Fórum - Zobrazit téma - Vyzkoušejte si odpuštění láskou s Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vyzkoušejte si odpuštění láskou s Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vyzkoušejte si odpuštění láskou s Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2011 10:16 pm    Předmět: Citovat

moi napsal:
Rolling Eyes Nepustím...
Chcem komunikovať,nie poučovať,keď"viem,že nič neviem",alebo"celý život sa učím,aby som umrel nevedomý(hlúpy?)"...
Konfrontujem poznatky rôznych webov a linkov a zisťujem že škála poznatkov je približne rovnaká.Ku skúsenostiam si nedovolím vyjadriť sa.
Nemal som ambície robiť ramená ale nazrieť cez rameno do kuchyne,čo a ako sa tam varí.

Embarassed Za pochopenie vopred ďakujem!

Prajem pohodovú Tvorbu.
Verím,že som vyliečený z autisticko-robotického syndrómu. Laughing Razz


Aha, takže nejdřív jsi nás sepsul, pak zkritizoval, poučil o sobě (aniž by ses namáhal sdělit, co vlastně děláš) jakožto zkušeném reiki mistrovi, odborníkovi přes webíky, ale sám nic psát nechceš. Nemáš o čem, když máš takový přehled? Čekat co kdo řekne a spoza rohu to zkritizovat je jednoduché, to umí každý.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2011 10:24 pm    Předmět: Citovat

šamanko: lásku nám........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2011 11:10 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Zdravím,Šamanka!
Nikoho nezopsievam,nekritizujem,naopak vyjadril som názor o očakávaniach v ktoré som dúfal,že tu nájdem.
Slobodne verím,že Reiki je živá Bytosť s inteligenciou prevyšujúcou všetky weby,nielen tieto lokálne na Gaii.
Ak objavím novú techniku,najprv si ju vyskúšam na sebe,rastlinkách,zvieratkách atp.Rozširujem si obzor,učím sa a zdieľam.
Mojou cestou je Reiki-do,nie aktívny terapeut ani učiteľ.

Nehromadím certifikáty,tapetovať sa dá aj inak.

Ani nezhromažďujem energie,čo do počtu,či sily(účinnosti).Nemá ich kto v súčasnosti premerať a porovnať.Možno raz vynájde ktorýsi zanietenec reikimeter,lebo kyvadielka,či virguľky nie sú dôveryhodné ani preukazné...Ale,zatiaľ ani 100%vyvrátiteľné...=>šanca na "nobelovku"? Laughing A prosím,ospravedlň ma,ak Ti to šamanizmus povoľuje.

Príjmi to ako pokus o zmier.
Môže byť? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 12:44 am    Předmět: Citovat

Moi, co vlastně chceš. Šermovat slovy, nebio akademicky diskutovat? Když Ti vadí "poučování".... co tedy vlastně hledáš?
Pokud praktikuješ Reiki podobně, jako bys pitval žábu, můžeš nashromáždit hodně znalostí, ale dokud je nepoužiješ ve prospěch svůj i ostatních, je to jen mudrování.
Věř, že je moc hezké uvědomit si, že jednoho dne začne v Tvém životě platit: co dělám pro sebe, dělám pro druhé, co dělám pro druhé, dělám pro sebe.
Pak - domnívám se - budeš více skutečně tvořit, ne jen slovy.
Ber to jako snahu o smír Surprised)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 7:28 am    Předmět: Citovat

moi napsal:

Ak objavím novú techniku,najprv si ju vyskúšam na sebe,rastlinkách,zvieratkách atp.Rozširujem si obzor,učím sa a zdieľam.
Mojou cestou je Reiki-do,nie aktívny terapeut ani učiteľ.



A můžeš nám třeba přiblížit nějakou techniku? Buď konkrétnější, pokud tedy chceš sdílet. A právě v tomto vlákně, které se týká odpouštění.
Copak odpouštění není ,,cesta Reiki" ? Odpouštění podle mě otevírá cestu k Lásce...otevírá srdeční čakru.

Říkáš, že jsi mistr Reiki. To já nejsem. Tak mě pouč, také si ráda rozšiřuji obzory. Možná jsi zrovna někdo, kdo tady na tomto webu chyběl pro toho, kdo je otevřený osvojit si něco nového.

Třeba najdeme společnou řeč a nebo taky ne. O nic nejde. Je to jen o komunikaci.


Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
tacit
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.9. 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 10:09 am    Předmět: Citovat

Zdravím Smile

Oslovilo mě

moi napsal:
Slobodne verím,že Reiki je živá Bytosť s inteligenciou prevyšujúcou všetky weby,nielen tieto lokálne na Gaii... Mojou cestou je Reiki-do...

Nemám žádné Reiki zasvěcení. Reiki je pro mě živé Bytí, které všechno tvoří. I mě a moje tělo. A regeneruje ho, nejvíc, když spím. Tehdy jeho uzdravující Energie není blokovaná negativními projevy mého člověčího já.

Když mě něco v těle bolí, nebo to nefunguje, jak by mělo, lehnu si a v uvolněném stavu se s úsměvem a láskou začnu dívat dovnitř, na všechny ty živáčky, buňky i orgány, které všechny dohromady tvoří vnitřní vesmír uvnitř mého těla Smile Jako když máma hladí v sobě bezbranná mláďátka, která jsou na ni odkázaná Smile

Začne to uvnitř hřát, jako by to oživlo... a bolest mizí - někdy skoro hned, jindy to chvíli trvá. A když se začne rozbíhat viróza, člověka začíná bolet úplně všechno, tímhle přístupem se bolest se zmenší a obnoví se trochu vitalita. Když k tomu přidám přírodní prostředky na posílení imunity, viróza během dvou tří dnů zmizí, místo aby se rozběhla.

Vesmírná Energie je všemocná, vždyť dokáže uzdravit i lidi, u kterých si lékaři už nevědí rady a vzdali to. Jen se jí plně otevřít a svěřit všechno v sobě Jí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 10:47 am    Předmět: Citovat

To, co tady píše Damao v druhém příspěvku tohoto vlákna, se mi hned zalíbilo, ale dal jsem si pár dní na to, abych si vyzkoušel místo odpouštění příjímat lidi takové jací jsou.

Můžu říct, že mi to vyhovuje víc než to odpouštění. Proč:
- protože mi to odpouštění připadalo kolikrát takové nějaké strojené, nucené, povinné a stejně jsem si ho snažil nějak modifikovat a tohle mi doslova nahrálo do noty
- když jsem to odpouštění konkretizoval, musel jsem si ho spojit s konkrétním prohřeškem konkrétního člověka, což není jen tak. Za prvé musím evidovat co mi kdo kdy provedl, abych mu to pak mohl odpustit a za druhé, co když mi dotyčný nic neudělal a domnělý hřích je jen výplod mé fantazie a mého "myšlenkového a emocionálního modelu" (jak mi ve vedlejším vlákně nezištně vyvěštila Toora Wink)?
- vím, že se dá odpouštět obecně, bez zkoumání viny, ale to přijetí mi víc sedí, připadá mi to taková lepší tlustá čára. Při odpouštění logicky předpokládám vinu, kdežto do přijetí mohu zahrnout jak případné viny, tak i kladné vlastnosti a činy, může tam být obdiv a úcta, cokoli, ne jen to vyrovnání se s něčí vinou. Která se skutečně leckdy ani nestane...

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 11:33 am    Předmět: Citovat

Ahoj Kámo.

Přijímat bližní své a věci takové jaké jsou, není tak jednoduchý, jak se může zpočátku zdát... Smile

Není to „buď“ a „nebo“, tedy buď odpuštění nebo přijímání.
Učit se bezpodmínečnému přijímání je náš, tzv. „úkol stálý“. Současně je ale nutné pochopení a zpracování toho, co nás zformovalo do podoby současné. Je to potřeba protože ta minulá zranění nám nevědomky dikutují způsob našeho myšlení a prožívání, jak jsem to naťukla v tom našem rozhovoru vedle. Vlastně vše co ovlivňuje naši schopnost vidět jasně, je třeba nejdříve uvidět, než to může vysublimovat a neovlivňovat, nezabarvovat, naše vnímání. Uvidět cokoliv čistýma očima (takový jaký to je) a takové to taky přijmout, je možné jen tak, že jakoby ztratím paměť a jakýkoli názor jsem s do této doby na to utvořila v tu chvíli zcela vypustím. Nesnadnost přijímat vše takové jaké to je, tedy v naprostém klidu, si můžeme neustále trénovat, například zde v diskusi, a to tak, že sledujeme svoje emocionální reakce (vzniklé našimi dosavadními škatulkami zatřídění zde píšících nicků).

Opravdu to dokážeš, Kámo, dívat se na vše takto nezatíženě, nově,
vše v klidu a nevzrušeně přijímat?
Moc bych nám to všem přála.

Přijetí je klid mysli, absence nelibosti.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 12:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Tooro,
vždycky mě potěší, když píšeš tak, že to pochopím i já Smile
Ale vážně - s tím, co jsi napsala souhlasím. Vím, že to skutečné a bezpodmínečné přijetí není jednoduché a že je velmi vhodné si postupně řešit všechny ty staré šuplíky a nálepky.
Víš:
toora napsal:
Opravdu to dokážeš, Kámo, dívat se na vše takto nezatíženě, nově,
vše v klidu a nevzrušeně přijímat?

Mám pocit, že snad díky přibývajícímu věku a tomu čím jsem už prošel a procházím a asi i díky RW a všemu tomu co se na něm občas semele, se mi to daří víc a líp.
Na druhé straně si ale záměrně ponechávám možnost přijmout něco se vzrušením, protože jinak by se ze mě mohl stát apatický robot, a já si chci život užívat se vším co k němu patří. I s jeho a svými nedostatky.

Takže tak.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 12:45 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Na druhé straně si ale záměrně ponechávám možnost přijmout něco se vzrušením, protože jinak by se ze mě mohl stát apatický robot, a já si chci život užívat se vším co k němu patří. I s jeho a svými nedostatky.

Fajn, že tohle zmiňuješ, Kámo, tedy alespoň něco málo k tomu…

Cílem správné duchovní praxe není a nikdy nebude jakýsi neživotný automat, ale přesně naopak, tedy přechod z podmíněného, robotického chování (nevědomého, podvědomého ragování na spouštěče) k uvažování, pociťování a jednání vědomému. A protože z toho přijímání nelze vyjmout sebe sama, respektivě právě u něj to začíná a končí.

Takže ten zásadní a podstatný rozdíl, který určuje, jak moc se necháme unášet svým dosavadním naprogramováním spočívá v tom, jestli jsme si těch našich pohnutek v každé denní siutaci vědomi (tj. bez hodnocení a jakéhokoli odsuzování), nebo s nimi zcela splýváme. Tento rozdíl vnímání je v celém procesu zcela určující. Tím, že sebe sama pozoruji jakoby zezhora, z odstupu, sleduju co a jak ve mne vzniká a proč tomu tak je, prostě "jen" vidím, je tohle samo o sobě transformačním procesem, přeměna nižšího ve Vyšší.
Postupně se takto dostavuje nebývalá svoboda, mír a štěstí.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 1:22 pm    Předmět: Citovat

Právě proto je dobré si třeba na závěr dne udělat stručnou rekapitulaci pozoruhodných momentů. Nemusí to být žádná hodinová analýza, stačí jen proletět klíčové okamžiky a uvědomit si jak jsem se zachoval/reagoval a co mě k tomu vedlo. A nebát se nahlédnout sám do sebe i na ty své nedostatky, protože strkáním hlavy do písku je neodstraním.

Nevybočujeme už z tématu tohoto vlákna?

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 1:37 pm    Předmět: Citovat

Razz Srdečne Vás všetkých zdravím!
/Damao,Evík,Šamanka,Toora a ď.../
Na akad.pôde je pre mňa odpúšťanie s Reiki asertívna deklamácia esencie Lásky.Lepšie to vyjadruje nadstavba Reiki,Karuna.Táto svojim zaobaľujúcim efektom lieči súčasne aj liečiteľa.Osvedčil sa mi symbol Hart/m.=Ha-art/!Tento starý templársky symbol otvára srdce,núka lásku a všeobsahujúci súcit.Rozvíja srdečné čakry anaháta a hrid.Aktivuje "Duchovné Srdce",rozvíja v ňom súcit a milosrdenstvo voči všetkým./bohatým,chudobným,láskavým aj zlým/.Uzmieruje rozhádané osoby ak im do srdečnej čakry vyšleš smaragdovozelenú guľu Lásky so slovami:"Boh je Láska,choď k Nemu!"Pracuje nablízko,nadiaľku,tu a teraz,okamžite.Rozprúdi energetickú stagnáciu,sceľuje medzery jemnohmotných tiel/obalov/.Je spoľahlivou obranou pri energoatakoch.Lieči rastlinky,zvieratká.Pochádza z Absolútna,potvrdzuje vesmírnu lásku,krásu a pravdu,vieru,harmóniu a rovnováhu.Dokáže obnoviť stratenú lásku,odstraňuje karmické problémy rodu aj jeho genetickej pamäti prenášanej DNK(A).Lieči Dušu aj telo súčasne.
Súcitnú Karunku vnímam ako nadstavbu tradičnej Usui Shiki Ryoho Reiki.
Šambalky skôr ako mnohovrstvové doplnky vertikálnych aj lineárnych frekvencií Multi/Holo/Uni-vierz.
Osobne rád praktikujem generovanie lásky s dôkladnou očistou aj bez symbolov,viď.
http://www.vosvetlelasky.sk/U-guru%20uci.htm
Zaberie mi to asi 15'min.,zmyjem nánosy a usadeniny negativity,doplním si paru a frčím do vysmiateho dňa.
Dúfam,že toto nie je spam ani "přemyšlování a mudrování",ale pokus o priblíženie a prijatie."Ďakujem za pochopenie a ústretovosť!" Razz


Naposledy upravil moi dne st říjen 19, 2011 4:07 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 2:21 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Právě proto je dobré si třeba na závěr dne udělat stručnou rekapitulaci pozoruhodných momentů. Nemusí to být žádná hodinová analýza, stačí jen proletět klíčové okamžiky a uvědomit si jak jsem se zachoval/reagoval a co mě k tomu vedlo. A nebát se nahlédnout sám do sebe i na ty své nedostatky, protože strkáním hlavy do písku je neodstraním.

Přesně tak, začít se dá jakkoli, klidná rekapitulace dne je moc dobrý.
V podstatě jde ale především o to, aby se ta prodleva mezi děním a uvědoměním tohoto děje neustále zkracovala, a to natolik, že si schopna uvědomit každý právě přicházející pocit, který v minulosti automaticky sklouznul, tj. přerostl v emoci. Čím dříve a častěji si tato jemná hnutí jsem schopna uvědomit, tím snadněji dochází k přerušení vodivosti drátů našich automatických, tj. nevědomých, robotických, reakcí naší mysli na vlastní, v něvědomí uložené, spouštěče.

Je to tedy cesta od závislého naprogramovaného robota k vědomé, a celistvé, svobodné bytosti.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 2:45 pm    Předmět: Citovat

Právě k tomu je vhodná reiki, s jejími pěti zásadami - nebo spíše doporučeními/návody. V nich je obsaženo vše co je třeba k uvědomování si sebe sama a souvislostí s okolním světem. Jsou to jednoduché věci a jejich účinnost závisí jen na tom, jak se uchopí a nakolik se nechají přijmout. A při své jednoduchosti jsou velice účinné.
Tohle píšu proto, že se v tom pořád hledají nějaké složitosti a zkouší se všelijaké další systémy, které by toto zdánlivě složité měly zjednodušit a zpřístupnit, a přitom je to tak prosté...

Valná část populace je skutečně naprogramována k robotické poslušnosti a automatickým reakcím, ale není to až tak jejich vina, vyrůstáme v tom. Ochutnat svobodu, tu vnitřní svobodu, dá trochu námahy, ale "která jednou zkusí - nechce jináč..." Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 3:11 pm    Předmět: Citovat

.

Nemám Kámo na mysli robotickou poslušnost někoho k někomu, či něčemu, ale vlastní naprogramované podvědomí, které se formuje především v průběhu našeho dětství a dospívání a které takto vytváří zcela nevědomé spouštěče na jisté podněty.
A v tomhle jsme na tom všichni stejně, někteří jen o trochu hůř v tom, co se odehrává na té nevědomé rovině a projevuje se to nelibostí, negativními emocemi. O tomhle Kámo mluvím a mám takový pocit, že Ty mluvíš trochu o něčem jiném?

Jak konkrétně Ti Kámo Reiki pomáhá v okamžitém a stálém vědomování sebe sama v každé, jakkoli vypjaté, denní situaci?
Jak ti pomáhá zjistit odkud pramení a proč se demonstrují Tvoje negativní emoce?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund