Fórum - Zobrazit téma - Vztah k Bohu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vztah k Bohu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vztah k Bohu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 8:18 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

"Slovo Bůh se stalo uzavřeným pojmem. Jakmile je někdo vysloví, okamžitě si představíte někoho nebo něco mimo vás, a téměř vždycky někoho nebo něco mužského rodu. Bůh ani Bytí ani žádné jiné slovo nemůže vyjádřit ani definovat nepopsatelnou realitu za tímto slovem, takže důležité je, zda vám určité slovo pomáhá nebo znemožňuje vnímat to, co označuje. Označuje transcendentální realitu, nebo je pouhým pojmem ve vaší hlavě či jakýmsi duševním idolem?"

http://janbuka.webgarden.cz/kniha-dil-d/kniha-mpo-kapitola-7-8.html#15

Smile


Ono je to těžké. Když má někdo nějaký mystický zážitek nebo vhled a pak se ho snaží nějak předat dál, aby ho mohl sdílet s ostatními, je ve svých vyjadřovacích schopnostech omezen mnoha faktory, svými schopnosti, kulturou, vzděláním, ..... proto je někdy mnohem snažší vyjadřovat se nějakou metaforou, příběhem.

V HK je Bůh jako Puruša (hybatel a tedy mužského rodu) a duše jako Džíva (ženského rodu). Proto prý mají ženy snažší najít láskyplný vztah k Bohu neboť je jim přirozenější milovat Ho v podobě krásného Muže. Ostatně něco podobného tvrdí i ta knížka v odkazu.

Navíc tam je ta HK podoba trojjedinosti Boha, jako Osoba, jako Energie Brahmajoti a jako společník Duše v srdci každého i v každém atomu. Tedy je Bůh oddělený a neoddělený, jako v té Chytré horákyni Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 9:19 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Když se totiž ten vztah naváže, časem se vyvíjí a proměňuje. Získají se nové poznatky, zkušenosti, vhledy.

Ano, tohle Zbule platí úplně o všech vztazích, a nejen to, platí to taky o všech oborech lidského konání, je to prostě princip uspění. Smile
V přísupu jsou vskutku značné rozdíly...někdo ani Boha nehledá, ale návod na spokojený a bezpečný život.
Když je ale touha po Pánubohu vetší než jakákoli jiná, pak se dějou věci, tak jako tomu bylo u některých např. křesťanských mystiků.


Citace:
Ono je to těžké. Když má někdo nějaký mystický zážitek nebo vhled a pak se ho snaží nějak předat dál, aby ho mohl sdílet s ostatními,

Ti moudří však zůstali tišší, a věděli proč.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá říjen 14, 2011 8:32 pm    Předmět: Citovat

Díky Zeto a Tooro. Upřímné to bylo, dlouhá cesta začátečníka Smile Snad se jednou navzájem poctíme svými osvícenými úsměvy Smile Místo dlouhých textů o cestě k Bohu Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne říjen 23, 2011 8:38 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Evíku, v čem přesně nemáš jasno, ve vztahu s Bohem?


Tak nevím, proč jsem si tuto situaci zase přitáhla... Asi abych Ti mohla odpovědět!

V pátek jsem jela vlakem. Asi po 10 minutách jízdy mi nějaký muž dal nabídku na kolekci křesťanské literatury. (www.RhemaBooks.org ) Poděkovala jsem, letáček jsem si přečetla a vyndala jsem si z tašky svojí knihu Meditace.
Ten člověk se po mě každou chvíli díval takovým klidným a mírným pohledem. Potom si všiml knížky a dal mi pohotově ještě takovou okopírovanou komiksovou knížečku. Jmenovala se Toto byl tvůj život!

Tak jsem jí začala listovat. Když jsem došla k tomu, že ,,I ten, kdož není nalezen v knize života zapsán, uvržen jest do jezera ohnivého", úplně jsem začala ,,hořet", stáhlo se mi hrdlo a já jsem si připadala, jako topící se v tom ohnivém jezeře. Jasně. Hříšná nádoba Smile.

Další citace:,, ...Jděte ode mne zlořečení do ohně věčného, kterýž jest připraven ďáblu i andělům jeho".Matouš 25:41

,,I půjdou tito do trápení věčného, ale spravedliví do života věčného". Matouš25:46

Dnes mě napadlo zkusit to najít na netu a podařilo se.
http://www.acpolicka.cz/toto-byl-tvuj-zivot



Embarassed Rolling Eyes Embarassed Tak něco takového jsem Zeto měla na mysli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne říjen 23, 2011 9:08 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Díky Zeto a Tooro. Upřímné to bylo, dlouhá cesta začátečníka Smile Snad se jednou navzájem poctíme svými osvícenými úsměvy Smile Místo dlouhých textů o cestě k Bohu Smile))


Smile) Třeba zažiješ na živo i mé osvícené "ahoj"Smile)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne říjen 23, 2011 9:10 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Embarassed Rolling Eyes Embarassed Tak něco takového jsem Zeto měla na mysli.

Evíku, z toho co uvádíš cítím strach, a sebetrýznění a programy na trpění......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 8:10 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Dnes mě napadlo zkusit to najít na netu a podařilo se.
http://www.acpolicka.cz/toto-byl-tvuj-zivot


Ještě klika, že máme těch životů víc Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 8:16 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Jmenovala se Toto byl tvůj život!
Tak jsem jí začala listovat. Když jsem došla k tomu, že ,,I ten, kdož není nalezen v knize života zapsán, uvržen jest do jezera ohnivého", úplně jsem začala ,,hořet", stáhlo se mi hrdlo a já jsem si připadala, jako topící se v tom ohnivém jezeře. Jasně. Hříšná nádoba Smile.
Další citace:,, ...Jděte ode mne zlořečení do ohně věčného, kterýž jest připraven ďáblu i andělům jeho".Matouš 25:41
,,I půjdou tito do trápení věčného, ale spravedliví do života věčného". Matouš25:46

Shocked Tohle se ještě stále provozuje? Tuto knížečku jsem dostal někdy v 80 letech, takové komiksové provedení, přesně jako v tom odkazu. Jako kreslené seriály z tehdejšího Ohníčku.
Ohníček! To by dnes byl název pro vskutku plamenný esoterický časopis! Laughing

Zpět k tématu: právě to, že budu mít jasno ve vztahu s Bohem, mě ochrání i před psychickými i fyzickými projevy působení všelijakých lidí a všelijakých tiskovin.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 8:18 am    Předmět: Citovat

Včera jsem shlédla film STROM ŽIVOTA.

Velice velice zvláštní film. Obrazy, hudba, je o vztahu k bohu,
smyslu života, o rodinných vztazích, dospívání, smrti.

Film doporučuji rodičům. Bez jakéhosi základu rodičovského se mi zdá
téměř neuchopitelný. Dále pak se domnívám, že je dobré jej viděti komorně, asi ne se jít podívat do Cinema City.

Velice by mě zajímaly Vaše názory na tento příběh. Jsou tam otázky, které jsem si po smrti mě blízkého člověka často kladla - Bůh, já, smrt, život.

Děkuji za Vaše odpovědi.

Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 9:25 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Zpět k tématu: právě to, že budu mít jasno ve vztahu s Bohem, mě ochrání i před psychickými i fyzickými projevy působení všelijakých lidí a všelijakých tiskovin.

Cool
.


No právě proto vzniklo to vlákno.

Ten chlap nebyl Jehovista, na zadní straně těch blbostí bylo razítko Baptistů. Nic mi neříkal, nic mi nevnucoval a mě se nechtělo v narvaném vlaku vést s ním nějaký dialog.

Neboj, já to zvládnu. Jenom že se tohle nestává každý den a zrovna když jsem tohle téma začala v sobě řešit, tak mi bylo předhozeno
Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 9:38 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Ten chlap nebyl Jehovista, na zadní straně těch blbostí bylo razítko Baptistů.
Nejsem zrovna přeborník v rozeznávání těchto družin a skupin podle vlajek, ale když používají Jehovistické tiskoviny, tak je to asi nějaká koalice.

Evik napsal:
Neboj, já to zvládnu. Jenom že se tohle nestává každý den a zrovna když jsem tohle téma začala v sobě řešit, tak mi bylo předhozeno
To sou mi nááááhody...

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 11:45 am    Předmět: Citovat

Kámo, jak jsi došel k tomu, že to byly Jehovistické tiskoviny Question

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 12:08 pm    Předmět: Citovat

Protože mi to tenkrát jeden svědek ukazoval a další mi to pak i dal. A oba se tvářili děsně důležitě, že to jsou jejich tajné materiály.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 1:12 pm    Předmět: Citovat

Tak toho jejich Boha, co hází lidi do plamenů, jim věru nezávidím. Taková zákeřná bestie, fuj.

Místo šíření lásky je to šíření strachu před trestající autoritou. Tahle postava nemá s Bohem společného NIC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 10:03 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

a zrovna když jsem tohle téma začala v sobě řešit, tak mi bylo předhozeno
Wink .

To Ti to pěkně funguje Wink

To já jsem před lety pohrávala s myšlenkou vydat se cestou věřícího (vstoupit do církve).
Když už jsem byla téměř rozhodnuta to zkusit, vešla jsem do kostela uprostřed kázání a zachytila jsem dvě věty, které se mi tehdy osobně dotkly tak, že jsem se otočila a upalovala pryč, s podobnými pocity toho nejhříšnějšího člověka na světě Evil or Very Mad

Náhody se nestávají, a tak jsem myšlenku vstoupit do církve tímto opustila, prostě ode mě odešla.

Je důležité si vyjasnit-vyčistit v sobě vztah k církvím a náboženstvím. Co jsem v sobě měla nastřádáno, to mi vlastně znepřístupňovalo přístup ke Zdroji(Bohu, Stvořiteli...)
K tomu jsem došla až později, resp. bylo mi to ukázáno.
Dnes už ve mě emoce kázání nevzbuzuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Další
Strana 2 z 35

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund