nic nekoupí".
A dokud mi někdo konkrétně neřekne: "v tomto se zřejmě mýlíš, protože...", tak to není vůbec o ničem.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 10:23 pm    Předmět: Citovat

Ještě malá douška Tacitovi.

Každý z nás považuje za dostatečné, či za nedostatečné, něco jiného.

V tomto případě, pro každého z nás k odložení slabšího tvora v jeho péči něco jiného dostačující, jakožto důvod k takovémuto kroku. Opět je to čistě individuální věc, co on shledá jako dostačující.

A ano, v tomto případě mám skutečně nastavena jiná měřítka, než jaká byla na vedlejším vlákně dosud prezentována.

Jestli tím jsem tím pádem nějaká vadná, tak to asi tak bude, a ze stejného důvodu zřejmě ani nevidím, v čem je ten můj pohled, či sebereflexe, špatný, či nedostatečný. Wink

Celkově mi přijde poněkud samoúčelné, namísto věcného argumentu, tj. zamyšlení se nad tématem samotným, apelovat na toho, kdo s tou možností k zamyšlení přišel, a to jen proto, že sice mne dvakrát nezajímá to, o čem je řeč, jen mne štve, že někdo něco vidí jinak než to vidím já.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 11:14 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Diky Blanko za Tvoje podělení se.
Tohle je vždy dojemný a šťastný konec, když se hafíkovi takto najde plnohodnotý domov.



Smile


Katko.. a mohla bys mi vysvětlit, jaký je rozdíl mezi tím, co psala Blanka a mezi tím, co jsem udělala já? najít tedy rovnou domov nový - to je OK , ale dát psíka do útulku je KO? To jsou mi divné poměry.. Surprised takže důvěra vložená v to, že se budou dít věci nejlepším možným způsobem je naivní a špatná? nebo.... ? nebo je to jen naše chtění takhle vidět věci, protože tento konec je pro nás jediný přijatelný?
Můžeš mi to prosím objasnit? V tom se opravdu neorientuji...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 11:27 pm    Předmět: Citovat

Reikiwebík ............................................................ Lenka J.
internet.......................................................................Praha
Česko.........................................................................Česko

Věc: Žádost o přehodnocení a vylepšení kádrového posudku.

Žádám tímto všechny zúčastněné psací i čtecí reikiwebíkáře o laskavé přehodnocení a vylepšení mého kádrového posudku.

Psa, kterého jsem před jedenácti lety odložila, jsem odložila z nedostatku vědomostí, znalostí a duchovního rozvoje. Vše byla jednoznačně moje chyba, ke které se veřejně přiznávám - stejně jako jsem se veřejně přiznala k necitlivému odložení psa.

Veřejně tímto prohlašuji, že svoje děti jsem si nechala i přesto, že mě někdy zlobily.

A jako poslední bod, který podtrhuje mou žádost, bych ráda na svou obhajobu uvedla skutečnost, že mám doma už rok kocoura, který nám všem čůrá do postelí. Neodložím ho do útulku, protože je to vše jednoznačně moje chyba a protože by to mohlo poškodit můj kádrový posudek, na kterém mi velice záleží.

Za kladné vyřízení mé žádosti předem velmi děkuji.

V Praze dne 26.10.........................................Lenka J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 12:38 am    Předmět: Citovat

Aika napsal:
Katko.. a mohla bys mi vysvětlit, jaký je rozdíl mezi tím, co psala Blanka a mezi tím, co jsem udělala já? najít tedy rovnou domov nový - to je OK , ale dát psíka do útulku je KO? To jsou mi divné poměry...

Co myslíš, že by Ti na tohle odověděla např. Marta Kubišová, Aiko..?

Ano, vidím zde značný rozdíl.
Vzhledem k tomu, co Blanka napsala, jednalo se o náhradu nesrovnatelně lepší, než by byla ta dosavadní, a byla to jejich snaha a iniciativa, kdy potom přesně věděli, kam a komu psa odevzdávají. A především, odpadnul, byť i krátký čas, který by pes musel strávit v útulku. Když je pejsek, do té doby chovaný v domácnosti, v útulku, utrpí tím tak, že se to s přímým přechodem do lepší péče než měl u majitele původního, v jiné domácnosti, nedá srovnat. Cást z nich tento šok dokonce ani nepřežije.

Dítě, které se ocitne stejným způsobem v dětském domově, na toto trauma do konce života nezapomene, byť se po čase vrátí zpět ke svému rodiči. Rozdíl je v tom, že člověk o tom může podat svědectví, pes to má sice taktéž uloženo ve svém podvědomí coby spouštěč, ale nemůže nám o té bolesti, kterou v odloučení anonymního kotce prožil, nic vyprávět.

Nezmění na tom nic, ani to, že se za psa pak modlíme a kdovícoještě, a toto je jeden z důvodů, proč jsem začala s tuto diskusí.
Nesoudím lidi za to, co dělají, od toho tu nejsme, všichni děláme chyby, a někdy nechtíc někomu ublížíme, tak to prostě chodí, pokud vím, tak většina z nás nejedná se zlou vůlí někomu ublížit. Bohužel ale taky platí, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Rozdíl je tedy v tom, jestli něco chceme, a jsme schopni, uvidět, poučit se z toho, a příště jednat lépe, nebo to vidět nechceme.

Osobně se domnívám, že by nám mělo jít o to, aby ubylo těch rozhodnutí nemoudrých, díky čemuž ubude i toho utrpení mezi námi. A pokud už tedy se jistá situace někde vyskytne, potom můžeme vždy posoudit jen tu konkrétní situaci, a to na základě informací, které jsou o ní k dispozici (viz ono Když dva dělají totéž, není to totéž). Společnou diskusí se tak třeba můžeme dobrat toho, co je spásné, a co nikoliv. Samozřejmě, že se na tom nakonec nemusíme nutně shodnout, ale každý si z názorů a argumentů může vybrat to, s čím sám souzní.

Aika napsal:
..takže důvěra vložená v to, že se budou dít věci nejlepším možným způsobem je naivní a špatná? nebo.... ? nebo je to jen naše chtění takhle vidět věci, protože tento konec je pro nás jediný přijatelný?
Můžeš mi to prosím objasnit? V tom se opravdu neorientuji...

No, záleží na tom… těžko lze pouze „věřit“ a nestarat se o dopad a následky našich činů a rozhodnutí.
Víra, se kterou něco odevzdáme, když už si s tím sami nevíme s rady, není ničím špatným, spíš naopak.
Špatné je, když nevyčerpáme všechny možnosti, a to zvlášť v případě, že se jedná o někoho, kdo je na nás odkázán, za něco, za co jsme zodpovědní, a hodíme tuhle naši zodpovědnost na Pánaboha.
Prostě jistá naše rozhodnutí jsou nevědomá, jiná vědomější, moudřejší...a co tedy rozhoduje? Řekla bych, že absolutně vše, čeho se na poli empatie a pochopení snažíme dobrat, k čemuž patří také informovanost, touha po pravdě a vzájemná komunikace.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 12:57 am    Předmět: Citovat

Leni, kádrovák si tvoříme vším co činíme, tedy sami. Smile
O tom, abychom se navzájem soudili to fakt není. Wink
Bezvadný je, že každý moment je rozhodující a nic není definitívní.
Ten kádrovák si vlastně tvoříme každou svojí myšlenkou.

Ale něco jsi tady trefně "naťukla", a to je tohle:

Lendulka napsal:
Veřejně tímto prohlašuji, že svoje děti jsem si nechala i přesto, že mě někdy zlobily.


V čem je tedy ten rozdíl (principielně), co je rozhodující pro to, že jsme ochotni se nárokům našich dětí přispůsobit a přitom námi dobrovolně pořízenému zvířeti nikoliv Question
Přitom v tom druhém případě je to časově omezeno a většinou také mnohem méně náročné, než je tomu s výchovou a péčí o dítě.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 1:55 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Aika napsal:
Katko.. a mohla bys mi vysvětlit, jaký je rozdíl mezi tím, co psala Blanka a mezi tím, co jsem udělala já? najít tedy rovnou domov nový - to je OK , ale dát psíka do útulku je KO? To jsou mi divné poměry...

Co myslíš, že by Ti na tohle odověděla např. Marta Kubišová, Aiko..?

Ano, vidím zde značný rozdíl.
Smile


Aika udělala to nejlepší co v daný okamžik udělat mohla, protože kdyby mohla udělat něco lepšího tak to udělala. Každý děláme jak nejlépe umíme. (4 Dohody). Pokud bude mít podobný problém s jiným pejskem v budoucnu, tak je docela pravděpodobné, že z informací, které načerpala zvolí třeba jiný přístup. A o tom to přece je....

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 7:47 am    Předmět: Citovat

Ptala jsi se Tooro na to, kdy koho a proč někam odkládáme. A já jsem odpověděla:

Citace:


Asi tehdy, když je něco nad naše síly. Když jsme vyčerpali všechny možnosti, které jsme schopny udělat.

Nemusí se jednat jen o pejska, může to být například i člověk, kterého velmi milujeme, ale je nad naše síly se o něj postarat tak, jak by potřeboval.
Proto péči o něj přenecháme někomu jinému, ale neznamená to, že jsme se rozhodovali lehce, nebo že toho člověka už nemilujeme.

Za sebe to necítím jako odkládání !!!

Také bychom z toho rozhodnutí neměli mít špatný pocit nebo špatné svědomí.


Pak se mě Tooro ptáš, co tedy necítím jako odkládání...


Odpovím stejně. Jako odkládání necítím to, když jsem vyčerpala všechny možnosti, kterých jsem byla schopna a přesto to bylo nad mé síly. Jako odkládání tedy nevidím situaci, kdy umístím někoho, koho mám ráda, někam, kde si myslím, že o něj bude lépe postaráno, než bych to dokázala já.

To jsem chtěla říct příspěvkem, jehož část jsi přenesla na tohle vlákno. Nemám k tomu co dodat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.25 sekund