Fórum - Zobrazit téma - Vybral si snad Bůh všemocný Dolar? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vybral si snad Bůh všemocný Dolar?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vybral si snad Bůh všemocný Dolar?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá říjen 14, 2011 7:53 pm    Předmět: Vybral si snad Bůh všemocný Dolar? Citovat

Nedávno jsem se ráno probudil a v hlavě se mi objevila myšlenka ohledně filozofie Reconnection, kde se tvrdí, že je jako protislužbu za zasvěcení třeba dodržet číslo 333. Proto se platí 333 dolarů.

Na stránkách prodavačů Reconnection se často píše 333 dolarů rovná se 5435 Kč apod.
Pokud jsem to dobře pochopil, tak před zasvěcením do Reconnection nemusím jít do banky a proměnit si peníze. Mohu platit v korunách. Pokud tak však učiním, nejen že nedodržím počet cifer, při nevhodném kurzu mi může vyjít např. 5645 Kč a tedy se možná nezavděčím ani tou jednou trojkou. Mohu Bohu tedy říct: snažil jsem se? Když jsem ani nepočkal na vhodný kurz?

Napadá mě tedy: vybral si Bůh jako Absolutní Hodnotu dolar a vždy to na něj převádí? A pokud přepočet sedí, tak zasvěcení funguje?

Napadlo mě, že pokud zde jde o čísla (a ne o peníze), v rámci lidství a dodržení numerologie, by se mělo platit 333 Korun českých.
Odpadly by značné problémy, kdy můžeme zaplatit jistou částku dle včerejšího kurzu a z nenadálého posunu kurzu bychom třeba zaplatili v přepočtu jen 332 dolarů nebo dokonce 334 dolarů.
A jakmile by to Bůh zjistil, třeba by nám prodal nějakou nižší třídu napojení nebo by to nebylo se smlouvou na dobu neurčitou atd.

Samozřejmě, pokud je situace taková, že Bůh neuznává 333 korun ale pouze 333 dolarů a je třeba si zajít do banky nesvatou korunu proměnit v Bohem akceptovaný dolar, nastává zcela jiná situace.
Zde se již můžeme směle odevzdat zasvěcení a nebát se, že nám Bůh nadělí něco z výprodeje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá říjen 14, 2011 10:36 pm    Předmět: Citovat

Tak me napada, kolik dostal Jidas?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá říjen 14, 2011 11:50 pm    Předmět: Citovat

Ano, z minulosti víme, že Bůh zásadně mluví jenom latinsky a jako novinka je, že jako platební jednotku si vybral dolar. Děkuji Psychadelicu, že jsi tak názorně rozebral, jak nesmyslná jsou lidmi vytvořená dogmata přisuzovaná Bohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po říjen 17, 2011 10:58 am    Předmět: 333 Citovat

Možná když zaplatíš 333 kusů mincí v dražší měně (tedy EUR, GBP, CHF, AUD), vadit to nebude Laughing

Pozor CAD už ne, tam je kurs o deseťák horší než u USD. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po říjen 17, 2011 9:45 pm    Předmět: Citovat

Shocked Shocked Shocked

Very Happy Very Happy Very Happy

Je to mazec...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2011 12:56 pm    Předmět: Citovat

Můj pohled na tuhle záležitost je mnohem pragmatičtější, nudnější, ale asi blíže pravdě.

Eric Pearl je otcem tohoto systému. Žije ve spojených státech kde je platidlem americký dolar. Číslovka 333 je podle něj magická, proto začal za "zasvěcení" vybírat 333 dolarů.
A protože se reconection začalo šířit i do jiných zemí, tak Eric stanovil, že cena za zasvěcení má být ve všech zemích a u všech mistrů stejná. Ten kdo bude jeho pravidla porušovat, toho z "klubu" vyloučí, což se už stalo a dokonce i u nás.
Není to tedy tak jako u reiki, kde někdo zasvěcuje za pětistovku a někdo za pět tisíc. Musím říct že mě se takový kodex líbí. Zároveň vzbuzuje dojem, že vždy dostaneš kvalitu stejnou, ať jsi u toho či jiného mistra. U reiki to může být tak, že ten kdo zasvěcuje za pětistovku budí dojem horší kvality a menší věrohodnosti než ten, kdo za to chce třeba 4 tisíce, což jsou argumenty a příměry, které někteří mistři opravdu využívají. A klient je pak zmaten.
Takže tak, stejná cena garantuje to, že člověku odpadá minimálně jedno dilema, což není přeci k zahození. A co se týče přesného kurzu a přepočtu, slušný člověk takové věci moc neřeší a nezneužívá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2011 4:15 pm    Předmět: Citovat

Citace:
tak Eric stanovil, že cena za zasvěcení má být ve všech zemích a u všech mistrů stejná. Ten kdo bude jeho pravidla porušovat, toho z "klubu" vyloučí, což se už stalo a dokonce i u nás.


Pragmaticky řečeno, Eric vytvořil frenšízu, kterou ted prodává dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2011 4:45 pm    Předmět: Citovat

Taky se to tak dá říct, proč ne. Proč hned ve všem hledat něco mystického?

Dokonce je to krásný příklad a odpověď na to, proč nemůže stát zasvěcení 333 Kč. Protože ani Big Mac jednoho známého US řetězce nestojí u nás 3,50 Kč ale 69 Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 12:36 pm    Předmět: Kupní síla Citovat

Krabasi, skoro mám pocit, že cena by se měla odvíjet od kupní síly té které země.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 7:35 pm    Předmět: Citovat

To jsem rád, že se mi povedlo jasně demonstrovat, že číslo 333 je spíše komerční tah, nikoli mysticismus.
TEDY, ŽE Z HLEDISKA ZASVĚCENÍ, JE TO ZCELA NEPODSTATNÉ.

Líbí se mi, že Krabas přišel ale ještě s jinou alternativou. Že díky tomu, že to všude stojí stejně, není klient zmaten. Je to zajímavý názor a možná by na něj stálo založit diskusi.
Ten názor mi připomíná film Equilibrium. Jelikož je vše stejné a všichni dělají všechno podle jedné šablony, nemusí se naštěstí lidé rozhodovat a spekulovat, zda by to nešlo udělat jinak.

Ano, někdo to pokládá za štěstí.

Každopádně lidé ale nemohou svobodně tvořit. Jak svoji cenu, tak svůj seminář. Což má samozřejmě své "pro" v jakési stejnorodosti Smile

Ale co když jsem daleko lepší než Erick Pearl? Proč bych se měl řídit jeho ujetými technikami a cenami?

Kopie, kopie, kopie, kopie, kopie.

Myslím si, že potřeba řídit se pravidly je vlastní několika lidem. Zrovna mně napadají dvě sorty. Začátečníci a tupani. Začátečníci si pochopitelně pravidla osvojí, aby měli základ a poté je překročí díky své zkušenosti a autenticitě. Druhá sorta lidí je na tom hůře. Většinou si osvojí pravidla. Vše ostatní jim bohužel unikne, protože jinak by se stali autentickými.

Možná se tomu dá říkat tradice. Která má samozřejmě svůj význam u oněch začátečníků. Tradice ale nesmí být lež.
A tady bych se u toho zastavil.
Pokud je 333 dolarů pokládáno za mysteriozní nutnost k zasvěcení a není tomu tak, jedná se o lež.
Pokud je rituál potřebný k zasvěcování pokládán za nutný k zasvěcení a není tomu tak, jedná se rovněž o lež.
A takových lidech se dá říct, že jsou lháři (nebo nedopečenci). Někdo je nazývá podvodníci. Moderní doba přinesla jistý eufemismus: byznismeni.

Myslím, že je zde na místě otázka: je toto jednání čestné? Jednají pravdivě?

Myslím, že na tyto otázky by se měl každý ptát.

A rozvedu to dále.

U RC není vůbec problém v placení. Je zde jednak problém v tom, že semináře musí být stejné (a tedy se nemusí vůbec rovnat mistrovým kvalitám) a problém je v tom, že MUSÍ stát stejně. Protože někdo nemůže svoji práci ohodnotit na 100 000 Kč a druhý si z toho nemůže udělat Bohoslužbu za 0 Kč (jeho záchrana je ale ta, že může všechny vybrané peníze poslat Erikovi a tím si z toho udělat alespoň službu pro Erika, když ne Bohoslužbu).

Podle mého zde jde o to, dívat se na TO CO DĚLÁME. Ne říkat si: Erik ví co dělá. Ale spíš se ptát: VÍME CO DĚLÁME MY?
Bohužel, toto nám Reconenction neumožňuje, protože pokud se začneme takto ptát, jsme vyloučeni.

Otázka zní: potřebujeme, aby nám někdo diktoval, co máme dělat? Nemáme svoji vlastní hlavu?

Pokud začneme svoji hlavu používat, vyskytne se samozřejmě mnoho otázek. Ne jen souhlasné přikyvování.

Jsem hlupák. Drog jsem již přebral a s hlavou chytrou jsem se také nenarodil. Přesto jsem se zkusil zamyslet nad číslem 333 a jeví se mi to nad slunce jasná ptákovina a nenašel se jediný člověk v této diskusi, který by to jako jasnou ptákovinu neviděl. Tedy alespoň v tom smyslu, že to je třeba k zasvěcování. Zamyslel jsem se nad rituálem Ericka Pearla a přijde mi to nejen jako ptákovina, ale jako úplnej úlet Smile))

Vysvětlím to, byť jsem to již kdysi kdesi asi psal. Ale ať to máme hezky pohromadě.
Jsem zasvěcen do mnoha systémů reiki. A do mnoha jsem jich zasvěcoval. Někdy s rituály někdy bez. Zasvěcení je akt Boha. Nikoli akt člověčí. Jeho je jen prosba.
Co jsem četl o rituálu Reconnection, jde tam o poledníky těla a pak o cosi se zemí Smile A to je ta největší legrace. Poledníky těla co si tak pamatuji je krasopisný název pro již otřelý pojem "meridiány". Tak přátelé. Meridiány. Zkuste propojit meridiány člověka s meridiány země. Troufnu si tvrdit, že málokdo dokáže nahmatat meridinány země, rukama se na ně napojit a .... ne, nebudu to dál rozpitvávat, protože to je samozřejmě fantazie. Ale dá se na to vymyslet opravdu složitej rituál a to minimálně na dva dny.
A ten se pak dá kopírovat.
A dá se prodat.
Výsledná praxe je taková, že trdlo, které několik hodin provádí něco, čemu vůbec nerozumí, má dojem, že provádí něco čemu rozumí.
Konec konců, řekl to pan Pearl.

Pamatuji si, že co se týče drog, že bylo zakázané i navádění k jejich užívání. Nevím, zda Erick Pearl nevydal nějakou podobnou listinu.
Já bych navrhoval, aby lidé zkusili zasvěcovat do Reconnection s úplně jiným rituálem.
Ne s tou směšnou fraškou s meridiány země. Myslím, že by se dalo vymyslet něco vkusnějšího. Chápu ale, že být originálním dnes dá již práci. Máme zde na napojení na lecco. Pokud mohu mluvit za sebe, já bych originalitu nechal stranou a dělal bych to, co mi přijde nejkrásnější a to je práce s láskou. Vymyslel bych si krásný rituál na zasvěcení do Reconnection, kdy celou energii těla propojuji s duchovním srdcem. A pokud by šlo o planetu (pokud bych ji do toho chtěl mermomoci zakomponovat) propojil bych srdce člověka s planetou země.
U reiki jsem si také vymyslel svůj vlastní rituál, protože mi přišel prostě mnohem lepší než ten co jsem se naučil jako originální. A funguje pochopitelně. Protože o rituál vůbec nejde.

Ti odvážnější, kteří pochopili, že o rituál vůbec nejde by podle mého měli zkusit začít do Reconnection napojovat skrze modlitbu k Bohu.
Ne skrze technický manuál. Skrze postup.
Ale skrze spoléhání se na Boha.
Vždy jde o to, na co se soustředíme. Můžeme se soustředit na to, abychom nespletli rituál... nebo dělat prostě to, co pokládáme za nejkrásnější a stěžejní. Soustředit se na Boha.
Kdyby mně někdo řekl, že chodím díky tomu, že nosím tepláky, tak bych je možná nějakou chvíli nosil. Až by mi někdo ale řekl, že chodím díky nohám, vůbec bych se na tepláky nedíval. Proč bych se měl dívat na rituál, když nosnou silou celé procedury je úplně něco jiného. Když rituál je jakýsi směšný obal a hybnou silou je Bůh? Proč se nedívat a cele nesoustředit na Boha?

Takže peníze máme vyřešené. V ČR se zasvěcuje za 5657 kč a funguje to. To si již češi zjistili sami. Netřeba žádný dolary. A už vůbec ne po sobě jdoucí číslice.

Co se týče rituálů, každej mistr, kterej opravdu pronikl do hloubky zasvěcování ví, že rituál je zbytečnej, ale někdy může být prospěšnej. Mně se rituály líbí a proto je rád někdy dělám. Maj své kouzlo, rozhodně ne ale to zasvěcovací.

Takže podle mého by lidé co mají RC nejen měli začít při napojování více hledět na Boha než na papír, ale meli by dokonce začít zkoušet napojovat lidi na dálku. Měli by udělat mnoho pokusů aby mnoho lidí mohlo říct: FUNGUJE TO.
Už jste někdy přemýšleli nad tím, že na dálku v duchovním světě funguje všechno, ale ne zasvěcení zrovna do Reconnection?
Myšlenka oběhne celý svět až k našemu milému, ale zasvěcení reconnection nedolítne ani do kuchyně?
Někdo by mohl podotknout: protože zde je ten složitý návod, proto nejde u RC zasvěcovat na dálku Smile Ano. Možná je to kvůii tomu návodu. Možná by na dálku chtělo zkusit toho Boha. Třeba On bude schopnější....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 8:22 pm    Předmět: Citovat

Filipe, proč Ti to tak moc leží v žaludku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 8:49 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach:
Nevím Smile Přemýšlím nad reiki, přemýšlím nad Reconnection. O reiki jsem již napsal, co mi přišlo nepravdivé a falešné, o Reconnection ne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 7:54 am    Předmět: 333 Citovat

Psychedelicu - bylo to zajímavé čtení.

Jen mám trochu pocit, že příliš lpíš na nedodržování pravidel Laughing

Někdy mi pravidla přijdou zapotřebí, třeba aby si lidé nelezli navzájen na nervy, tak je dobré určitá pravidla dodržovat. A našlo by se určitě mnoho dalších přikladů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 11:16 am    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
To jsem rád, že se mi povedlo jasně demonstrovat, že číslo 333 je spíše komerční tah, nikoli mysticismus.
TEDY, ŽE Z HLEDISKA ZASVĚCENÍ, JE TO ZCELA NEPODSTATNÉ.

Líbí se mi, že Krabas přišel ale ještě s jinou alternativou. Že díky tomu, že to všude stojí stejně, není klient zmaten. Je to zajímavý názor a možná by na něj stálo založit diskusi.
Ten názor mi připomíná film Equilibrium. Jelikož je vše stejné a všichni dělají všechno podle jedné šablony, nemusí se naštěstí lidé rozhodovat a spekulovat, zda by to nešlo udělat jinak.

Ano, někdo to pokládá za štěstí.

Každopádně lidé ale nemohou svobodně tvořit. Jak svoji cenu, tak svůj seminář. Což má samozřejmě své "pro" v jakési stejnorodosti Smile

Ale co když jsem daleko lepší než Erick Pearl? Proč bych se měl řídit jeho ujetými technikami a cenami?

Kopie, kopie, kopie, kopie, kopie.

.


Dočetl jsem to jenom sem a myslím, že to stačí.

Myslím, že na to koukáš tak, jak se ti to hodí. Jde vidět, že etika, zákony byznysu ti nic neříkají. Včetně duchovního vlastnictví. Jestli tě neprávem odsuzuji, tak promiň, ale z toho co píšeš, to tak působí.

Tak zaprvé, duševní vlastnictví je věc, která u nás není příliš vnímána, ale platí. A nemůžeme Ericovi upřít toto právo, pokud chceme u něj absolvovat seminář a informace, které tam načerpáš, pak chceš šířit dál. Nemůžeš je pak vydávat za své a za svých finančních podmínek.

Za druhé, a to souvisí s bodem jedna - říká ti něco frenčíza? Tady to tak v podstatě funguje. Nebo máš pocit, že každá prodejna mcdonaldu v naší zemi si může určovat cenu burgeru tak, jak se mu zlíbí? Aby trh byl deformovanej jako je to skoro u všeho? Já třeba jsem prodával elektroniku. A pokaždý když přišla nová konkurence, tak jediné, co uměla a udělala bylo, že nabídli nižší cenu než ostatní. Pak přišel další umělec a ten zase ještě ponížil cenu, protože si myslel, že to je jediný způsob, jak získat zákazníky.

Nevím proč Ericovi techniky nazýváš ujetými, asi víš něco , co já ne. A ceny? Proč ti připadají tak divné? Co by sis představoval? Koupit iphona za dva tisíce? Vždyť ty jsou také předražené! Ale přitom jsou to nejprodávanější telefony na trhu. Proč asi? Protože jsou dobré a funkční.

Nikdo po tobě nechce aby ses řídil jeho technikami. Dělej si co chceš, zařiď si vlastní systém, nasaď cenu 15 tis. za zasvěcení a rejžuj. Nějaký Eric ti přeci v cestě za tvým štěstím nestojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 12:23 pm    Předmět: Re: Kupní síla Citovat

Zbultran napsal:
Krabasi, skoro mám pocit, že cena by se měla odvíjet od kupní síly té které země.


Jasně, a proto je u nás benzín, potraviny a elektřina stejně drahá, jako v západních zemích Very Happy . Aspoň že to pivo máme ještě pořád levnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund