Fórum - Zobrazit téma - ILUZE SVOBODNÉ VŮLE - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - ILUZE SVOBODNÉ VŮLE
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

ILUZE SVOBODNÉ VŮLE
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne květen 15, 2016 3:41 pm    Předmět: ILUZE SVOBODNÉ VŮLE Citovat

Smile

https://www.youtube.com/watch?v=rcfd-OZB5ig

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne květen 15, 2016 4:22 pm    Předmět: x Citovat

Mnoho a mnoho příběhů lidí, ukazují něco jiného, ale ty bys určitě řekla, že to nebylo rozhodnutí těch lidí, jen museli dělat to, co bylo v pevném plánu. Zatímco ti, co jeli celý život ve starých kolejích - nešťastné dětství - nešťastný život - pořád dokola to samé - role oběť - tak to museli dělat přesně tak a neměli na výběr.
OK. Pokud to někomu vyhovuje takhle...

šamanka Cool Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne květen 15, 2016 5:38 pm    Předmět: Citovat

Šámi, počítám, že jsi to celé video nedoposlouchala, a i kdyby ano, tak nevím, ale tuším, že to asi stejně nebude nic pro tebe.

Pravdivost není to, co by nám "vyhovovalo", naopak někdy se velmi houževnatě bráníme, protože skutečnost je pro nás často dosti bolestivá, podobně jako když dítě žije v iluzi, že ty dárky pod stromečkem nosí Ježíšek, a pak bác ho a... Sad

To, co valné většině lidí na této planetě vyhovuje je právě iluze.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 12:30 pm    Předmět: Svobodné rozhodování Citovat

Tak jsem to nechal den vystydnout (myslím téma) a nyní vyslovím svůj názor. Oproti Tooře je to jen názor, protože nevím, jak si ho ověřit.

Myslím si, že my lidské bytosti máme svobodnou vůli a děláme svobodná rozhodnutí a nic na tom nemění možnost, že třeba jsme schopni dobrat se příčin, proč jsme právě toto rozhodnutí učinili. Ostatně tak dobrou paměť, abychom se dobrali příčin jakéhokoliv rozhodnutí ani nemáme.

Příklad: mám rád vanilkovou zmrzlinu a nemám rád pistaciovou. Takže se asi rozhodnu pro vanilkovou na úkor pistáciové. Nicméně, kdybych si chtěl postavit hlavu, koupím si i tu pistáciovou, třeba jen pro to, abych zkusil, že mi opravdu nechutná a hodil bych jí do koše. Nejspíš si ale nekoupím žádnou, protože jsem dost tlustý na to, že vím, že schazovat nabraná kila je nepříjemnější než je nenabrat .....

Hm, vlastně je to špatný příklad a dalo by se o něm dlouho polemizovat.

Důvod, proč si myslím, že jsme svobodní ve svém rozhodování je pro mě to, že jsme stvořeni k obrazu Božímu a ten se může rozhodovat svobodně, jinak by nebyl Bohem. A protože je vševědoucí, asi by věděl u každého rozhodnutí důvod, proč se tak rozhodl. Kbyby nebyl vševědoucí, nebyl by Bohem. Takže, když o tom teď přemýšlím, ta svobode rozhodnutí souvisí s existencí Boha.

Pro svou vševědomost Bůh ví v každém okamžiku, proč jsem se tak či onak rozhodl. A nejem to. On je mimo čas, neomezený. Kbyby byl omezený, nebyl by Bohem. A protože je neomezený časem, zažívá všechen čas současně, tedy ví jak jsem se já časem omezený rozhodoval a rozhodl až do konce života v tomto těle. Protože ale já jsem od Boha oddělený, jako jiskra od ohně (od svého zdroje), nevím jak se rozhodnu, ani neznám všechny příčiny mého rozhodnutí, protože si kolikrát nepamatuju ani to, co jsem měl včera k obědu. Takže moje rozhodnutí je svobodné a nesu za ně i plnou odpovědnost.

Jinak k videu, opravdu se rodí v hlavě různé myšlenky, kolikrát i sexuálního charakteru (prý v tom nejsou chlapi sami), přesto však naprostou většinu myšlenek nerealizuji a to nejen proto, že moje omezené tělo to neumožňuje (to by nebylo svobodné), ale i proto, že to tak nechci udělat. To samé platí i v omezení, která si sám dávám, abych se ovládl a nejednal pudově. Tedy přestože je třeba dotyčný kretén a zasloužil by si to, nezabuju ho. Tedy jsem příčetný. Kdych se dostal do stavu nepříčetnosti, asi bych ho mohl zabít a pak by to nebylo svobodné rozhodnutí, kvůli stavu mé mysli. Myslím, že trestní zákoník na to reaguje a je na to jiná sazba.

No, kam jsem se to až dostal, radši pryč ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 1:19 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Smile
Díky za tvoje pěkný zamyšlení Zbultrane.
K tomuto:
Zbultran napsal:
Takže moje rozhodnutí je svobodné a nesu za ně i plnou odpovědnost.


Lze pozorovat, jak funguje lidské tělo, mysl, vesmír (nakonec stejně vždy platí jak nahoře, tak dole a obráceně), sekačka na trávu, a jak funguje kauzalita tohoto světa, a ledacos, coby nestranný pozorovatel, také pochopit, prověřovat. Je dosti věcí, které dokáže hodně lidí potvrdit, jako je např. zákon rezonance, určité vibrace, to, že emoce způsobují nemoce atd. atd., ale svobodné vůle se egon drží do poslední chvíle, a je to celkem pochopitelné, protože se málokomu tohle chce vůbec jen připustit. A ani tomu není divu, protože pokud by k tomu došlo předčasně, tak to může napáchat v psychice docela slušnou rotyku, takže jsem raději, když takový člověk, které ho to znepokojí, od tohoto tématu vezme žolíka.

Prohlédnutá iluze ale Zbyňku nemění na té zodpovědnosti za osobu. Vědět, jak se to s tou naší svobodou má, nedokáže zabránit tomu, že se stále cítíme být zodpovědní za tuto osobu. Už jenom protože víme, co čím působíme, a určitě nikdo nezačne páchat něco, co není v souladu s jeho stupněm poznání. Dál stejně budeme volit a konat jako by tu ta svobodná vůle byla, však ti rodiče také nepřestanou dávat pod stromeček dětem dárky, i když všichni (jak rodič, tak dítě) vědí, že je tam Ježíšek osobně nenosí. Smile

Nevím...možná by ti Zbultrane bylo o trochu bližší to, co říká Balsekar, který mluví o "vůli Boží", zkopíruju sem kousek opisu rozhovoru z jeho textu.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 4:38 pm    Předmět: Citovat

"Přemýšlí-li člověk o svých minulých zkušenostech, je nucen dojít k závěru, že všechny významnější události jeho života nebyly jeho vlastními činy, ale děním, které těžko mohl ovlivnit a které byly výsledkem okolností, nad nimiž neměl žádnou kontrolu. To však nestačí k tomu, aby byl tento koncept proměněn ve skutečnost. Toto se musí ověřovat osobní zkušeností den za dnem.

Musí tu být opravdové a hluboké každodenní přezkoumávání toho, o čem se domníváme, že je to „naše“ konání. Přezkoumávání, které navrhuji je založeno na otázce: „Jsem konatelem toho, o čem se domnívám, že je mé konání?“¨

V závěru dne si asi tak na dvacet nebo třicet minut sami tiše sedněte a přemýšlejte o jedné či více událostech tohoto dne, o nichž jste byli přesvědčeni, že to byly „vaše“ činy. Zjistěte, zda to bylo tak, že jste se zčistajasna pro daný čin rozhodli, nebo zda tento čin nastartovala nějaká událost či myšlenka, nad níž jste neměli absolutně žádnou kontrolu. Potom prověřte průběh konání a zjistěte, jak moc jste mohli toto konání ovlivnit.

Bude-li vaše přezkoumávání upřímné a dostatečně hluboké, dojdete k závěru, že konání, které jste považovali za „své“, záviselo v každém případě na určitých faktorech, které byly zcela mimo vaši kontrolu. Jinými slovy, dojdete k závěru, že žádný čin nebyl ve skutečnosti váš čin. Je pochopitelně nutno dodat, že samo toto prověřování, i to, do jaké míry je upřímné a hluboké, záleží opět na Boží vůli!

Jakmile toto přezkoumávání započne, a den za dnem pak pokračuje, možná zjistíte, že se stalo posedlostí, kterou lze nazvat jako „temná noc duše“ Ale nemusí tomu tak být. Jak hladce, nebo naopak složitě, tento proces prověřování probíhá je opět Boží vůlí. Důležitým okamžikem je to, když je ego konečně přesvědčeno, že opravdu nemůže žádné konání nazvat „svým“ konáním. Ego je tak postaveno tváří v tvář významné otázce: “Pokud žádné konání není „mým“ konáním, a konání se děje, aniž by tu byla potřeba tohoto „já“, kdo je potom toto „já“, jímž se tolik zabývám? Je tu vůbec nějaké „já“? Otázka přinese nesnesitelnou bolest, vycházející přímo ze Zdroje, a ze Zdroje nakonec přijde i odpověď: „Mé drahé dítě, nikdy tu nebylo „já“, které by trpělo bolestmi života. Jediné, co tu vždy bylo, je „Já“, Zdroj, ze kterého vzniká projevený svět a který pracuje prostřednictvím miliónů lidských bytostí.“ Konání se děje, neboť je to Boží vůle. Výsledky či následky, ať jsou jakékoli, jsou zase Boží vůlí."

Z rozhovoru Rameshe Balsekara s Waynem Liquormanem dne 14.-17.62001 v Gut Schermau
Autor: Wayne Liquorman
původní zroj: http://www.ods.nl/amigo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 5:07 pm    Předmět: x Citovat

Tomu se tooro říká manipulace. Snaha našroubovat svoji pravdu
na cokoliv i kdyby to skřípalo až to tahá za uši.

Obě vlákna se opět dají shrnout do jednoho: je jedna jediná pravda, kterou má jediná osoba a kdo to má jinak, má jiný názor nebo jiné zkušenosti, tak se plete a je na jakémsi nižším vývojovém stupni.

Tooro, nikdo ti nic nechce vyvracet, klidně se drž čeho chceš a potřebuješ.
Změna a rozhodování potřebuje odvahu, snahu a odpovědnost, jak tu píše Zbultran a je pravda, že role oběti je pohodlnější.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 5:47 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, totoálně se míjíme, vůbec nepočítám s tím, že toto můžeš přijmout, takže pohoda jazz, věnuj se tomu, co tě oslovuje, jak to tak můžeme...

Není zde žádná oběť ničeho, dokonce ani žádní viníci Smile všechno je jen jedním sledem příčin a následků.
Ani to není jakási pravda jednoho člověka, a už vůbec ne moje, není to vůbec nic osobního, jen postě každý si dochází k čemusi.

Celé tohle psaní vyplynulo z diskuse, a psala jsem to především pro toho, kdo si v tom něco najde pro sebe, což předem nemůžu vyloučit, a ne abych někomu dokazovala, co se píše před tisíci lety ve Védách, je to obsahem hermetikých Nauk apd. Pro tebe to Šamanko není, a já to plně akceptuji.
Jen tě prosím, nech to prostě tak, volně, pro toho, koho by to zajímalo, rezonovalo to s ním.
Děkuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 5:49 pm    Předmět: Citovat

Mooji.

https://www.youtube.com/watch?v=xqBTABKqGSE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 7:16 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Tomu se tooro říká manipulace. Snaha našroubovat svoji pravdu na cokoliv i kdyby to skřípalo až to tahá za uši.


Ale Šamanko, to je přece přirozené, že každý se snaží najít argumenty pro svůj názor.

samanka napsal:

Obě vlákna se opět dají shrnout do jednoho: je jedna jediná pravda, kterou má jediná osoba a kdo to má jinak, má jiný názor nebo jiné zkušenosti, tak se plete a je na jakémsi nižším vývojovém stupni.


To je asi přirozené, že všichni jsme na různých stupních poznání. Ale není to žádný důvod k nějakému se vyvyšování nad někým nebo jeho povyšování. Ono kdyby se to dělo, by vlastně bylo potvrzením vlastního nižšího poznání.

samanka napsal:

Tooro, nikdo ti nic nechce vyvracet, klidně se drž čeho chceš a potřebuješ.
Změna a rozhodování potřebuje odvahu, snahu a odpovědnost, jak tu píše Zbultran a je pravda, že role oběti je pohodlnější.

šamanka Cool


Ona je to taková ta hluboce filosofická otázka: „Jsem konatelem toho, o čem se domnívám, že je mé konání?“

Na tom bych netrval. Jen je tu pořád to nebezpečí, že někdo to překroutí a bude tím omlouvat "své" špatné skutky.

Toora napsal:

Prohlédnutá iluze ale Zbyňku nemění na té zodpovědnosti za osobu. Vědět, jak se to s tou naší svobodou má, nedokáže zabránit tomu, že se stále cítíme být zodpovědní za tuto osobu. Už jenom protože víme, co čím působíme, a určitě nikdo nezačne páchat něco, co není v souladu s jeho stupněm poznání.


Je však spousta lidí, kteří si budou "své" špatné skutky omlouvat tím, že nejsou hybatelem a že za to nemohou.


Naposledy upravil Zbultran dne út květen 17, 2016 7:56 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2016 7:50 pm    Předmět: Re: x Citovat

Opět děkuji Zbultrane za tvoje postřehy a klidné psaní.

Zbultran napsal:
Je však sposta lidí, kteří si budou "své" špatné skutky omlouvat tím, že nejsou hybatelem a že za to nemohou.

Mohu mluvit jen z vlastní zkušenosti, a dosud jsem se s ničím takovým, kromě úvah o tomto, prakticky nesetkala. Osobně mám tu zkušenost, že člověk, který činí zlé skutky, tak tak činí z nevědomosti, tedy si není vědom toho, co tím, co činí, druhým lidem působí, je na vývojovém stupni, který mu neumožňuje vcítění se do toho, kterému činí příkoří, není u něj dosud vyvinuto to, čemu se říká svědomí, avšak má k tomu svoje pohnutky, nad kterými nám většinou může, jak se říká, zůstat rozum stát, ale on tak činí, a jaksi si nemůže pomoci. Až v jeho příštím nažívání, kdy toto stejné prožije (těžko říci kolikrát to musí absolvovat), tak se jeho empatie začne prohlubovat. Hustý závoj nevědomí se začíná postupně tenčit, a on si v tomto procesu začíná být vědom následků určitého konání. Tedy naše skutky odpovídají každé individuální realita, kterou žijeme, a to jak myslíme a co děláme, je vždy to, co nám naše svědomí konat dovolí. A že se toto člověk od člověka liší, o tom asi netřeba... Pokud jsme ve fázi, kdy jdeme cestou sebeuvědomování, potom nejenže nechceme přidávat tomuto světu na utrpení, ale důkladně zkoumáme i svoje dosud neuvědomované motivace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 12:23 am    Předmět: Re: Svobodné rozhodování Citovat

Zbultran napsal:
Důvod, proč si myslím, že jsme svobodní ve svém rozhodování je pro mě to, že jsme stvořeni k obrazu Božímu a ten se může rozhodovat svobodně, jinak by nebyl Bohem. A protože je vševědoucí, asi by věděl u každého rozhodnutí důvod, proč se tak rozhodl. Kbyby nebyl vševědoucí, nebyl by Bohem. Takže, když o tom teď přemýšlím, ta svobode rozhodnutí souvisí s existencí Boha.


Toto je příklad logického faulu - argumentace kruhem. Z ničeho co jsi jmenoval nevyplývá, že svoboda rozhodování jakkoli souvisí s existencí Boha. Kromě toho je falešný i zbytek argumentace založený na tvrzení, že je člověk odvozen od Boha. Za použití těchto argumentů bys mohl tvrdit, že je člověk vševědoucí, když je vševědoucí Bůh, že prožívá všechen čas najednou, když ho prožívá Bůh atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 5:06 am    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:
Opět děkuji Zbultrane za tvoje postřehy a klidné psaní.

Zbultran napsal:
Je však sposta lidí, kteří si budou "své" špatné skutky omlouvat tím, že nejsou hybatelem a že za to nemohou.

Mohu mluvit jen z vlastní zkušenosti, a dosud jsem se s ničím takovým, kromě úvah o tomto, prakticky nesetkala. Osobně mám tu zkušenost, že člověk, který činí zlé skutky, tak tak činí z nevědomosti, tedy si není vědom toho, co tím, co činí, druhým lidem působí, je na vývojovém stupni, který mu neumožňuje vcítění se do toho, kterému činí příkoří, není u něj dosud vyvinuto to, čemu se říká svědomí, avšak má k tomu svoje pohnutky, nad kterými nám většinou může, jak se říká, zůstat rozum stát, ale on tak činí, a jaksi si nemůže pomoci. Až v jeho příštím nažívání, kdy toto stejné prožije (těžko říci kolikrát to musí absolvovat), tak se jeho empatie začne prohlubovat. Hustý závoj nevědomí se začíná postupně tenčit, a on si v tomto procesu začíná být vědom následků určitého konání. Tedy naše skutky odpovídají každé individuální realita, kterou žijeme, a to jak myslíme a co děláme, je vždy to, co nám naše svědomí konat dovolí. A že se toto člověk od člověka liší, o tom asi netřeba... Pokud jsme ve fázi, kdy jdeme cestou sebeuvědomování, potom nejenže nechceme přidávat tomuto světu na utrpení, ale důkladně zkoumáme i svoje dosud neuvědomované motivace.


Tooro, co jsou to podle tebe zé skutky a co dobré skutky? A říká ti něco "konání bez konání"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 8:49 am    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:
Opět děkuji Zbultrane za tvoje postřehy a klidné psaní.

Zbultran napsal:
Je však sposta lidí, kteří si budou "své" špatné skutky omlouvat tím, že nejsou hybatelem a že za to nemohou.

Mohu mluvit jen z vlastní zkušenosti, a dosud jsem se s ničím takovým, kromě úvah o tomto, prakticky nesetkala. Osobně mám tu zkušenost, že člověk, který činí zlé skutky, tak tak činí z nevědomosti, tedy si není vědom toho, co tím, co činí, druhým lidem působí, je na vývojovém stupni, který mu neumožňuje vcítění se do toho, kterému činí příkoří, není u něj dosud vyvinuto to, čemu se říká svědomí, avšak má k tomu svoje pohnutky, nad kterými nám většinou může, jak se říká, zůstat rozum stát, ale on tak činí, a jaksi si nemůže pomoci. Až v jeho příštím nažívání, kdy toto stejné prožije (těžko říci kolikrát to musí absolvovat), tak se jeho empatie začne prohlubovat. Hustý závoj nevědomí se začíná postupně tenčit, a on si v tomto procesu začíná být vědom následků určitého konání. Tedy naše skutky odpovídají každé individuální realita, kterou žijeme, a to jak myslíme a co děláme, je vždy to, co nám naše svědomí konat dovolí. A že se toto člověk od člověka liší, o tom asi netřeba... Pokud jsme ve fázi, kdy jdeme cestou sebeuvědomování, potom nejenže nechceme přidávat tomuto světu na utrpení, ale důkladně zkoumáme i svoje dosud neuvědomované motivace.


Přesto si myslím, že je třeba se lidem, "co ještě nemají vyvinuté svědomí, avšak májí k tomu svoje pohnutky, nad kterými nám většinou může, jak se říká, zůstat rozum stát, ale oni tak činí, a jaksi si nemohou pomoci" postavit a třeba i za použití násilí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 8:56 am    Předmět: Re: Svobodné rozhodování Citovat

Beppe napsal:
Zbultran napsal:
Důvod, proč si myslím, že jsme svobodní ve svém rozhodování je pro mě to, že jsme stvořeni k obrazu Božímu a ten se může rozhodovat svobodně, jinak by nebyl Bohem. A protože je vševědoucí, asi by věděl u každého rozhodnutí důvod, proč se tak rozhodl. Kbyby nebyl vševědoucí, nebyl by Bohem. Takže, když o tom teď přemýšlím, ta svobode rozhodnutí souvisí s existencí Boha.


Toto je příklad logického faulu - argumentace kruhem. Z ničeho co jsi jmenoval nevyplývá, že svoboda rozhodování jakkoli souvisí s existencí Boha. Kromě toho je falešný i zbytek argumentace založený na tvrzení, že je člověk odvozen od Boha. Za použití těchto argumentů bys mohl tvrdit, že je člověk vševědoucí, když je vševědoucí Bůh, že prožívá všechen čas najednou, když ho prožívá Bůh atd.


Milý Beppe, vítám tě zpět. Myslel jsem, že napíšeš svůj názor k tématu a ty tu jen hlídáš logickou správnost mojí argumentace. Děkuji ti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund