Fórum - Zobrazit téma - Vybral si snad Bůh všemocný Dolar? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vybral si snad Bůh všemocný Dolar?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vybral si snad Bůh všemocný Dolar?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 2:09 pm    Předmět: Re: Kupní síla Citovat

Krabas napsal:
Zbultran napsal:
Krabasi, skoro mám pocit, že cena by se měla odvíjet od kupní síly té které země.


Jasně, a proto je u nás benzín, potraviny a elektřina stejně drahá, jako v západních zemích Very Happy . Aspoň že to pivo máme ještě pořád levnější.


To jsou tošku hrušky smíchaný s jablkama. Služba duchovního charakteru je přeci jenom jiná komodita než třeba ropa. Já souhlasím se Zbultranem. Solidní by bylo stanovit si jaká je odpovídající cena v domovské zemi a tu pak při "vývozu" transformovat dle kupní síly té které země, tak aby byla ta cena pro nakupujícího v relativní výši všude plus minus stejná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 2:53 pm    Předmět: x Citovat

Tady je pořád to stejné téma: prostě a jednoduše má Filip názor, že nechce za nic duchovního či ezoterického platit a basta. A ti druzí chtějí.
A přestože dupe nožičkou a snaží se ostatní přesvědčit, aby to nedělali, tak oni to stejně dělají, rošťáci neposlušní.
Možná by se bojovníkovi proti větrným mlýnům docela ulevilo, kdyby se trochu ponořil do tématu peníze - placení - služby - a udělal si jasno, co je za tím, co mu na tom skutečně vadí.
Někdy vzít v potaz realitu jako takovou, i když se nám nelíbí, není špatné.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 4:32 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Tady je pořád to stejné téma: prostě a jednoduše má Filip názor, že nechce za nic duchovního či ezoterického platit a basta. A ti druzí chtějí.
šamanka Cool


To je jako s písničkama. Někdo si je kupuje a ten druhý je stahuje zdarma z internetu. Jenže někdo tomu říká krádež.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 4:45 pm    Předmět: Re: Kupní síla Citovat

Beppe napsal:
Krabas napsal:
Zbultran napsal:
Krabasi, skoro mám pocit, že cena by se měla odvíjet od kupní síly té které země.


Jasně, a proto je u nás benzín, potraviny a elektřina stejně drahá, jako v západních zemích Very Happy . Aspoň že to pivo máme ještě pořád levnější.


To jsou tošku hrušky smíchaný s jablkama. Služba duchovního charakteru je přeci jenom jiná komodita než třeba ropa. Já souhlasím se Zbultranem. Solidní by bylo stanovit si jaká je odpovídající cena v domovské zemi a tu pak při "vývozu" transformovat dle kupní síly té které země, tak aby byla ta cena pro nakupujícího v relativní výši všude plus minus stejná.


Aha, takže já míchám hrušky s jabkama. To je zajímavý Smile. České duchovno je levnější než americké tvrdí Beppe. Nebo by aspoň mělo být. No dobře, já nikomu jeho názor nechci brát.

Ono Beppe nejde o cenu ropy, když reaguješ na tu mojí poznámku o ceně benzínu. Ona totiž cena ropy tvoří pouze necelou třetinu ceny benzínu. Zbytek jsou spotřební daně, DPH, marže, doprava a podobně. To samé elektřina. Výrobní cena elektřiny je zlomková oproti té, kterou platíš. Ty ceny neurčuje cena vstupu ani kupní síla na kterou stejně neexistuje vzoreček. O tom, kolik to bude stát, v tomto případě rozhoduje v prvé řadě stát. Proto dochází k paradoxní situaci, kdy poměrně silná ekonomika jako je amerika má levnější benzín oproti nám, chudé východoevropské zemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 4:55 pm    Předmět: Re: Kupní síla Citovat

Krabas napsal:

Ono Beppe nejde o cenu ropy, když reaguješ na tu mojí poznámku o ceně benzínu. Ona totiž cena ropy tvoří pouze necelou třetinu ceny benzínu. Zbytek jsou spotřební daně, DPH, marže, doprava a podobně. To samé elektřina. Výrobní cena elektřiny je zlomková oproti té, kterou platíš. Ty ceny neurčuje cena vstupu ani kupní síla na kterou stejně neexistuje vzoreček. O tom, kolik to bude stát, v tomto případě rozhoduje v prvé řadě stát. Proto dochází k paradoxní situaci, kdy poměrně silná ekonomika jako je amerika má levnější benzín oproti nám, chudé východoevropské zemi.


To je nápad, co zdanit reiki? Smile)) Napište to Kalouskovi, bude mít radost:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 5:55 pm    Předmět: Citovat

Těší mě, že jste mi k tomu řekli své názory. Díky Bohu za ně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 6:35 pm    Předmět: x Citovat

Ještě Psychedelikovi: těžko se dá předpokládat, že pan Pearl chodí číst
reikiwebík, takže bys mu případně mohl napsat svoje připomínky na jeho stránky. Tady s tím nikdo nic neudělá. Nebo se smířit s tím, že to tak pan Pearl prostě má.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 9:23 pm    Předmět: Citovat

Já, Mílo, nechci změnit Erika. Rád bych, aby se lidé zamýšleli nad dogmaty, které jim jsou překládány jako nutnost. Já v tom spíš vidím jen možnosti.
Pokud lidé prohlídnou, že co učí Erik je jen jedna z možností jak nakládat s energií Reconnection, možná si vyberou i jinou možnost. K tomu aby to udělali ale je třeba přestat věřit Erikovi a mně a začít s energií RC svobodně experimentovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 9:09 am    Předmět: Re:Psychedelik Citovat

Razz Zdravím,Psychedelik!
Psychedelic napsal:
Rád bych, aby se lidé zamýšleli nad dogmaty,...

Idea [333 vs 666 Question ] =totálna uletenosť!...či v ČK,SK,€,L,$...alebo v inej mene!
Idea "Má Boh aktuálny kurz.lístok?Potrebuje ho vôbec?"

"Pokud lidé prohlídnou,... je třeba...začít s energií RC svobodně experimentovat." Exclamation

...aj bez meridiánov,,či poludníkov?...nepostačia nádí?...vs...systém?

Laughing "Presne tak,Majstri sú slobodní...!"
moi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 9:28 am    Předmět: Re: Kupní síla Citovat

Krabas napsal:
Aha, takže já míchám hrušky s jabkama. To je zajímavý Smile. České duchovno je levnější než americké tvrdí Beppe. Nebo by aspoň mělo být. No dobře, já nikomu jeho názor nechci brát.


Já právě naopak tvrdím, že by české duchovno mělo být RELATIVNĚ stejně drahé jako americké. To znamená vzhledem ke kupní síle v dané zemi. V ABSOLUTNÍCH hodnotách to bude samozřejmě v každé zemi jinak. Je podle mě nesmysl lpět na nějáké přesné ABSOLUTNÍ cifře v dolarech, když pro Američana bude ta cifra znamenat např. 10 pct průměrného platu, pro Čecha 100 pct a pro Somálce to bude třeba 1000 pct. Nevidím důvod, proč brát toho Somálce tak "u huby" a zastírat to nějákými vyššími numerologickými zásadami.

Potom pořád nerozumím tomu, proč to srovnáváš s nějákou ropou, elektřinou atd. To spolu přece niják nesouvisí. Duchovní služba se nikde netěží ani nevyrábí v elektrárnách. Snad jedině tím, že když sem přiletí někdo z Ameriky, tak by si do svých služeb mohl započíst cestovné a ubytování, kam se ta ropa samozřejmě promítá, ale jinak souvislost nevidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 1:18 pm    Předmět: Re: Kupní síla Citovat

Beppe napsal:


Potom pořád nerozumím tomu, proč to srovnáváš s nějákou ropou, elektřinou atd.


Protože jsi to celé vytrhl z kontextu.

Já reagoval na Zbultranovu větu o tom, že cena by měla být stanovena dle kupní síly konkrétní země.
Já na to zareagoval tak, že to bohužel obecně neplatí, ikdyž by to llogiku mělo. A jako příklad jsem použil například cenu benzínu, která by u nás měla být levnější než je v Rakousku, ale není. To samé elektřina nebo potraviny. Je prostě snaha ceny globalizovat, obecně. A my za to nemůžeme. S reiki ani s reconection jsem to tedy nijak speciálně nespojoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 10:09 pm    Předmět: Citovat

Mám v úmyslu nechat se napojit na RC, jakmile mi to Iťing dovolí. Poté doufám, že vznikne mnoho odnoží Reconnection. Bude se používat tentýž zdroj, totéž napojení. Vše ostatní bude na kreativitě ostatních.
Má představa je taková, že Reconnection je jen jedna odnož (soubor technik a filozofie) určité KVALITY ENERGIE.
Pokud bych se držel technického termínu, který zde Krabas nastínil - to jest "duševní vlastnictví", tak to by si každý vytvořil své. To hodnotné by ale zůstalo stejné - samotné napojení a samotná činnost Boží: proud energie.

Podle mého by bylo zdravé, aby to NE-LIDSKÉ bylo jasně odděleno od LIDSKÉHO. Tedy UM Boha od názoru člověka (duševního vlastnictví - to jest názor jak hýbat rukama, kolik si nechat zaplatit, jak má vypadat rituál).

Ještě jednou odděleně:

UM Boha - napojení RC a jeho tryskání z nás

duševní vlastnictví - to jest názor jak hýbat rukama, kolik si nechat zaplatit, jak má vypadat rituál

Má představa je taková, že lidská kreativita se nevyčerpala u systému (duševního vlastnictví) jednoho člověka. Věřím, že pokud projde zasvěcení do RC mnoha lidí, kteří nebudou nuceni se učit a šířit pouze jednu verzi, přinese to mnoho ovoce.


Tedy pokud založím dejme tomu svůj systém, kde sdělím své zkušenosti a techniky, tak v manuálu bych napsal něco ve smyslu:

"po zasvěcení do RC od "XXXX" jsem se rozhodl hodnotné zasvěcení předávat dále. Jelikož je název RC hlídán a kurz musí dodržovat přesné postupy, a tato má forma napojení na RC absolutně neodpovídá formě Erikově (byť jsem přesvědčen o stejné účinnosti) není z právního hlediska možné toto zasvěcení tak nazývat. Proto ho nazývám "YYYY"

Pro zajímavost zde uvádím techniky, které mi ukázalo světlo mé intuice a prosím vás, aby jste je vzali jako pouhou nabídku. Věřím, že Síla RC Vás naučí to, co je pro vás nejvhodnější a přijdete si na techniky, které nejvíce odpovídají vašim vlohám.
Cena za kterou jste byli zasvěceni odpovídala mému rozhodnutí a zhodnocení situace. Jsem přesvědčen, že i Vy dokážete totéž."


Tolik má představa o tom, jak by mohl vypadat manuál.

Věřím, že lidé mají svoji vlastní hlavu a své různé vlohy. Díky tomu dokáží vnést do systému své kvality a nikoli pouze papouškovat to, co třeba jim nesedí.
Tím mohou obohatit své blízké a skutečně kráčet po "své cestě".
Nevěřím, že všichni mají stejnou cestu - tu Erikovu. To jest jeho techniky, jeho přístup k penězům a jeho způsob rituálu.
Věřím ale, že mnoho lidí samotná energie RC nesmírně obohatí. A lidé toto bohatství budou moci sdělovat druhým prostřednictvých svých seminářů, kde budou napojovat na RC, jen to tak nebudou moci nazývat. Myslím, že by ale bylo fér, aby bylo napsáno, že sama tresť semináře je ta frekvence (byť předaná pomocí jiného rituálu). Jelikož jsou ale jiná slova (duševní vlastnictví), je i jiný název semináře.

Co se týče vlastnictví samotného zasvěcení.
Nemyslím si, že lze vlastnit něco transcedentálního. Spíš než vlastnění, mi zasvěcení přijde jako úbytek. Jakoby Bůh do mně udělal díru, kterou může svítit.

Jak nahýbat sklíčka (ruce) aby tento paprsek svítil, to je již duševní vlastnictví.

Ano, ale vtip je prostě v tom, že to světlo samo mnoho osvětlí.

A pak jsou zde ty vnuknutí, to že člověk najednou ví jak.



Napojení bez teorie (Erikovo duševní vlastnictví).

Někdo tomu může říkat odstranění nánosů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 10:20 pm    Předmět: Citovat

Existují i registrované reiki systémy, proti nim bys měl taky brojit! Smile U RC mě oproti těmto systémům ale zaráží trochu to, že RC není od Erika, ale od nějaké cikánky (a ta to vzala zase někde...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 10:24 pm    Předmět: Citovat

Honza:
Hehe Very Happy
Jj, ty bludy opisujou jedni od druhejch. Díky Bohu ale za tu energii.

Nyní mě napadlo co jsi tím myslel. Hezká myšlenka (pokud to tak bylo myšleno Smile ) Jasně, že tahle energie už mohla frčet delší dobu mezi lidmi (možná s číslem 333 a složitým rituálem) a pak přišel Erik, nazval to dle svého a udělal si na tom byznys.
Na druhou stranu proč ne Smile
Jen si myslím, že je důležité, aby lidi vzali to hodnotné co se díky jeho propagaci dostalo do světa (samo napojení) a to nesmyslné zahodili. A začali dělat své vlastní semináře, byť pod jiným jménem, protože NAŠTĚSTÍ, již neopakují STEJNÉ OMYLY.

Proč by seminář s jinými technikami, s jinou cenou, s jiným (jednoduchým) srdečným rituálem (ač využívající stejnou energii jako cikánka, jenž zasvětila Erika) měl mít stejný název jako ty semináře Reconnection s tou omezenou filozofií ? Myslím, že lze vymyslet mnohem hezčí názvy, pod kterými se dá svatá energie předávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 10:52 am    Předmět: x Citovat

Psychedelicu ty mě vážně bavíš. Ty mi připadáš jako zarputilý stavitel superalternativního domu:
Laughing

Lidé na stavbu tisíce let používají plány - takže to je první co zavrhneš (stavět podle plánu je zastaralé, brrrr).

Jsou jedinci, kteří při stavbě používají vyučené zedníky - na co zedníky, vždyť každý z nás někdy viděl jak se staví dům, není to žádné umění, každý umí poskládat cihlu na cihlu a zbytek si přečte na internetu. Navíc zedníci chtějí za práci platit - že se chlapi hamižní nestydí Evil or Very Mad

Pak by se na dům hodila omítka - zbytečnost. Lidi zbytečně lpí na nějaké omítce: je to drahé a zbytečné, v jednom časopise o pěstování krav psali, že ani v kravíně omítku nepotřebují.

Nechat si namontovat okna, dveře, elektřinu? Pchááá to zavání systémem, pravidly, které je dobré dodržovat a to tedy ani náhodou, tomu je třeba se obloukem vyhnout, to je jen pro nudné konzervativce! My si to hezky uděláme po svém, hlavně nezávisle a bez jakýchsi odborníků, však my si to vydedukujeme sami stejně dobře!
A zadarmo!
Wink

Jupííí dům jakž, takž stojí, ale nejsem si jistá, jestli na pevných základech a výsledek je pořád jakýsi vachrlatý a usmolený. Ale zato opravdu nezávislý, alternativní a levný. Crying or Very sad

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund