Fórum - Zobrazit téma - Vztah k Bohu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vztah k Bohu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vztah k Bohu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 11:59 pm    Předmět: Citovat

Bůh pro mne představuje duchovní existenci.
Jsme-li součástí Vesmíru (a - logicky - máme-li tedy všechny jeho vlastnosti) a bylo-li na počátku "Slovo a to Slovo bylo u Boha a tím Slovem byl Bůh" pak i naše bytí má stenou strukturu. Hovořím nyní o Bohu Jednoty, o Jediném. Někde v nás je tedy "posvátný prostor", který má k Jedinému velmi blízko. Jakmile tento prostor začneme hledat, začneme se přibližovat ve svých pocitech a prožitcích tomu, jaké by to bylo, kdybychom mohli být s Ním - to bychom ale byli v Jednotě a z tohoto duálního světa bychom nejspíše vyvanuli. Můžeme si ovšem představovat, jaké by to bylo, překračovat (transcendence) veškeré bariéry a pak také můžeme zažívat něco, co se slovy popsat nedá.
V Tomášovu (apokryfním) evangeliu Ježíš svými slovy popisuje to, co se nyní snažím neuměle vyjádřit: Boží království je kolem nás a v nás. Jžíš doslova říká: "rozsekni kus dřeva a najdeš mě tam - zvedni kámen a objevím se...." To si můžete procítit v okamžiku, kdy přijmete myšlenku (víru, přesvědčení), že při všem, co činíte, se setkáváte s Bohem....
Nalaďte se na to třeba v okamžiku, kdy budete působit Reiki. Klepejte - a bude vám otevřeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 11:01 am    Předmět: Citovat

blankas napsal:

Je důležité si vyjasnit-vyčistit v sobě vztah k církvím a náboženstvím. Co jsem v sobě měla nastřádáno, to mi vlastně znepřístupňovalo přístup ke Zdroji(Bohu, Stvořiteli...)


Ano Blanko.
A nejen to, jakýkoli nečistý vztah nám brání se MU přiblížit, tedy nejen ten tzv. náboženský. Smile

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 12:47 pm    Předmět: Citovat

Toto ke mě přišlo, oslovilo mě to a proto to sem dávám. Tématicky to sem zapadá.

https://www.youtube.com/watch?v=fukEUSJPvX4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 2:06 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Toto ke mě přišlo, oslovilo mě to a proto to sem dávám. Tématicky to sem zapadá.

https://www.youtube.com/watch?v=fukEUSJPvX4


Myslím si že toho pána, co pokládal tu otázku uspokojilo už to, že ji položil ve sdělovacích prostředcích a zřejmě ani po odpovědi nijak neprahl Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 3:13 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:

Myslím si že toho pána, co pokládal tu otázku uspokojilo už to, že ji položil ve sdělovacích prostředcích a zřejmě ani po odpovědi nijak neprahl Sad


Já z toho pána vnímám něco jiného, ale na tom nesejde. Je to jen subjektivní pocit.

Líbila se mi Gabrielina klidná reakce. Doplnil bys Zbultrane ještě něčím tu její odpověď ? Případně kdokoliv jiný....

Ahoj a hezký den Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 3:51 pm    Předmět: Citovat

Gabriela zareagovala moc hezky, vyrovnaně a bez snahy volajícího zatratit.
Přesto se mi jako odpověď na otázku toho pána víc líbí tahle reakce pod videem. Vynechala bych slovo blud, které by mohlo vyznít příliš urážlivě,ale je pravdou, že Ježíš opravdu nic takového nehlásal (i když můj kamarád tvrdí, že údaje o reinkarnaci byly z evangelií vymyzány účelově právě církví, takže kdo ví). :

viz.: Pan Palini
před 4 hodinami (upraveno)

Paní Gabriela vysvětluje lidské zlo a Ježíšovo učení pomocí bludu reinkarnací. Paní Gabriela se snaží spojit nespojitelné. Ježíš Kristus ani apoštolové a následovníci Krista Otcové žádnou takovou teorii o více životech k vysvětlení lidského zla nepotřebovali a ani nehlásali. Ten , kdo se stěhuje z jednoho lidského těla do druhého jsou démoni a ne lidská duše. 
========================
Ten volající mi přijde nešťastný a zoufalý. Tu dobu koncentráků, o které mluvil možná zažil na vlastní kůži a nebo přišel o někoho blízkého tímhle způsobem... (jen moje spekulace). Proto hledá odpovědi. Moje rodina je podobného názoru. Bůh je u nich v nemilosti, protože kdyby nějaký Bůh byl (podle nich), nikdy by nedovolil tolik utrpení a bolesti, které musí lidé zažívat.

Ježíše miluju, přesto v jeho působení i já nacházím stopy agrese (kdy se neovládnul a vlastnoručně popadl obchodníky a vyhnal je z chrámu, když došlo k jeho zatýkání v zahradě Getsemanské, jeho učednící byli připraveni za něj bojovat... Byl to rebel a jeho celý život se stal jeho učením. Proto má ten volající pán do jisté míry pravdu, protože křesťanství bylo založeno na základě Ježíšova vzoru se vším všudy.S tím dobrým, i s tím horším. A ve jménu křesťanství bylo vyvražděno a mučeno mnoho bytostí a vyvoláno mnoho bojů, při nichž si všechny znepřátelené strany byly přesvědčeny, že při nich stojí Bůh..... A když mohl bojovat za svoje slova a přesvědčení Ježíš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 7:47 pm    Předmět: Citovat

Takhle to vypadá, když někdo žije dnes to, co se odehrálo v minulosti, a to stále se stejnou intenzitou, probouzenící v něm stálou nenávist a zášť. Sad

Zeptala bych se toho pána, co hledá doopravdy, o co mu vlastně jde. Protože se sice Gábiny ptá na zdůvodnění, ale pro věci napáchané v historii lidstva vůbečc, tedy ani to páchnané na Židech, z jeho pohledu (židovské věrouky) takovéto vysvětlení neexistuje. Chce zdůvodnění od někoho, kdo představuje a vyznává to, co on nenávidí? Ať by bylo jakékoli, není schopen ho přijmout.
Nevidí, že problém vyvražďování jedněch „přislušníků“ jinými „příslušníky“ (národa, kmene, vyznání, barvy pleti) není výmyslem křesťanů, ale je dána lidskou nevědomostí a náturou, a je úplně fuk, k čemu se ten, nebo ti, dotyčný hlásí, vždy je to povýšení jednoho (vyznání, rasy, atd.) nad druhé.

Ve skutečnosti se tedy ten pán neptá, pouze si někde vytvořil spojení: křešťan=vrah a vyvrhel, a potom na něj cokoliv, kde se zmiňuje Ježíš, či anděl, působí to na něj jak červený hadr na krocana, tohle byla jen jedna z příležitostí tohle ventilovat.
Nehledá smíření, či pochopení, hledá viníky a vším, co činí se jen hlouběji zakopává v tom svém opevněném zákopu vlastní oběti. Musí tedy, bohužel, znovu a znovu, prožívat běsi, co v té hrozné době prožíval a požil. Crying or Very sad

No, tak třeba na vyváženou tuhle paní, kterou mám ráda a vážím si jí, je to Ruth Hálová:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1176221164-uvolnete-se-prosim/209522161800027/obsah/87399-ruth-halova/

Smile


Naposledy upravil toora dne so prosinec 07, 2013 8:47 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 11:18 pm    Předmět: Citovat

Pán co se dotazoval pouze poukázal na nejzákladnější rozpory křesťanství a z nich vyplývající nesmyslnost křesťanské věrouky. Nikdo z křesťanů na ně nikdy nedokáže odpovědět, jen mlží, odpovídá protiotázkou, fabuluje, manipuluje, odvádí pozornost .... a odpověď nikde. Ostatně jako teď, kdy ta odpovídající něco nesmyslně blábolí, že Ježíš nic takového nehlásal, tedy mluví o úplně něčem jiném.
Nelíbí se mi, že do toho ten pán míchá národnost, konkrétně židovství a nejsem si jist jak to myslel, každopádně to o "židovské svini" si mohl odpustit, "svině" je pro popis Ježíše a jeho následovníků naprosto postačující. Národnostní urážky a antisemitismus to je paradoxně vlastní právě katolíkům, kteří po 2 tisíce let namísto deklarované lásky k bližnímu šíří naopak nenávist, mimo jiné právě k Židům. A tak je to s celou toto věrukou. Její vyznavači dělají obvykle pravý opak toho co by mělo být základem (láska) a ještě to považují za zbožné a správné. V této souvislosti považuji označení za svině jako ještě velmi mírné.
Ostatně zrovna nyní můžeme aktuálně sledovat, to vyžrané dobytče, jenž je v Čechách kardinálem a i přesto, že již dávno dosáhlo jateční váhy tak chce stále plnější a plnější koryto. A dere se to Dukovské hovado k majetku, jenž jeho spolubratři nakradli z pozice totalitářské organizace za staletí ne nepodobně tomu, jak přišli k majetku komunisté po roce 1948. To je příklad křesťana v praxi ......


Naposledy upravil Beppe dne pá prosinec 06, 2013 11:25 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 11:24 pm    Předmět: Citovat

Čím se sám Ježíš provinil, že o něm ten pán takto mluvi?

A co, z Tvého pohledu, udělal Ježíš tak hrozného, Beppe Question




Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 11:27 pm    Předmět: Citovat

Právě že neudělal vůbec nic, přestože byl nebo je údajně Bohem. Pakliže by měli křesťani pravdu a Božím synem opravdu je, tak by měl před každého člověka pokleknout a prosit ho za odpuštění, že neudělal proti zlu VŮBEC NIC. Zejména před ty z těch koncentráků a podobným, jejichž mučitelům žehnali katoličtí kněží .......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2013 5:10 am    Předmět: Citovat

.......Ježíš dělal proti zlu všechno možné,když ještě žil. I ta jeho aktivita, kdy povyháněl obchodníky z chrámu se dá chápat jako zoufalá akce, kdy se snažil přivést lidi k rozumu, aby si uvědomili, co dělají... (Stejně, jako když maminka naplácá dítěti,které ji utíká do cesty a po dobrém si říct nedá...)..

Ježíš byl čistý jako dítě a moudrý jako málokdo. Byl ztělesněné světlo, takové dobro a taková láska, která nemá široko daleko obdoby. Jeho velikost pro mě spočívá v tom, že byl sám sebou. A lidi miloval. Kdokoli k němu přišel, toho dokázal svojí přítomností zbavit fyzického i psychického utrpení..
A takové jednání prostě v lidech budí na jednu stranu obdiv a touhu uctívat (pokud je uvědomováno, že sami toho schopni nejsou a nikdy nemůžou být -prototy teorie o Jediném Božím synovi, což je zase výmysl církve, a Ježíš naopak tvrdil, že je syn boží a ostatní jsou jeho bratři... tedyjemu rovní)nebo hrůzu, strach a žárlivost. V Ježíšově době nebyli potulní "proroci" a zvěstovatelé různých božích pravd,různí léčitelé s různou mocí léčit zas tak neobvyklí, tehdejší doba na to byla zvyklá... Ježíš vyprávěl o tom, že lidé mají hledat království Boží,podle mě tomu tehdy nerozuměli ani jeho přímí následovníci, jeho dvanáctka apoštolů... Všichni tak nějak doufali ve změnu vnějších podmínek a království očekávali z tohoto světa... S politickým převratem, s převzetím světské moci z rukou vládnoucí vrstvy do rukou Ježíšových.... A když došlo k Ježíšově zatčení,tedy pořád nic, Radši poslali na smrt jeho, který jen tak chodil krajem a povídal si svoje povídačky a sem tam někomu pomohl od bolesti, než vraha, který prolil krev a zabil jiného člověka...
Když Ježíše zatkli,mučili a přibili na kříž, i jeho přívrženci ho zapřeli,poschovávali se... Jen ženy mu stály po boku v jeho těžké chvíli... Znamení, že opravdu byl někdo neobvyklý, je promě to, že on s takovou tvůrčí silou, na kříži nepoužil svoji moc a ve své bolesti a ponížení neztrestal své mučitele (i když je psáno o neobvyklých úkazech, které Ježíšovo ukřižování provázely, jako je ztemnělá obloha uprostřed dne, silné zemětřesení...), ale naopak projevl svůj soucit a prohlásil ono nezapomenutelné.... Otče odpusť jim, vždyť oni nevědí, co činí.."

Ježíš nebyl křesťan a nezaložil žádnou církev, byl proti církvi... To co se dělo po jeho smrti se dělo, protože konateli těch aktivit byli lidé, v nichž zloba, nenávist,strach a jiné nízké pudy dosud nebyli transformovány v dobro a lásku...

Buddha taky nebyl buddhista... Byl sám sebou a povídal o svém poznání...Buddhisté mají s Buddhou společný jen název... dodnes jsou buddhisté zastávající odlišné pohledy na buddhova slova schopni se na sebe dívat skrz prsty...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2013 5:32 am    Předmět: Citovat

může Ježíš za křestany a jejich alotria?
nebo Buddha za budhisty?
anebo bůh za nás všechny?

myslím,že jmenovaní potentáti by bez námahy mohli učinit z nás všech ve vteřině milé,hodné,osvícené,míruplné bytosti...a bylo by vystaráno

kdysi,když sem přemýšlel,jaxi to zařídím ve svém vesmíru,taxem myslel,že právě takto

a potom sem si vzpomněl,co mě když sem byl kluk víc bavilo:
1-hrát si s loutkama v pimprlovém divadélku,kde všechny loutky sice byly poslušné mých příkazů,ale jinak s nima byla dost nuda
nebo
2-hrát si s kamarádama,kteří mě sice moc neposlouchali a občas mi nabančili,ale při hře s nima sem se asi naučil o životě víc

jinými slovy-z hlediska zvyšování úrovně Poznání a Moudrosti není většinou přínosné odstranovat dobrákům z cesty zlo,ale spíš je ponechat pro otužení,zocelení,posilnění těchto

koneckonců si myslím,že my dobráci sme sami o své vůli vlezli do této zony,právě proto abychom získali výše uvedené schopnosti či ještě mnohem víc

dík
... ... ... ofhxx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2013 5:35 am    Předmět: Citovat

toora napsal:


No, tak třeba na vyváženou tuhle paní, kterou mám ráda a vážím si jí, je to Ruth Hálová:
http://www.showjanakrause.cz/videoarchiv/?paging-page=110&paging-type=video#archive


Smile


tooro,prosím, chhtěla jsem se podívat na odkaz, ale nemůžu to najít podle jména Ruth Hálová ve vyhledávání na stránkách Krause......
nedala bys přesnější odkaz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2013 8:48 am    Předmět: Citovat

Pormiň Domi, nějak se mi tam dostal jiný odkaz, už jsem to opravila, je to zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1176221164-uvolnete-se-prosim/209522161800027/obsah/87399-ruth-halova/


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2013 9:35 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Právě že neudělal vůbec nic, přestože byl nebo je údajně Bohem. Pakliže by měli křesťani pravdu a Božím synem opravdu je, tak by měl před každého člověka pokleknout a prosit ho za odpuštění, že neudělal proti zlu VŮBEC NIC. Zejména před ty z těch koncentráků a podobným, jejichž mučitelům žehnali katoličtí kněží .......


Copak někdo může za to, že se to dobré, co učí, se v následujících staletích zneužije Beppe?
Ne, ale je tu možnost ponaučení, co vše se dá zneužít, jakkoli je to míněno dobře, i to Nejvyšší.
Je snad špatný ten, kdo vynalezl nůž, jen protože se s ním lidé také zabíjeli Question

V dějinách lidstva se pravidelně objevují postavy, které jsou tak výrazné a tak nepřehlédnutelné (s tím co hlásají), a není to jen tak.
Tito lidé jsou určitými milníky dějin, a vždy jsou ukazatelem toho, jak na tom lidstvo je, jak s tím naloží. Zneužitelné je téměř cokoliv. Jedna věc je, že to, či ono jistí „příslušníci“ zneužijí, pak také důvěřivé ovečky, které k tomu potřebují, ale další věc je to, že to ten zbytek lidstva umožní, aby se toto dělo, a tohle je vysvědčení úplně všech, Beppe. Kdo je tady Pavel a kdo Šavel, víš to?

Napříč dějinami této planety tedy v jistém čase přicházejí určité „postavy“, které pro nás všechny vždy představují jedinečnou MOŽNOST naučit se ještě dokonalejšími rozlišování a pochopení. Tímto máme vždy novou šanci - sými myšlenkami, postoji, činy, zkrátka celou naší existencí, přidávat závaží na misku vah dobra, či zla.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Další
Strana 3 z 35

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund