Fórum - Zobrazit téma - Lék na čakry - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Lék na čakry
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Lék na čakry
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 8:25 pm    Předmět: Lék na čakry Citovat

Je velmi trendy pracovat s kyvadlem. A mít problém s čakrou.
Dobře rozumím tomu, proč si lidé nechávají diagnostickovat svoje problémy tímhle způsobem (jen mám dost pochybností o tom, kolik lidí má schopnost zíkávat pravdivé a kvalitní informace) a proč se chtějí zuby nechty této diagnostiky držet.
Je lék na čakru? Nenene nechci nic slyšet, řešit, já chci lék na čakru, protože to mi změní život a všechno bude v pořádku.

Co je čakra versus jednotlivý člověk? Z úhlu pohledu, který mám na mysli, je to něco jako energetický obraz nebo odraz konkrétních problémů konkrétního člověka. Je na každém z nás jestli se rozhodneme pustit do našich životních témat nebo budeme obíhat nabídky snadných řešení. Témata lze pochopitelně potlačit, jenže ony se potvůrky rády vrací. Třeba v jiné formě, ale nakonec pod novými maskami můžeme obejvit staré známé tváře.

Teď nás s Damaem v celoroční škole čeká poslední víkend, takže můžu srovnávat. Prošla jsem si dvakrát kolo všemi čakrami a přesto jsem se nestačila nudit, ani jsem neměla pocit, že by mi některá z nich neměla co říct. I když jsem měla někdy chuť začít sdílení slovy: tenhle měsíc se vůbec nic nedělo, obvykle mi tam naskočila nějaká drobnost: "Jen možná..." a už to jelo. Je vždycky zajímavé, že i když v každé čakře se objevila část zážitků podobných, přesto u každého v individuálním balení. Je a současně není to úplně stejné.

Chtít svádět svoji nepohodu a problémy na čakry jako na něco co k nám sice nějak patří, ale současně jaksi nepatří: jako když si oblečete šaty, je sice pohodlné, jen se mi to zdá málo. Ono to něco dělá (obléká, zdobí, chrání), dá se to vyprat nebo vyměnit. Potřebuji vyčistit šaty (čakry) a nic víc.
Je to škoda.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 10:20 pm    Předmět: obávám se... :) Citovat

že čakra se stala součástí oblíbených témat... takových lidiček, co mají špatnou tu a ontamtu čakru a potřebují ji vyléčit, jsem potkala velmi mnoho.... no.. tak je to holt trochu moderní jako spousta jiných věcí.. no... Smile jednou jsou to čakry, jindy aura... jindy zase něco jiného... Smile Smile asi tak.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 11:01 pm    Předmět: Citovat

Jako by to nebylo jedno. Bolí mě koleno. Neproudí mi energie přes tu a tu energetickou dráhu. Mám velký blok na čakře. Zajdu si ke doktorovi. Zajdu si k léčiteli tradiční čínské medicíny. Nechám se ošetřit reiki. Zajdu si na terapii SRT. Budu recitovat mantry. Pomodlím se. Ať se každý věnuje tomu, co ho nejvíce oslovuje. Ale chápu, co tím chceš šamanko říci... Dejte mi pilulku na osvícení, nebo raději dvě, kdyby ta první nezabrala. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2011 12:06 am    Předmět: Citovat

Zdá se mi, že odezvy k tématu staví celou záležitost hodně jinam, než asi šamanka zamýšlela. Naše problémy nezačínají a nekončí v čakrách, pochopitelně. Čakry pomáhají vymezit určité úrovně vývoje člověka. Z tohoto hlediska má význam a nejen sezonní (že je to v módě) se jimi zabývat. Samozřejmě, jsou tu i jiné systémy směřující k témuž - sedm křesťanských svátostí, sedm úrovní stromu sefirot....
Myslím, že by mělo být zdůrazněno, že zabývat se životními tématy, které s čakrami souvisí v určitém jejich pořadí (tak jak se vyvíjejí například v dětství) umožňuje tomu, kdo tak činí, uskutečnit velmi významné změny ve svém osobním naladění.
Nauka o čakrách patří k mým oblíbeným tématům, neboť mi pomáhá krok za krokem nacházet svoji jedinečnost a posléze i podstatu. Jsem rád, že šamanka vyjádřila i svoji zkušenost, že tato cesta má svůj význam. Jsem přesvědčen o tom, že následovat tuto cestu se vyplatí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2011 1:21 pm    Předmět: Damao Citovat

v tom máš ale naprostou pravdu... já jsem jen popsala, že vidím spousty lidí, kterým někdo nakuká, jak mají špatnou tu a tu čakru a s tím je "pustí domů"....

Práce, kterou děláš s lidičkama na Reiki 3 - tedy specielně na této, protože právě o tom je řeč - je úchvatná... a je super si tím projít... Smile a souhlasím naprosto i se Šamankou, že ať si to kolo projdeš jednou, dvakrát, pětkrát - pokaždé si je z toho co vzít... o tom žádná.. Smile

Tož tak.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2011 5:02 pm    Předmět: Citovat

Embarassed Arrow Srdečne Vás pozdravujem,reikisti aj sympatizanti!
Dovolím si poznamenať,že čakru možno iba zharmonizovať!/t.j.=liečiť len dočasne!/.Rovnako aj auru.Ich stav permanentne osciluje podľa prijímaných podnetov z okolia./vnútorného i vonkajšieho.../
Ak ste sa dopracovali až sem,medzitým sa vyžarovanie Vašej aury ako aj čakier mnohokrát zmenilo,oscilujúc okolo strednej hodnoty.
Exclamation V Reiki,obzvlášť v Karune existujú mocné farebné svietiace symboly pracujúce s karmou.
Arrow Mocný terapeutický symbol je"krijá",mantra=krii-já".Má jasnú vesmírnu oranžovú farbu,ktorou nabíja chrbticu a sýti energiou celé telo.
Vo fyzickej rovine ho predstavuje dvojitý čo-ku-rei,tvarujúci energiu mikrokozmickej dráhy.=>/predný+zadný meridián=>začína a končí pri kostrči vzadu,pokračujúc popri sušumne a cez korunnú čakru späť;cez hruď ku koreňu./
Ľavostranná ľavotočivá špirála odhmotňuje a rozpúšťa negatívne škodlivé prejavy,ich vplyvy a následky.
Pravostranná pravotočivá špirála prenáša program/liečivý obraz/ a posilňuje ho aby bol Absolútnom vypočutý a prečítaný vo vyššom leveli.Farba a veľkosť symbolu sa mení podľa aktuálnej potreby.
Pri dýchaní "Só-ham"si projektuj pravotočivú časť symbolu nad hlavou,ľavotočivú pri kostrči.
Symbol moduluje priestor i osobnosť,je silnou ochranou a sýti všetky orgány sviežou,vitálnou energiou.
Exclamation Človek sám začína šíriť svetelnú energiu;pomáhať celému ľudstvu najmä pri odčinení karmy.Prebieha mocná stimulácia hormonálnej sústavy;v ezoterickej rovine ničí negatívne bytosti a čistí jemné telá.
Idea Pri harmonizácii čakier a jemných tiel postupujem nasledovne:
1.Prosba
2.Rituál/R;K alebo Šambala,poprípade kombinácie,alebo všetky/
3.Realizačný program(až po zdiagnostikovaní problému=objasním inde)
/ak pracujem na diaľku vytvorím fantóm:
1.ťah rukami=hlava f.;
2.ť.r.=telo=trup f.;
3.ť.r.=ruky f.;
4.ť.r.=nohy f./
Arrow Použijem afirmáciu:"Toto je fantóm X,Y a všetko,čo vložím do fantómu sa automaticky zrealizuje v X,Y!",
kde X a Y je Meno a Priezvisko liečeného,alebo seba,ak posielam liečbu sebe;"X,Y
=je to frekvenčnovibračný kód=adresa pre,a v Univerze.
Transport programu potvrdím a vykonám mantrou!
(obvykle "K...chá/é;K...chá.....vanagil,alebo Ch...chá/é!")
4.Ukončím rituál,
5.Poďakujem,
6.Symbolom Raku oddelím morfogenetické polia terapeuta a liečeného/klienta,alebo fantómu/.
Symbol krijá tlmí bolesti a lieči rôzne nemoci.
Napr.:
Pri bolesti srdca sa jeho ľavotočivá špirála priloží k hrudi(anaháta alebo hrid č.) a pravotočivá k chrbtu v oblasti srdca,pričom ľavá ruka sa prikladá spredu,kde odstraňujem bolesť a uzemňujem ju nohami a pravou od chrbta dopĺňam a dodávam energie.
Takto je možné zharmonizovať všetky hlavné čakry.
Na zharmonizovanie jemných tiel používam mantru:
"K....chá.....vanagil!"Tieto korekcie bývajú iba dočasné!
Kto má záujem o karuna symboly,nájde ich tu:
http://www.reiki4all.net/symb_karuna.htm
a symboly Tera-mai tu:
http://www.zen-reiki.de/er/teramai/er_tesy.htm
Laughing Prajem mnoho zábavy pri korekcii čakier a jemných tiel.
O zmysle a význame mantier pri transporte a fixácii programov popíšem podrobnejšie nabudúce.
Razz Nech sa Vám darí!
moi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2011 8:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, copak mohu používat symboly, když nejsem do té energie zasvěcena?
Když použiju symbol a nevím, co představuje, tak to asi není dobré
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne říjen 23, 2011 11:16 pm    Předmět: Citovat

Obávám se, že způsobem, který radí moi můžeme čakry především zmanipulovat. Léčit čakry, harmonizovat je, znamená zabývat se léčením a harmonizací svých postujů k tématům, která jsou se čakrami spojena.
Návod od moi může být prospěšný na chvíli, abychom nabrali sílu se těm tématům věnovat. Zůstaneme-.li jen u té manipulace, může nám být tak akorát špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 12:43 am    Předmět: Re:prísp.od Damaa Citovat

Laughing Zdravím,Damao!
Na zmenu psycho-hardvéru je kvalifikovaný cvokár/psychológ+psychiater;aj tí si mnohokrát nevedia poradiť!(viď.klobáskoví intelektuáli Laughing )

Arrow Reiki je niečo ako doplnok:(masáž,bankovanie,zábaly,naparovanie...a pod. disciplíny... Very Happy ).

Kvalifikovanejšie postupy ponúka akademik Albert V.Ignatenko/liečil aj V.Havla,spevákov,o.i. aj J.Jágra a ď.../ o ktorých sa dozvieš z jeho: "Schola vitae & Abeceda života" Exclamation
Btw,vyučuje aj non-verbálne programovanie,holoprogramovanie a ď.

Možno viac nabudúce,ak bude záujem.Diskutovať môžme po naštudovaní tt.literatúry,rád zaoponujem.
Liečenie čakier,očista a spriechodnenie nádí je obsiahlejší komplex symptómov a syndrómov,moja je cesta...t.j.Reiki-do,a to najmä empíria tt.cesty.
Na sebe si môžem odskúšať,čo len chcem,v súlade so zákonom,či? Question
moi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 11:48 pm    Předmět: Citovat

Máš-li Ty Reiki jen jako dopněk, pak se naše vnímání Reiki zásadně rozchází. Z toho plyne, že se budou dost rozcházet i naše zkušenosti z praktikování.
Pokud jde o čakry, už jsem toho kdysi přečetl tolik, že jsem se před lety rozhodl mluvit a psát jen o tom, co jsem si sám zažil, nebo čeho jsem byl bezprostředním svědkem. V mém věku už si nebudu kazit oči dalšími traktáty. Chceš-li komunikovat o zkušenostech a prožitcích, jsem tomu nakloněn. Chceš-li komunikovat o tom, co kdo napsal a co si někdo jiný myslí, je to pro mne ztráta času. Nemám ho pravděpodobně k dispozici tolik, co Ty, proto si ho šetřím pro lidi, kteří se ke mně přichází učit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 5:41 am    Předmět: Re:Damao Citovat

Laughing Arrow Zdravím,Damao!
Arrow Môžme popísať ako Ty nemanipuluješ čakry.
Idea Exclamation Óm,ako vibrácia tvorí.Je vozíkom myšlienky=formy=obsahu!
Arrow Ty si subjekt a Tvoje Ego manipulatívne tvorí=formuje...
Túto silu máme všetci,a slobodu.
Ja ňou čakry harmonizujem,"Ty manipuluješ!"To je Tvoj názor,kt.deklamuješ...
Prečo? Question
Myšlienka je tá forma,kt.ja harmonizujem energetický nosič/vibráciu/ a následne aj čakru,pretože túto nosnú konštrukciu/opravu/ vezie môj vozík!
Exclamation Ty si manipuluj koho chceš!
Arrow "Nekaz si oči traktátmi!"Vyučuj svoje manipulácie.../ľutujem adeptov,kt.túto dojmológiu absorbujú a šíria ďalej/..."máš takého majstra,akého si zaslúžiš!"...=problém výberu,...keď niet z čoho,či?/Aj majster prizná omyl!/Všetci sa máme čo učiť...A o tom to je...
Idea Reprodukujme svoje myšlienky zodpovedne/slovom aj písmom,či inak.../,lebo všetci sme súčasť Jedného Celku,tak načo šialiť seba-samého?
Damao,pocity a dojmy sú Tvoje,svojské a osobité,je to Tvoj majetok!Neimplantuj ich menej znalým,alebo nevedomým,prosím...Každý názor nech má slobodu,t.j.nekonečné mantinely,ako vesmír...lebo každý sme malým,nekonečným Vesmírom a tvoríme.
Exclamation Cez nás,našim prostredníctvom pozoruje a preciťuje Logos!
Máme jedinečnú šancu zažívať rekreáciu v 3D a referovať.
Nepokazme ju manipuláciou!
Naučme sa správne reprodukovať svoje vízie,predstavy,sny,fantázie do tejto hrubohmotnej,spomalenej "reality"v 3D,prekročme Máju ilúzií a tvorme:Lásku,Svetlo,Radosť,Múdrosť,Šťastie,Harmóniu,Pokoj,Mier,Toleranciu,Súcit a Milosrdenstvo v Pokore s Vďakou za túto príležitosť,ktorú nám Uni/Holo/Multi-verzum bohato dáva vo svojej nekonečnej štedrosti!
Nepremrhajme čas žabomyšími vojnami,politikárčením,upevňovaním pozícií urazeného Ega svojej Márnivosti a Samoľúbosti ale tvorme!
Sme rukami Loga,jeho očami,ušami,vnímajme a reprodukujme zodpovedne a pravdivo.
"Jazyk,slovo a písmo neobsiahnu tvary a preto symboly...arché...pravzor"...
Všetci sme vyžarovaním svätej monády cez pravzor/archetyp človeka z Absolútna.
Sme z Absolútna,prebýva v nás.
"Bez hierarchií,kastovania,predurčení a obmedzení!"
Tie si vytvorilo "EGO-Homo sapiens sapiensis"ako maskovanie! Arrow "Za intelekt!"
Asi tak,Damao,toť moja skúsenosť,empíria! Exclamation
moi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 10:43 am    Předmět: x Citovat

Rolling Eyes No myslím, že nemá smysl se k příspěvkům nicku moi vyjadřovat.
Jen jedna poznámka: víš v čem je největší rozdíl mezi tvými a Damaovými příspěvky?
Za Damaa mluví jeho práce a letitá praxe a jejich výsledky.
Co mluví za Tebe? Myslím kromě arogance a povýšenosti? Question

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 11:27 am    Předmět: Citovat

Je to past našeho způsobu přemýšlení. Mám něco. Mám "depresi". Nebo jsem něco. Jsem "schizofrenik". Pojmové myšlení, věci už nejsou v naší smyslové zkušenosti, ale mají nálepky. A nálepky často žijí vlastním životem bez ohledu na prožitkovou úroveň života (jak nám je v našem vlastním životě a myšlení).
Takže upřímně věříme tomu, že něco mít (blok na čakře, diagnostikovaná deprese) je naprosto ok. Jenže máme tak akorát nálepku, kterou nějak prožíváme a budujeme si okolo ní další scénáře a další nálepky. A většinou pak hledáme někoho, kdo ty nálepky má poskládané podobně a hledáme u něj řešení. Svým způsobem to funguje. Necháme si "odbloknout čakru" a bude líp. Vypovídáme se u psychologa a bude líp. Je otázkou co na to řekne náš okolní život (kontext) ve kterém naše potíž vznikla. Ten proces než si uvědomíme "mám problém", někdy zahrnuje mnohaletý vývoj a často spoustu vztahů s okolními lidmi. Na to jen "odbloknutí" nezabere, bude to prostě jen ta dočasně zlepšující pilulka.

Moji zkušenější kolegové tvrdí, že když chce člověk s trápením skutečně provést životní změnu, měl by k tomu nejdříve nasbírat síly. Pak může mít cesta ke změně dvě fáze. "Ulevovací", kde klidně můžeme využít jen to že o nás někdo pečuje (uvolnění napětí v čakrách, masáže, poplakání si nad hrozným životem). Jakmile se trochu zmátožíme, začne být čas na "změnovou" fázi. Je úžasné natrefit na člověka, který se dostává do "změnové fáze", i když to třeba zatím vědomě netuší. To je pak balzám pro terapeutovo sebevědomí. Pomoci člověku dojít do té změnové fáze, to je výzva a může to trvat i roky (ale taky nemusí, člověk nikdy neví).

Takže tolik mě napadlo k tématu co Míla nahodila.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 1:37 pm    Předmět: Re:Šamanka Citovat

Rolling Eyes Zdravím,Šamanka!
Píšeš správne:" Tvoja arogancia pramení z povýšenosti a skrýva sa za počet príspevkov!"
Idea Skús im dať aj obsah!Najlepšie niečo pravdivé a z praxe...
Twisted Evil Zhadzovať vieš rýchlo,elegantne a žiaľ bez protihodnoty! Exclamation
Arrow Ponúkni niečo hodnotné,tvorivé a podnetné;čiernej mágie si práve ukázala dosť!Daj sa do toho!
Verím,že vyrobíš niečo autentické,bez negatív a hystérie...
moi

Arrow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 2:22 pm    Předmět: Citovat

Drahý Moi
Přiznám se,že jsem se do Šamanky taky několikrát obul ale znám Šamanku osobně a to co tady předvádíš tak to už přesahuje všechny mezky... Wink
Jak už jsem ti psal do SZ a napíšu to tedy veřejně. Z tvých radoby veselých osmajlíkovaných příspěvků cítím jen skrytou vnitřní bolest. Skrýváš ji za svoji maskou veselosti...

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund